Рішення
від 18.11.2019 по справі 280/4489/19
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

18 листопада 2019 року Справа № 280/4489/19 м.Запоріжжя Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Семененко М.О., за участю секретаря судового засідання: Сонгулія О.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, м.Запоріжжя, пр.Соборний, 166; код ЄДРПОУ 43143945)

до Товариства з обмеженою відповідальністю Кохав-Інжинірінг (69032, м.Запоріжжя, вул.Південне шосе, 8, оф.25Н, код ЄДРПОУ 40319054)

про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

13 вересня 2019 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі - позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю Кохав-Інжинірінг (далі - відповідач), в якому позивач просить суд стягнути кошти з рахунків платника податків у всіх банках, обслуговуючих такого платника податків, а також за рахунок готівки, що належить такому платнику податків, податковий борг з податку на додану вартість в сумі 89 905,60 грн.

В обґрунтування заявлених вимог посилається на те, що станом на день звернення з позовом за підприємством рахується податковий борг з податку на додану вартість, який виник у зв`язку з самостійним визначенням відповідачем податкового зобов`язання в поданій податковій звітності, а також на підставі пп.129.1.1 ст.129 Податкового кодексу України нараховано пеню за несвоєчасну сплату узгоджених сум податкових зобов`язань. Платнику податків направлена вимога про сплату боргу (недоїмки), однак сума податкового боргу самостійно не сплачена. Просить позов задовольнити.

17 вересня 2019 року відкрито спрощене позовне провадження в справі, призначено судове засідання на 16 жовтня 2019 року.

16 жовтня 2019 року судове засідання перенесено на 21 жовтня 2019 у зв`язку з перебуванням головуючого судді у відрядженні.

Ухвалою суду від 21 жовтня 2019 року судове засідання відкладено на 11 листопада 2019 року.

У судове засідання 11 листопада 2019 року представник позивача не прибув, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином, подав заяву, у якій просить розглянути справу за його відсутності у письмовому провадженні, зазначає, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

У судове засідання 11 листопада 2019 року представник відповідача не прибув, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином шляхом направлення судової повістки на офіційну адресу, яка міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а також шляхом розміщення 24 жовтня 2019 року оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України (за посиланням https://adm.zp.court.gov.ua/sud0870/pres-centr/news2/808773/).

Відповідно до ч.9 ст.205 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи, що всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, а також відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд розглянув справу у письмовому провадженні.

На підставі наявних у суду матеріалів встановлено такі обставини.

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань Товариство з обмеженою відповідальністю Кохав-Інжинірінг зареєстровано Департаментом реєстраційних послуг Запорізької міської ради 03.03.2016 за номером 1 103 102 0000039652, основний вид діяльності за КВЕД 41.20 Будівництво житлових і нежитлових будівель , не перебуває в процесі припинення, перебуває на обліку в Головному управління ДФС у Запорізькій області (Олександрівське відділення) з 18.11.2017.

Станом на 30 січня 2019 року Товариство з обмеженою відповідальністю Кохав-Інжинірінг має податковий борг з податку на додану вартість, який виник на підставі наступного:

- 20 вересня 2018 року Товариство з обмеженою відповідальністю Кохав-Інжинірінг подало до Запорізької ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області (відділення у Дніпровському районі) податкову декларацію з податку на додану вартість за звітний (податковий) період серпень 2018 року № 47120465, відповідно до якої самостійно визначило належне до сплати грошове зобов`язання з податку на додану вартість в сумі 55 339,00 грн;

- 21 жовтня 2018 року Товариство з обмеженою відповідальністю Кохав-Інжинірінг подало до Запорізької ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області (відділення у Дніпровському районі) податкову декларацію з податку на додану вартість за звітний (податковий) період вересень 2018 року № 51786117, відповідно до якої самостійно визначило належне до сплати грошове зобов`язання з податку на додану вартість в сумі 16 981,00 грн;

- 19 листопада 2018 року Товариство з обмеженою відповідальністю Кохав-Інжинірінг подало до Запорізької ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області (відділення у Дніпровському районі) податкову декларацію з податку на додану вартість за звітний (податковий) період жовтень 2018 року № 56736707, відповідно до якої самостійно визначило належне до сплати грошове зобов`язання з податку на додану вартість в сумі 6 623,00 грн;

- 21 січня 2019 року Товариство з обмеженою відповідальністю Кохав-Інжинірінг подало до Запорізької ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області (відділення у Дніпровському районі) податкову декларацію з податку на додану вартість за звітний (податковий) період грудень 2018 року № 9308236915, відповідно до якої самостійно визначило належне до сплати грошове зобов`язання з податку на додану вартість в сумі 7 879,00 грн;

- на підставі пп.129.1.1 п.129.1. ст.129 Податкового кодексу України контролюючим органом нараховано пеню за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов`язань з податку на додану вартість за податковою звітністю за грудень 2017 року та січень 2018 року, сума якої після часткового погашення складає 3 083,60 грн.

У зв`язку з несплатою відповідачем узгодженого грошового зобов`язання з податку надсадну вартість, позивач звернувся до суду з даним позовом на виконання наданих Податковим кодексом України повноважень.

Вирішуючи позов, суд виходить з того, що відповідно до пп.20.1.34 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Підпунктом 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України передбачено обов`язок платників податків сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно з пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.

Пунктом 46.1 ст.46 Податкового кодексу України визначено, що податкова декларація, розрахунок, звіт (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов`язання або відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов`язку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Відповідно до п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.

Пунктом 57.1 ст.57 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.59.1ст.59 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків.

Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує шістдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків.

Згідно з п.59.3 ст.59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов`язання.

Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов`язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов`язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Пунктом 59.4 ст.59 Податкового кодексу України передбачено, що податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов`язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п.59.5 ст.59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Згідно з п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Пунктом 95.2 ст.95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Відповідно до п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Згідно з п.95.4 ст.95 Податкового кодексу України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.

Судом встановлено, що 23 лютого 2018 року позивач направив на адресу відповідача податкову вимогу від 7 лютого 2018 року №809-50, яка отримана відповідачем 26 лютого 2018 року, про що свідчить підпис уповноваженої особи у рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення.

Відповідно до пп.129.1.1 п.129.1 ст.129 Податкового кодексу при нарахуванні суми грошового зобов`язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - нарахування пені розпочинається починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов`язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).

З матеріалів справи судом встановлено, що сума нарахованої пені за несвоєчасну сплату узгодженого грошового зобов`язання з податку на додану вартість складає 3 083,60 грн.

Таким чином, на момент розгляду даної справи, податковий борг відповідача з податку на додану вартість становить 89 905,60 грн, самостійно відповідачем не сплачений, заборгованість перед бюджетом не погашена.

Згідно з ч.1 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Враховуючи вищевикладене, суд зазначає, що позивачем доведено наявність у відповідача податкового боргу з податку на додану вартість в розмірі 89 905,60 грн, у зв`язку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.2 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Позивачем не надано доказів понесення витрат, пов`язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, у зв`язку з чим розподіл судових витрат не здійснюється.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2, 5, 9, 77, 132, 139, 143, 205, 243-246, 255, 262 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов Головного управління ДФС у Запорізькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю Кохав-Інжинірінг про стягнення податкового боргу - задовольнити.

Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю Кохав-Інжинірінг у банках, що обслуговують такого платника податків, а також за рахунок готівки, що належить такому платнику податків на користь УК у Дніпровському районі М.Запоріжжя (код одержувача 38025423 в УК у Дніпровському районі М.Запоріжжя, МФО 899998) суму податкового боргу з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) в розмірі 89 905,60 грн (код платежу 14060100 на р/р НОМЕР_1 ).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга може бути подана до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд.

Повне найменування сторін та інших учасників справи:

Позивач - Головне управління ДПС у Запорізькій області, місцезнаходження: 69107, м.Запоріжжя, пр.Соборний, 166; код ЄДРПОУ 43143945.

Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю Кохав-Інжинірінг , місцезнаходження: 69032, м.Запоріжжя, вул.Південне шосе, 8, оф.25Н, код ЄДРПОУ 40319054.

Повне судове рішення складено 18.11.2019.

Суддя М.О. Семененко

СудЗапорізький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення18.11.2019
Оприлюднено19.11.2019
Номер документу85705777
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —280/4489/19

Постанова від 25.08.2020

Адміністративне

Третій апеляційний адміністративний суд

Добродняк І.Ю.

Ухвала від 05.03.2020

Адміністративне

Третій апеляційний адміністративний суд

Добродняк І.Ю.

Ухвала від 05.03.2020

Адміністративне

Третій апеляційний адміністративний суд

Добродняк І.Ю.

Ухвала від 22.01.2020

Адміністративне

Третій апеляційний адміністративний суд

Добродняк І.Ю.

Рішення від 18.11.2019

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Семененко Марина Олександрівна

Ухвала від 17.09.2019

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Семененко Марина Олександрівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні