УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
Від "19" листопада 2019 р. м. Житомир Справа № 906/526/14
Господарський суд Житомирської області у складі судді Костриці О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області за № 1158/06-30-10-05 від 04.07.2019 про заміну кредитора правонаступником у межах справи № 906/526/14 за заявою Селянського (фермерського) господарства "Владівське" (с. Писарівка, Малинський район, Житомирська область) про його банкрутство,
за участю учасників судового процесу:
від кредиторів: не з`явились;
від боржника: не з`явився;
присутні в судовому засіданні: Менський В.В. - представник Головного управління ДФС у Житомирській області (довіреність №14110/5/06-30-10-05 від 24.09.2019), Алексійчук В.В. - представник головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (довіреність №5377/01 від 12.04.2019).
ВСТАНОВИВ:
у провадженні Господарського суду Житомирської області перебуває справа №906/526/14 про банкрутство Селянського (фермерського) господарства "Владівське".
Відповідно до ч.6 ст.12 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
20.04.2019 в офіційному друкованому виданні "Голос України" опубліковано Кодекс України з процедур банкрутства.
Згідно п.1 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, цей Кодекс набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності цим Кодексом.
Таким чином, 21.10.2019 набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства.
У відповідності п.2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" втратив чинність.
За приписами п.4 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.
Отже, подальший розгляд справи №906/526/14 про банкрутство Селянського (фермерського) господарства "Владівське" здійснюється відповідно до положень Кодексу України з процедур банкрутства.
Згідно з ухвалою суду від 23.10.2014 одним з кредиторів Селянського (фермерського) господарства "Владівське" є Малинська об`єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Житомирській області.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів "Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких активів Кабінету Міністрів України" від 06.08.2014 р. №311, Малинську об`єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів реорганізовано у Малинську об`єднану державну податкову інспекцію Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області.
Ухвалою суду від 12.03.2015 одним з кредиторів Селянського (фермерського) господарства "Владівське" є Малинська об`єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області.
12.07.2019 до суду від Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області надійшла заява за № 1158/06-30-10-05 від 04.07.2019 про заміну кредитора правонаступником з доданими документами.
Ухвалою господарського суду від 17.07.2019 прийнято та призначено до розгляду в засіданні суду заяву Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області про заміну кредитора по справі.
Представник Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області в судовому засіданні підтримав заявлені вимоги.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши учасника судового процесу, суд вважає, що заява Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області про заміну сторони її правонаступником підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Законом України від 21.12.2016 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні", який набрав чинності з 01.01.2017, внесено зміни до Податкового кодексу України, зокрема до статті 19-1 та доповнено кодекс статтями 19-2 і 19-3, пункт 41.1. статті 41 викладено в новій редакції.
Відповідно до пункту 41.1. статті 41 Податкового кодексу України, контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган, його територіальні органи.
Згідно з пунктом 41.2. статті 41 Податкового кодексу України, органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу, недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень.
Функції контролюючих органів визначені статтями 19-1 - 19-3 Податкового кодексу України.
Відповідно до пункту 19-1.1. статті 19-1 Податкового кодексу України, контролюючі органи виконують такі функції, крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій статтею 19-3 цього Кодексу.
Підпунктом 19-1.1.22. пункту 19-1.1. статті 19-1 Податкового кодексу України визначено, що контролюючі органи здійснюють погашення податкового боргу, стягнення своєчасно не нарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів.
Відповідно до статті 19-3 Податкового кодексу України, визначено функції державних податкових інспекцій, які здійснюють сервісне обслуговування платників податків, реєстрацію та ведення обліку платників податків та платників єдиного внеску, об`єктів оподаткування та об`єктів, пов`язаних з оподаткуванням; формують та ведуть Державний реєстр фізичних осіб-платників податків, Єдиний банк даних про платників податків - юридичних осіб, реєстри, ведення яких покладено законодавством на контролюючі органи; виконують інші функції сервісного обслуговування платників податків, визначені законом.
Виходячи з викладених обставин, функції з погашення податкового боргу та стягнення платежів до бюджету з 01.01.2017 здійснюються Головними управліннями Державної фіскальної служби в областях.
Постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 № 296 "Про реформування територіальних органів Державної фіскальної служби" постановлено реорганізувати деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання як структурних підрозділів до відповідних територіальних органів Служби за переліком згідно з додатком.
З додатку до постанови Кабінету Міністрів України "Про реформування територіальних органів Державної фіскальної служби" №296 від 28.03.2018 убачається, що Малинська об`єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Житомирській області реорганізовується шляхом приєднання до Головного управління ДФС у Житомирській області.
Наказом Державної фіскальної служби України від 10.05.2018 № 282 вирішено реорганізувати, зокрема, Малинську об`єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Житомирській області шляхом її приєднання як структурного підрозділу до Головного управління ДФУ у Житомирській області (а.с. 108-109 том 7).
Наказом Державної фіскальної служби України №80 від 01.02.2019 "Про затвердження положень про головні управління ДФС в областях та м. Києві" (а.с. 121 том 7), затверджено положення про Головне управління ДФС у Житомирській області.
Відповідно до пункту 1 вищезазначеного Положення, Головне управління ДФС у Житомирській області є територіальним органом Державної фіскальної служби України, який підпорядковується ДФС. Головне управління ДФС у Житомирській області є органом доходів і зборів. Головне управління ДФС у Житомирській області є правонаступником усіх прав та обов`язків, зокрема, Малинської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області (а.с .122-128 том 7).
У відповідності до передавального акту від 25.01.2019, затвердженого головою комісії з реорганізації Малинської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області (а.с. 112-113 том 7), здійснено заходи щодо припинення діяльності Малинської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області шляхом приєднання до Головного управління ДФС у Житомирській області.
Згідно із зазначеним вище передавальним актом, Головне управління ДФС у Житомирській області, до якого приєднано Малинську об`єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Житомирській області є єдиним правонаступником Малинської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області щодо всього майна, майнових та немайнових прав, прав на рухоме та нерухоме майно, прав на земельні ділянки, об`єкти соціально-побутового призначення, інших прав та обов`язків, стосовно всіх боржників та кредиторів Малинської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області.
Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, 13.05.2019 припинено Малинську об`єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Житомирській області (а.с. 110-111 том 7).
Таким чином, уповноваженою особою, що здійснює функції з погашення податкового боргу та стягнення платежів до бюджету і реалізує державну податкову політику щодо зобов`язань Селянського (фермерського) господарства "Владівське" є Головне управління ДФС у Житомирській області.
Статтею 52 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив. Про заміну або про відмову в заміні учасника справи його правонаступником суд постановляє ухвалу.
Частиною 1 статті 43 Кодексу України з процедур банкрутства, передбачено, що у разі вибуття чи заміни кредитора у справі про банкрутство господарський суд за заявою правонаступника або іншого учасника (учасників) справи здійснює заміну такої сторони її правонаступником на будь-якій стадії провадження у справі.
Ураховуючи викладене, суд уважає за необхідне заяву Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області про заміну кредитора правонаступником задовольнити; замінити кредитора у справі - Малинську об`єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Житомирській області (11601, Житомирська область, м. Малин, площа Соборна, 10; ідентифікаційний код 39487678) на правонаступника - Головне управління Державної фіскальної служби у Житомирській області (10003, м.Житомир, вул.Юрка Тютюнника,7; ідентифікаційний код 39459195).
Керуючись статтями 52, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, статтею 43 Кодексу України з процедур банкрутства,-
УХВАЛИВ:
1. Заяву Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області про заміну кредитора правонаступником задовольнити.
2. Замінити кредитора у справі - Малинську об`єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Житомирській області (11601, Житомирська область, м. Малин, площа Соборна, 10; ідентифікаційний код 39487678) на правонаступника - Головне управління Державної фіскальної служби у Житомирській області (10003, м.Житомир, вул.Юрка Тютюнника,7; ідентифікаційний код 39459195).
Ухвала господарського суду набирає законної сили 19.11.2019.
Ухвала господарського суду може бути оскаржена до Північно-західного апеляційного господарського суду або через Господарський суд Житомирської області в порядку та строки, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства.
Повний текст ухвали суду складений та підписаний 19.11.2019.
Суддя Костриця О.О.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2019 |
Оприлюднено | 20.11.2019 |
Номер документу | 85714265 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні