Рішення
від 06.11.2019 по справі 753/9506/19
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/9506/19

провадження № 2/753/5866/19

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"06" листопада 2019 р. Дарницький районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді - Заставенко М.О.,

за участю:

секретаря судового засідання - Долі М.А.,

позивачів: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ,

представника позивачів - ОСОБА_3 ,

представник відповідача - ОСОБА_4 ,

розглянувши в загальному позовному провадженні у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_5 до Служби у справах дітей та сім`ї Дарницької районної у місті Києві Державної адміністрації, треті особи - Служба у справах дітей Пулинської районної державної адміністрації Житомирської області, Комунальний заклад Житомирський обласний спеціалізований будинок дитини для дітей-сиріт та дітей, які залишились без піклування батьків Житомирської обласної ради, Дарницький районний у місті Києві відділ державної реєстрації актів цивільного стану головного територіального управління юстиції у місті Києві, Орган опіки та піклування, в особі Житомирської міської ради, про скасування усиновлення,

ВСТАНОВИВ:

У травні 2019 року позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_6 звернулися в Дарницький районний суд м. Києва із позовною заявою до Служби у справах дітей та сім`ї Дарницької районної у м. Києві державної адміністрації, в якому просили скасувати усиновлення громадянами України ОСОБА_1 та ОСОБА_5 дітей ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , передати на опікування Службі у справах дітей та сім`ї Дарницької районної у м. Києві державної адміністрації, внести зміни в актові записи про народження дітей.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачі перебувають у шлюбі з 03.10.2008 року. Від шлюбу мають двох дітей: ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 . У серпні 2018 року ними було усиновлено ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , після усиновлення відповідно ОСОБА_10 та ОСОБА_11 . Однак після усиновлення у ОСОБА_12 та ОСОБА_13 стали проявлятися такі вади характеру, як роздратованість, агресивність, злобність та спостерігалася неадекватна поведінка. ОСОБА_14 систематично краде майно у своїх однокласників та у позивачів, вбачаються виражені порушення емоційного стану. На момент усиновлення, відповідно до наданих для ознайомлення медичних документів, обидві дитини було психічно здорові. Після усиновлення з`ясувалося, що діти страждають психічними розладами, які перешкоджають їх нормальному розвитку та спілкуванню з іншими дітьми, у тому числі і з власними дітьми позивачів. Від ОСОБА_12 стало відомо, що він до усиновлення тривалий час перебував у психіатричній лікарні. У 2019 році було діагностовано психічні розлади у ОСОБА_12 F91.0 та 80.1, та у ОСОБА_13 F81.0/88 за МКХ. У зв`язку з цим дітей було направлено на госпіталізацію у психіатричну лікарню Територіального медичного об`єднання Психіатрія у м. Києві ДОЗ КМДА. Між позивачами та усиновленими дітьми склалися такі стосунки, які унеможливлюють їх спільне проживання та належне виконання ними своїх обов`язків. Такі відносини зумовлені емоційним розривом між дітьми та позивачами, відсутністю порозуміння, духовної спільності, небажанням дітей отримувати піклування та виховання з боку позивачів.

Ухвалою судді Дарницького районного суду м. Києва Заставенко М.О. від 20.05.2019 року відкрито провадження за вказаною позовною заявою, справу призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження з проведенням підготовчого судового засідання.

На підготовчому засіданні ухвалою Дарницького районного суду м. Києва від 27.06.2019 року залучено до участі у справі в якості третьої особи Орган опіки та піклування Житомирської міської ради, витребувано з Богунського районного суду м. Житомира цивільну справу № 295/6858/18 про усиновлення.

Ухвалою Дарницького районного суду м. Києва від 25.07.2019 року відмовлено у задоволенні клопотання представника позивачів про заміну відповідача, залучено до участі у справі в якості третіх осіб Службу у справах дітей Пулинської районної державної адміністрації Житомирської області, Комунальний заклад Житомирський обласний спеціалізований будинок дитини для дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків Житомирської обласної ради.

19.08.2019 року позивачами подана до суду уточнена позовна заява та клопотання про призначення судової експертизи.

Ухвалами Дарницького районного суду м. Києва від 19.08.2019 року судом прийнята до розгляду уточнена позовна заява та у вказаній справі призначено комплексну психолого-психіатричну експертизу, провадження у справі зупинено.

15.10.2019 року до Дарницького районного суду м. Києва надійшло повідомлення Державної установи Науково-дослідного інституту психіатрії про неможливість проведення експертизи та справа повернута до суду.

18.10.2019 року поновлено провадження у справі.

06.11.2019 року адвокатом позивачів подана до суду заява про зміну підстав позову посилаючись на п. 3 ч. 1 ст. 238 СК України.

06.11.2019 року закрито підготовче судове засідання, справу призначено до розгляду по суті.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 пояснив, що вони з дружиною мали власну дитину, однак бажали усиновити ще дітей, бо хотіли надати родину дітям які її не мали. У вересні 2016 року у них народилася дочка, однак вони не втратили бажання усиновити дітей. У 2014 році проходив курси батьків-усиновлювачів. До звернення до суду з позовною заявою про усиновлення з дітьми бачилися два рази, під час розгляду справи в суді, ще приблизно п`ять разів. Те, що у молодшої дитини є затримка розвитку їм було відомо, це було зазначено у медичних документах. Старший хлопчик до усиновлення у притулку був кілька місяців, з ними вів себе нейтрально, нормально розмовляв, був адекватний, сказав, що не проти жити з нами, однак прив`язаності не було. Одразу після приїзду додому почалися проблеми адаптації. Він почав вести себе агресивно, навіть по відношенню до свого меншого брата, почав вити, гризти стіни, міг ходити в туалет прямо в дитячій кімнаті. У їхнього старшого сина почався нервовий зрив. В приватній школі, в яку ходив старший син, та записали ОСОБА_15 , він почав красти та також вести себе неналежним чином. У зв`язку з чим вони змушені були перевести дітей у звичайну школу. З ОСОБА_16 ОСОБА_8 не спілкувався, коли її хтось називав його мамою, він впадав у агресію. У нього велика прив`язаність до своєї рідної матері, він вірить та чекає, що вона його забере, постійно порівнює їх із нею, вважає конкурентами, які намагаються замінити йому кровних батьків. Молодший хлопчик не розвивається, він знаходиться в тому ж стані, що і на момент усиновлення. Жодного контакту з ними немає. Вони не думали, що це виявиться настільки тяжко, приділяти увагу лише одній дитині вони не можуть, оскільки їх у них четверо, і кожному необхідно приділити якусь увагу.

Позивач ОСОБА_5 в судовому засіданні пояснила, що вони з чоловіком у 2013 році пройшли курси з усиновлення, дуже хотіли усиновити дитину, навіть після народження доньки у 2016 році, не залишили бажання, дуже хотілося допомогти їм. Коли зателефонували з Житомира, і повідомили, що є хлопчики, вони поїхали до них, привезли їм іграшки. ОСОБА_8 одразу пішов на контакт, хоча до цього говорили, що він не контактний. Коли запитали, чи не хоче жити з нами, він погодився. Однак після того, як вони привезли їх додому, він сказав, щоб його відвезли назад. Постійно говорив про те, що його забере мама, ходив з рюкзаком з речами і чекав її, говорив що вона готує краще, постійно порівнював з рідними батьками, зовсім не сприймав за батьків, навпаки, постійно відштовхував, всією своєю поведінкою вказував про те, що вони йому не потрібні, він чекає лише на свою рідну маму. Звернення до лікарів жодного результату не дали. Він не готовий до усиновлення.

Представник позивачів підтримав заявлені позовні вимоги, просив задовольнити позов в повному обсязі, посилаючись на п. 3 ч. 1 ст. 238 СК України.

Представник Служби у справах дітей та сім`ї Дарницької районної у місті Києві державної адміністрації в судовому засіданні не заперечувала щодо скасування усиновлення, підтримала наданий до суду висновок Органу опіки та піклування.

Представники третіх осіб Служби у справах дітей Пулинської районної державної адміністрації Житомирської області, Комунального закладу Житомирський обласний спеціалізований будинок дитини для дітей-сиріт та дітей, які залишились без піклування батьків Житомирської обласної ради, Дарницького районного у місті Києві відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у місті Києві, Органу опіки та піклування, в особі Житомирської міської ради у судове засідання не прибули, подали до суду заяви про розгляд справи у їхню відсутність та винесення рішення відповідно до чинного законодавства.

Суд, вислухавши пояснення позивачів та їхнього представника, думку представника відповідача, дослідивши матеріали справи, оглянувши матеріали цивільної справи № 295/6858/18, оцінивши надані докази, дійшов до наступного висновку.

Відповідно до ст. 240 СК України право на звернення до суду з позовом про скасування усиновлення чи визнання його недійсним мають батьки, усиновлювач, опікун, піклувальник, орган опіки та піклування, прокурор, а також усиновлена дитина, яка досягла чотирнадцяти років.

З матеріалів цивільної справи № 295/6858/18 встановлено, що ОСОБА_8 народився ІНФОРМАЦІЯ_5 , про що Виконавчим комітетом Очеретянської сільської ради Пулинського району Житомирської області складено актовий запис № 13 від 02.09.2011 року, що підтверджується повторним свідоцтвом про народження, серії НОМЕР_1 ; ОСОБА_7 народився ІНФОРМАЦІЯ_6 , про що Виконавчим комітетом Очеретянської сільської ради Червоноармійського району Житомирської області складено актовий запис № 10 від 02.12.2015 року, що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 . (а.с.131,133)

Малолітні ОСОБА_8 та ОСОБА_7 перебували на первинному обліку та на обліку з усиновлення в службі у справах дітей Пулинської районної державної адміністрації Житомирської області (а. с. 46, 47).

Позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_5 перебувають у зареєстрованому шлюбі з 03.10.2008 року. Від шлюбу мають дітей: ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Рішенням Богунського районного суду м. Житомира № 295/6858/18 від 24.07.2018 р. задоволено заяву ОСОБА_5 та ОСОБА_1 про усиновлення. Надано їм дозвіл на усиновлення ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 Внесено зміни до свідоцтв про народження ОСОБА_8 та ОСОБА_7 (а. с. 6 - 7).

Зі Звітів про умови проживання та виховання усиновленої дитини, складених Службою у справах дітей від 13.11.2018 року та 04.04.2019 року, вбачається, що подружжя з дітьми проживає за адресою: АДРЕСА_1 . Квартира складається з 3-х кімнат, розташована на 6-му поверсі 24-поверхового будинку. В кімнатах чисто, охайно, затишно. Кімнати мебльовані відповідно за призначенням, наявна побутова техніка. Діти проживають в окремій кімнаті, де є письмовий стіл, стілець, окремі ліжка, шафи, одяг по сезону. Багато іграшок та книжок. Стосунки між батьками та дитиною ОСОБА_17 дружні, турботливі, стосунки між батьками та дитиною ОСОБА_18 також турботливі, підтримуючі, таємницю усиновлення не зберігають, дитина знає про минуле, відвідували психіатра у зв`язку зі складним етапом адаптації (а.с.152-155)

Згідно з листом Міського центру дитини від 25.10.2019 № 069010-432 з`ясовано, що 21.01.2019 до Центру звернулась ОСОБА_5 зі скаргами на проблеми у взаємодії біологічних та прийомних дітей, девіантну поведінку ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (крадіжка, агресивна поведінка в школі, небажання йти на контакт та виконувати елементарні правила гігієни). Враховуючи той факт, що на момент звернення діти знаходились в родині п`ять місяців і проходили етапи адаптації, було рекомендовано звернути увагу на формування прив`язаності та поліпшення психоемоційного стану дітей та батьків шляхом індивідуальної роботи з психологом та психотерапевтом, а також участі в групі підтримки для усиновлювачів. Станом на теперішній час подружжя до Міського центру дитини більше не зверталось, діагностика психоемоційного стану дітей не проводилась. (а.с. 144 )

Відповідно до психолого-педагогічної характеристики Приватного навчального закладу НВК Клевер Скул , ОСОБА_8 має певні проблеми в контактуванні у родині, відчуває себе дещо відокремлено, має конфлікти з братом ОСОБА_19 . Батьки цікавляться навчанням та поведінкою хлопця, відвідують батьківські збори. Також зазначено, що батьки потребують допомоги фахівців щодо налагодження стосунків з ОСОБА_8 та формування безконфліктних стосунків між братами (а. с. 31).

Відповідно до інформації, що міститься у висновку Служби у справах дітей, з характеристики початкової школи № 332 Дарницького району м. Києва від 24.10.2019 № 80, вбачається, ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , учень 2-К класу, навчається у школі з II семестру 2018 - 2019 навчального року. Хлопчик швидко адаптувався до класу, був доброзичливий та ввічливий. За характером спокійний, доброзичливий, але іноді проявляє агресію до інших дітей привертаючи їх увагу на себе. Має схильність брати чужі речі в тому числі і гроші без дозволу. У випадку ускладнень у спілкуванні з однокласниками звертається за допомогою до вчителя. ОСОБА_14 із задоволенням бере участь у загальношкільних заходах, змаганнях. Хлопчик завжди приходить до школи в брудному одязі, батьки не завжди цікавляться навчанням сина (а. с. 141).

Згідно з направленнями на госпіталізацію у психіатричну лікарню ТМО Психіатрія від 10.05.2019 рекомендована госпіталізація ОСОБА_21 (діагноз F80.1/88 за ЗНМІ р з ЗПР. F 84?) та ОСОБА_22 (діагноз F91.0 та 80.1 Розлади поведінки в умовах родини, загальний недорозвиток мовлення III р.) (а. с. 8, 9).

Відповідно до Епікризу з медичної картки стаціонарного хворого № 3485 відділення № 11 ТМО Психіатрія у місті Києві ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 03.06.2019 по 05.07.2019 перебував на лікуванні. Клінічний діагноз: F 91.1 Несоціалізований розлад поведінки . Психічний стан: Гіперактивний, увага відволікаєма. Зоровий контакт стійкий. Звернену мову розуміє. Спонтанна мова фразова, аграмматична. Мислення предметно-образне. Узагальнює, не виокремлює. Темп мислення нормальний. Пам`ять нормальна. Емоційно лабільний. Під час огляду опікун сказав в присутності дитини, що вона його мати, що викликало негативну реакцію хлопчика, який заперечував цей факт, злобно дивився на опікуна . Висновок експериментально-психологічного дослідження від 05.06.2019: недоразвитие речевой функции у ребенка с двигательной расторможенностью, интелектуальним недоразвитием в структуре психоорганического симптомокомплекса. Рекомендації: Д нагляд дільничного психіатра; психологокорекція довготривало (а. с. 85-86).

Відповідно до Епікризу з медичної картки стаціонарного хворого № 3487 відділення № 11 ТМО Психіатрія у місті Києві ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з 03.06.2019 по 05.07.2019 перебував на лікуванні. Клінічний діагноз: F 07.9; F 88, F 80.1 Психоорганічний синдром. Затримка психічного розвитку. Загальне недорозвинення мовлення І рівня . Психічний стан: Зоровий контакт стійкий. Звернену мову розуміє погано. Спонтанна мова на рівні вокалізації, говорить одне слово так . Інтерес до навчання не проявляє. Прив`язаності немає. Мислення аутистичне. Темп мислення нормальний. Емоційно лабільний. Періодично розгойдується . Висновок експериментально-психологічного дослідження від 05.06.2019: недоразвитие речевой функции у ребенка с двигательной расторможенностью, интелектуальним недоразвитием вструктуре психоорганического симптомокомплекса. Рекомендації: Д нагляд дільничного психіатра; психологокорекція довготривало (а. с. 87 -88).

У відповідності з ч. 1 ст. 238 СК України усиновлення може бути скасоване за рішенням суду, якщо: 1) воно суперечить інтересам дитини, не забезпечує їй сімейного виховання; 2) дитина страждає недоумством, на психічну чи іншу тяжку невиліковну хворобу, про що усиновлювач не знав і не міг знати на час усиновлення; 3) між усиновлювачем і дитиною склалися, незалежно від волі усиновлювача, стосунки, які роблять неможливими їхнє спільне проживання і виконання усиновлювачем своїх батьківських обов`язків.

Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 239 СК України у разі скасування усиновлення припиняються на майбутнє права та обов`язки, що виникли у зв`язку з усиновленням між дитиною та усиновлювачем і його родичами; у разі скасування усиновлення дитина передається за бажанням батьків або інших родичів їм, а якщо це неможливо, - вона передається на опікування органові опіки та піклування.

Відповідно до висновку Органу опіки та піклування Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації №101-10060/03 від 01.11.2019 р. вбачається, що Орган опіки та піклування Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації вважає за доцільне скасування усиновлення відносно малолітніх дітей ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянами України ОСОБА_1 та ОСОБА_5 на підставі п. 3 ч. 1 ст. 238 СК України. (а.с.138-143 )

Відповідно до ч.2 ст.239 СК України, у разі скасування усиновлення відновлюються права та обов`язки між дитиною та її батьками, іншими родичами за походженням.

Згідно ч.5 ст. 239 СК України у разі скасування усиновлення дитина має право на збереження прізвища, імені та по-батькові, які вона одержала у зв`язку з усиновленням. За бажанням дитини їй присвоюється прізвище, ім`я, по-батькові, які вона мала до усиновлення.

В силу ст. 241 СК України, після набрання чинності рішенням суду про визнання усиновлення недійсним або скасування усиновлення суд у місячний строк зобов`язаний надіслати копію рішення до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини. Орган державної реєстрації актів цивільного стану на підставі рішення суду про скасування усиновлення або визнання його недійсним вносить відповідні зміни до актового запису про народження дитини.

Порядок здійснення усиновлення (скасування усиновлення), здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей регулюється Порядком провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.2008 № 905.

Відповідно до п. 3, 7, 18 вказаного Порядку визначено, що усиновленню підлягають діти, які перебувають на відповідному обліку дітей, які можуть бути усиновлені, що здійснюється службами у справах дітей районних, районних у м. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад за місцем походження дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, уповноваженим органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань дітей, службами у справах дітей обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій та Мінсоцполітики.

Діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, батьки яких дали згоду на усиновлення, беруться на місцевий облік службою у справах дітей за місцем їх походження протягом місяця після виникнення підстав для усиновлення.

Діти знімаються з місцевого, регіонального та централізованого обліку в разі їх усиновлення та поновлюються на місцевому, регіональному та централізованому обліку в разі визнання усиновлення недійсним; скасування усиновлення, тощо.

З листа Служби у справах дітей Пулинської районної державної адміністрації Житомирської області № 717 від 23.10.2019 року, вбачається що близькі родичі дітей за місцем проживання характеризуються з негативної сторони, а тому влаштування ОСОБА_8 та ОСОБА_7 в родини близьких родичів не можливе (а. с. 146).

Враховуючи зазначене та те, що малолітні ОСОБА_8 та ОСОБА_7 перебували на первинному обліку та на обліку з усиновлення в службі у справах дітей Пулинської районної державної адміністрації Житомирської області, тому, відповідно до пунктів 18, 19 Порядку, суд вважає, що усиновлені діти повинні бути поновлені на місцевому та регіональному обліку дітей.

Таким чином, враховуючи те, що між ОСОБА_1 , ОСОБА_5 та дітьми склалися стосунки, які роблять неможливими їхнє спільне проживання і виконання ними своїх батьківських обов`язків, позовні вимоги підлягають задоволенню.

На підставі вищевикладеного та керуючись, ст.ст.238, 239, 241 СК України, ст.ст. 3, 4, 10, 13, 76-82, 89, 141, 223, 259, 263-265, 268,273, 354 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 , ОСОБА_5 - задовольнити.

Скасувати усиновлення малолітніх дітей ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_7 та ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_9 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , встановленого рішенням Богунського районного суду м. Житомира від 24 липня 2018 року.

Внести зміни до актового запису №10 від 02 грудня 2015 року, складеного Виконавчим комітетом Очеретянської сільської ради Червоноармійського району Житомирської області, про народження ОСОБА_7 , шляхом поновлення відомостей, записаних до усиновлення, а саме змінивши записи про батька дитини з ОСОБА_1 на ОСОБА_23 , матір дитини з ОСОБА_5 на ОСОБА_24 , прізвище дитини з ОСОБА_7 на ОСОБА_7 , місце народження дитини з м. Київ на село Очеретянка Червоноармійського району Житомирської області .

Внести зміни до актового запису №13 від 02 вересня 2011 року, складеного Виконавчим комітетом Очеретянської сільської ради Пулинського району Житомирської області, про народження ОСОБА_8 , шляхом поновлення відомостей, записаних до усиновлення, а саме змінивши записи про батька дитини з ОСОБА_1 на ОСОБА_23 , матір дитини з ОСОБА_5 на ОСОБА_24 , прізвище дитини з ОСОБА_7 на ОСОБА_26 , місце народження з м. Київ на село Очеретянка Пулинського району Житомирської області .

Неповнолітніх ОСОБА_27 , ІНФОРМАЦІЯ_7 та ОСОБА_28 усиновлення ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , передати під опіку Служби у справах дітей Пулинської районної державної адміністрації Житомирської області для подальшого влаштування.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У відповідності до п.п. 15.5, п.15 ч. 1 Розділу ХШ Перехідних Положень ЦПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя: Заставенко М.О

Повний текст рішення складений 18.11.2019.

СудДарницький районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення06.11.2019
Оприлюднено20.11.2019
Номер документу85729667
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —753/9506/19

Рішення від 06.11.2019

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Заставенко М. О.

Ухвала від 18.10.2019

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Заставенко М. О.

Ухвала від 19.08.2019

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Заставенко М. О.

Ухвала від 25.07.2019

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Заставенко М. О.

Ухвала від 27.06.2019

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Заставенко М. О.

Ухвала від 20.05.2019

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Заставенко М. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні