Ухвала
від 18.11.2019 по справі 702/76/19
МОНАСТИРИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

"18" листопада 2019 р.

Провадження № 6/702/25/19

Справа № 702/76/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про відмову у задоволенні подання

18 листопада 2019 року м. Монастирище

Монастирищенський районний суд Черкаської області в складі:

головуючого - судді Діденко Т.І.,

з участю секретаря - Прилуцької О.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду подання Монастирищенського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_1 ,

в с т а н о в и в :

18.11.2019 начальник Монастирищенського РВ ДВС ГТУЮ у Черкаській області Редька О.О. подав до суду подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_1 .

Підставою для подання вважає те, що на виконанні в Монастирищенському районному відділі державної виконавчої служби ГТУЮ в Черкаській області з 08.05.2019 перебуває виконавче провадження згідно виконавчого документа №702/76/19 виданого 09.04.2019 Монастирищенським районним судом Черкаської області про стягнення з ОСОБА_1 , на користь ПАТ КБ «ПриватБанк» боргу в сумі 127145,57 грн.

Боржник - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт серія НОМЕР_2 виданий 09.04.2002 Монастирищенським РВУМВС у Черкаській обл., який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

Державним виконавцем у відповідності до вимог Закону України Про виконавче провадження 08.05.2019 винесено постанову про відкриття виконавчого провадження, про що повідомлено боржника у визначеному Законом порядку.

Боржнику направлялись вимоги державного виконавця, а також здійснювалася документальна перевірка майнового стану боржника. Після вжитих державним виконавцем заходів було виявлено рухоме майно, а саме вантажний автомобіль марки УАЗ, модель 2206, 1998 року випуску, ДНЗ - НОМЕР_3 , синього кольору, що зареєстрований за боржником.

05.11.2019 державним виконавцем було винесено постанову про арешт рухомого майна - вантажний автомобіль марки УАЗ, модель 2206, 1998 року випуску, ДНЗ - НОМЕР_3 , синього кольору, що зареєстрований за боржником.

05.11.2019 державним виконавцем було винесено постанову про розшук майна боржника - вантажний автомобіль марки УАЗ, модель 2206, 1998 року випуску, ДНЗ - НОМЕР_3 , синього кольору, що зареєстрований за боржником.

На запит державного виконавця Державною прикордонною службою України від 07.11.2019 повідомлено, що ОСОБА_1 не перетинав державний кордон України.

Рішення суду не виконується у повній мірі, боржник не виконує зобов`язань, покладених на нього рішенням, на вимоги та виклики державного виконавця не реагує, до відділу ДВС не з`являється, що підтверджується матеріалами виконавчого провадження.

Державний виконавець просить тимчасово обмежити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , у праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документа шляхом заборони перетинати державний кордон України до виконання зобов`язань, покладених на боржника згідно виконавчого документа №702/76/19 виданого 09.04.2019 Монастирищенським районним судом Черкаської області про стягнення з ОСОБА_1 , на користь ПАТ КБ «ПриватБанк» боргу в сумі 127145,57 грн.

Суд, дослідивши матеріали подання, приходить до наступного.

Статтею 441 ЦПК України передбачено, що тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути застосоване судом як захід забезпечення виконання судового рішення, або рішення інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому викононню в порядку, встановленому законом. Тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України застосовується в порядку, визначеному цим Кодексом для забезпечення позову, із особливостями, визначеними цією статтею. Суд може постановити ухвалу про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України фізичної особи, яка є боржником за невиконаним нею судовим рішенням або рішення інших органів (посадових осіб), якщо така особа ухиляється від виконання зобов`язань, покладених на неї відповідним рішенням, на строк до виконання зобов`язання за рішення, що виконується у виконавчому провадженні. Ухвала про тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути постановлена судом за місцем виконання відповідного рішення за поданням державного або приватного виконавця. Суд негайно розглядає таке подання без повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного (приватного) виконавця.

Відповідно до ст.441 ЦПК України суд розглянув подання у відсутність державного виконавця, оскільки таке подання розглядається негайно.

Згідно зі ст. 2 Протоколу № 4 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен, хто законно перебуває на території будь-якої держави, має право вільно пересуватися і вільно вибирати місце проживання в межах цієї території. Кожен є вільним залишати будь-яку країну, включно зі своєю власною.

Відповідно до ст.33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України за винятком обмежень, які встановлюються законом. Заборона виїзду за кордон є одним з найсуворіших заходів, що сприяє примусовому виконанню судових рішень, так як пов`язаний з обмеженням конституційного права людини на вільне пересування та вибір місця проживання.

Згідно з ч. 2, 4 ст. 6 Закону Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України , громадянинові України, який має паспорт, у випадках, передбачених п. 1-9 ч.1 цієї статті, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон або у вказаних випадках паспорт може бути тимчасово затримано чи вилучено.

За наявності підстав для тимчасових обмежень у праві виїзду громадян України за кордон, до громадянина в залежності від наявності чи відсутності паспорта для виїзду за кордон застосовується: відмова у видачі паспорта; відмова у виїзді за кордон; тимчасове затримання чи вилучення паспорта для виїзду за кордон.

Статтею 6 цього Закону передбачено, що громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта, а громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон. Зазначеною статтею не передбачено здійснення таких дій як встановлення тимчасового обмеження судом права виїзду громадянина за межі України.

Уподанні не вказано підстав та доказів того, що боржник має намір виїхати за межі України, не йдеться також про наявність в нього закордонного паспорту, тобто наявність лише самого зобов`язання не наділяє відділ ДВС правом на звернення до суду з поданням про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України.

Оскільки, відповідно до ч. 4 ст. 441 ЦПК України, подання розглядається судом негайно, без повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб, за участю державного виконавця, то саме на останнього покладається тягар доказування. Особа, стосовно обмеження права якої внесено подання, фактично позбавлена можливості довести суду, що нею було вжито усіх залежних від неї заходів щодо належного виконання зобов`язання.

Також слід зазначити, що законом передбачено юридичні санкції у вигляді тимчасового обмеження у праві виїзду не за наявність факту невиконання зобов`язань, а за ухилення від їх виконання. У зв`язку з цим саме державний виконавець повинен довести суду чи дійсно особа свідомо не виконувала належні до виконання зобов`язання в повному обсязі або частково.

З матеріалів, долучених до подання не вбачається підстав для обмеження у праві виїзду ОСОБА_1 за межі України, оскільки подання обґрунтовується лише перебування останнього у статусі боржника. Державний виконавець не надав суду докази, які б свідчили про ухилення боржника від сплати боргу. Крім цього, державний виконавець має право звернутися із поданням про тимчасовий доступ до житла.

Судом не встановлено фактів, що ставлять під загрозу питання примусового виконання судового рішення та потребують тимчасового обмеження права виїзду боржника за межі України.

Керуючись ст. 33 Конституції України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Законом України Про порядок виїзду з України та в`їзду в Україну громадян України , ст. 441 ЦПК України, суд

у х в а л и в :

У задоволенні подання Монастирищенського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_1 відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом пятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя Т.І.Діденко

СудМонастирищенський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення18.11.2019
Оприлюднено20.11.2019
Номер документу85744161
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —702/76/19

Ухвала від 30.12.2024

Цивільне

Монастирищенський районний суд Черкаської області

Жежер Ю. М.

Ухвала від 24.12.2024

Цивільне

Монастирищенський районний суд Черкаської області

Жежер Ю. М.

Ухвала від 18.06.2020

Цивільне

Монастирищенський районний суд Черкаської області

Мазай Н. В.

Ухвала від 18.11.2019

Цивільне

Монастирищенський районний суд Черкаської області

Діденко Т. І.

Ухвала від 18.11.2019

Цивільне

Монастирищенський районний суд Черкаської області

Діденко Т. І.

Рішення від 07.03.2019

Цивільне

Монастирищенський районний суд Черкаської області

Діденко Т. І.

Ухвала від 07.03.2019

Цивільне

Монастирищенський районний суд Черкаської області

Діденко Т. І.

Ухвала від 15.02.2019

Цивільне

Монастирищенський районний суд Черкаської області

Діденко Т. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні