Ухвала
від 19.11.2019 по справі 902/957/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

"19" листопада 2019 р. м. Вінниця Cправа № 902/957/19

Суддя Господарського суду Вінницької області Міліціанов Р.В., розглянувши матеріали

за позовом : Товариства з обмеженою відповідальністю "Полімерна група" Терполімергаз", вул. Микулинецька, 31, м. Тернопіль, 46005, код - 37306731

до : Товариства з обмеженою відповідальністю "Титан Будінвест", вул. Чехова, 25, м. Вінниця, 21034, код - 41591121

про стягнення 183 097,29 грн.

В С Т А Н О В И В :

14.11.2019 року до Господарського суду Вінницької області надійшла позовна заява б/н від 05.11.2019 Товариства з обмеженою відповідальністю "Полімерна група" Терполімергаз" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Титан Будінвест" про стягнення 160 952,13 грн. основної заборгованості, 22 145,16 грн. штрафних санкцій за Договором постачання №20/05-19-03 від 20.05.2019 року та 2746,47 грн. судових витрат.

В якості підстави заявлених вимог позивач посилається на порушення законних прав та інтересів останнього шляхом невиконання Товариством з обмеженою відповідальністю "Титан Будінвест" грошових зобов`язань щодо оплати вартості прийнятого Товару відповідно до умов Договору постачання № 20/05-19-03 від 20.05.2019 року, в зв`язку з чим була нарахована заборгованість за поставлений Товар.

За наслідками розгляду матеріалів позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Полімерна група" Терполімергаз" б/н від 05.11.2019 суд встановив, що позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст. 162, 164, 172 ГПК України, підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені ГПК України, відсутні, а тому господарський суд визнав їх достатніми для відкриття провадження у справі, а також прийшов до висновку про те, що заявлений в межах даної справи позов підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).

Спрощене позовне провадження першочергово призначене для розгляду малозначних справ (ч. 3 ст. 12 ГПК України).

Тобто, основними положеннями господарського судочинства визначено мету запровадження спрощеного позовного провадження - розгляд малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Згідно із ч. 1 ст. 247 ГПК України, у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

На підставі ч. 2 ст. 247 ГПК України, у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

У випадку, передбаченому ч. 2 ст. 247 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може: задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження; або відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження (ч.ч. 1, 1 ст. 250 ГПК України).

Таким чином, законодавцем розмежовано підстави для прийняття рішення стосовно розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження.

Наявність клопотання позивача є обов`язковим у випадку ініціювання розгляду у порядку спрощеного провадження будь - якої іншої справи, окрім малозначної.

Віднесення судом відповідної справи до категорії малозначних є підставою для її розгляду у порядку спрощеного позовного провадження, з огляду на основні засади здійснення господарського судочинства.

Питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

З огляду на предмет позовних вимог, судом не встановлено підстав для віднесення даної справи до виключного переліку проваджень, які повинні розглядатись за правилами загального позовного провадження.

Відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 247 ГПК України, при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд, зокрема, враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Водночас, приписами ч.ч. 2-6 ст. 250 ГПК України визначено процесуальний порядок висловлення сторонами думки з приводу необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження. А саме, шляхом подачі позивачем клопотання, а відповідачем заяви із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження.

Однак, ч.ч. 2-6 цієї статті не застосовуються, якщо відповідно до цього Кодексу справа підлягає розгляду тільки в порядку спрощеного провадження (ч. 7 ст. 250 ГПК України).

Оскільки, в силу ч. 1 ст. 247 ГПК України, саме малозначні справи розглядаються у порядку спрощеного позовного провадження, дана норма містить чітку та однозначну дефініцію, то вирішення питання про розгляд малозначних справ у порядку спрощеного позовного провадження віднесено до виключної компетенції господарського суду.

Відповідно до ч. 5 ст. 12 ГПК України для цілей цього Кодексу малозначними, зокрема, є: справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Враховуючи положення ст.ст. 12, 247, 250 ГПК України, оскільки ціна позову у справі №902/957/19 не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, суд приходить до висновку про віднесення даної справи до категорії малозначних та можливість здійснення її розгляду у порядку спрощеного позовного провадження.

Крім того, в резолютивній частині позовної заяви міститься клопотання про витребування судом доказів у Товариства з обмеженою відповідальністю "Титан Будінвест", а саме: Договору поставки № 20/05-19-03 від 20.05.2019 року, видаткової накладної №2706/07 від 01.07.2019 та товарно-транспортної накладної №Р2706/07 від 01.07.2019.

Клопотання обґрунтовано тим, що вказані докази підтверджують факт здійснення позивачем поставки Товару Товариству з обмеженою відповідальністю "Титан Будінвест".

Позивач зазначає, що не має можливості надати дані докази, оскільки вони знаходяться у відповідача, який відмовився в добровільному досудовому порядку надати докази позивачу.

Ч. 2 ст. 80 ГПК України, передбачає, що позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

Згідно ч. 4 ст. 80 ГПК України якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.

Ч.ч. 1, 2 ст. 81 ГПК України передбачено, що учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в ч.ч. 2 та 3 ст. 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

Розглянувши клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Полімерна група" Терполімергаз" про витребування доказів від 05.11.2019 року суд встановив, що останнє є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Згідно з ч. 5 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

На підставі викладеного, враховуючи категорію та складність справи, обсяг та характер доказів, суд дійшов висновку, що дана справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з викликом сторін.

Керуючись ст.ст. 12, 80, 81, 176, 232-235, 238, 247, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд

П О С Т А Н О В И В :

1. Відкрити провадження у справі №902/957/19.

2. Розгляд справи здійснити за правилами спрощеного позовного провадження.

3. Розгляд справи по суті призначити на 10.12.19 о 10:00 год. в приміщенні Господарського суду Вінницької області за адресою: м. Вінниця, вул. Пирогова, 29, зал № 1

4. В судове засідання викликати представників сторін для надання пояснень, з доказами про повноваження, визначеними ст. 60 ГПК України та з документами, що посвідчують особу (паспорт або службове посвідчення). У разі направлення учасниками справи (за власним бажанням) у судове засідання уповноважених представників, останнім мати при собі, відповідно до ст.ст. 58, 60 ГПК України, документи, що підтверджують їх повноваження.

5. Зобов`язати відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю "Титан Будінвест", надіслати (подати) до суду відзив на позовну заяву (з доказами надсилання копії відзиву позивачу) протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше 29.11.2019 року .

6. Зобов`язати позивача Товариство з обмеженою відповідальністю "Полімерна група" надіслати (подати) до суду відповідь на відзив (із доказами направлення відповідачу) протягом п`яти днів з дня його отримання, але не пізніше 04.12.2019 року .

7. Зобов`язати відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю "Титан Будінвест", надіслати (подати) до суду заперечення щодо відповіді на відзив (із доказами направлення позивачу) протягом п`яти днів з дня їх отримання, але не пізніше 09.12.2019 року .

8. Встановити сторонам строк для вчинення процесуальних дій до 09.12.2019 року .

9. Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Полімерна група" Терполімергаз" про витребування доказів від 05.11.2019 року задовольнити.

Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Титан Будінвест" надати не пізніше 04.12.2019 року надати до суду належним чином засвідчені копії та оригінали для огляду в судовому засіданні наступні документи:

- Договір поставки № 20/05-19-03 від 20.05.2019 року;

- видаткова накладна №2706/07 від 01.07.2019;

- товарно-транспортна накладна №Р2706/07 від 01.07.2019.

10. Роз`яснити учасникам справи, що кожна особа, яка бере участь у справі, повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, подавши всі наявні у неї докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються вимоги або заперечення.

11. Сторонам подання доказів по справі здійснювати відповідно до ст. 80 ГПК України. У разі подання копії документу вона повинна бути засвідчена відповідно до вимог чинного законодавства України (Закону України "Про нотаріат", Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" або ін.). Відповідно до п. 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003) відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки підприємства, установи, організації, іншої юридичної особи.

12. Учасникам процесу подавати заяви і клопотання відповідно до ст.ст. 169, 170 ГПК України.

13. Відвід судді повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку першого судового засідання.

14. Звернути увагу сторін на можливість укладення мирової угоди на будь-якій стадії судового процесу.

15. Учасники судового процесу та їх представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається. Якщо подання скарги, заяви, клопотання визнається зловживанням процесуальними правами, суд з урахуванням обставин справи має право залишити без розгляду або повернути скаргу, заяву, клопотання.

Відповідно до ст. 135 ГПК України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.

16. Роз`яснити сторонам строки реалізації процесуальних прав при розгляді справи у порядку спрощеного позовного провадження, зокрема:

- позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) - на будь-якій стадії судового процесу ;

- позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог - до початку першого судового засідання ;

- позивач вправі змінити предмет або підстави позову - не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі ;

- до початку першого судового засідання за клопотанням позивача допускається залучення до участі у справі співвідповідача та заміна первісного відповідача належним відповідачем;

- до початку першого судового засідання за заявою учасників справи допускається залучення третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору;

- відповідач має право подати зустрічний позов у строк для подання відзиву .

17. Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://vn.arbitr.gov.ua/sud5003/ .

18. Примірник ухвали надіслати сторонам рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею - 19.11.2019.

Суддя Міліціанов Р.В.

віддрук. прим.:

1 - до справи

2 - позивачу (вул. Микулинецька, 31, м. Тернопіль, 46005)

3 - відповідачу (вул. Чехова, 25, м. Вінниця, 21034)

СудГосподарський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення19.11.2019
Оприлюднено21.11.2019
Номер документу85746018
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —902/957/19

Судовий наказ від 11.02.2020

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Міліціанов Р.В.

Рішення від 14.01.2020

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Міліціанов Р.В.

Ухвала від 19.12.2019

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Міліціанов Р.В.

Ухвала від 19.11.2019

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Міліціанов Р.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні