Справа № 135/1391/19
Провадження № 2/135/402/19
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
08.11.2019 м. Ладижин Вінницької області
Суддя Ладижинського міського суду Вінницької області Волошина Т.В., розглянувши цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа без самостійних вимог на предмет спору, Ладижинська міська рада Вінницької області про визнання права на завершення приватизації земельних ділянок в порядку спадкування за законом,
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 звернулася до Ладижинського міського суду Вінницької області із позовною заявою до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа без самостійних вимог на предмет спору, Ладижинська міська рада Вінницької області про визнання права на завершення приватизації земельних ділянок в порядку спадкування за законом.
Перевіривши відповідність позовної заяви вимогам, викладеним в статтях 175 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України), вважаю, що позовну заяву слід залишити без руху, виходячи з таких підстав.
Відповідно до змісту п.2 ч.3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
В порушення вимог п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява не містить жодних відомостей про місце проживання чи перебування відповідача ОСОБА_3 .
Відповідно до ч. 1 ст. 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Відповідно до інформації, наданої виконавчим комітетом Ладижинської міської ради Вінницької області №2-20-277 вбачається, що в реєстрі Ладижинської територіальної громади відсутні відомості, щодо зареєстрованого місця проживання на території Ладижинської міської ради Пермінової М.Б.
Згідно з частинами 9, 10 статті 28 ЦПК України, позови до відповідача, місце реєстрації проживання або перебування якого невідоме, пред`являються за місцезнаходженням майна відповідача чи за останнім відомим зареєстрованим його місцем проживання або перебування чи постійного його заняття (роботи).
Позови до відповідача, який не має в Україні місця проживання чи перебування, можуть пред`являтися за місцезнаходженням його майна або за останнім відомим зареєстрованим місцем його проживання чи перебування в Україні.
Однак, позивачем не додано до матеріалів справи доказів, які б підтверджували місцезнаходження майна відповідача ОСОБА_3 , або останнє відоме зареєстроване місце її проживання чи перебування, чи постійного його заняття (роботи), що потребує уточнення.
У зв`язку з цим, з метою визначення підсудності суд пропонує відповідачу надати відповідні відомості.
Відповідно до ч. 1, 5 ст. 177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Однак позовна заява не відповідає вимогам 175, 177 ЦПК України, враховуючи наступне.
Вимоги щодо оформлення письмових доказів, які подаються до суду, встановлені процесуальним законом.
Так, відповідно до приписів ч. 1 та 2, 5 ст. 95 ЦПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Згідно з ч. 4 ст. 95 ЦПК України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку встановленому чинним законодавством.
Порядок засвідчення копій документів визначений п.п.5.26, 5.27 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно розпорядчої документації Вимоги до оформлювання документів (ДСТУ 4163-2003, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 року №55. За вказаним нормативно-правовим актом, відмітка про засвідчення копії документа складається: зі слів "Згідно з оригіналом"; назви посади; особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища; дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису.
Вказані вимоги до оформлення письмових доказів стосуються матеріалів позовної заяви наданих позивачем у копіях.
Однак, всупереч вимогам.95 ЦПК України додані до позовної заяви копії документів, не засвідчені належним чином, визначеним законом(відсутні назва посади, ініціали, прізвище особи, яка засвідчила документ, дата засвідчення копії документа).
Аналогічна правова позиція висвітлена в рішенні ВС/КГС у справі №904/8549/17 від 11 липня 2018 року, а саме, що незасвідчені або неправильно засвідчені копії документів можуть бути належними, проте недопустимими доказами у справі і є підставою для скасування судового рішення.\
Згідно з ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Викладене вище дає підстави для висновку, що позовна заява не відповідає вимогам закону, а тому підлягає залишенню без руху з наданням строків на їх усунення.
Зазначені вище недоліки позовної заяви слід усунути шляхом подання до суду оригіналу або належним чином засвідчених копій документів, доданих до позовної заяви, а також відомостей щодо проживання відповідача ОСОБА_3 (копії паспорту з відміткою місця реєстрації, довідки з місця проживання, договору оренди квартири тощо) або доказів, які б підтверджували місцезнаходження майна відповідача чи останнє відоме зареєстроване місце його проживання чи перебування, чи постійного його заняття (роботи).
Керуючись ст. 175, 185 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИЛА:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа без самостійних вимог на предмет спору, Ладижинська міська рада Вінницької області про визнання права на завершення приватизації земельних ділянок в порядку спадкування за законом залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали, інакше позовна заява буде вважатись неподаною і підлягатиме поверненню позивачу.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Ладижинський міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2019 |
Оприлюднено | 21.11.2019 |
Номер документу | 85755868 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ладижинський міський суд Вінницької області
Волошина Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні