ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
20.11.2019Справа № 910/15150/19 Суддя Мудрий С.М., розглянувши заяву приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "ВУСО" про заперечнння проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження у справі
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Савітар Груп"
до приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "ВУСО"
про стягнення 924 898,55 грн.
ВСТАНОВИВ:
До господарського суду міста Києва надійшла позовна заява товариства з обмеженою відповідальністю "Савітар Груп" до приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "ВУСО" про стягнення 924 898,55 грн.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач в порушення норм чинного законодавства України та укладеного між сторонами договору про надання асистанських послуг №65-К від 11.11.2014 року належним чином не виконав взяті на себе зобов`язання по сплаті витрат на медичне обслуговування та агентську винагороду, у зв`язку з чим у останнього виникла заборгованість у заявленому розмірі.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 04.11.2019 р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, постановлено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін (без проведення судового засідання).
14.11.2019 року до канцелярії суду відповідачем подано заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження.
В обґрунтування заяви відповідачем зокрема зазначено, що підставою звернення до суду є складний за своєю конструкцією договір про надання асистанських послуг, який має велику кількість додатків, і до якого вносилися численні зміни у вигляді додаткових угод, та який передбачає складний порядок взаєморозрахунків сторін, викладений у розділі 6 договору та додаткових угод, справа не може відноситись до категорії справ незначної складності, оскільки потребує опрацювання значної кількості норм господарського та цивільного законодавства України, умов договору, що мають складну специфіку, в тому числі щодо оформлення і змісту первинної документації у вигляді значної кількості медичних документів, медичних звітів, документів, що підтверджують оплату послуг іноземних медичних клінік, умов договорів страхування, і можливо, потребує спеціальних знань, проведення судово-економічної експертизи, а отже докази не можуть досліджуватися в порядку спрощеного позовного провадження.
Частиною 4 статті 250 ГПК України передбачено, що якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
Відповідно до ч. 6 статті 250 ГПК України якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 2, 3 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті. При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Враховуючи вищезазначене та беручи до уваги предмет позову, категорію, складність справи та заперечення відповідача, суд вважає за необхідне здійснювати подальший розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 182, 234, 247, 250 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.
2. Підготовче засідання призначити на 17.12.19 о 10:30 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 17 .
3. Явку представників учасників справи в підготовче судове засідання визнати обов`язковою.
4. Попередити учасників судового процесу, що при ухиленні від виконання вимог суду до них можуть бути застосовані заходи процесуального примусу у вигляді штрафу, передбаченого ст. 135 Господарського процесуального кодексу України.
5. Заяви, клопотання, відзив, відповідь на відзив і заперечення на відповідь подавати тільки в письмовій формі.
6. Попередити учасників судової справи, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії (належної якості).
7. Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості забезпечення учасникам справи права брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
8. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя С.М. Мудрий
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2019 |
Оприлюднено | 22.11.2019 |
Номер документу | 85777663 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Мудрий С.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні