ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про повернення зустрічної позовної заяви
09.07.2019 Справа № 917/558/19
Господарський суд Полтавської області у складі судді Безрук Т.М., розглянувши
зустрічну позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Гадячсир"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Млинівський комплекс"
третя особа , яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, - Товариство з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Гадячсир - Україна"
про визнання договору виконаним
встановив:
До господарського суду Полтавської області надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Млинівський комплекс" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Гадячсир" про стягнення 935533,16 грн. заборгованості за товар згідно договору поставки №278-М від 01.12.2017р.
За даним позовом ухвалою Господарського суду Полтавської області 23.04.2019 відкрито провадження у справі № 917/558/19, призначено справу до розгляду в підготовче засідання, та встановлено сторонами строки для подання заяв по суті справи.
Ухвалою від 11.06.2019 суд закрив підготовче провадження та призначив справу до судового розгляду по суті на 09.07.2019.
08.07.2019 Товариство з обмеженою відповідальністю "Гадячсир" подало до суду зустрічну позовну заяву у цій справі до Товариства з обмеженою відповідальністю "Млинівський комплекс", в якій прохає визнати договір поставки № 278-М від 01.12.2017р. виконаним в частині оплати за поставлений товар в повному обсязі.
У зустрічній позовній заяві ТОВ "Гадячсир" також заявлено клопотання про визнання причини пропуску строку для подання зустрічного позову поважними та про поновилення цього строку.
Розглянувши матеріали зустрічної позовної заяви суд дійшов висновку, що вона підлягає поверненню заявнику у зв`язку з наступним.
Відповідно до ч. 1 ст. 180 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.
Приписами ч. 8 ст. 165 ГПК України визначено, що відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дозволить відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого підготовчого засідання у справі.
Ухвалою суду від 23.04.2019 було встановлено сторонам строки для подання заяв по суті справи. Зокрема було встановлено відповідачу строк у 15 днів з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позов (а.с.147-148).
Ухвала від 23.04.2018р. була вручена відповідачу 10.05.2019р., що підтверджується поштовим повідомленням (а.с.151). Отже, останнім днем подачі суду відзиву на позов та зустрічної позовної заяви є 27.05.2019р.
Зустрічна позовна заява була подана до суду лише 08.07.2019, тобто після закінчення строку для її подання.
Частиною другою ст. 119 ГПК України передбачено, що встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Такої заяви до закінчення строку на подання зустрічного позову від відповідача не надходило.
Після закінчення вказаного строку у зустрічній позовній заяві ТОВ "Гадячсир" заявлено клопотання про визнання причини пропуску строку для подання зустрічного позову поважними та поновити цей строк.
В обгрунтування вказаного клопотання ТОВ "Гадячсир" посилається на те, що справа по своїй суті є складною та значною за обсягом, отримання і аналіз документації займає значну кількість часу, термін в 15 днів, встановлений судом для подання відзиву на позов виявися недостатнім для подання зустрічного позову.
Згідно ст.113 ГПК України строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені,- встановлюються судом.
В ч.1 т. 119 ГПК України зазначено, що суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
За ч. 2 ст. 119 ГПК України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Суд ухвалою від 21.05.2019 продовжив строк проведення підготовчого провадження для надання можливості сторонам подати заяви по суті цієї справи.
Під час підготовчого провадження ТОВ "Гадячсир" не заявляв про недостатність часу для збору доказів по справі та про намір подати зустрічний позов, лише повідомляв про неможливість явки його представника.
Наведені заявником у зустрічному позові обставини не можуть бути визнані судом поважними для відновлення строку подачі зустрічного позову.
На об"єктивні обставини, які б перешкоджали заявнику своєчасно звернутися з зустрічним позовом, заявник не посилається.
ТОВ "Гадячсир" наявність поважних причин пропуску строку для подання зустрічного позову документальними доказами не підтвердив. Тому у суду відсутні підстави для поновлення вказаного строку.
З огляду на викладене, клопотання про визнання причини пропуску строку для подання зустрічного позову поважними та про поновлення цього строку судом відхиляється.
Статтею 118 ГПК України передбачено, що право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку. Заяви, скарги та документи, подані після закінчення процесуальних строків залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Частиною 6 ст. 180 ГПК України встановлено, що зустрічна позовна заява, подана з порушенням вимог частин першої та другої цієї статті, ухвалою суду повертається заявнику. Копія зустрічної позовної заяви долучається до матеріалів справи.
Враховуючи вищевикладене, суд повертає заявнику подану зустрічну позовну заяву.
Керуючись ст.ст. 118, 119, 180, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
1. Відмовити у задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Гадячсир" про визнання причини пропуску строку для подання зустрічного позову поважними та про поновлення строку для подання зустрічного позову.
2. Зустрічну позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Гадячсир" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Млинівський комплекс" про визнання договору поставки № 278-М від 01.12.2017р. виконаним в частині оплати за поставлений товар в повному обсязі - повернути заявнику.
Додаток: зустрічна позовна заява від 08.07.2019 року № 08-07 (вхід. № 1372/19 від 08.07.2019р.) та додані до неї документи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена у апеляційному порядку протягом 10 днів з дня підписання. Відповідно до п.17.5 Перехідних положень ГПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди (через Господарський суд Полтавської області) за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Ухвала підписана: 09.07.2019.
Суддя Т. М. Безрук
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 09.07.2019 |
Оприлюднено | 22.11.2019 |
Номер документу | 85778617 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Безрук Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні