УХВАЛА
21 листопада 2019 р. Справа № 120/3390/19-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі судді Сала Павла Ігоровича, розглянувши в м. Вінниці у письмовому провадженні клопотання представника Державної податкової служби України про заміну сторони в порядку процесуального правонаступництва в адміністративній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Екосистем Україна" до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебуває справа за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Екосистем Україна" до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії.
Справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
20.11.2019 до суду надійшло клопотання представника Державної податкової служби України про заміну відповідача у цій справі правонаступником. Клопотання обґрунтовується тим, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 № 1200 "Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України" утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу. Основні завдання та повноваження Державної податкової служби визначені Положенням про ДПС, яке затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 № 227. Відповідно до ст. 52 Закону України "Про Кабінет Міністрів України" розпорядження Кабінету Міністрів України набирають чинності з моменту їх прийняття, якщо цими розпорядженнями не встановлено пізніший термін набрання ними чинності. 28.08.2019 набрало чинності розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 682-р "Питання Державної податкової служби". На виконання наказу Державної податкової служби України від 28.08.2019 № 36, Державна податкова служба України почала виконувати функції і повноваження Державної фіскальної служби, що припиняється. Враховуючи наведене, в порядку процесуального правонаступництва відповідач просить суд замінити Державну фіскальну службу України на Державну податкову службу України.
Вирішуючи вказане клопотання, суд встановив, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 року № 1200 контролюючий орган поділений на Державну податкову службу України та Державну митну службу України, вказані органи є правонаступниками та до них відповідно переходять права та обов`язки реорганізованої Державної фіскальної служби України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 № 227 затверджено Положення про Державну податкову службу України.
28.08.2019 набрало чинності розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 682-р "Питання Державної податкової служби", відповідно до якого Уряд погодився з пропозицією Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою від 06.03.2019 № 227 функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на Державну податкову службу.
На підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 682 Державною податковою службою України видано наказ від 28.08.2019 № 36, згідно з яким Державною податковою службою України (ДПС) розпочато виконання функцій і повноважень Державної фіскальної служби України (ДФС), що припиняється.
Відповідно до п. 6 Порядку здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 № 1074 (далі - Порядок № 1074), права та обов`язки органів виконавчої влади переходять у разі поділу органу виконавчої влади - до органів виконавчої влади, утворених внаслідок такого поділу.
Згідно з п. 12-14 Порядку № 1074 орган виконавчої влади, утворений в результаті реорганізації, здійснює повноваження та виконує функції у визначених Кабінетом Міністрів України сферах компетенції з дня набрання чинності актом Кабінету Міністрів України щодо можливості забезпечення здійснення таким органом повноважень та виконання функцій органу виконавчої влади, що припиняється.
Відтак всі суб`єктивні права та обов`язки внаслідок проведеної реорганізації перейшли до Державної податкової служби України, яке є правонаступником відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.
Водночас статтею 52 КАС України передбачено, що у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.
З огляду на викладене і враховуючи те, що відповідач у справі реорганізований шляхом поділу з передачею його функцій та повноважень Державній податковій службі України, суд доходить висновку, що заявлене клопотання є підставним та підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 43, 52, 236, 237, 242, 243, 248, 256, 294 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
1. Клопотання про заміну сторони в порядку процесуального правонаступництва задовольнити.
2. В порядку процесуального правонаступництва допустити заміну відповідача у цій справі з Державної фіскальної служби України на Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: Львівська площа, 8, м. Київ, 04053).
3. Копію ухвали суду надіслати для відома учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ст.ст. 294, 295 КАС України апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо справу було розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Сало Павло Ігорович Ігорович
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2019 |
Оприлюднено | 22.11.2019 |
Номер документу | 85799870 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Сало Павло Ігорович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні