Справа № 128/3023/19
УХВАЛА
18 листопада 2019 року м. Вінниця
Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Саєнко О.Б., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Приватного підприємства Геопростір -ГС про відшкодування збитків та стягнення моральної шкоди , -
УСТАНОВИВ:
12.11.2019 до Вінницького районного суду Вінницької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ПП Геопростір -ГС про відшкодування збитків та стягнення моральної шкоди, справа № 128/3023/19, в якій позивач просить суд стягнути з ПП Геопростір-ГС на користь ОСОБА_1 за відшкодування збитків (упущена вигода) в розмірі 150 000 гривень та моральної шкоди в розмірі 50 000 гривень.
Разом з позовом, позивачем подано клопотання про звільнення його від сплати судового збору за подання даного позову, посилаючись на те, що за подання даного позову йому необхідно сплатити судовий збір в розмірі 2 000 гривень, однак він є особою малозабезпеченою та його майновий стан є скрутним, отримує пенсію в розмірі приблизно 1 650 гривень щомісячно, інших доходів не має.
Вказує, що сплата для нього судового збору в розмірі 2000,00 грн. та банківських послуг за цей переказ є значною сумою, більше його пенсії.
Просить суд задовольнити дане клопотання та звільнити позивача від сплати судового збору за даним позовом.
Вивчивши клопотання про звільнення від сплати судового збору позивача, дослідивши надані документи на його обгрунтування, суд вважає, що у його задоволенні необхідно відмовити, з огляду на таке.
Згідно ч. ч.1, 3 ст. 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Відповідно до ст. 8 закону Про судовий збір враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1 ) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2 ) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
До даного клопотання про звільнення позивача від сплати судового збору позивачем долучено довідку з Шаргородського відділу обслуговування громадян Управління ПФУ у Вінницькій області від 08.10.2019 з якої убачається, що позивач з травня 2019 по вересень 2019 отримав пенсію за вислугу років 11 050, 18 гривень ( тобто сукупно за 5 місяців).
Також, позивачем подано виписку № 15046 видану Вінницькою обласною клінічною лікарні ім. М.І. Пирогова, з якої убачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебував на стаціонарному лікуванні у даній лікарні з 11.08.2017 по 22.08.2017; та довідку з Шаргородської ЦРЛ від 28.10.2019, відповідно до якої ОСОБА_1 , 1954 року народження, з 26.10.2019 по час видання даної довідки перебуває на лікуванні у даній лікарні.
Дослідивши дані документи, суд вважає за необхідне відмовити заявнику у звільнені його від сплати судового збору у даній справі, оскільки заявником не доведено належними та допустимими доказами, що він є суб`єктом ст. 8 закону Про судовий збір , а саме , що розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача ОСОБА_1 - фізичної особи за попередній календарний рік.
Крім того, позивач в своєму клопотанні посилається на ту обставину, що він є малозабезпеченим, однак відповідної довідки по зазначеному факту з Управління праці та соціального захисту населення до клопотання не долучено.
Подані позивачем медичні документи в обгрунтування даного клопотання, суд не бере до уваги, оскільки вони видані щодо громадянина ОСОБА_1 , 1954 року народження, натомість за позовом в суд звертається позивач ОСОБА_1 , 1959 року народження, про що зазначено в позовній заяві.
Тому, у задоволенні клопотання позивача ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору за даним позовом необхідно відмовити, за необгрунтованістю.
Вивчивши позовну заяву та додані до неї документи, суд вважає, що позовна заява позивача підлягає залишенню без руху, виходячи з такого.
Згідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно до положень ч.1 ст.4 закону Про судовий збір , судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ст. 7закону Про Державний бюджет України на 2019 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1 921 грн.
Згідно до ч.2 ст.4 закону Про судовий збір , за подання до суду позовної заяви з вимогою майнового характеру, позивачу слід сплатити судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 768,40 та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 9 605 гривень.
Так, зі змісту позовних вимог, судом убачається, що позивачем заявлено дві вимоги майнового характеру про відшкодування збитків в сумі 150 000 гривень та стягнення моральної шкоди в сумі 50 000 гривень, також позивачем зазначено ціну позову 200 000 гривень.
З огляду на те, що позивачу відмовлено у звільнені від сплати судового збору за даним позовом, позивач повинен сплатити судовий збір за заявлені вимоги майнового характеру виходячи з 1% ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 768,40 грн. та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 9 605 гривеньта надати суду оригінал квитанцій про сплату судово збору.
Платiжнi реквiзити для перерахування судового збору: отримувач коштів УК у Вінницьк.р-ні/Вінниц.р-н/22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38054712, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО) - 899998, Рахунок отримувача - UA648999980000031215206002071, Код класифікації доходів бюджету-22030101
Зазначені вище недоліки заяви перешкоджають відкриттю провадження по даній цивільній справі.
Згідно до ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись, ст. ст. 175, 185 ЦПК, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання позивача ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору- відмовити.
Позовну заяву ОСОБА_1 до Приватного підприємства Геопростір -ГС про відшкодування збитків та стягнення моральної шкоди?- залишити без руху.
Роз`яснити позивачу, що він повинен виправити вказані в ухвалі недоліки, в строк десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали. Якщо в цей же строк не будуть виправленні вказані недоліки заяви, то вона буде вважатися судом неподаною та повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає .
Суддя:
Суд | Вінницький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2019 |
Оприлюднено | 22.11.2019 |
Номер документу | 85810413 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вінницький районний суд Вінницької області
Саєнко О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні