Справа № 128/3023/19
УХВАЛА
16.09.2020 м. Вінниця
Вінницький районний суд Вінницької області у складі:
головуючої - судді Саєнко О.Б., при секретарі - Іоновій К.В.,
за участю: позивача- ОСОБА_1 , представника позивача- Кізік Г.В.,
розглянувши у підготовчому засіданні в залі суду м. Вінниці цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Приватного підприємства Геопростір -ГС про відшкодування збитків та стягнення моральної шкоди , - УСТАНОВИВ:
12.11.2019 до Вінницького районного суду Вінницької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ПП Геопростір -ГС про відшкодування збитків та стягнення моральної шкоди, справа № 128/3023/19, в якій позивач просить суд стягнути з ПП Геопростір-ГС на користь ОСОБА_1 за відшкодування збитків (упущена вигода) в розмірі 150 000 гривень та моральної шкоди в розмірі 50 000 гривень.
Ухвалою судді Вінницького районного суду Вінницької області від 10.12.2019 відкрито провадження у справі, призначено підготовче засідання.
09.01.2020, через канцелярію суду від представника відповідача - адвоката Герасимчука О.О. надійшов відзив на позовну заяву, з якого убачається, що він просить суд відмовити у задоволенні позову та просить суд викликати та допитати в судовому засіданні свідка ОСОБА_2 , який може повідомити той факт, що внаслідок дій зі сторони ОСОБА_1 та за наявності розпоряджень Шаргородської районної державної адміністрації №264 від 25.05.2020 та №184 від 123.08.2013 ТОВ Геопростір -ГС не могло в подальшому виконувати свої зобов`язання по Договору , про що позивачу неодноразово повідомлялось.
16.09.2020 в підготовчому засіданні позивач- ОСОБА_1 та представника позивача- ОСОБА_3 не заперечили щодо закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Представник відповідача - ОСОБА_4 до підготовчого засідання не з`явився, надав суду заяву про проведе підготовчого засідання за його відсутності. Про судовий розгляд справи просив суд повідомити.
Суд вважає за можливе проводити підготовче засідання у відсутності не з`явившихся осіб.
Вивчивши матеріали справи, суд прийшов до наступного висновку.
Згідно до ч.1 ст.2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Статтею 196 ЦПК України передбачено, що для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій.
Положеннями статті 189 ЦПК України визначено, що завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.
Підготовче засідання проводиться судом з повідомленням учасників справи (частина перша статті 197 ЦПК України).
Відповідно до частини першої статті 200 ЦПК України у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті.
Вивчивши клопотання представника відповідача , зазначене ним у відзиві про виклик та допит свідка у даній справі, суд вважає його необґрунтованим та таким , що підлягає відмові у задоволені виходячи з такого.
Відповідно ст. 80 ЦПК достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Згідно до положень, викладених в ч.2 ст.78 ЦПК, яка регламентує допустимість доказів, установлено, що обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідно до роз`яснень, викладених в п.27 Постанови Пленуму Верховного суду України від 12.06.2009 N 2 Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції , вбачається, що виходячи зі змісту статті 59 ЦПК (1618-15) та з урахуванням положень частини першої статті 218 ЦК (435-15 ), не може стверджуватися показаннями свідків наявність правовідносин, що виникають з правочинів, для яких законом установлено письмову форму.
Виходячи зі змісту позову у даній справі, його меж, суд вважає, що хоча позивач просить суд стягнути з відповідача у відшкодування збитків (упущену вигоду ) в розмірі 150 000 грн. та моральну шкоду в розмірі 50 000 грн, однак, правовідносини, які склалися між сторонами виникають з договору про надання послуг, укладеного між сторонами 19.01.2011.
Тому, обставини даної справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися показами свідків, а мають підтверджуватися письмовими доказами.
З огляду на зазначене у задоволені заяви та клопотання про виклик свідків, необхідно відмовити.
Згідно до ч.ч.1,2 ст. 12 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом.
Оскільки позивач та представник позивача в даному підготовчому засіданні повідомили, що у них відсутні клопотання, розгляд яких передбачений на підготовчому засіданні, представник відповідача надав суду заяву про проведення підготовчого засідання за його відсутності, а також відзив на позов, тому суд з метою своєчасного розгляду даної цивільної справи, вважає за необхідне , закрити підготовче провадження та призначити дану справу до судового розгляду по суті.
Керуючись ст.ст. 197,198,200 ЦПК України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
У задоволені клопотання представника відповідача ОСОБА_4 про виклик та свідка ОСОБА_2 - відмовити.
Закрити підготовче провадження у даній цивільній справі.
Призначити цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства Геопростір -ГС про відшкодування збитків та стягнення моральної шкоди , - до судового розгляду по суті у відкритому судовому засіданні на 12.11.2020 о 12.40 год ., встановивши загальний порядок дослідження доказів у справі.
Справу розглядати суддею одноособово.
В судове засідання викликати учасників цивільного процесу.
Ухвала оскарженню не підлягає, але заперечення щодо неї можуть бути включені учасниками цивільного процесу на кінцеве процесуальне рішення у даній справі.
Повна ухвала суду виготовлена 21.09.2020.
Суддя: О.Б. Саєнко
Суд | Вінницький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2020 |
Оприлюднено | 27.10.2020 |
Номер документу | 92432950 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вінницький районний суд Вінницької області
Саєнко О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні