КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 серпня 2018 року м. Київ № 810/1743/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання адміністративну справу за позовом Вишгородського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області до Дніпровського публічного акціонерного товариства Гідроспецбуд про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах,
у с т а н о в и в:
Вишгородське ОУПФУ Київської області звернулося до суду з позовом про стягнення з Дніпровського ПАТ Гідроспецбуд заборгованості в сумі 6310,33 грн.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що позивач проводить виплату пенсії пенсіонерам, які набули стаж роботи для призначення пенсій на пільгових умовах на підприємстві відповідача. За особовим рахунком відповідача утворився борг з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за період з 25.01.2018 по 16.03.2018, посилаючись на ч. 2 Прикінцевих положень Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування , позивач просить суд стягнути суму вказаної заборгованості в примусовому порядку. Додатково зазначив, що територіальні органи Пенсійного фонду України в силу закону здійснюють функції з контролю за правильністю, повнотою нарахування і своєчасністю сплати страхувальниками внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а також стягнення заборгованості за страховими внесками, тому позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача сум вказаної заборгованості.
Ухвалою суду від 15.06.2018 було відкрито спрощене провадження у даній справі без повідомлення учасників справи та проведення судового засідання.
Від відповідача відзив на позовну заяву у встановлений судом строк не надійшов.
Згідно з частиною 2 статті 262 КАСУ, розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання; якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів.
З огляду на завершення 30-ти денного терміну для подання заяв по суті справи, суд вважає можливим розглянути та вирішити дану справу по суті за наявними у ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, із наданням їм відповідної правової оцінки, суд вважає, що заявлені вимоги підлягають задоволенню, з огляду на таке:
судом встановлено, що Дніпровське ПАТ Гідроспецбуд (код ЄДРПОУ 04630494) зареєстроване в якості юридичної особи, що підтверджено даними ЄДРПОУ (а.с. 7-8).
Матеріали справи свідчать, що позивачем було складено розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів а , б - з ст. 13 Закону України Про пенсійне забезпечення з січня 2018, згідно з яким відповідачеві визначено суму витрат за пенсіонерами: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 в загальному розмірі 6310, 33 грн. (а.с. 6, 10-11).
Вказаний розрахунок було надіслано відповідачеві 23.03.2018 рекомендованим листом (штрихкодовий ідентифікатор 0730109350301), про що свідчать наявні письмові докази. Станом на момент розгляду справи у відповідача наявна заборгованість перед Пенсійним фондом з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за списком № 2 за період: з 25.01.2018 по 16.03.2018 на загальну суму 6310, 33 грн.
Враховуючи несплату відповідачем заборгованості в добровільному порядку, позивач звернувся до суду з вимогою про примусове стягнення боргу.
Надаючи правової оцінки відносинам, що виникли між сторонами, застосовуючи нормативно-правові акти, чинні на момент виникнення спірних правовідносин, суд зазначає таке:
відповідно до ст. 2 Закону України від 26.06.1997 № 400/97-ВР Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування , об`єктом оподаткування для відповідача є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів а , б - з ст. 13 Закону України Про пенсійне забезпечення .
За змістом п. 2 Прикінцевих положень Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування , пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через такі фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом № 1788-XII. У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до ст. 27 та з урахуванням норм ст. 28 Закону № 1058-IV. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Статтею 8 Закону України Про пенсійне забезпечення встановлено, що виплата пенсій здійснюється з коштів Пенсійного фонду України.
Відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду України на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування , в частині пенсій, призначених згідно з пунктами а , б-з ст. 13 Закону України Про пенсійне забезпечення , а саме грошова сума, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій працівникам за списками №№ 1, 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 р. № 461.
Розрахунок суми відшкодування здійснюється відповідно до п. 6.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1.
Пунктом 6.4 зазначеної Інструкції встановлено, що розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом місяця з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Згідно з п. 6.7 Інструкції, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання тощо), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства у розрахунку, який направляється підприємству в місячний строк з дня прийняття рішення про зміну розміру пенсії або про припинення виплати пенсії. Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до ч.2 "Прикінцевих положень" Закону, сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.
Виходячи з викладеного, відповідач зобов`язаний щомісячно до 25-го числа здійснювати покриття фактичних витрат на виплату і доставку пенсії, призначеної на пільгових умовах.
Однак, в порушення п. 6.7 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, відповідач не перерахував в належні строки кошти на відшкодування фактичних витрат позивача по виплаті та доставці пільгових пенсій за період з 25.01.2018 по 16.03.2018, що призвело до утворення заборгованості в сумі 6310, 33 грн.
Статтею 9 КАСУ передбачено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідач не надав суду доказів погашення заборгованості з відшкодування витрат на виплату пільгових пенсій за період з 25.01.2018 по 16.03.2018 в сумі 6310, 33 грн., у той час як відповідно до ст. 77 КАСУ, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
За наведених обставин, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, оскільки відповідають чинному законодавству та підтверджуються матеріалами справи.
Відповідно до частини 2 статті 139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Враховуючи той факт, що позивачем не надано суду доказів понесення судових витрат під час розгляду справи пов`язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, судові витрати, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
в и р і ш и в:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Дніпровського публічного акціонерного товариства Гідроспецбуд (07300, Київська обл., Вишгородський район, м.Вишгород, Проммайданчик, код ЄДРПОУ: 04630494) на користь Вишгородського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області (07300, Київська обл., м. Вишгород, вул. Межигірського Спаса, 6, код ЄДРПОУ: 41249250) заборгованість з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за період з 25.01.2018 по 16.03.2018 у сумі 6310 (шість тисяч триста десять) грн. 33 коп.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя Брагіна О.Є.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.08.2018 |
Оприлюднено | 26.11.2019 |
Номер документу | 85854788 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Брагіна О.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні