Ухвала
від 22.11.2019 по справі 753/21692/19
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/21692/19

провадження № 2/753/8841/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"22" листопада 2019 р. м. Київ

Суддя Дарницького районного суду м. Києва Заставенко М.О., перевіривши відповідність позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю КЕРРАМІС , про визнання майнових прав на об`єкти інвестування, вимогам ст. ст. 175-177 ЦПК України,

В С Т А Н О В И В:

У листопада 2019 адвокат Шаповалов Андрій Миколайович звернувся до Дарницького районного суду м. Києва, діючи в інтересах ОСОБА_1 з цивільним позовом, який й підписав, до Товариства з обмеженою відповідальністю КЕРРАМІС , про визнання майнових прав на об`єкти інвестування.

Вивчивши позовну заяву та додані до неї документи, суддя дійшов висновку, що позовну заяву подано без додержання вимог, передбачених ч. 3 ст. 175, ст. 177 ЦПК України виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 175 ЦПК України, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи. Відповідно до ч. 1 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Позов подано адвокатом Шаповаловим А.М. та підписаний ним, як представником ОСОБА_1 , який на підтвердження свого права надає копію ордеру .

Відповідно до вимог ст. 62 ЦПК України, повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: 1) довіреністю фізичної або юридичної особи; Довіреність фізичної особи, за зверненням якої прийнято рішення про надання їй безоплатної вторинної правничої допомоги, може бути посвідчена посадовою особою органу (установи), який прийняв таке рішення. Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами. Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність". Відповідність копії документа, що підтверджує повноваження представника, оригіналу може бути засвідчена підписом судді. Оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи.

Відповідно до ч. 4 ст. 26 ЗУ Про адвокатуру та адвокатську діяльність , адвокат зобов`язаний діяти в межах повноважень, наданих йому клієнтом, у тому числі з урахуванням обмежень щодо вчинення окремих процесуальних дій.

Отже, на підставі копію ордеру суд достовірно не може переконатися в праві підпису адвоката за позивача в позові та представлення інтересів позивача, тому адвокату необхідно надати суду оригінали повноважень які зазначають строк його повноважень та їх обсяг з дотриманням вимог ЗУ Про адвокатуру і адвокатську діяльність" та ЦПК України.

Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

В позовній заяві позивач посилається на ч. 3 ст. 22 Закону України Про захист прав споживачів , а саме, що споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов`язані з порушенням їх прав.

Як вбачається із матеріалів справи предметом позову є визнання майнових прав на три об`єкти незавершеного будівництва, а предметом спору є не якість послуг, а невиконання зобов`язань за попередніми договорами купівлі-продажу квартир, а тому на спірні правовідносини Закон України Про захист прав споживачів не поширюється. Крім того обґрунтовуючи свої позовні вимоги у відповідність до норм ЗУ Про захист прав споживачів , позивач не зазначила відповідно ст. 21 ЗУ Про захист пав споживачів про те, яке саме її право як споживами порушено відповідачем, а отже не навела підтвердження того, що між сторонами існують правовідносини, які регулюються ЗУ Про захист прав споживачів .

Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений законом на 1 січня 2019 року становить - 1 921 грн. 00 коп.

Абз. 2 пп. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 ЗУ Про судовий збір , за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За змістом ст. 6 Закону України Про судовий збір , у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Судом встановлено, що позивачем заявлено - три немайнові вимоги, а тому позивачу необхідно сплатити судовий збір то у розмірі -2 305 грн. 20 коп.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

На виконання ухвали про залишення позовної заяви без руху надається оригінал ордеру/довіреності/договору, та документ, який підтверджує сплату судового збору у розмірі 2 305 грн. 20 коп.

Керуючись ст.ст.175, 177, 185, 294, 315 ЦПК України, суд -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю КЕРРАМІС , про визнання майнових прав на об`єкти інвестування - залишити без руху.

Надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків - десять днів з дня отримання копії даної ухвали.

Роз`яснити, що у разі їх не усунення у встановлений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу, що не перешкоджає повторному зверненню із позовною заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала оскарженню не підлягає, та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Копію ухвали направити позивачу та адвокату.

Суддя: М.О. Заставенко

СудДарницький районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення22.11.2019
Оприлюднено27.11.2019
Номер документу85892669
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —753/21692/19

Рішення від 01.07.2020

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Заставенко М. О.

Ухвала від 28.04.2020

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Заставенко М. О.

Ухвала від 11.12.2019

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Заставенко М. О.

Ухвала від 22.11.2019

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Заставенко М. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні