Ухвала
Іменем України
26 листопада 2019 року
Смт Краснопілля
Справа № 578/512/18
Провадження № 1-кс/578/657/19
Слідчий суддя Краснопільського районного суду Сумської області ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду питання про виправлення описки в ухвалі слідчого судді від 25.11.2019 про відмову у задоволенні скарги керівнику Сумського обласного відокремленого підрозділу громадської організації ОСОБА_3 ,
Установив:
Слідчим суддею Краснопільського районного суду Сумської області 25.11.2019 постановлено Ухвалу, за змістом якої у задоволенні скарги керівнику Сумського обласного відокремленого підрозділу громадської організації ОСОБА_3 відмовлено. Також зазначено, що дана ухвала не підлягає оскарженню і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадженні в суді.
Суд з власної ініціативи порушив питання про виправлення описки у другому абзаці резолютивної частини ухвали щодо порядку оскарження зазначеної Ухвали.
Так, згідно статті 379 КПК, суд має право за власною ініціативою або за заявою учасника кримінального провадження чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
За змістом вказаної статті під опискою слід розуміти випадкову граматичну помилку, що тягне за собою неточний виклад змісту судового рішення чи перекручування його суті (наприклад, пропуск літери, цифри, їх перестановка, описки у написанні складних прізвищ або складних чисел тощо); арифметична помилка - це помилка у підрахунках (арифметичних діях). Помилки у тексті судового рішення, зумовлені арифметичними помилками або граматичними помилками (описками), що стосуються істотних обставин або ускладнюють виконання рішення, можуть бути усунуті судом, який ухвалив рішення або ухвалу.
При цьому диспозиція наведеної статті не дозволяє під виглядом виправлення недоліків судового рішення вносити будь які зміни до його змісту, зокрема змінювати висновки та мотиви судового рішення.
Суд може виправити лише ті описки, яких він сам припустився. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер та ускладнюють виконання рішення суду.
Суд встановив, що ухвала про відмову у задоволенні скарги на постанову про закриття кримінального провадження підлягає оскарженю, тоді як за текстом у другому абзаці резолютивної частини судового рішення допущено описку і зазначено, що ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадженні в суді, яка підлягає виправленню, не змінюючи зміст ухвали слідчого судді Краснопільського районного суду Сумської області від 25.11.2019.
Керуючись стст. 379 Кримінального процесуального кодексу України, -
Постановив:
Внести виправлення в Ухвалу Краснопільського районного суду Сумської області від 25.11.2019 про відмову у задоволенні скарги керівнику Сумського обласного відокремленого підрозділу громадської організації ОСОБА_3 у справі №578/512/18 провадження № 1-кс /578/657/19 - шляхом усунення за текстом у другому абзаці резолютивної частини описки, зазначивши правильно, і вважати: Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Сумського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Сумського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Краснопільський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 85903971 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування рішення слідчого про закриття кримінального провадження |
Кримінальне
Краснопільський районний суд Сумської області
Косар А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні