Ухвала
від 27.11.2019 по справі 196/1484/19
ЦАРИЧАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 196/1484/19

№ провадження 1-кс/196/627/2019

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 листопада 2019 року смт. Царичанка

Слідчий суддя Царичанського районного суду Дніпропетровської області ОСОБА_1

за участю секретаря - ОСОБА_2 ,

прокурора - ОСОБА_3 ,

слідчого - ОСОБА_4 ,

розглянувши клопотання слідчого Царичанського ВП Новомосковського ВП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_5 про арешт майна в кримінальному провадженні №12019040600000567,

В С Т А Н О В И В :

Слідчий Царичанського ВП Новомосковського ВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_6 вніс до суду погоджене з начальником Царичанського відділу Новомосковської місцевої прокуратури ОСОБА_7 клопотання про арешт майна в кримінальному провадженні №12019040600000567, в якому просить:

1.Накласти арештна автомобільмарки "ИЖ"2715.01д.н. НОМЕР_1 ,який відповідно до свідоцтва прореєстрацію транспортногозасобу НОМЕР_2 належить ОСОБА_8 ,мешканцю АДРЕСА_1 ,а такожна шматкирізної довжинита діаметрупопиляного деревапороди «Акації»,загальним об`ємом2метра кубічних, які знаходяться на території Царичанського ВП Новомосковського ВП ГУНП в Дніпропетровській області, за адресою: вул. Нагорна, 9 смт. Царичанка Царичанського району Дніпропетровської області, шляхом заборони відчуження, розпорядження та користування.

2.Автомобіль марки"ИЖ"2715.01д.н. НОМЕР_1 ,попиляні дерева«Акації» нашматки різноїдовжини тадіаметру,загальним об`ємом2метра кубічних, залишити на зберіганні на території Царичанського ВП Новомосковського ВП ГУНП в Дніпропетровській області, за адресою: вул. Нагорна, 9 смт. Царичанка Царичанського району Дніпропетровської області.

Слідчий клопотання обґрунтовує наступними обставинами.

21.11.2019 року невідомі особи, знаходячись в лісосмузі, розташованій неподалік с. Юр`ївка Царичанського району Дніпропетровської області, здійснювали порубку дерев акації.

За даним фактом 22.11.2019 року було розпочато кримінальне провадження №12019040600000567 за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст. 246 КК України.

21.11.2019 року слідчим Царичанського ВП НВП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенантом поліції ОСОБА_5 на 18 км. + 200 м автодороги 042003 в напрямку руху Михайлівка-Бабайківка-Івано-Яризівка було виявлено автомобіль марки «ИЖ» 2715.01 д.н. НОМЕР_1 , за кермом якого був ОСОБА_9 , в багажному відсіку якого було виявлено попиляні на шматки різної довжини та діаметру дерева породи «Акації», які в порядку ч. 5 ст. 237 КПК України вилучено до території Царичанського ВП Новомосковського ВП ГУНП в Дніпропетровській області та опечатано.

22.11.2019 року слідчим Царичанського ВП лейтенантом поліції ОСОБА_5 за правилами, передбаченими ч.ч. 3, 5-7 ст. 110 КПК України, винесено постанову про визнання вказаних шматків дров породи «Акація» та автомобіля «ИЖ» 2715.01 д.н. НОМЕР_1 , як речових доказів і приєднано до матеріалів кримінального провадження.

На даний час виникла необхідність у накладенні арешту на вищевказане тимчасово вилучене майно, так як автомобіль слугував засобом вчинення вказаного злочину, а сама зрізана деревина акації, якою навантажений багажний відсік автомобіля, є об`єктом злочину, склад якого передбачений ст. 246 ч.2 КК України.

В ході досудового розслідування кримінального провадження було встановлено, що автомобіль марки «ИЖ» 2715.01 д.н. НОМЕР_1 , відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_2 належить ОСОБА_8 , мешканцю АДРЕСА_1 .

За викладенихвище обставин,вважає,що зметою проведенняповного,всебічного таоб`єктивногорозслідування здодержанням вимогкримінального процесуальногокодексу України,забезпечення кримінальногопровадження виникаєнеобхідність варешті автомобілямарки «ИЖ»2715.01д.н. НОМЕР_1 ташматків різноїдовжини тадіаметру попиляногодерева породи «Акації»загальним об`ємом2метра кубічних, з метою запобігання можливості їх приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Слідчий СВ Царичанського ВП Новомосковського ВП ГУНП в Дніпропетровській області капітан поліції ОСОБА_4 в судовому засіданні уточнив клопотання, а саме в частині щодо накладення арешту шматків попиляного дерева, та прохав накласти арешт на шматки різної довжини та діаметру попиляного дерева "Акації" в кількості 45 шт. загальним об`ємом 0,91 метрів кубічних. Уточнене клопотання підтримав повністю та прохав його задовольнити.

Прокурор Царичанського відділу Новомосковської місцевої прокуратури ОСОБА_3 в судовому засіданні вважала, що уточнене клопотання слідчого про арешт майна є обгрунтованим і підлягає задоволенню.

ОСОБА_8 , власник автомобіля марки "ИЖ" 2715.01 д.н. НОМЕР_1 , в судове засідання не з`явилися, хоча були належним чином повідомлені про день, час та місце розгляду клопотання слідчого про арешт майна в суді.

ОСОБА_9 , у користуванні якого перебував автомобіль марки "ИЖ" 2715.01 д.н. НОМЕР_1 , в судовому засіданні не заперечував проти накладення арешту на вказаний автомобіль.

Заслухавши слідчого та думку прокурора, пояснення володільця автомобіля ОСОБА_9 , вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступних висновків.

Відповідно довимог ст.172ч.1КПК Україниклопотання проарешт майнарозглядається слідчимсуддею,судом непізніше двохднів здня йогонадходження досуду,за участюслідчого та/абопрокурора,цивільного позивача,якщо клопотанняподано ним,підозрюваного,обвинуваченого,іншого власникамайна,і занаявності -також захисника,законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.

Відповідно до змісту ст.170 ч.1 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Відповідно до вимог ст.171 ч.2 КПК України у клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено:

1) підстави і мету відповідно до положень статті 170 КПК України та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна;

2) перелік і види майна, що належить арештувати;

3) документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном;

4) розмір шкоди, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, у разі подання клопотання відповідно до частини шостої статті 170 цього Кодексу.

До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання.

Зі змісту ч.2 ст.173 КПК України передбачається, що при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 КПК України); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3,4 частини другої статті 170 КПК України); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини 2 ст.170 КПК України); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини 2 ст.170 КПК України); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Як вбачається з матеріалів кримінального провадження, долучених до клопотання слідчого, 22 листопада 2019 року були внесені відомості в ЄРДР за №12019040600000567 з правовою кваліфікацією за ст.246 ч.2 КК України, з фабулою про те, що 21.11.2019 року невідомі особи, знаходячись в лісосмузі, розташованій неподалік с. Юр`ївка Царичанського району Дніпропетровської області, здійснювали порубку дерев акації.

Відповідно до протоколу огляду місця події від 21.11.2019 року автомобіль марки «ИЖ» 2715.01 д.н. НОМЕР_1 , в багажному відсіку якого було виявлено попиляні на шматки різної довжини та діаметру дерева «Акації», було виявлено, оглянуто та вилучено до Царичанського ВП Новомосковського ВП ГУНП в Дніпропетровській області, за адресою: вул.Нагорна, 9 смт.Царичанка Царичанського району Дніпропетровської області.

Слідчий клопотання про арешт майна надіслав до суду поштою 22 листопада 2019 року (надійшло до канцелярії суду 25 листопада 2019 року), тобто не пізніше наступного робочого дня після вилучення вказаного майна.

Частиною 7 статі 237 КПК України передбачено, що при огляді слідчий, прокурор або за їх дорученням залучений спеціаліст має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення оглянутого місця чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати речі і документи, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, що не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.

Згідно зі ст.171 ч.5 КПК України клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.

Таким чином, відповідно до вимог ч.7 ст.237 КПК України, автомобіль марки "ИЖ" 2715.01 д.н. НОМЕР_1 та попиляні дерева «Акації» на шматки різної довжини та діаметру вважаються тимчасово вилученим майном, у зв`язку з чим слідчий звернувся із клопотанням про арешт тимчасово вилученого майна без порушення строків, визначених ч. 5 ст. 171 КПК України.

Частиною 2 статті 170 КПК України встановлено арешт майна допускається з метою забезпечення:

1) збереження речових доказів;

2) спеціальної конфіскації;

3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;

4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

При цьому, ч.1 ст.98 КПК України визначає, що речовими доказами є матеріальні об"єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об"єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до ст.167 ч.2 КПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони:

1) підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди;

2) призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення;

3) є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом;

4) одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.

Пунктом 2 частини 3 статті 132 КПК України встановлено, що застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурорне доведе, зокрема, що потреби досудового розслідуваннявиправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.

22.11.2019 року постановою слідчого Царичанського ВП лейтенантом поліції ОСОБА_5 автомобіль марки "ИЖ" 2715.01 д.н. НОМЕР_1 та свіжо-попиляні шматки сирого дерева «Акації» визнано речовими доказами по кримінальному провадженню за №12019040600000567.

Відповідно до протоколу додаткового огляду місця події від 26.11.2019 року автомобіля марки "ИЖ" 2715.01 д.н. НОМЕР_1 , який знаходиться на території Царичанського ВП Новомосковського ВП ГУНП в Дніпропетровській області, виявлено, оглянуто та вилучено шматки різної довжини та діаметру попиляного дерева "Акації" в кількості 45 шт. загальним об`ємом 0,91 метрів кубічних.

Відповідно до довідки старости Юр`ївського старостинського округу виконавчого комітету Царичанської селищної ради від 27.11.2019 року №776 земельний участок з кадастровим номером 1222382000:01:001:0739 та лісополоса, на якій проводилася вирубка дерев, згідно Публічної кадастрової карти, знаходиться на території Магдалинівського району Дніпропетровської області, що також підтверджується показами ОСОБА_10 , старости Юр`ївського старостинського округу виконавчого комітету Царичанської селищної ради.

Отже, в судовому засіданні встановлено, що автомобіль марки "ИЖ" 2715.01 д.н. НОМЕР_1 та свіжо-попиляні шматки сирого дерева «Акації» в кількості 45 шт. загальним об`ємом 0,91 метрів кубічних є речовими доказами по кримінальному провадженню №12019040600000567, а тому з метою встановлення обставин вчинення злочину в ході досудового розслідування кримінального провадження і виникла необхідність арешту вищевказаного майна, так як не застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження зумовить труднощі виконання слідчих дій, чи перешкоджатиме встановленню істини по кримінальному провадженню внаслідок того, що вилучене майно може бути приховано, відчужене чи пошкоджене.

Таким чином, згідно п.2 ч.3 ст.132 КПК України, слідчим в клопотанні доведено, що застосування заходу забезпечення кримінального провадження у виді арешту майна, необхідне з потребами досудового розслідування, і дані потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи особи при задоволенні даного клопотання щодо арешту майна.

Вирішуючи клопотання про арешт вказаного тимчасово вилученого майна, слідчим суддею враховуються правові підстави для арешту майна, достатність доказів, можливий розмір шкоди, завданої злочином, наслідки арешту майна для інших осіб, у володінні та в експлуатації яких знаходиться даний транспортний засіб, розумність та співрозмірність обмеження права власності із завданнями кримінального провадження.

Отже, в даному випадку підставою застосування арешту, відповідно до ч.2 ст.170 КПК України, є забезпечення збереження речових доказів, тому клопотання слідчого є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.131, 132, 167, 170, 172, 173, 309 КПК України, слідчий суддя,-

П О С Т А Н О В И В:

Уточнене клопотання слідчого Царичанського ВП Новомосковського ВП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_5 про арешт майна в кримінальному провадженні №12019040600000567 - задовольнити.

Накласти арешт на тимчасово вилучене майно, а саме: на автомобіль марки "ИЖ" 2715.01 д.н. НОМЕР_1 , який відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_2 належить ОСОБА_8 , мешканцю АДРЕСА_1 , а також на шматки різної довжини та діаметру попиляного дерева породи «Акації», в кількості 45 шт. загальним об`ємом 0,91 метрів кубічних, які знаходяться на території Царичанського ВП Новомосковського ВП ГУНП в Дніпропетровській області, за адресою: вул. Нагорна, 9 смт. Царичанка Царичанського району Дніпропетровської області, шляхом заборони відчуження, розпорядження та користування.

Виконання ухвали покласти на слідчого Царичанського ВП Новомосковського ВП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_5

Автомобіль марки "ИЖ" 2715.01 д.н. НОМЕР_1 та попиляні дерева «Акації» на шматки різної довжини та діаметру, в кількості 45 шт. загальним об`ємом 0,91 метрів кубічних, залишити на зберіганні на території Царичанського ВП Новомосковського ВП ГУНП в Дніпропетровській області, за адресою: вул. Нагорна, 9 смт. Царичанка Царичанського району Дніпропетровської області.

Копію ухвали направити Царичанському ВП Новомосковського ВП ГУНП в Дніпропетровській області для організації її виконання.

Ухвала виконується негайно.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_11

СудЦаричанський районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення27.11.2019
Оприлюднено21.02.2023
Номер документу85912838
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти довкілля Незаконна порубка лісу

Судовий реєстр по справі —196/1484/19

Ухвала від 28.12.2019

Кримінальне

Царичанський районний суд Дніпропетровської області

Гудим О. М.

Ухвала від 28.12.2019

Кримінальне

Царичанський районний суд Дніпропетровської області

Гудим О. М.

Ухвала від 27.11.2019

Кримінальне

Царичанський районний суд Дніпропетровської області

Гудим О. М.

Ухвала від 25.11.2019

Кримінальне

Царичанський районний суд Дніпропетровської області

Гудим О. М.

Ухвала від 27.11.2019

Кримінальне

Царичанський районний суд Дніпропетровської області

Гудим О. М.

Ухвала від 26.11.2019

Кримінальне

Царичанський районний суд Дніпропетровської області

Гудим О. М.

Ухвала від 25.11.2019

Кримінальне

Царичанський районний суд Дніпропетровської області

Гудим О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні