ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
27 листопада 2019 року м. ТернопільСправа №921/705/19 Господарський суд Тернопільської області
Суддя Шумський І.П. розглянувши позовну заяву б/н від 31.10.2019 (вх.№861 від 05.11.2019) та письмові пояснення б/н від 20.11.2019 (вх.№21607)
до відповідача - Приватного підприємства "Захід-Агроінвест" (вул Богданівська, будинок 15А, м.Львів, Личаківський район, Львівська область, 79067)
про стягнення 83 454,04 грн заборгованості.
ВСТАНОВИВ:
Фермерське господарство "Машинно-технологічна станція "Тайкури" звернулося до Господарського суду Тернопільської області з позовом до Фермерського господарства "Машинно-технологічна станція "Тайкури" про стягнення 83 454,04 грн заборгованості.
Позовні вимоги мотивовані тим, що внаслідок невиконання взятих на себе зобов`язань з оплати вартості отриманого товару по договору купівлі - продажу №30/07-РП від 30.07.2019 у відповідача виникла заборгованість перед позивачем.
Згідно Витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 05.11.2019 справу №921/705/19 передано на розгляд судді Шумському І.П.
Ухвалою суду від 06.11.2019 позовну заяву б/н від 31.10.2019, в порушення вимог ст.ст. 162, 164, 174 ГПК України, залишено без руху, позивачу встановлено десятиденний строк з дня вручення копії ухвали для усунення її недоліків.
26.11.2019 на адресу Господарського суду Тернопільської області надійшли пояснення з приводу ухвали про залишення позовної заяви без руху. Фермерським господарством "Машинно-технологічна станція "Тайкури" обґрунтовано обставини визначені в ухвалі суду від 06.11.2019.
За таких обставин, недоліки позовної заяви усунуті.
Згідно ч.3 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою в день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Приписами частини 1 статті 176 Господарського процесуального кодексу України, встановлено, що за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Дослідивши матеріали позовної заяви суд визнав подані матеріали достатніми для відкриття провадження у справі.
Підстав для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.
Також слід зазначити, що на момент пред`явлення позову місцезнаходження відповідача було - 47400, Тернопільська область, Лановецький район, м. Ланівці, вул .Загребельна , будинок 5 .
Проте, на час прийняття справи до свого провадження відповідач змінив юридичну адресу на : вул Богданівська, будинок 15А, м. Львів, Личаківський район, Львівська область, 79067.
Відповідно до ч. 1 ст. 27 ГПК України позов пред`являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Так, частиною 5 ст. 29 ГПК України передбачено, позови у спорах, що виникають з договорів, в яких визначено місце виконання або виконувати які через їх особливість можна тільки в певному місці, можуть пред`являтися також за місцем виконання цих договорів.
За умовами спірного Договору, зокрема пунктом 4.1 визначено, що продавець (ФГ "Машинно-технологічна станція "Тайкури") зобов`язувався передати товар покупцю (ПП Захід-Агроінвест ) на склад покупця за адресою : вул. Загребельна, 5, м. Ланівці, Тернопільська область.
За таких обставин, за встановленою підсудністю справу слід розглядати Господарському суду Тернопільської області.
В позовній заяві позивач просить суд розглядати справу у порядку спрощеного позовного провадження.
Статтею 12 ГПК України встановлено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного провадження, позовного провадження (загального або спрощеного).
Згідно з ч.ч.1, 2 ст.247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Положеннями ч.5 ст.12 ГПК України передбачено, що для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч.3 ст.247 ГПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно ст. 249 ГПК України, клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній.
Пунктом 2 статті 250 ГПК України визначено, що у випадку, передбаченому частиною другою статті 247 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може: 1) задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження; або 2) відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.
З огляду на зазначені норми законодавства, враховуючи предмет та підстави позову, обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, а також з урахуванням клопотання позивача, суд дійшов висновку про можливість розгляду даної справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Частиною 5 ст. 252 ГПК України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
З метою забезпечення права доступу до суду суд вбачає за необхідне здійснювати подальший розгляд в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Керуючись ст.ст. 2, 7, 12, 29, 42, 46, 176, 234, 247, 250, 251 Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
1.Задовольнити клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.
2. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
3. Здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.
4. Розгляд справи призначити на 23 грудня 2019 року о 15:30 год. та повідомити учасників процесу, що він відбудеться у приміщенні Господарського суду Тернопільської області за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Кн. Острозького, 14 А, зал судових засідань № 2, 5 поверх.
5. Запропонувати надати відповідачу в строк до 10.12.2019 - заперечення проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, докази їх надіслання на адресу позивача;
Запропонувати надати відповідачу в строк до 18.12.2019 - у відповідності до ст. 165 ГПК України, відзив на позов, докази на підтвердження викладеного у ньому та докази надіслання відзиву і додатків позивачу.
Роз`яснити відповідачу, що в разі ненадання у встановлений судом строк без поважних причин відзиву, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Запропонувати надати позивачу в строк до 23.12.2019 - відповідь на відзив, докази надіслання її примірника відповідачу.
6. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
7. Копію ухвали направити сторонам у справі.
8. Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.
Суддя І.П. Шумський
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2019 |
Оприлюднено | 28.11.2019 |
Номер документу | 85933448 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Шумський І.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні