ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
27.11.2019 р. Справа № 914/1730/19
м. Львів
Господарський суд Львівської області у складі судді Матвіїва Р.І. за участю секретаря судового засідання Сала О.А., розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: Акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк", м. Київ,
до відповідача 1: Товариства з обмеженою відповідальністю "Декамир", м. Львів,
до відповідача 2: ОСОБА_1 , м. Київ,
предмет спору: стягнення 41 092,09 грн.,
підстава позову: порушення умов кредитного договору від 26.01.2006 року,
за участю представників:
позивача: Деркач Ольга Романівна - адвокат на підставі довіреності № 3222-К-Н-О від 25.07.2019 року,
відповідача 1: не з`явився,
відповідача 2: не з`явився,
встановив:
23.08.2019 року на розгляд Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Декамир" та до ОСОБА_1 про стягнення 41 092,09 грн.
27.08.2019 року суд відповідно до вимог статті 176 Господарського процесуального кодексу України звернувся до Адресно-довідкового бюро із проханням надати інформацію про зареєстроване місце проживання (перебування) одного з відповідачів у даній справі -фізичної особи громадянина ОСОБА_1 (місце проживання та ідентифікаційні дані згідно з позовною заявою: АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ). 06.09.2019 року судом отримано відповідь до Адресно-довідкового бюро, відповідно до якої зареєстроване місце реєстрації вказаної фізичної особи не значиться.
Ухвалою суду від 11.09.2019 року відкрито провадження у даній справі, ухвалено здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Ухвала суду про відкриття провадження у справі отримана позивачем та відповідачем 2, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення. Конверт з ухвалою про відкриття провадження, адресований відповідачу 1, повернувся до суду з відміткою інші причини, що не дали змоги виконати обов`язки щодо пересилання поштового відправлення, адресат вибув .
Відводів суду сторонами не заявлялось.
Хід розгляду справи відображено в протоколах судових засідань та ухвалах суду.
У судове засідання 27.11.2019 року з`явився представник позивача. Відповідачі явку представників не забезпечили, конверти, адресовані відповідачам на відомі суду адреси, повернулися до суду з відмітками інші причини, що не дали змоги виконати обов`язки щодо пересилання поштового відправлення .
Суд зазначає, що на стадії відкриття провадження зазначалося про доцільність здійснення розгляду даної справи за правилами спрощеного позовного провадження, враховуючи ціну даного позову та обставини, наведені позивачем у позовній заяві. Проте, за час розгляду справи з`ясовано, що справа є вищої складності в порівнянні з часом відкриття провадження у справі.
Так, згідно з ч.3 ст.12 ГПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до ч.1 ст.247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. Для цілей цього Кодексу малозначними справами є:
1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ч.5 ст.12 Господарського процесуального кодексу України).
Відповідно до ч.3 ст.247 ГПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Враховуючи наведене, суд вважає, що даний спір, незважаючи на ціну позову, у зв`язку зі складністю справи, необхідністю вчинення всіх необхідних дій для розгляду справи по суті, для всебічного дослідження доводів сторін і доказів на підтвердження таких доводів, доцільно розглядати в порядку загального позовного провадження.
Відповідно до частини 6 статті 250 Господарського процесуального кодексу України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі.
Суд звертає увагу, що положення ст.177 ГПК України визначають завдання підготовчого провадження, якими серед іншого, є остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин і позовних вимог, з`ясування заперечень проти позовних вимог, визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів.
Відповідно до статті 2 Господарського процесуального кодексу України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі. Вказаною нормою також визначено, що основними засадами (принципами) господарського судочинства, зокрема, є верховенство права; рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом; змагальність сторін; пропорційність; розумність строків розгляду справи судом.
Керуючись ст. ст. 2, 12, 177, 182, 183, 250 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Львівської області
ухвалив:
1 . Здійснювати подальший розгляд справи № 914/1730/19 за правилами загального позовного провадження.
2 . Замінити судове засідання у розгляді справи по суті, відкладене на 27.11.2019 року, підготовчим засіданням.
3 . Відкласти підготовче засідання на 11.12.19 р. о 11:40 год.
4 . Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Львівської області за адресою 79014, місто Львів, вулиця Личаківська, будинок 128 (2-й поверх).
5 . Явка учасників справи в наступне підготовче засідання визнається обов`язковою.
Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Матвіїв Р.І.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2019 |
Оприлюднено | 28.11.2019 |
Номер документу | 85936604 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Матвіїв Р.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні