Ухвала
від 28.11.2019 по справі 922/3894/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"28" листопада 2019 р. м ХарківСправа № 922/3894/19

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Рильової В.В.

розглянувши матеріали

позовної заяви Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "Універсальна" (місцезнаходження: 01133, місто Київ, бульвар Лесі Україники, будинок 9; код ЄДРПОУ 20113829) до Первинної профспілкової організації Газопромислового управління "Шебелинкагазвидобування" (64250, Харківська область, Балаклійський район, селище міського типу Донець, вулиця Стадіонна, будинок 9; код ЄДРПОУ 25858161) про стягнення 237 928,77 грн.

ВСТАНОВИВ:

Приватне акціонерне товариство "Страхова компанія "Універсальна" (позивач) звернулося до Господарcького суду Харківської області з позовною заявою про стягнення з Первинної профспілкової організації Газопромислового управління "Шебелинкагазвидобування" (відповідача) суми страхового відшкодування в розмірі 237 928,77 грн., відповідно до положень статті 993 Цивільного кодексу України та статті 27 Закону України "Про страхування".

Дослідивши матеріали позовної заяви Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "Універсальна" та додані до неї документи, суд дійшов висновку про залишення її без руху з огляду на наступне.

По-перше, згідно з пунктами 8, 9 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема:

- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Всупереч вимог статті 162 Господарського процесуального кодексу України Страховою компанією не зазначено в позовній заяві інформації щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви; не надано попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

По-друге, згідно з пунктом 1 частини першої статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Частиною першою статті 172 Господарського процесуального кодексу України також встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Відповідний опис вкладення в матеріалах позовної заяви відсутній, жодних доказів на підтвердження відправлення копії позовної заяви і доданих до неї документів на адресу Первинної профспілкової організації Газопромислового управління "Шебелинкагазвидобування" позивач до суду не надав.

По-третє, згідно з пунктом 2 частини першої статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Сплата судового збору за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів є складовою доступу до правосуддя, який є елементом права особи на судовий захист, гарантованого статтею 55 Конституції України, що має беззаперечно виконуватись сторонами в разі необхідності реалізації цього права.

Відповідно до частини другої статті 123 Господарського процесуального кодексу України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Порядок і розмір сплати судового збору встановлений Законом України "Про судовий збір".

Згідно з частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

У відповідності до пункту 2 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1921 гривня) і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Враховуючи те, що Страховою компанією заявлено вимогу майнового характеру, а ціна позову становить 237 928,77 грн., позивач повинен був сплатити судовий збір в розмірі 3 568,93 грн. Однак, до позовної заяви не додано жодних доказів сплати судового збору у встановленому Законом порядку та розмірі, що суперечить приписам статті 164 Господарського процесуального кодексу України.

Окремо суд звертає увагу на те, що згідно з частини п`ятої статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Позовну заяву від імені Приватного акціонерне товариство "Страхова компанія "Універсальна" підписано представником Мухамеджановою В.В., яка діє на підставі довіреності № 289/D2019 від 03 вересня 2019 року.

Разом з тим, за приписами статті 56 Господарського процесуального кодексу України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Особиста участь у справі особи не позбавляє її права мати в цій справі представника. Юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Статтею 58 Господарського процесуального кодексу України визначено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник. При розгляді справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених статтею 59 цього Кодексу.

Відповідно до частини четвертої статті 60 Господарського процесуального кодексу України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".

Згідно статті 12 Господарського процесуального кодексу України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Для цілей цього Кодексу малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

В позовній заяві представник Страхової компанії просить відкрити провадження у даній справ за правилами спрощеного позовного провадження. Однак, згідно частини першої статті 250 Господарського процесуального кодексу України, питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Враховуючи те, що позов не відповідає ознакам малозначної справи, наведеним у пункті 1 частини п`ятої статті 12 Господарського процесуального кодексу України, оскільки ціна позову складає 237 928,77 грн., в той час як сто розмірів прожиткового мінімуму у 2019 році - 192 100,00 грн., а питання щодо визнання справи малозначною не вирішено, позовну заяву від імені Приватного акціонерне товариство "Страхова компанія "Універсальна" може бути подано керівником / членом виконавчого органу, уповноваженим діяти від імені юридичної особи відповідно до закону, статуту, положення / адвокатом.

Заявником, разом з тим, не надано до суду жодних доказів на підтвердження того, що Мухамеджанова В. ОСОБА_1 є адвокатом (відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" - свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката України), а отже у суду відсутня можливість перевірити, чи є така особа уповноваженою на підписання позовної заяви від імені юридичної особи - Приватного акціонерне товариство "Страхова компанія "Універсальна".

Згідно приписів частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (частина друга статті 174 ГПК України).

Враховуючи те, що позовну заяву подано Приватним акціонерним товариством "Страхова компанія "Універсальна" без додержання вимог статей 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне залишити її без руху та надати позивачу строк на усунення відповідних недоліків.

На підставі викладеного, керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "Універсальна" без руху.

2. Встановити Приватному акціонерному товариству "Страхова компанія "Універсальна" строк на усунення недоліків позовної заяви - 8 (вісім) днів з дня вручення даної ухвали. Визначити спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:

- зазначення інформації щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви;

- надання попереднього розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;

- надання доказів на підтвердження направлення на адресу Первинної профспілкової організації Газопромислового управління "Шебелинкагазвидобування" копії позовної заяви і доданих до неї документів (опис вкладення у поштове відправлення в оригіналі);

- надання доказів сплати судового збору у встановленому Законом України "Про судовий збір" розмірі - 3 568,93 грн. (платіжне доручення в оригіналі);

- надання доказів на підтвердження повноважень представника позивача - Мухамеджанової В.В., як адвоката.

Приватному акціонерному товариству "Страхова компанія "Універсальна" також направити на адресу Первинної профспілкової організації Газопромислового управління "Шебелинкагазвидобування" докази усунення вищезазначених недоліків позовної заяви та надати до суду докази такого направлення (опис вкладення).

3. Окремо попередити позивача про те, що частиною четвертою статті 174 ГПК України визначено: якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду в порядку, передбаченому ГПК України.

Ухвалу підписано 28.11.2019.

Суддя В.В. Рильова

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення28.11.2019
Оприлюднено28.11.2019
Номер документу85937136
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/3894/19

Рішення від 18.05.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Рильова В.В.

Ухвала від 28.04.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Рильова В.В.

Ухвала від 27.04.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Рильова В.В.

Ухвала від 30.03.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Рильова В.В.

Ухвала від 13.03.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Рильова В.В.

Ухвала від 03.03.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Рильова В.В.

Ухвала від 18.02.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Рильова В.В.

Ухвала від 07.02.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Рильова В.В.

Ухвала від 27.01.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Рильова В.В.

Ухвала від 28.01.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Рильова В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні