Ухвала
від 27.11.2019 по справі 926/2395/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

58000, м. Чернівці, вул. О.Кобилянської, 14, тел. 55-09-34

У Х В А Л А

27 листопада 2019 року Справа № 926/2395/19 За позовом ОСОБА_1

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю Чернівецька обласна виробничо-комерційна фірма "Медтехніка"

про зобов`язання вчинити певні дії

Суддя О.Г. Проскурняк

Представники сторін:

Від позивача - не з`явився.

Від відповідача - Бойко С.М. - керівник.

СУТЬ СПОРУ: ОСОБА_1 звернувся з позовом до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю Чернівецька обласна виробничо-комерційна фірма "Медтехніка" про зобов`язання надати інформацію.

Разом із позовною заявою, позивач звернувся до суду із письмовим клопотанням про витребування доказів судом.

Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 28 жовтня 2019 року справу № 926/2395/19 передано судді Проскурняку О.Г.

Ухвалою Господарського суду Чернівецької області від 30 жовтня 2019 року позовну заяву залишено без руху.

Ухвалою Господарського суду Чернівецької області від 11 листопада 2019 року відкрито провадження у справі № 926/2395/19 та призначено до розгляду в підготовчому засіданні на 27 листопада 2019 року, вирішено клопотання про витребування доказів судом розглянути у підготовчому судовому засіданні за участі представників сторін.

Позивач в судове засідання 27 листопада 2019 року не з`явився, явку належного представника не забезпечив, хоча був належним чином повідомлений про місце, час та дату судового засідання.

Відповідач в підготовчому засіданні проти задоволення позову та клопотання про витребування документів судом - заперечив.

Розглянувши подане позивачем клопотання про витребування доказів судом, а саме: статуту та свідоцтва про державну реєстрацію відповідача, довідки про розмір долей усіх учасників товариства, заслухавши представника відповідача, суд встановив.

Статтею 81 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. У клопотанні повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; 5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.

Так, позивачем в означеному клопотанні не зазначено обставин, які можуть підтвердити ці докази, або аргументи, які вони можуть спростувати; заходи, яких позивач вжив для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; причини неможливості отримати цей доказ самостійно.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку у задоволенні клопотання позивача про витребування доказів судом - відмовити.

Окрім того, в підготовчому судовому засіданні 28 листопада 2019 року, в порядку частини 2 статті 182 ГПК України судом встановлено наявність бажання відповідача скористатись можливістю проведення врегулювання спору за участю судді.

Частиною 1 статті 181 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) унормовано, що для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.

Згідно частини 1 статті 177 ГПК України, завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

З огляду на вищевикладене, в підготовчому судовому засіданні 27 листопада 2019 року, судом встановлено остаточне визначення предмета спору, характеру спірних правовідносин та позовні вимоги.

Статтею 173 Господарського процесуального кодексу України, в одній позовній заяві може бути об`єднано декілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.

Під вимогою розуміється матеріально-правова вимога, тобто предмет позову, який являє собою одночасно спосіб захисту порушеного права.

Названа норма процесуального права дозволяє об`єднувати вимоги, які пов`язані між собою підставами виникнення або доказами, що підтверджують обставини, якими обґрунтовані вимоги.

Підстава позову - це фактичні обставини, на яких ґрунтується вимога позивача. Отже, вимоги повинні випливати з тих самих фактичних обставин, на яких ґрунтуються ці вимоги.

Так, позивачем в позовній заяві від 24 жовтня 2019 року заявлено наступні позовні вимоги:

1. Зобов`язати Відповідача надати Позивачу докладне обґрунтування грошових вимог: а) вимога від 25 липня 2017 року - сума боргу - 13427.52 грн.; б) вимога №01 від 04 вересня 2018 року - сума боргу - 7265.08 грн.; в) лист №04 від вересня 2018 року - сума боргу 3050.64 грн.; г) вимога від 3 грудня 2018 року - сума боргу - 6902.22 грн.; д) вимога від 20 грудня 2018 року - сума боргу - 7320.85 грн.; е) вимога №10 від 20 грудня 2018 року - сума боргу - 6901 грн.; є) рахунок №20 від 14 березня 2019 року - сума боргу - 8862.65 грн.

2. Зобов`язати Відповідача падати докладну, належно оформлену інформацію про господарську діяльність товариства: а) перелік нерухомого майна, яке належало товариству на праві власності на момент створення товариства та перелік нерухомого майна, яке належить товариству на праві власності на момент розгляду даної справи в суді; б) докладну інформацію про цільове використання нерухомого майна товариства, яке належить товариству на праві власності; в) докладну інформацію та правовстановлюючі документи стосовно нерухомого майна товариства, яке було відчужене або передане в користування третім особам.

3. Надати докладну, юридично підтверджену інформацію - перелік учасників товариства із зазначенням розміру долі кожного у майні товариства.

Згідно пункту 3 частини 1 статті 20 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин, в тому числі у спорах між учасниками (засновниками, акціонерами, членами) юридичної особи або між юридичною особою та її учасником (засновником, акціонером, членом), у тому числі учасником, який вибув, пов`язані зі створенням, діяльністю, управлінням або припиненням діяльності такої юридичної особи, крім трудових спорів.

Так, згідно частин 1, 3 статті 167 Господарського кодексу України, корпоративні права - це права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.

Під корпоративними відносинами маються на увазі відносини, що виникають, змінюються та припиняються щодо корпоративних прав.

Як вбачається, із матеріалів справи та пояснень відповідача, в процесі розгляду справи у підготовчому провадженні, судом встановлено, що позовні вимоги позивача щодо "надання докладного обґрунтування грошових вимог" стосуються правовідносин, які виникли між сторонами, щодо користування позивачем частиною нерухомого майна, яке належить товариству. Тобто, означені відносини не є корпоративними та не виникають, змінюються чи припиняються щодо корпоративних прав тобто правомочностей передбачених законом та статутними документами в управлінні товариством.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вказаний спір, стосовно позовних вимог, щодо "надання докладного обґрунтування грошових вимог", з огляду на суб`єктивний склад та предмет спору є цивільними правовідносинами між сторонами, а тому спір у зазначеній частині позовних вимог повинен розглядатись в порядку цивільного судочинства.

Відповідно до частини 1 статті 21 ГПК України, не допускається об`єднання в одне провадження кількох вимог, які підлягають розгляду в порядку різного судочинства, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Згідно частини 4 статті 173 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що не допускається об`єднання в одне провадження кількох вимог, які належить розглядати в порядку різного судочинства, якщо інше не встановлено законом.

Так, з урахуванням частини 1 статті 226 ГПК України, суд залишає позов без розгляду, якщо провадження у справі відкрито за заявою, поданою без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172, 173 цього Кодексу, і позивач не усунув цих недоліків у встановлений судом строк.

Враховуючи означене, суд дійшов висновку встановити позивачу строк для виправлення вказаних недоліків позовної заяви - 5 днів з моменту отримання ухвали.

Згідно частини 4 статті 202 Господарського процесуального кодексу України, у разі неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки, суд залишає позовну заяву без розгляду, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез`явлення не перешкоджає вирішенню спору.

Частиною 2 статті 183 ГПК України унормовано, що суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Враховуючи вищевикладене, суд з метою створення сторонам необхідних умов для встановлення фактичних обставин справи, правильного застосування законодавства, забезпечення принципу рівності всіх учасників судового процесу, дійшов висновку розгляд справи відкласти, визнати явку представників сторін обов`язковою та попередити позивача, що у випадку повторного невиконання процесуальних обов`язків, зокрема нез`явлення в судове засідання, у відповідності до частини 4 статті 202 Господарського процесуального кодексу України, позовну заяву може бути залишено без розгляду

Керуючись статтями 12, 13, 20, 81, 167, 173, 183, 202, 226, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Встановити позивачу строк для виправлення недоліків позовної заяви - 5 днів з моменту отримання ухвали.

2. У задоволенні клопотання позивача про витребування доказів судом - відмовити.

3. Підготовче засідання у справі № 926/2395/18 відкласти на 12:00 "20" грудня 2019 року.

Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Чернівецької області за адресою: м. Чернівці, вул. О. Кобилянської, 14, в залі судових засідань № 3 (другий поверх), тел.0 (372) 52-47-40.

4. Явку представників сторін у судовому засіданні визнати обов`язковою.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/

Повний текст ухвали складено та підписано - "28" листопада 2019 року.

Ухвала набрала чинності - "28" листопада 2019 року та оскарженню не підлягає.

Суддя О.Г. Проскурняк

СудГосподарський суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення27.11.2019
Оприлюднено28.11.2019
Номер документу85937517
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —926/2395/19

Ухвала від 11.05.2021

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Проскурняк Олег Георгійович

Судовий наказ від 09.12.2020

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Проскурняк Олег Георгійович

Судовий наказ від 09.12.2020

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Проскурняк Олег Георгійович

Судовий наказ від 20.02.2020

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Проскурняк Олег Георгійович

Рішення від 24.01.2020

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Проскурняк Олег Георгійович

Ухвала від 27.11.2019

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Проскурняк Олег Георгійович

Ухвала від 11.11.2019

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Проскурняк Олег Георгійович

Ухвала від 30.10.2019

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Проскурняк Олег Георгійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні