Справа № 308/13396/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 листопада 2019 року м. Ужгород
Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши клопотання прокурора відділу організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, що поширює свою діяльність на Закарпатську область прокуратури Закарпатської області ОСОБА_3 , про надання дозволу на проведення обшуку,-
В С Т А Н О В И В :
Слідчими СУ ГУНП в Закарпатській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42019071160000030 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, а саме за фактом зловживання службовими особами Тячівського МУВГ своїм службовим становищем всупереч інтересам служби, за попередньою змовою та в інтересах третіх осіб (суб`єктів господарювання району), що спричинило тяжкі наслідки інтересам держави.
Із внесеного клопотання вбачається, що Тячівським МУВГ, в зоні діяльності якого знаходяться Тячівський та Рахівський райони, у рамках діючих проектів на основі укладених з приватними суб`єктами підприємницької діяльності договорів підряду проводяться роботи по розчистці русел річок Рахівського та Тячівського районів з метою запобігання та зменшення виникнення ризиків від шкідливої дії води під час проходження льодоходу, повеней та паводків (підтоплення, затоплення населених пунктів їх інфраструктури та сільгоспугідь).
При цьому, відповідно до функцій, які покладені на Тячівське МУВГ, посадові особи зазначеного управління зобов`язані здійснювати технічний контроль за дотриманням вимог проектних рішень та технологічного процесу під час виконання робіт.
У відповідності до ст. 86 Водного кодексу України, на землях водного фонду можуть проводитися роботи, пов`язані з будівництвом гідротехнічних, лінійних та гідрометричних споруд, поглибленням дна для судноплавства, видобуванням корисних копалин (крім піску, гальки і гравію в руслах малих та гірських річок), розчисткою русел річок, каналів і дна водойм, прокладанням кабелів, трубопроводів, інших комунікацій, а також бурові та геологорозвідувальні роботи.
Піщано-гравійна суміш, що видобувається в руслах річок на території Тячівського та Рахівського районів відноситься до корисних копалин загальнодержавного значення, у зв`язку з чим вказаний незаконний видобуток надр наносить навколишньому природному середовищу значної шкоди, призводить до погіршення екологічної ситуації та настання ризиків стихійного лиха на території області.
Однак фізичні особи-підприємці, на замовлення яких виготовлено робочі проекти на розчистку русел річок, під видом проведення руслоочисних та днопоглиблювальних робіт, здійснюють видобування піщано-гравійної суміші та подальший її збут місцевому населенню. Посадові особи Тячівського МУВГ, у свою чергу, зловживаючи службовим становищем, всупереч інтересам служби, сприяють суб`єктам підприємницької діяльності, у незаконному видобуванні піщано-гравійної суміші та її збуті, інформують таких про виїзди працівників правоохоронних органів, а також самостійно вносять до журналів реєстрації обсягу видобутих наносів та транспортних засобів, які їх перевозять, завідомо неправдиві відомості про кількість видобутого, зберігаючи такі журнали у Тячівському МУВГ, а також вносять завідомо неправдиві відомості до актів прийому-передачі виконаних робіт форми КБ-2, про кількість видобутої піщано-гравійної суміші.
Крім того, у відповідності до п. п. 1 та 2 «Порядку видачі дозволів на проведення робіт на землях водного фонду», затвердженого Постановою КМУ від 12 липня 2005 р. № 557, цей Порядок визначає механізм видачі дозволу на проведення днопоглиблювальних робіт, прокладення кабелів, трубопроводів та інших комунікацій на землях водного фонду.
Дія цього Порядку не поширюється на випадки проведення робіт, пов`язаних, у тому числі, з природоохоронною та протипаводковою діяльністю, яку провадить Держводагентство та організації, що належать до сфери його управління.
Як встановлено в ході досудового розслідування, незаконне видобування піщано-гравійної суміші та подальший її збут мешканцям Тячівського та Рахівського районів, під видом проведення робіт по розчистці русел річок, за попередньою змовою із службовими особами Тячівського МУВГ, здійснюється дев`ятьма суб`єктами підприємницької діяльності, у тому числі, ТзОВ «КІК», директором якого являється ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
В ході досудового розслідування, отримано дозвіл слідчого судді на тимчасовий доступ до документів, у тому числі робочого проекту: «Розчистка русла р. Тересва в урочищі «Підчос» с. Красна Тячівського району, Закарпатської» РОБОЧИЙ ПРОЕКТ» на 44-х аркушах, що виготовлений на замовлення директора ТзОВ «КІК» ОСОБА_4
13 листопада 2019 року, прокурором групи прокурорів у даному кримінальному провадженні, за участі спеціалістів Дерекоінспекції, проведено ряд оглядів місць події, у тому числі берегової смуги річки Тересва, що в с. Красна, де, згідно встановленої в ході досудового розслідування інформації, здійснюються роботи по розчистці русла річки ТзОВ «КІК», згідно робочого проекту: «Розчистка русла р. Тересва в урочищі «Підчос» с. Красна Тячівського району, Закарпатської». В ході огляду не виявлено жодних слідів видобування піщано-гравійної суміші, чи здійснення робіт по розчистці русла річки.
З огляду на встановлені обставини, 19 листопада 2019 року прокуратурою області розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні №42019070000000391 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240 КК України, за фактом незаконного видобування корисних копалин суб`єктами підприємницькоїдіяльності,зареєстрованими уТячівському районі, а саме: ФОП ОСОБА_5 , Кооператив « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ФОП ОСОБА_6 , ФОП ОСОБА_7 , ФОП ОСОБА_8 , ФОП ОСОБА_9 , ФОП ОСОБА_10 , ФОП ОСОБА_11 , ФОП ОСОБА_12 , ТзОВ «КІК», ФОП ОСОБА_13 .
Клопотання мотивоване тим, що в ході досудового розслідування, шляхом проведення слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій, встановлено неодноразове вивезення водіями ТзОВ «КІК», піщано-гравійної суміші за межі так званих майданчиків з виконання робіт, і її подальший збут мешканцям Тячівського району.
Таким чином, наразі у органу досудового розслідування виникла необхідність у дослідженні та долученні до матеріалів кримінального провадження вищевказаних журналів реєстрації обсягу видобутих наносів та транспортних засобів, які їх перевозять. При цьому, враховуючи ту обставину, що у ході огляду місця події виявлено великі котловани, залишені після видобування піщано-гравійної суміші, існують підстави вважати, що до вказаних журналів вносяться неправдиві відомості. Такі відомості можуть вноситися директором ТзОВ «КІК» до блокнотів, чорнових записів, чи інших документів, які стосуються незаконного видобування піщано-гравійної суміші, із зазначенням кількості, ціни, інших родових та видових ознак такої суміші, транспортних засобів та іншої спеціальної техніки, що використовується при видобуванні корисних копалин (вантажівки, екскаватори).
Крім цього, мобільний телефон, яким користується директором ТзОВ «КІК», може містити у собі (в пам`яті) відомості щодо його контактів із особами, причетними до вказаного кримінального правопорушення, в т.ч. посадовими особами Тячівського МУВГ та інших, пов`язаних з його вчиненням обставин, які мають доказове значення, а також інформацію (документи) у виді текстових та голосових повідомлень та з`єднань, в т.ч. в мобільних додатках та соціальних мережах, фотографій тощо.
Згідно інформації, отриманої на виконання доручення прокурора, директор ТзОВ «КІК», юридична адреса: смт. Дубове, вул. Гагаріна, 4/21, Тячівського району, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Згідно інформації Єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно право власності на квартиру за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстровано за ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_4 , ОСОБА_16 (свідоцтво про спільну сумісну власність видане виконкомом Дубівської селищної ради №639 від 31.10.1994).
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Заслухавши пояснення прокурора з приводу внесеного клопотання, дослідивши матеріали кримінального провадження, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Як вбачається з клопотання та доданих до нього матеріалів, ГУНП в Закарпатській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження, відомості про яке 11.06.2019 рокувнесені до ЄРДР за № 42019071160000030, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240, ч.2 ст.364 КК України.
Відповідно до вимог п.18 ч.1ст.3 КПК України, слідчий суддя суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.
Обов`язок доказування обставин, передбачених статтею 91 цього Кодексу, згідно частини 1 статті 92 КПК України, покладається на слідчого, прокурора та, в установлених цим Кодексом випадках, - на потерпілого.
У відповідності до частини1 статті 94 КПК України, слідчий, прокурор, слідчий суддя, суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінюють кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення.
У зв`язку з цим, для прийняття рішення про притягнення особи до передбаченої законом відповідальності слідчому необхідно зібрати всі необхідні докази, які у подальшому оцінити з точки зору достатності та взаємозв`язку.
Частиною 2 статті 93 КПК України визначено, що сторона обвинувачення здійснює збирання доказів, у тому числі, шляхом проведення слідчих дій.
Відповідно до ч.ч. 1,2 ст.237 КК України, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
У відповідності до ч. 1 статті 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Заслухавши пояснення прокурора з приводу внесеного клопотання, дослідивши матеріали клопотання, приймаючи до уваги те, що слідчим в судовому засіданні доведено про наявність достатніх підстав для проведення обшуку по місцю фактичного проживання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме будинку та господарських приміщень, які відносяться до даного, а також прибудинкової території за адресою: АДРЕСА_1 , з метою відшукання та вилучення: мобільних телефонів, якими користується ОСОБА_4 ; журналів реєстрації обсягу видобутих наносів та транспортних засобів, які їх перевозять, блокнотів, чорнових записів та інших документів, які стосуються незаконного видобування піщано-гравійної суміші, із зазначенням кількості, ціни, інших родових та видових ознак такої суміші; грошових коштів, набутих протиправним шляхом, що мають важливе значення для встановлення істини у кримінальному провадженні, а відомості, що в них містяться можуть бути доказами під час досудового розслідування, приходжу до висновку, що клопотання слід задовольнити.
Керуючись статтями233,234,235,237 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати стороні кримінального провадження прокурору відділу організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, що поширює свою діяльність та Закарпатську область прокуратури Закарпатської області ОСОБА_3 , дозвіл на проведення обшуку по місцю фактичного проживання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме будинку та господарських приміщень, які відносяться до даного, а також прибудинкової території за адресою: АДРЕСА_1 , з метою відшукання та вилучення:
- мобільних телефонів, якими користується ОСОБА_4 ;
- журналів реєстрації обсягу видобутих наносів та транспортних засобів, які їх перевозять, блокнотів, чорнових записів та інших документів, які стосуються незаконного видобування піщано-гравійної суміші, із зазначенням кількості, ціни, інших родових та видових ознак такої суміші;
- грошових коштів, набутих протиправним шляхом.
Дана ухвала надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише раз.
Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Ужгородського
міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 85980937 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Лемак О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні