Ухвала
від 19.11.2019 по справі 766/22955/19
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №766/22955/19

н/п 1-кс/766/16970/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 листопада 2019 року м. Херсон

Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого відділу Головного управління Національної поліції в АР Крим та м. Севастополі ОСОБА_3 , про надання дозволу на проведення обшуку,

в с т а н о в и в :

Слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання слідчим групи слідчих Національної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , та прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні: ОСОБА_9 , ОСОБА_10 ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , та працівникам СБУ, за дорученням слідчого або прокурора відповідно до вимог КПК України, дозвіл на проведення обшуку за адресою фактичного місця знаходження ТОВ «Геомоніторинг» (ЄДРПОУ 41281273), а саме: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 16-22, 6-й поверх, які на праві спільної часткової власності належать ПАТ «Київпроект», ПАТ «Укргазбанк» та ТОВ «Соната контракт», з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання та вилучення:

-листів, документів, роздрукованої переписки, журналів, документів фінансової звітності, договорів та додатків до них, друкованих чорнових записів, записних книжок із чорновими записами, інформації у електронному вигляді у яких містяться відомості щодо перекачування води, видобутку ропи підприємствами ТОВ «Геомоніторинг» та ПАТ «Кримський содовий завод»;

-роздрукованої переписки, документів фінансової звітності договорів та додатків до них, печаток, друкованих чорнових записів, записних книжок із чорновими записами у яких містяться відомості щодо укладених договорів ПАТ «Кримський содовий завод» та ТОВ «Геомоніторинг», з підприємствами (компанія) із Російської Федерації та Автономної Республіки Крим;

-відшукання та вилучення відомостей у друкованому та електронному вигляді у яких міститься інформація щодо здійснення перекачування води насосною станцією, використання електроенергії та видобутку ропи на території Херсонської області та Автономної Республіки Крим;

-відшукання та вилучення відомостей щодо лічильників та інших пристроїв, якими здійснюється облік перекачки води;

відшукання та вилучення мобільних телефонів, флеш накопичувачів та комп`ютерної техніки, на якій міститься інформація щодо у яких міститься інформація щодо здійснення перекачування води насосною станцією, використання електроенергії та видобутку ропи на території Херсонської області та Автономної Республіки Крим, а також інформація щодо діяльності ТОВ «Геомоніторинг» та ПАТ «Кримський содовий завод.

Вказане клопотання вмотивоване тим, що слідчим відділом Головного управління Національної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42016010000000238 від 25.10.2016, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 241, ч. 2 ст. 364, ст. 441 КК України.

Під час проведення досудового розслідування кримінального провадження, отримано інформацію щодо незаконного використання окупаційною владою півострову насосної станції (розташована на території Херсонської області. Новотроїцького р-ну. неподалік від с. Дружелюбівка), яка підтримує рівень води в західній частині басейну Сиваш.

Так, у межах о. Сиваш виділяється чотири частини: Західна, Центральна, Східна та Південна. На прилеглій до Західного Сивашу території розташовані підприємства (AT «Бром» та ВАТ «Кримський содовий завод»), які незаконно використовують воду Сивашу як сировину для власного промислового виробництва. Для того, щоб обмежити рух води між Центральним та Західним Сивашом та створити умови для збільшення солоності води, збудовано дамбу. До складу цієї гідротехнічної споруди також входить насосна станція, яка лімітує постачання води з центральної частини в західну.

Після анексії Російською Федерацією півострову АР Крим зазначену насосну станцію обслуговує персонал ТОВ «Геомоніторинг», нібито, з метою недопущення пересихання західної частини басейну Сиваш та потрапляння хімічних речовин в підземні води питного джерела. Вказане підприємство, не має ліцензії на здійснення зазначеної діяльності.

До насосної станції з окупованого півострову проведено лінію електропередач з напругою 35 тисяч вольт, яка під`єднана до трансформатора на території насосної станції. Працівники насосної станції щоденно фіксують показники лічильника та надають їх до ТОВ «Геомоніторинг», які в подальшому звітують керівництву «Кримсоди» на яке знаходиться на окупованій території АР Крим та виготовляє продукцію і сировину в інтересах держави окупанта. У середині будівлі знаходяться 6 насосів, 5 з яких функціонують на повну потужність.

Працівники ТОВ «Геомоніторинг» не є фахівцями та не мають відповідних дозволів по обслуговуванню трансформатору, електромереж та насосної станції в цілому, щоб перебувати та забезпечувати мінімально-необхідний водний баланс в західній частині Сивашу, на території здійснення господарської діяльності ТОВ «Геомоніторинг»

Таким чином, керівниками та співробітниками ТОВ «Геомоніторинг» здійснюється господарська діяльність шляхом підтримання рівня води (використовуючи природні ресурси України), який дозволяє видобувати ресурс для потреб AT «Бром» та ПАТ «Кримський содовий завод» і підтримує рівень води між західним Сивашем та накопичувачами (штучні резервуари перегороджені дамбами) промислових відходів (кислот) від діяльності заводів «Титан» та «Содовий завод», що сприяє виконанню функцій окупаційними органами АР Крим і РФ та створює реальні загрози національній безпеці, суверенітету, територіальній цілісності.

Дії службових осіб ТОВ «Геомоніторинг», ПAT «Бром» та ПАТ «Кримський содовий завод», завдають тяжких наслідків інтересам держави та громадян в цілому. Так, до анексії півострова ВАТ «Кримський содовий завод» отримали в Державній службі геології та надр України 5 спеціальних дозволів на користування надрами (№№ 2215, 4028, 5261), згідно яких завод здійснював геологічне вивчення та видобування ропи, брому, солі та води питної та технічної. Згідно оперативних даних, які були отримані від фахівців, щорічні рентні платежі за використання надр складали близько 5 млн.грн. Тобто, за роки анексії півострову, продовжуючи і надалі працювати на українських корисних копалинах заводи не сплатили до бюджету близько 25 млн.грн.

Вищезазначена незаконна діяльність службових осіб підприємства ТОВ «Геомоніторинг» здійснюється за рахунок ймовірної змови з службовими особами контролюючих органів, які прикривають вказану діяльність, зловживаючи своїм службовим становищем, з метою отримання неправомірної вигоди, що призводить до тяжких наслідків у вигляді безоплатного користування надрами підприємствами ПAT «Бром» та ПАТ «Кримський содовий завод», які знаходяться на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, з метою подальшої їх реалізації окупаційною владою АР Крим для власних потреб.

Так, згідно з показами спеціалістів в сфері геології, насосна станція на Кутаранській дамбі (Херсонська обл.) є частиною цілісного майнового комплексу ПАТ «Кримський содовий завод» та має цільове призначення у вигляді перекачування ропи з Сиваського родовища до виробничих потужностей заводу. Згідно вимог чинного законодавства в сфері надрокористування, ропа вважається корисною копалиною загальнодержавного значення та обов`язковою вимогою її видобування та використання є отримання спеціального дозволу на користування надрами та сплата відповідних рентних платежів до Державного бюджету України.

Також, згідно показів колишніх працівників насосної станції, мешканців Херсонської області та оперативних даних встановлено, що насосна станція всупереч відсутності дозволів та за підтримки контролюючих органів, здійснює безперешкодне перекачування води до окупованої території з метою забезпечення роботи підприємства ПАТ «Кримський содовий завод», який функціонує на тимчасово окупованій території АР Крим, та в інтересах окупаційної влади.

Під час досудового розслідування встановлено, що ТОВ «Геомоніторинг» (ЄДРПОУ 41281273, ІПН 412812726552) зареєстроване за адресою: м. Київ, бул. Лесі Українки, 26, а фактично знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 16-22. У той же час, працівниками СБУ встановлено, що фактично нумерація кабінетів не співпадає з планом будівлі, а також документи, електронні носії інформації та інші доказові матеріали можуть зберігатись і в інших приміщеннях на 6-му поверсі.

Згідно даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 30.09.2019 №182904625 та відповіді СБУ встановлено, що нежитлові приміщення за адресою: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 16-22 (А,Б), на праві спільної часткової власності належать ПАТ «Київпроект», ПАТ «Укргазбанк» та ТОВ «Соната контракт».

З метою встановлення всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення вчиненого службовими особами ТОВ «Геомоніторинг» та ПАТ «Кримський содовий завод», а також враховуючи, що відомості отримані під час обшуку, дадуть можливість відповідно до ч. 2 ст. 9 КПК України всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують причетних до злочину осіб, обставини, що пом`якшують чи обтяжують покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень, а також з метою притягнення до відповідальності винних осіб в міру своєї вини.

Саме тому, на даний момент виникла необхідність у проведені обшуку за адресою фактичного місця знаходження ТОВ «Геомоніторинг» (ЄДРПОУ 41281273), а саме: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 16-22, 6-й поверх, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, а саме відшукання та вилучення:

-листів, документів, роздрукованої переписки, журналів, документів фінансової звітності, договорів та додатків до них, друкованих чорнових записів, записних книжок із чорновими записами, інформації у електронному вигляді у яких містяться відомості щодо перекачування води, видобутку ропи підприємствами ТОВ «Геомоніторинг» та ПАТ «Кримський содовий завод»;

- роздрукованої переписки, документів фінансової звітності договорів та додатків до них, печаток, друкованих чорнових записів, записних книжок із чорновими записами у яких містяться відомості щодо укладених договорів ПАТ «Кримський содовий завод» та ТОВ «Геомоніторинг», з підприємствами (компанія) із Російської Федерації та Автономної Республіки Крим;

-відшукання та вилучення відомостей у друкованому та електронному вигляді, у яких міститься інформація щодо здійснення перекачування води насосною станцією, використання електроенергії та видобутку ропи на території Херсонської області та Автономної Республіки Крим;

-відшукання та вилучення відомостей щодо лічильників та інших пристроїв, якими здійснюється облік перекачки води;

-відшукання та вилучення мобільних телефонів, флеш накопичувачів та компютерної техніки, на якій міститься інформація щодо здійснення перекачування води насосною станцією, використання електроенергії та видобутку ропи на території Херсонської області та Автономної Республіки Крим, а також інформація щодо діяльності ТОВ «Геомоніторинг» та ПАТ «Кримський содовий завод.

Слідчий та прокурор надали заяву про розгляд клопотання у їх відсутність.

Дослідивши документи, надані до клопотання. слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з огляду на таке.

Відповідно до змісту частини 1 ст.233 КПК України обшук є проникнення до житла або іншого володіння особи.

Частина 2 ст. 233 КПК України визначає, що під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення. Не є житлом приміщення, спеціально призначені для утримання осіб, права яких обмежені за законом. Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

При цьому, згідно вимог другого абзацу ч. 3 ст. 234 КПК України, до клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

Додані до клопотання документи відповіді на запити щодо надання інформації, протоколи допиту свідків,довідки щодо детальної інформації про юридичну особу підтверджують обставини, викладені в клопотанні.

Згідно довідки № 182904625 від 30.09.2019р. з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно щодо об`єкта нерухомості (нежитлове приміщення)- нежитловий будинок, який розташований за адресою м.Київ, вул.. Хмельницького Богдана (Шевченківський р-н), буд. 16-22 на праві спільної часткової власності належить 70/100 Публічному акціонерному товариству «Київпроект», частка 10/100 на праві приватної власності належить Публічному акціонерному товариству «Київпроект», частка 20/100 на праві власності належить Публічному акціонерному товариству Акціонерний Банк «УкргазБанк».

Згідно детальної інформації про юридичну особу, місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю «Геомоніторинг» ідентифікаційний код 41281273 є м. Київ, Бульвар Лесі Українки, буд. 26. Однак, під час досудового розслідування встановлено, що ТОВ «Геомоніторинг», фактично знаходиться за адресою м. Київ, вул.. Б.Хмельницького, 16-22.

Беручи до уваги викладене, є підстави вважати, що у нежитловому приміщенні, за місцем фактичного знаходження Товариства з обмеженою відповідальністю «Геомоніторинг» за адресою м. Київ, вул.. Б.Хмельницького, 16-22, можуть зберігатись відповідні речові докази, які мають значення для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення, і які не можуть бути здобуті проведенням інших слідчих дій, а тому є підстави для надання дозволу на проведення обшуку вказаного нежитлового приміщення з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 131, 132, 234, 235, 369372, 395 КПК України, слідчий суддя

постановив :

Клопотання слідчого задовольнити.

Надати дозвіл на проведення обшуку у нежитловому приміщенні Товариства з обмеженою відповідальністю «Геомоніторинг» ідентифікаційний код 41281273 за адресою фактичного місця знаходження ТОВ «Геомоніторинг» (ЄДРПОУ 41281273), а саме: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 16-22, 6-й поверх, які на праві спільної часткової власності належать ПАТ «Київпроект», ПАТ «Укргазбанк» з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання та вилучення:

-листів, документів, роздрукованої переписки, журналів, документів фінансової звітності, договорів та додатків до них, друкованих чорнових записів, записних книжок із чорновими записами, інформації у електронному вигляді у яких містяться відомості щодо перекачування води, видобутку ропи підприємствами ТОВ «Геомоніторинг» та ПАТ «Кримський содовий завод»;

-роздрукованої переписки, документів фінансової звітності договорів та додатків до них, печаток, друкованих чорнових записів, записних книжок із чорновими записами у яких містяться відомості щодо укладених договорів ПАТ «Кримський содовий завод» та ТОВ «Геомоніторинг», з підприємствами (компанія) із Російської Федерації та Автономної Республіки Крим;

-відшукання та вилучення відомостей у друкованому та електронному вигляді у яких міститься інформація щодо здійснення перекачування води насосною станцією, використання електроенергії та видобутку ропи на території Херсонської області та Автономної Республіки Крим;

-відшукання та вилучення відомостей щодо лічильників та інших пристроїв, якими здійснюється облік перекачки води;

-відшукання та вилучення мобільних телефонів, флеш накопичувачів та комп`ютерної техніки, на якій міститься інформація щодо у яких міститься інформація щодо здійснення перекачування води насосною станцією, використання електроенергії та видобутку ропи на території Херсонської області та Автономної Республіки Крим, а також інформація щодо діяльності ТОВ «Геомоніторинг» та ПАТ «Кримський содовий завод.

Встановити строк дії ухвали до 19.12.2019 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СуддяОСОБА_1

Дата ухвалення рішення19.11.2019
Оприлюднено12.06.2023
Номер документу85984167
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —766/22955/19

Ухвала від 17.02.2020

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

Ухвала від 10.12.2019

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

Ухвала від 10.12.2019

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

Ухвала від 10.12.2019

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

Ухвала від 15.01.2020

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

Ухвала від 03.01.2020

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

Ухвала від 09.12.2019

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 09.12.2019

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 02.12.2019

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 02.12.2019

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні