Ухвала
від 18.11.2019 по справі 766/22611/19
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №766/22611/19

н/п 1-кс/766/16757/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 листопада 2019 року м. Херсон

Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ Херсонського ВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів,

встановив:

Слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням в якому просив: надати дозвіл йому та іншим слідчим на доступ до речей та документів, вилучення їх оригіналів (здійснення виїмки), а саме документів з приводу експортно-імпортних операцій внаслідок яких ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) було отримано відшкодування ПДВ з бюджету, за період з 01.01.2018 по 11.10.2019, а саме: відомості щодо походження товарів; у разі придбання товарів у третіх осіб: копії договорів, платіжних доручень, актів приймання-передачі, товарно-транспортних накладних, договорів з перевізниками; контракти (договори) на поставку товарів за межами України; відомості та копії документів щодо наявності власного або (та) орендованого автотранспорту та сільськогосподарської техніки; відомості та копії документів щодо наявності власних або (та) орендованих земель; відомості та копії документів щодо наявності власних або (та) орендованих виробничих потужностей; відомості щодо наявності найманих працівників, у тому числі за цивільно-правовими угодами.

Вищевказані документи перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 .

При цьому, слідчий просить провести розгляд без участі представників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення вказаних документів.

В обґрунтування посилається на те, що Херсонським відділом поліції ГУ Національної поліції в Херсонській області розслідується кримінальне провадження № 42019230000000061 від 13.08.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України за фактом надання юридичними особами до ІНФОРМАЦІЯ_2 офіційних документів, в які внесено недостовірні відомості щодо формування, відповідно до вимог Податкового кодексу України, кредиту з ПДВ, що призвело до незаконного повернення державою бюджетного відшкодування ПДВ, шляхом переказу на розрахункові рахунки юридичних осіб грошових коштів, чим державі завдано матеріальні збитки у великих розмірах.

В ході досудового розслідування встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 в ході проведення заходів з протидії злочинам у сфері незаконного відшкодування ПДВ отримано інформацію про можливі протиправні дії службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) щодо незаконного відшкодування ПДВ.

Попереднім аналізом встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , зареєстроване за адресою: АДРЕСА_2 , дата та номер запису в Єдиному державному реєстрі про проведення державної реєстрації юридичної особи: 22.11.2013 №14991020000016918, номер свідоцтва: НОМЕР_2 , основний вид діяльності: 46.21 Оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин, розмір статутного капіталу: 1000 грн., керівником якого є ОСОБА_4 . Власниками вказаного підприємства є ОСОБА_4 та ОСОБА_5 .

У ході подальшої перевірки встановлено, що службові особи зазначеного суб`єкту господарювання шляхом проведення безтоварних фінансово-господарських операцій з підприємствами резидентами при здійсненні придбання на внутрішньому ринку продукції для подальшого експорту, безпідставно завищили податковий кредит з ПДВ, який останні заявили до відшкодування та безпідставно отримали на банківські рахунки протягом 2019 року, чим скоїли незаконне заволодіння бюджетними коштами.

Так, внаслідок проведення безтоварних експортних операцій сільськогосподарських товарів, вказаним підприємством незаконно відшкодовано ПДВ у сумі 1655 777 грн.

Також встановлено, що зазначеним вище суб`єктом господарської діяльності може здійснюватись підробка сертифікатів про походження товарів для подальшого забезпечення функціонування злочинної схеми безтоварних операцій та формування фіктивного податкового кредиту підприємствам реального сектору економіки.

На підставі викладеного, в діях службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) вбачаються ознаки складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, а саме привласнення чужого майна, бюджетних коштів заявлених до відшкодування зайво перерахованих сум ПДВ, що вчинено у великих розмірах та завдало збитки державі.

Важливе значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні мають відомості та оригінали документів з приводу експортно-імпортних операцій внаслідок яких ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) було отримано відшкодування ПДВ з бюджету, за період з 01.01.2018 по 11.10.2019, а саме: відомості щодо походження товарів; у разі придбання товарів у третіх осіб: копії договорів, платіжних доручень, актів приймання-передачі, товарно-транспортних накладних, договорів з перевізниками; контракти (договори) на поставку товарів за межами України; відомості та копії документів щодо наявності власного або (та) орендованого автотранспорту та сільськогосподарської техніки; відомості та копії документів щодо наявності власних або (та) орендованих земель; відомості та копії документів щодо наявності власних або (та) орендованих виробничих потужностей; відомості щодо наявності найманих працівників, у тому числі за цивільно-правовими угодами.

Вказані документи мають важливе значення для встановлення обставин та оцінки фактам, які досліджуються в рамках вказаного провадження.

Необхідність виїмки оригіналів вищевказаних документів обґрунтовується призначенням судових експертиз, в ході яких будуть досліджені їх оригінали та надана належна оцінка діям службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ). Для проведення дослідження експертам, згідно наказу Мінюсту України № 53/5 від 08.10.1998 року, необхідно надати оригінали документів. Іншим способом ніж вилучити зазначенні документи не можливо забезпечити їх дослідження під час проведення експертиз.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, то слідчий вважає необхідним отримати тимчасовий доступ до документів із можливістю вилучення їх оригіналів.

Слідчий на судове засідання не з`явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутність.

Представник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в судове засідання не викликався на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України. Згідно положень ч.4 ст. 107 КПК України фіксування розгляду за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалось.

Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання є необґрунтованим і задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно приписів ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Частиною 1 ст.160КК України визначено, що у клопотанні, серед іншого, має бути зазначено короткий виклад обставин кримінального правопорушення у зв`язку з яким подається клопотання, правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті і частини статті закону України про кримінальну відповідальність.

Клопотання не містить викладу обставин кримінального правопорушення та правової кваліфікації, а тільки норму закону про кримінальну відповідальність ч.4 ст.191КК України.

В обґрунтування необхідності надання доступу до документів до клопотання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » додано рапорт старшого оперуповноваженого в ОВС УЗЕ в Херсонській області ДЗЕ НП України Руслана Папушина та роздруківка «про стан перерахування платникам податку узгоджених сум бюджетного відшкодування ПДВ відповідно до отриманої від Міністерства фінансів України інформації з Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ».

Відповідно до п.1 ч.3 ст.132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення.

При розгляді слідчим суддею клопотання про застосування заходів кримінального провадження, яким є доступ до речей і документів, обґрунтована підозра у розумінні КПК України та практики ЄСПЛ означає існування фактів або інформації, які б могли переконати об`єктивного спостерігача, що конкретна особа могла вчинити злочини або злочин вчинено невідомою особою.

Надані до клопотання документи рапорт оперуповноваженого та роздруківка «про стан перерахування платникам податку узгоджених сум бюджетного відшкодування ПДВ відповідно до отриманої від Міністерства фінансів України інформації з Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ» не переконує у наявності вчинення злочину, передбаченого ст.191КК України.

Рапорт оперуповноваженого не містить посилання на жодні конкретні факти або документи.

Основний зміст рапорту оперуповноваженого складають відомості про юридичних осіб реєстрація, місцезнаходження, вид діяльності та ін.

Слідчий просить вилучити низку документів, які є важливими у господарській діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », але при цьому у клопотанні не зазначає яке значення має кожен документ у кримінальному провадженні, які обставини кримінального правопорушення він може підтверджувати чи спростовувати.

У клопотанні зазначається «про подальші перевірки», але при цьому немає документів про жодні перевірки чи посилання на них.

Згідно назви роздруківки йдеться про узгоджені суми бюджетного відшкодування ПДВ, тобто вказані суми могли узгоджуватися відповідними державними органами, оскільки йдеться про бюджетні кошти, але такої інформації у клопотанні не зазначено.

Керуючись ст.ст. 2, 40, 131, 132, 159, 160 КПК України, слідчий суддя,

п о с т а н о в и в:

Відмовити слідчому СВ Херсонського ВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 , у тимчасовому доступі до речей і документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Ухвала оскарженню не підлягає.

СуддяОСОБА_1

СудХерсонський міський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення18.11.2019
Оприлюднено12.06.2023
Номер документу85984221
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —766/22611/19

Ухвала від 27.02.2020

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Гонтар Д. О.

Ухвала від 27.02.2020

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Гонтар Д. О.

Ухвала від 27.02.2020

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Гонтар Д. О.

Ухвала від 27.02.2020

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Гонтар Д. О.

Ухвала від 27.02.2020

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Гонтар Д. О.

Ухвала від 03.12.2019

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Гонтар Д. О.

Ухвала від 03.12.2019

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Гонтар Д. О.

Ухвала від 03.12.2019

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Гонтар Д. О.

Ухвала від 03.12.2019

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Гонтар Д. О.

Ухвала від 03.12.2019

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Гонтар Д. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні