Ухвала
від 01.12.2019 по справі 911/2936/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження у справі

"02" грудня 2019 р. м. Київ Справа № 911/2936/19

Суддя Христенко О.О. , розглянувши позовні матеріали

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Миронівська Друкарня ,

м. Миронівка

до 1. Головного управління ДФС у Київській області, м. Київ

2. Головного управління державної казначейської служби України у Київській області, м. Київ

про стягнення 32 520,14 грн

ВСТАНОВИВ:

До господарського суду Київської області надійшла позовна заява від 21.11.2019 Товариства з обмеженою відповідальністю Миронівська Друкарня до 1. Головного управління ДФС у Київській області; 2. Головного управління державної казначейської служби України у Київській області про стягнення 32 520,14 гривень.

Позивач просить стягнути з Державного бюджету України на його користь безпідставно набуті грошові кошти у розмірі 32 520,14 грн, сплачені в якості податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Господарського процесуального кодексу України юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду , а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

Статтею 20 Господарського процесуального кодексу України передбачено перелік справ, що відносяться до юрисдикції господарських судів.

Згідно п. 1.1 ст. 1 Податкового кодексу України податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Цим Кодексом визначаються функції та правові основи діяльності контролюючих органів, визначених пунктом 41.1 статті 41 цього Кодексу, та центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Порядок обчислення та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, регламентується ст. 266 Податкового кодексу.

У спорі, який викладений в позовній заяві, спірна сума є сумою податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, перерахованого позивачем до Державного бюджету України. Порядок нарахування вказаного податку, сплати і повернення регулюються спеціальними нормами податкового законодавства, спори з питань оподаткування не відносяться до компетенції господарських судів і вирішуються в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 175 Господарського процесуального кодексу України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду за правилами господарського судочинства.

Згідно ч. 6 ст. 175 Господарського процесуального кодексу України відмовляючи у відкритті провадження з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз`яснити заявнику, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд справи.

Враховуючи вищевикладене, господарський суд відмовляє у відкритті провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Миронівська Друкарня до 1. Головного управління ДФС у Київській області; 2. Головного управління державної казначейської служби України у Київській області про стягнення з Державного бюджету України безпідставно набуті грошові кошти у розмірі 32 520,14 гривень, сплачені в якості податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та роз`яснює позивачу, що даний спір віднесено до адміністративної юрисдикції.

Керуючись ст. ст. 4, 20, 175, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

Постановив:

Відмовити у відкритті провадження у справі № 911/2936/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Миронівська Друкарня до 1. Головного управління ДФС у Київській області; 2. Головного управління державної казначейської служби України у Київській області про стягнення 32 520,14 гривень, позовну заяву разом із додатками повернути позивачу.

Ухвала підписана - 02.12.2019 та набирає законної сили з моменту її підписання суддею у відповідності до ч. 2 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України.

Ухвала може бути оскаржена у апеляційному порядку протягом десяти днів з моменту її складення у відповідності до ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя О.О. Христенко

Дата ухвалення рішення01.12.2019
Оприлюднено02.12.2019

Судовий реєстр по справі —911/2936/19

Постанова від 23.02.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Кропивна Л.В.

Ухвала від 12.01.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Кропивна Л.В.

Ухвала від 23.12.2019

Господарське

Господарський суд Київської області

Христенко О.О.

Ухвала від 01.12.2019

Господарське

Господарський суд Київської області

Христенко О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні