ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
02.12.2019 р. справа № 914/2446/19
Господарський суд Львівської області у складі судді Гутьєвої В.В.
розглянувши матеріали заяви: Австрійського підприємства у формі Товариства з обмеженою відповідальністю Рабмер-Україна , м. Червоноград, м. Соснівка, Львівська область
про відкриття провадження у справі про банкрутство Австрійського підприємства у формі Товариства з обмеженою відповідальністю Рабмер-Україна (80193, Львівська область, м. Червоноград, м. Соснівка, вул. 22 Січня, буд. 22А, код ЄДРПОУ № 31976261)
ВСТАНОВИВ:
27.11.2019 р. на розгляд Господарського суду Львівської області надійшла заява Австрійського підприємства у формі Товариства з обмеженою відповідальністю "Рабмер-Україна" про відкриття провадження у справі про банкрутство Австрійського підприємства у формі Товариства з обмеженою відповідальністю "Рабмер-Україна".
Вирішуючи питання про прийняття заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство Австрійського підприємства у формі Товариства з обмеженою відповідальністю Рабмер-Україна до розгляду, судом встановлено наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Статтею 34 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено вимоги до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Частиною 4 статті 34 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що до заяви боржника про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються, зокрема, докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом судовий збір не підлягає сплаті та докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень.
При огляді матеріалів заяви Австрійського підприємства у формі Товариства з обмеженою відповідальністю Рабмер-Україна про відкриття провадження у справі про банкрутство судом встановлено, що заявником не додано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Нормою статті 7 Закону України "Про Державний Бюджет України на 2019 рік" установлено у 2019 році прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1 921,00 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство становить 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, за подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство розмір судового збору становить 19 210,00 грн.
Крім того, судом встановлено, що заявником не додано до заяви доказів авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень. Згідно з ст.8 Закону України „Про Державний бюджет України на 2019 рік" установлено у 2019 році мінімальну заробітну плату у місячному розмірі: з 1 січня - 4173 гривні. Таким чином, заявник зобов`язаний до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство надати докази авансування винагороди арбітражному керуючому у розмірі 37 557,00 грн.
До того ж, заявником не обґрунтовано належним чином наявність загрози неплатоспроможності боржника. Відповідно до ч. 6 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства боржник зобов`язаний у місячний строк звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі у разі, якщо задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов`язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами (загроза неплатоспроможності), та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Крім того, суд зазначає, що відповідно до ч. 4 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства до заяви боржника про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються, зокрема, бухгалтерський баланс боржника на останню звітну дату. Як вбачається з долучених до заяви АП у формі Товариства з обмеженою відповідальністю Рабмер-Україна документів, заявником долучено лише фінансовий звіт суб`єкта малого підприємництва (баланс) станом на 31.12.2018. Відповідно до ч. ч. 1,3 ст. 13 Закону України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні звітним періодом для складання фінансової звітності є календарний рік. Проміжна фінансова звітність складається за результатами першого кварталу, першого півріччя, дев`яти місяців. Крім того, відповідно до облікової політики підприємства фінансова звітність може складатися за інші періоди. Звітним періодом підприємства, що ліквідується, є період з початку звітного року до дати прийняття рішення про його ліквідацію.
Частиною 4 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що до заяви боржника про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються, зокрема, перелік кредиторів боржника, вимоги яких визнаються боржником, із зазначенням загальної суми грошових вимог усіх кредиторів, а також щодо кожного кредитора - ім`я або найменування, місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), сума грошових вимог (загальної суми заборгованості, заборгованості за основним зобов`язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстави виникнення зобов`язань, а також строк їх виконання згідно із законом або договором; перелік майна боржника із зазначенням його балансової вартості та місцезнаходження, а також загальна балансова вартість майна; перелік осіб, які мають невиконані зобов`язання перед боржником, із зазначенням вартості таких зобов`язань, строку виконання та підстав виникнення. Як вбачається з долучених до заяви АП у формі Товариства з обмеженою відповідальністю Рабмер-Україна документів, вимог визначених ч. 4 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства заявником не виконано.
Також заявником не долучено до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство АП у формі ТзОВ Рабмер-Україна рішення вищого органу управління боржника про звернення до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Крім того, згідно з ч. 5 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства боржник подає заяву до господарського суду за наявності майна, достатнього для покриття витрат, пов`язаних з провадженням у справі, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
У визначенні таких витрат слід враховувати необхідність відшкодування витрат, пов`язаних з провадженням у справі про банкрутство та судового збору, сплаченого кредиторами тощо. Проте, АП у формі ТзОВ Рабмер-Україна до заяви не долучено жодних доказів, які б підтверджували наявність у товариства коштів та майна, що можуть забезпечити покриття вказаних витрат.
Відповідно до викладеного, заява АП у формі ТзОВ Рабмер-Україна про відкриття провадження у справі про банкрутство містить низку недоліків, які є підставою для залишення її без руху у відповідності до вимог ст. ст. 34, 37 Кодексу України з процедур банкрутства та ст. 174 ГПК України.
Відповідно до ч. 3 ст. 37 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених статтею 174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Кодексу.
Частиною 1 ст. 174 ГПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частин 2-4 ст.174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст.ст. 2, 34, 37 Кодексу України з процедур банкрутства, ч.6 ст.12, ч. 1,ч. 2, ст. 174, ст. 234, 235 ГПК України, суд-
УХВАЛИВ:
1. Заяву Австрійського підприємства у формі Товариства з обмеженою відповідальністю Рабмер-Україна про відкриття провадження у справі про банкрутство Австрійського підприємства у формі Товариства з обмеженою відповідальністю Рабмер-Україна (80193, Львівська область, м.Червоноград, м. Соснівка, вул. 22 Січня, буд. 22А, код ЄДРПОУ № 31976261) - залишити без руху.
2. Встановити заявнику - Австрійському підприємству у формі Товариства з обмеженою відповідальністю Рабмер-Україна строк у 10 календарних днів з дня вручення цієї ухвали для усунення зазначених в ухвалі недоліків.
3. У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і підлягає поверненню заявнику зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і окремо оскарженню не підлягає.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://lv.arbitr.gov.ua /sud5015/.
Суддя Гутьєва В.В.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 02.12.2019 |
Оприлюднено | 03.12.2019 |
Номер документу | 86003637 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Гутьєва В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні