ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014,м.Львів, вул.Личаківська, 128
УХВАЛА
24.12.2019 р. Справа№ 914/2446/19
Господарський суд Львівської області у складі судді Гутьєвої В.В.
розглянувши матеріали заяви: Австрійського підприємства у формі Товариства з обмеженою відповідальністю «Рабмер-Україна» , м. Червоноград, м. Соснівка, Львівська область
про відкриття провадження у справі про банкрутство Австрійського підприємства у формі Товариства з обмеженою відповідальністю «Рабмер-Україна» (80193, Львівська область, м. Червоноград, м. Соснівка, вул. 22 Січня, буд. 22А, код ЄДРПОУ № 31976261)
ВСТАНОВИВ:
Суть заяви: 27.11.2019 на розгляд Господарського суду Львівської області надійшла заява Австрійського підприємства у формі Товариства з обмеженою відповідальністю «Рабмер-Україна» про відкриття провадження у справі про банкрутство Австрійського підприємства у формі Товариства з обмеженою відповідальністю «Рабмер-Україна» .
Ухвалою від 02.12.2019 заяву Австрійського підприємства у формі Товариства з обмеженою відповідальністю «Рабмер-Україна» про відкриття провадження у справі про банкрутство Австрійського підприємства у формі Товариства з обмеженою відповідальністю «Рабмер-Україна» судом залишено без руху. Встановлено заявнику - Австрійському підприємству у формі Товариства з обмеженою відповідальністю «Рабмер-Україна» строк у 10 календарних днів з дня вручення цієї ухвали для усунення зазначених в ухвалі недоліків, зокрема, в ухвалі суду від 02.12.2019 зазначено, що заявником не додано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі за подання заяви про відкриття провадження у справі про його банкрутство.
19.12.2019 Австрійське підприємство у формі ТзОВ «Рабмер-Україна» подало на адресу суду заяву за вих. № 01-18/12-2019 від 18.12.2019 про усунення недоліків, в якій зазначає, що абзацом 2 п. 4 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що до заяви боржника про відкриття провадження у справі про банкрутство додається, зокрема, докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом судовий збір не підлягає сплаті. Водночас пункт 9 ч.2 ст. 4 Закону України Про судовий збір встановлює розмір судового збору лише за подання заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство. Таким чином, чинне законодавство України не містить визначення розміру судового збору за подання заяви боржника про відкриття провадження у справі про банкрутство. Беручи до уваги наведене, боржник зазначає, що у нього немає об`єктивної можливості здійснити сплату судового збору у зв`язку із фінансовими труднощами, внаслідок чого боржником було прийнято рішення про початок процедури банкрутства.
Стосовно сплати боржником судового збору за подання до господарського суду заяви боржника про відкриття провадження у справі про його банкрутство суд зазначає наступне.
Частиною 4 статті 34 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що до заяви боржника (юридичної особи) про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються, зокрема, докази сплати судового збору. Кодекс України з процедур банкрутства є спеціальним законом, положення якого застосовуються до правовідносин, які виникають у зв`язку з процедурою банкрутства.
Cтаттею 116 Кодексу України з процедур банкрутства визначені вимоги до заяви боржника - фізичної особи або фізичної особи-підприємця про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, зокрема, передбачено, що при зверненні до суду фізичної особи або фізичної особи-підприємця із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, фізична особа або фізична особа-підприємець не додають докази сплати судового збору. Отже, системний аналіз статей Кодексу України з процедур банкрутства дає можливість зробити висновок, що боржник - юридична особа зобов`язана при зверненні до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство подати докази сплати судового збору.
Закон України Про судовий збір визначає правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Статтею 1 Закону України Про судовий збір передбачено, що судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом (ст. 2 Закону України Про судовий збір ).
Частиною 1 ст. 3 Закону України Про судовий збір передбачено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
В даному випадку, боржник, юридична особа - Австрійське підприємство у формі Товариства з обмеженою відповідальністю «Рабмер-Україна» ініціює процедуру банкрутства.
У суду відсутні підстави для звільнення Австрійського підприємства у формі ТзОВ «Рабмер-Україна» від сплати судового збору за подання до суду заяви про відкриття провадження у справі про його банкрутство.
Статтею 5 Закону України Про судовий збір (пільги щодо сплати судового збору) не звільнено боржника- юридичну особу від сплати судового збору при зверненні до суду із заявою про відкриття провадження у справі про його банкрутство.
Суду видається доцільним при визначенні розміру судового збору застосувати аналогію закону та керуючись частиною 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" - при зверненні боржника - юридичної особи із заявою про відкриття провадження у справі про його банкрутство розмір судового збору повинен становите 19 210,00 грн.
Крім того, заявником - Австрійським підприємством у формі Товариства з обмеженою відповідальністю «Рабмер-Україна» не виконано вимоги ухвали суду від 02.12.2019, зокрема, суду не надано доказів авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень. Посилання Австрійського підприємства у формі ТзОВ «Рабмер-Україна» на те, що підприємство не провадить жодної господарської діяльності та не володіє майном достатнім для авансування винагороди арбітражного керуючого та у зв`язку з наведеним просить суд покласти авансування винагороди арбітражному керуючому на кредиторів боржника, суд не бере до уваги, оскільки відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником - боржником на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відкриття провадження у справі. Кредитори не здійснюють авансування грошової винагороди арбітражного керуючого.
До того ж, заявником - Австрійським підприємством у формі Товариства з обмеженою відповідальністю «Рабмер-Україна» не виконано вимоги ухвали суду від 02.12.2019 в частині надання рішення вищого органу управління боржника про звернення до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство відповідно до вимог ч. 4 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства.
Відтак, Австрійським підприємством у формі Товариства з обмеженою відповідальністю «Рабмер-Україна» не виконано вимог, які викладені в ухвалі суду від 02.12.2019 та не усунуто встановлених недоліків.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Згідно з ч.4 ст.174 ГПК України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Частиною 6 ст.174 ГПК України передбачено, що суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Згідно з ч. 2 ст. 38 Кодексу України з процедур банкрутства про повернення заяви про відкриття провадження у справі без розгляду господарський суд постановляє ухвалу.
Частинами 1, 2, 3 ст. 38 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що господарський суд не пізніше п`яти днів з дня надходження заяви про відкриття провадження у справі або закінчення строку на усунення недоліків заяви повертає її та додані до неї документи без розгляду.
З огляду на наведене та враховуючи те, що заявник не усунув усіх недоліків, про які зазначено в ухвалі про залишення заяви без руху від 02.12.2019, суд дійшов висновку про повернення заяви Австрійського підприємства у формі Товариства з обмеженою відповідальністю «Рабмер-Україна» про відкриття провадження у справі про його банкрутство і доданих до неї документів без розгляду.
Згідно з ч. 3 ст. 38 Кодексу з процедур банкрутства повернення заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з такою заявою до господарського суду у встановленому порядку.
Керуючись ст. 38 Кодексу України з процедур банкрутства, ч. 6 ст. 12, ст. 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд-
УХВАЛИВ:
Заяву Австрійського підприємства у формі Товариства з обмеженою відповідальністю «Рабмер-Україна» про відкриття провадження у справі про банкрутство Австрійського підприємства у формі Товариства з обмеженою відповідальністю «Рабмер-Україна» (80193, Львівська область, м. Червоноград, м. Соснівка, вул. 22 Січня, буд. 22А, код ЄДРПОУ № 31976261) та додані до неї документи всього на 17 аркушах та поштовий конверт повернути заявнику без розгляду.
Додаток (для заявника): заява про відкриття провадження у справі про банкрутство і додані до неї документи всього на 17 аркушах та поштовий конверт.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду в порядку та в строки передбачені ст. 256, ст. 257 ГПК України.
Повернення заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з такою заявою до господарського суду у встановленому порядку.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://lv.arbitr.gov.ua /sud5015/.
Суддя Гутьєва В.В.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2019 |
Оприлюднено | 26.12.2019 |
Номер документу | 86569442 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Гутьєва В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні