Ухвала
від 27.11.2019 по справі 530/1066/17
ЗІНЬКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Зіньківський районний суд Полтавської області


38100, м. Зіньків, вул. Соборності, 2. Тел.3-24-41/факс 3-11-95

Справа № 530/1066/17

Номер провадження 1-в/530/6/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27.11.2019 р. Зіньківський районний суд Полтавської області в складі: головуючого-судді ОСОБА_1 , секретаря ОСОБА_2 , з участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши в судовому засіданні в залі суду міста Зіньків Полтавської області подання Подільського районного сектору філії Державної установи «Центр Пробації» в Полтавській області міністерства юстиції України про розстрочку виплати несплаченої суми штрафу або заміни несплаченої суми штрафу на покарання у виді громадських робіт, виправних робіт або позбавлення волі стосовно засудженого

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,уродженця та жителя АДРЕСА_1 ,українця,громадянина України,освіта вища,одруженого, маєна утриманні2 неповнолітніхдітей,працюючого директором приватноїфірми «Корнет2»,за ч.2 ст. 364-1, ч.1 ст.366 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

Із Подільського районного сектору філії Державної установи «Центр Пробації» в Полтавській області міністерства юстиції України надійшло подання про розстрочку виплати несплаченої суми штрафу або заміни несплаченої суми штрафу покарання у виді громадських робіт, виправних робіт або позбавлення волі стосовно засудженого 22.08.2018 року Зіньківським районним судом Полтавської області ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,уродженця та жителя АДРЕСА_1 ,за ч.2 ст. 364-1, ч.1 ст.366 КК України у вигляді штрафу у розмірі чотирьохсот сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з призначенням додаткового покарання у вигляді 1 року позбавлення права обіймати керівні посади на підприємствах, установах та організаціях усіх форм власності.

Відповідно до автоматизованого розподілу судової справи між суддями, дану справу передано на розгляд судді ОСОБА_1 ..

Судове засідання кримінальної справи №530/1066/19 було призначено на 27.08.2019 р., але засуджений ОСОБА_4 , будучи належнимчином повідомленим,відповідно дочинного законодавства, в судове засідання не з`явився без поважних причин.

27.08.2019 року, 26.09.2019 року та 22.10.2019 року згідно клопотання прокурора було винесено ухвали про привід засудженого ОСОБА_4 .. Станом на 27.11.2019 року ухвали про привід не виконано.

Заслухавши прокурора, який підтримав клопотання про повторний привід засудженого ОСОБА_4 , зачитавши заяву представника Подільського районного сектору філії Державної установи «Центр Пробації» в Полтавській області міністерства юстиції України, який не заперечує проти задоволення клопотання та дослідивши наявні матеріали справи, суд приходить до висновку, що клопотання підлягає до задоволення, а тому до ОСОБА_4 , необхідно застосувати повторно привід через органи поліції.

Частиною 2ст.17 КПК Українивстановлено обов"язок обвинувачення довести кожний елемент злочину поза межами розумного сумніву.

Статтею 22 КПК Українивстановлено принцип змагальності сторін кримінального провадження та свободу в поданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Суд, зберігаючи об"єктивність і неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов"язків (ч.6ст.22 КПК України).

Суд досліджує докази безпосередньо. Показання учасників кримінального провадження суд отримує усно. Не можуть бути визнані доказами відомості, що містяться в показаннях, речах і документах, які не були предметом безпосереднього дослідження суду, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Суд може прийняти як доказ показання осіб, які не дають їх безпосередньо в судовому засіданні, лише у випадках, передбачених цим Кодексом. Сторона обвинувачення зобов"язана забезпечити присутність під час судового розгляду свідків обвинувачення з метою реалізації права сторони захисту на допит перед незалежним та неупередженим судом (ст.23 КПК України).

Статтею59та пунктом 6 частини 3 статті129 Конституції Українизакріплено конституційне право громадян на захист від обвинувачення.

Статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини»передбачено, що суди застосовують при розгляді справКонвенцію про захист прав людини і основоположних свобод1950 року та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

З огляду на положення ч. 1 ст.20, ч. ч. 1, 4 ст.42 КПК Україниобвинувачений, поміж іншого, має право брати участь у кримінальному провадженні, а також реалізовувати інші процесуальні права, передбачені цим Кодексом, а також має право брати участь під час судового розгляду у допиті свідків обвинувачення або вимагати їхнього допиту.

Захисту такого права вимагає іКонвенція про захист прав людини і основоположних свобод(Конвенція) (п. 1, підп. «d» п. 3 ст. 6), ратифікована Україною. Про обов"язковість застосування положень цієї Конвенції та порушення її положень неодноразово зазначалося в рішеннях Європейського суду з прав людини за позовами проти держави Україна.

Положення п. 1 та підп. «d» п. 3 ст. 6 Конвенції, яка відповідно до ч. 1ст. 9 Конституції Україниратифікована 17 липня 1997 року Законом України «Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, Першого протоколу та протоколів №№ 2, 4, 7 та 11 до Конвенції», передбачають, що:

«1.Кожен має право на справедливий… розгляд його справи… судом… який… встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

...

3. Кожний обвинувачений у вчиненні кримінального правопорушення має щонайменше такі права:

...

d) допитувати свідків обвинувачення або вимагати, щоб їх допитали, а також вимагати виклику й допиту свідків захисту на тих самих умовах, що й свідків обвинувачення...».

Європейський суд з прав людини у багатьох своїх рішеннях наголошував на необхідності ретельної перевірки заяв про вчинення провокації із сторони працівників правоохоронних органів із забезпеченням підсудному (обвинуваченому, засудженому) права на повне і об"єктивне дослідження тих обставин справи, які можуть указувати на наявність провокації, можливості допиту у судовому засіданні «секретних агентів», необхідність доведення прокурором відсутності провокації із сторони працівників міліції чи осіб, які діють за їх завданням тощо (зокрема постанова Європейського суду у справі «Баннікова проти Російської Федерації»).

Суд враховує, зокрема, й вимоги, сформульовані в рішеннях ЄСПЛ від 06.09.2007 у справах «Цихановський проти України» та від 18.10.2007 «Коновалов проти України». У них відзначено: на національні суди покладено обов"язок створення умов для того, щоб провадження було швидким та ефективним. Наприклад, суд має вирішувати, чи відкладати засідання за клопотанням сторін, а також, вживати якихось заходів щодо сторін, чия поведінка спричиняє невиправдані затримки з розглядом справи.

Відповідно до ст.139та ст.323 КПК України, якщо обвинувачений, який був у встановлений цим Кодексом порядку викликаний, не з`явився без поважних причин або не повідомив про причини свого неприбуття, до обвинуваченого може бути застосовано привід.

Згідно із ч. 2ст. 140 КПК України, рішення про здійснення приводу приймається під час судового провадженнясудом за клопотанням сторони кримінального провадження. Рішення про здійснення приводу приймається у формі ухвали.

Відповідно до ч. 3ст. 140 КПК України, привід може бути застосований до підозрюваного, обвинуваченого або свідка. Привід свідка не може бути застосований до неповнолітньої особи, вагітної жінки, інвалідів першої або другої груп, особи, яка одноосібно виховує дітей віком до шести років або дітей-інвалідів.

Враховуючи вищевикладене, того факту що відсутні обмеження зазначені в ч. 3ст. 140 КПК України, суд вважає, що для повного та всебічного дослідження всіх обставин справи, клопотання прокурора про привід засудженого є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.66,139,140, 323, 350, 369-372 КПК України, суд,-

У Х В А Л И В:

Клопотання прокурорапро повторнийпримусовий привідзасудженого ОСОБА_4 -задовольнити.

Доставити приводом в судове засідання, яке відбудеться 24.12.2019 року о 09 годині 00 хвилин засудженого, як вказано в реєстрі матеріалів досудового розслідування: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 .

Виконання ухвали про привід в судове засідання засудженого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,уродженця та жителя АДРЕСА_1 доручитиЗіньківському ВП Гадяцького ВП ГУНП в Полтавській області.

По факту невиконанняухвал судупро привідзасудженого ОСОБА_4 від 27.08.2019року,26.09.2019року,22.10.2019року повідомитиначальника Зіньківського ВП Гадяцького ВП ГУНП в Полтавській області, начальника Гадяцького ВП ГУНП в Полтавській області та начальника ГУНП в Полтавській області.

Миргородській місцевій прокуратурі Полтавської області доручити контроль за виконанням даної ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Написано власноручно.

Суддя Зіньківського районного суду

Полтавської області ОСОБА_1

СудЗіньківський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення27.11.2019
Оприлюднено21.02.2023
Номер документу86014665
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях

Судовий реєстр по справі —530/1066/17

Ухвала від 23.01.2020

Кримінальне

Зіньківський районний суд Полтавської області

Должко С. Р.

Ухвала від 27.11.2019

Кримінальне

Зіньківський районний суд Полтавської області

Должко С. Р.

Ухвала від 22.10.2019

Кримінальне

Зіньківський районний суд Полтавської області

Должко С. Р.

Ухвала від 27.08.2019

Кримінальне

Зіньківський районний суд Полтавської області

Должко С. Р.

Вирок від 22.08.2018

Кримінальне

Зіньківський районний суд Полтавської області

Должко С. Р.

Ухвала від 25.05.2018

Кримінальне

Зіньківський районний суд Полтавської області

Должко С. Р.

Ухвала від 29.03.2018

Кримінальне

Зіньківський районний суд Полтавської області

Должко С. Р.

Ухвала від 04.08.2017

Кримінальне

Зіньківський районний суд Полтавської області

Водолага А. В.

Ухвала від 07.08.2017

Кримінальне

Зіньківський районний суд Полтавської області

Водолага А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні