Рішення
від 25.11.2019 по справі 440/3614/19
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 листопада 2019 року м. ПолтаваСправа № 440/3614/19

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Сич С.С.,

за участю:

секретаря судового засідання - Солтис О.О.,

представників позивача - Александрової Д.С., Шейка Р.В.,

представника відповідачів - Новоселецької І.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Полтавській області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

26 вересня 2019 року Товариство з обмеженою відповідальністю "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" (надалі - позивач; ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ") звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної фіскальної служби України (надалі - відповідач-1, ДФС України), Головного управління ДФС у Полтавській області (надалі - відповідач -2, ГУ ДФС у Полтавській області) про:

- визнання протиправним та скасування рішення № 1242724/41213690 від 01.08.2019 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 1 від 11.07.2019 року на суму 162700,80 грн., в т.ч. ПДВ 27116,80 грн., винесене Комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації;

- визнання протиправним та скасування рішення № 1242723/41213690 від 01.08.2019 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 2 від 13.07.2019 року на суму 142545,60 грн., в т.ч. ПДВ 23757,60 грн., винесене Комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації;

- визнання протиправним та скасування рішення № 1242722/41213690 від 01.08.2019 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 3 від 13.07.2019 року на суму 168878,40 грн., в т.ч. ПДВ 28146,40 грн., винесене Комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації;

- визнання протиправним та скасування рішення № 1244869/41213690 від 05.08.2019 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 4 від 12.07.2019 року на суму 844876,80 грн., в т.ч. ПДВ 140812,80 грн., винесене Комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації;

- визнання протиправним та скасування рішення № 1244870/41213690 від 05.08.2019 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 5 від 13.07.2019 року на суму 356117,20 грн., в т.ч. ПДВ 59352,87 грн., винесене Комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації;

- визнання протиправним та скасування рішення № 1252053/41213690 від 13.08.2019 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 6 від 13.07.2019 року на суму 376900,80 грн., в т.ч. ПДВ 62816,80 грн., винесене Комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації;

- зобов`язання ДФС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" (ідентифікаційний код юридичної особи 41213690) №1 від 11.07.2019 на суму 162700,80 грн., в т.ч. ПДВ 27116,80 грн. з датою такої реєстрації 18.07.2019 року;

- зобов`язання ДФС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" (ідентифікаційний код юридичної особи 41213690) №2 від 13.07.2019 на суму 142545,60 грн., в т.ч. ПДВ 23757,60 грн. з датою такої реєстрації 18.07.2019 року;

- зобов`язання ДФС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" (ідентифікаційний код юридичної особи 41213690) №3 від 13.07.2019 на суму 168878,40 грн., в т.ч. ПДВ 28146,40 грн. з датою такої реєстрації 18.07.2019 року;

- зобов`язання ДФС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" (ідентифікаційний код юридичної особи 41213690) №4 від 12.07.2019 на суму 844876,80 грн., в т.ч. ПДВ 140812,80 грн. з датою такої реєстрації 31.07.2019 року;

- зобов`язання ДФС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" (ідентифікаційний код юридичної особи 41213690) №5 від 13.07.2019 на суму 356117,20 грн., в т.ч. ПДВ 59352,87 грн. з датою такої реєстрації 31.07.2019 року;

- зобов`язання ДФС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" (ідентифікаційний код юридичної особи 41213690) №6 від 13.07.2019 на суму 376900,80 грн., в т.ч. ПДВ 62816,80 грн. з датою такої реєстрації 31.07.2019 року.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що спірні рішення є протиправними та підлягають скасуванню, а податкові накладні №1 від 11.07.2019, №2 від 13.07.2019, №3 від 13.07.2019, №4 від 12.07.2019, №5 від 13.07.2019 та №6 від 13.07.2019 підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, оскільки позивачем здійснено господарські операції з відвантаження товару контрагенту ТОВ "Украгроком" за договором постачання сільськогосподарської продукції №Пл110719-01 від 11.07.2019, на які виписано вказані податкові, та наявні всі необхідні документи, які підтверджують факт реального вчинення позивачем вказаних господарських операцій. Вказує, що позивачем надано достатньо пояснень і підтверджуючих документів для прийняття контролюючим органом рішень про реєстрацію вказаних вище податкових накладних. Крім того, позивач вважає, що органи ДФС не мають права застосовування критерії ризиковості платника податків, визначені у листі ДФС України, як підставу зупинення реєстрації податкових накладних, до їх прийняття уповноваженим органом. Зазначає, що контролюючим органом не доведено відповідність позивача будь-якому з критеріїв ризиковості, зазначеному п.п. 1.6 п. 1 листа ДФС України №959/99-99-07-18 від 21.03.2018, у оскаржуваних рішеннях не підкреслено жодного документу із вказаного переліку, як передбачено формою рішення, з чого позивач робить висновок про те, що ним надано всі необхідні документи.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 30 вересня 2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №440/3614/19, вирішено розглядати справу за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче судове засідання на 10:00 29 жовтня 2019 року.

11 жовтня 2019 року до суду надійшов відзив ГУ ДФС у Полтавської області на позовну заяву /том 1 а.с. 233-235/, у якому представник відповідача - 2 просить відмовити у задоволенні позову у повному обсязі, посилаючись на те, що реєстрація податкових накладних №1 від 11.07.2019, №2 від 13.07.2019, №3 від 13.07.2019, №4 від 12.07.2019, №5 від 13.07.2019 та №6 від 13.07.2019 зупинена відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, оскільки вказані податкові накладні відповідають вимогам п.п. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Позивачем направлені повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено, з додатками. За результатами опрацювання інформації та копій первинних документів до повідомлень, наданих до податкових накладних, встановлено, що на реалізацію пшениці урожаю 2019 року на адресу ТОВ "Украгроком" позивачем не надано статистичну форму звітності Про збирання врожаю с/г культур (37-сг). Крім того, позивачем надано первинні документи (акти, рахунки) з отримання послуг сільськогосподарської техніки (оренда комбайна, жниварки, жатки, трактора тощо) датовані 2018 роком. На підприємстві, відповідно до звіту по єдиному внеску за червень 2019 року працює одна особа. Договори цивільно-правового характеру до повідомлень не надані. Відтак, відповідача-2 вважає, що спірні рішення про відмову в реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних прийнято ГУ ДФС у Полтавській області у повній відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №117.

11 жовтня 2019 року до суду надійшов відзив ДФС України на позовну заяву /том 1 а.с. 238-240/, у якому представник ДФС України просить відмовити у задоволенні позову у повному обсязі, посилаючись на те, що реєстрація податкових накладних №1 від 11.07.2019, №2 від 13.07.2019, №3 від 13.07.2019, №4 від 12.07.2019, №5 від 13.07.2019 та №6 від 13.07.2019 зупинена відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, оскільки вказані податкові накладні відповідають вимогам п.п. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Позивачем направлені повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено, з додатками. За результатами опрацювання інформації та копій первинних документів до повідомлень наданих до податкових накладних, встановлено, що на реалізацію пшениці урожаю 2019 року на адресу ТОВ "Украгроком" позивачем не надано статистичну форму звітності Про збирання врожаю с/г культур (37-сг). Крім того, позивачем надано первинні документи (акти, рахунки) з отримання послуг сільськогосподарської техніки (оренда комбайна, жниварки, жатки, трактора тощо) датовані 2018 роком. На підприємстві, відповідно до звіту по єдиному внеску за червень 2019 року працює одна особа. Договори цивільно-правового характеру до повідомлень не надані. Відтак, відповідач - 1 вважає, що ГУ ДФС у Полтавській області у спірних відносинах діяло на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією і законами України.

29 жовтня 2019 року до суду надійшла відповідь позивача на відзиви /том 3 а.с. 155-159/, у якій зазначено, що фіскальним органом, в порушення п.п. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України не вказано у квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних конкретних обставин, передбачених підпунктом 1.6. пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податку, що надало б змогу позивачу надати відповідний перелік документів передбачений пунктом 14 Порядку №117. Зазначає, що позивачем на підтвердження здійснення господарських операцій надано фіскальному органу копії договорів оренди, а також усі первинні документи, які оформлювались сторонами за цими договорами: акти, рахунки на оплату, тощо (як за 2018 рік, так і за 2019 рік). З приводу ненадання позивачем "Звіту про збирання врожаю с/г культур" (форма 37-сг), зазначено, що вказаний звіт не є первинним бухгалтерським документом у розумінні Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні". Відповідно до наказу Державної служби статистики України №103 від 24.06.2016 "Про затвердження форми державного статистичного спостереження щодо площ, валових зборів та урожайності сільськогосподарських культур, плодів, ягід та винограду" вказаний звіт подається не пізніше 2-го числа місяця, наступного за звітнім періодом (з урахуванням того, що збір врожаю відбувся в липні 2019 року, то вказаний звіт мав бути поданий позивачем до 02.08.2019), а отже вимоги про його надання станом на час приймання оскаржуваних рішень, які прийняті 01.08.2019, були передчасними.

Ухвалами суду від 29 жовтня 2019 року витребувано докази та встановлено строк для їх надання до суду до 07 листопада 2019 року, закрито підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду по суті на 10:30 19 листопада 2019 року.

Ухвалами суду від 19 листопада 2019 року витребувано докази від позивача та на підставі частини 2 статті 223 Кодексу адміністративного судочинства України оголошено перерву у судовому засіданні до 11:30 25 листопада 2019 року.

Представники позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили їх задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідачів у судовому засіданні проти позову заперечував, просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

Суд, заслухавши вступне слово представників сторін, дослідивши письмові докази, встановив наступні обставини та спірні правовідносини.

ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" (ідентифікаційний код 41213690) зареєстроване як юридична особа 15.03.2017, основним видом економічної діяльності ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" є 01.11 Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" станом на 11.07.2019 /том 3 а.с. 203-205/.

ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" зареєстровано платником податку на додану вартість 01.10.2017, номер запису у Реєстрі 200355546 /том 3 а.с. 191/.

ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" складено та подано на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних 18.07.2019 податкову накладну №1 від 11.07.2019 на пшеницю 3 класу врожаю 2019 року) кількістю 35,68 т на загальну суму 162700 грн. 80 коп., в тому числі, ПДВ - 27116 грн. 80 коп. /том 1 а.с. 42/.

За результатами розгляду податкової накладної №1 від 11.07.2019 контролюючий орган 18.07.2019 через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.3.3.2" направив ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" квитанцію, у якій, серед іншого, зазначено: "Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 11.07.2019 №1 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" /том 1 а.с. 43/.

ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" направлено контролюючому органу повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 30.07.2019 № 1 з поясненнями, за змістом яких у 2018 році було взято в оренду земельні ділянки по розпорядженню голови РДА. Планувалося засіяти 176,00 га озимої пшениці. У 2019 році орендованим транспортом почалися роботи по збору пшениці. Реалізація відбулася шляхом продажу на ТОВ "Украгроком" згідно договору /том 1 а.с. 60, том 2 а.с. 2/.

До вказаного повідомлення позивачем надано 57 додатків - копій документів згідно переліку, що підтверджується витягом з АІС Податковий блок /том 3 а.с. 221-223, том 2 а.с. 3-68/.

01.08.2019 комісією ГУ ДФС у Полтавській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення №1242724/41213690 про відмову у реєстрації податкової накладної від 11.07.2019 №1 /том 1 а.с. 78-79, том 2 а.с. 1/.

За змістом вказаного рішення підставою для відмови в реєстрації податкової накладної зазначено "ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), в тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано підкреслити). Додаткова інформація: первинні документи (акти, рахунки оренда комбайна, жниварки жатки, трактора, тощо) датовані 2018 роком. Не надано статистичну форму звітності Про збирання врожаю с/г культур (37-сг)".

ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" складено та подано на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних 18.07.2019 податкову накладну №2 від 13.07.2019 на пшеницю 3 класу (врожаю 2019 року) кількістю 31,26 т на загальну суму 142545 грн. 60 коп., в тому числі, ПДВ - 23757 грн. 60 коп. /том 1 а.с. 45/.

За результатами розгляду податкової накладної №2 від 13.07.2019 контролюючий орган 18.07.2019 через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.3.3.2" направив ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" квитанцію, у якій, серед іншого, зазначено: "Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 13.07.2019 №2 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" /том 1 а.с. 46-47/.

ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" направлено контролюючому органу повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 30.07.2019 № 2 з поясненнями, за змістом яких у 2018 році було взято в оренду земельні ділянки по розпорядженню голови РДА. Планувалося засіяти 176,00 га озимої пшениці. У 2019 році орендованим транспортом почалися роботи по збору пшениці. Реалізація відбулася шляхом продажу на ТОВ "Украгроком" згідно договору /том 1 а.с. 63, том 2 а.с. 70/.

До вказаного повідомлення позивачем надано 57 додатків - копій документів згідно переліку, що підтверджується витягом з АІС Податковий блок /том 3 а.с. 218-220, том 2 а.с. 71-129/.

01.08.2019 комісією ГУ ДФС у Полтавській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення №1242723/41213690 про відмову у реєстрації податкової накладної від 13.07.2019 №2 /том 1 а.с. 80-81, том 2 а.с. 69/.

За змістом вказаного рішення підставою для відмови в реєстрації податкової накладної зазначено "ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), в тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано підкреслити). Додаткова інформація: первинні документи (акти, рахунки оренда комбайна, жниварки жатки, трактора, тощо) датовані 2018 роком. Не надано статистичну форму звітності Про збирання врожаю с/г культур (37-сг)".

ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" складено та подано на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних 18.07.2019 податкову накладну №3 від 13.07.2019 на пшеницю 2 класу (врожаю 2019 року) кількістю 36,24 т на загальну суму 168878 грн. 40 коп., в тому числі, ПДВ - 28146 грн. 40 коп. /том 1 а.с. 48/.

За результатами розгляду податкової накладної №3 від 13.07.2019 контролюючий орган 18.07.2019 через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.3.3.2" направив ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" квитанцію, у якій, серед іншого, зазначено: "Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 13.07.2019 №3 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" /том 1 а.с. 49-50/.

ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" направлено контролюючому органу повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 30.07.2019 № 3 з поясненнями, за змістом яких у 2018 році було взято в оренду земельні ділянки по розпорядженню голови РДА. Планувалося засіяти 176,00 га озимої пшениці. У 2019 році орендованим транспортом почалися роботи по збору пшениці. Реалізація відбулася шляхом продажу на ТОВ "Украгроком" згідно договору /том 1 а.с. 66, том 2 а.с. 131/.

До вказаного повідомлення позивачем надано 57 додатків - копій документів згідно переліку, що підтверджується витягом з АІС Податковий блок /том 3 а.с. 215-217, том 2 а.с. 132-179/.

01.08.2019 комісією ГУ ДФС у Полтавській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення №1242722/41213690 про відмову у реєстрації податкової накладної від 13.07.2019 №3 /том 1 а.с. 82-83, том 2 а.с. 130/.

За змістом вказаного рішення підставою для відмови в реєстрації податкової накладної зазначено "ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), в тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано підкреслити). Додаткова інформація: первинні документи (акти, рахунки оренда комбайна, жниварки жатки, трактора, тощо) датовані 2018 роком. Не надано статистичну форму звітності Про збирання врожаю с/г культур (37-сг)".

ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" складено та подано на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних 31.07.2019 податкову накладну №4 від 12.07.2019 на пшеницю 3 класу (врожаю 2019 року) кількістю 185,28 т на загальну суму 844876 грн. 80 коп., в тому числі, ПДВ - 140812 грн. 80 коп. /том 1 а.с. 51/.

За результатами розгляду податкової накладної №4 від 12.07.2019 контролюючий орган 31.07.2019 через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.3.3.10" направив ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" квитанцію, у якій, серед іншого, зазначено: "Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 31.07.2019 №4 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" /том 1 а.с. 52-53/.

ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" направлено контролюючому органу повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 01.08.2019 № 4 з поясненнями, за змістом яких у 2018 році було взято в оренду земельні ділянки по розпорядженню голови РДА. Планувалося засіяти 176,00 га озимої пшениці. У 2019 році орендованим транспортом почалися роботи по збору пшениці. Реалізація відбулася шляхом продажу на ТОВ "Украгроком" згідно договору /том 1 а.с. 69, том 2 а.с. 242/.

До вказаного повідомлення позивачем надано 57 додатків - копій документів згідно переліку, що підтверджується витягом з АІС Податковий блок /том 3 а.с. 212-214, том 2 а.с. 243-252, том 3 а.с. 1-37/.

05.08.2019 комісією ГУ ДФС у Полтавській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення №1244869/41213690 про відмову у реєстрації податкової накладної від 12.07.2019 №4 /том 1 а.с. 84-85, том 2 а.с. 241/.

За змістом вказаного рішення підставою для відмови в реєстрації податкової накладної зазначено "ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), в тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано підкреслити). Додаткова інформація: надані первинні документи, датовані 2018 роком. Не надано статистичну форму звітності Про збирання врожаю с/г культур (37-сг)".

ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" складено та подано на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних 31.07.2019 податкову накладну №5 від 13.07.2019 на пшеницю 2 класу (врожаю 2019 року) кількістю 76,42 т на загальну суму 356117 грн. 20 коп., в тому числі, ПДВ - 59352 грн. 87 коп. /том 1 а.с. 54/.

За результатами розгляду податкової накладної №5 від 13.07.2019 контролюючий орган 31.07.2019 через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.3.3.10" направив ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" квитанцію, у якій, серед іншого, зазначено: "Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 13.07.2019 №5 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" /том 1 а.с. 55-56/.

ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" направлено контролюючому органу повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 01.08.2019 № 5 з поясненнями, за змістом яких у 2018 році було взято в оренду земельні ділянки по розпорядженню голови РДА. Планувалося засіяти 176,00 га озимої пшениці. У 2019 році орендованим транспортом почалися роботи по збору пшениці. Реалізація відбулася шляхом продажу на ТОВ "Украгроком" згідно договору /том 1 а.с. 72, том 3 а.с. 39/.

До вказаного повідомлення позивачем додано 57 додатків - копій документів згідно переліку, що підтверджується витягом з АІС Податковий блок /том 3 а.с. 209-211, том 3 а.с. 40-101/.

05.08.2019 комісією ГУ ДФС у Полтавській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення №1244870/41213690 про відмову у реєстрації податкової накладної від 13.07.2019 №5 /том 1 а.с. 86-87, том 3 а.с. 38/.

За змістом вказаного рішення підставою для відмови в реєстрації податкової накладної зазначено "ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), в тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано підкреслити). Додаткова інформація: надані первинні документи, датовані 2018 роком. Не надано статистичну форму звітності Про збирання врожаю с/г культур (37-сг)".

ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" складено та подано на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових 31.07.2019 накладних податкову накладну №6 від 13.07.2019 на пшеницю 2 класу (врожаю 2019 року) кількістю 80,88 т на загальну суму 376900 грн. 80 коп., в тому числі, ПДВ - 62816 грн. 80 коп. /том 1 а.с. 57/.

За результатами розгляду податкової накладної №6 від 13.07.2019 контролюючий орган 31.07.2019 через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.3.3.10" направив ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" квитанцію, у якій зазначено: "Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 13.07.2019 №6 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" /том 1 а.с. 58-59/.

ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" направлено контролюючому органу повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 09.08.2019 № 6 з поясненнями, за змістом яких у 2018 році було взято в оренду земельні ділянки по розпорядженню голови РДА. У червні-липні 2019 року орендованим транспортом, найманими працівниками почалися роботи по збиранню врожаю, а саме, озима пшениця. Реалізація отриманої продукції відбулася шляхом продажу на ТОВ "Украгроком" згідно договору /том 1 а.с. 75, том 3 а.с. 103/.

До вказаного повідомлення позивачем додано 59 додатків - копій документів згідно переліку, що підтверджується витягом з АІС Податковий блок /том 3 а.с. 206-208, том 3 зворот а.с. 103-а.с.151/.

13.08.2019 комісією ГУ ДФС у Полтавській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення №1252053/41213690 про відмову у реєстрації податкової накладної від 13.07.2019 №6 /том 1 а.с. 88-89, том 3 а.с. 102/.

За змістом вказаного рішення підставою для відмови в реєстрації податкової накладної зазначено "ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), в тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано підкреслити). Додаткова інформація: Не надано статистичну форму звітності Про збирання врожаю с/г культур (37-сг). Первинні документи, датовані 2018 роком".

Позивач не погодився з рішеннями комісії Головного управління ДФС у Полтавській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 01.08.2019 №1242724/41213690, від 01.08.2019 №1242723/41213690, від 01.08.2019 №1242722/41213690, від 05.08.2019 №1244869/41213690, від 05.08.2019 №1244870/41213690, від 13.08.2019 №1252053/41213690, у зв`язку з чим звернувся до суду з даним позовом, у якому просить суд визнати їх протиправними та скасувати, а також зобов`язати ДФС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних: податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" (ідентифікаційний код юридичної особи 41213690) №1 від 11.07.2019 на суму 162700,80 грн., в т.ч. ПДВ 27116,80 грн. з датою такої реєстрації 18.07.2019 року; податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" (ідентифікаційний код юридичної особи 41213690) №2 від 13.07.2019 на суму 142545,60 грн., в т.ч. ПДВ 23757,60 грн. з датою такої реєстрації 18.07.2019 року; податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" (ідентифікаційний код юридичної особи 41213690) №3 від 13.07.2019 на суму 168878,40 грн., в т.ч. ПДВ 28146,40 грн. з датою такої реєстрації 18.07.2019 року; податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" (ідентифікаційний код юридичної особи 41213690) №4 від 12.07.2019 на суму 844876,80 грн., в т.ч. ПДВ 140812,80 грн. з датою такої реєстрації 31.07.2019 року; податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" (ідентифікаційний код юридичної особи 41213690) №5 від 13.07.2019 на суму 356117,20 грн., в т.ч. ПДВ 59352,87 грн. з датою такої реєстрації 31.07.2019 року; податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" (ідентифікаційний код юридичної особи 41213690) №6 від 13.07.2019 на суму 376900,80 грн., в т.ч. ПДВ 62816,80 грн. з датою такої реєстрації 31.07.2019 року.

Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Надаючи правову оцінку оскаржуваним рішенням про реєстрацію або відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, прийнятих комісією Головного управління ДФС у Полтавській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 01.08.2019 №1242724/41213690, від 01.08.2019 №1242723/41213690, від 01.08.2019 №1242722/41213690, від 05.08.2019 №1244869/41213690, від 05.08.2019 №1244870/41213690, від 13.08.2019 №1252053/41213690, суд дійшов наступних висновків.

Згідно з п.п. "а" п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України (в редакції на час виникнення спірних правовідносин) об`єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об`єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об`єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю.

Відповідно до п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

За операціями з виконання підрядних будівельних робіт суб`єкти підприємницької діяльності можуть застосовувати касовий метод податкового обліку відповідно до підпункту 14.1.266 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу.

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов`язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв`язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб`єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів) (пункт 188.1 статті 188 ПК України).

Пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов`язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.

Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних" №1246 від 29.12.2010 (надалі - Порядок №1246) визначено, що податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Відповідно до пункту 12 Порядку №1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування ; дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Положеннями пункту 13, 14 Порядку №1246 встановлено, що за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.

Пунктом 201.16 статті 201 Податкового кодексу України передбачено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Механізм зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних визначено Порядком зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 117 (надалі - Порядок №117).

Згідно з пунктом 3 Порядку № 117 Податкові накладні / розрахунки коригування (крім розрахунків коригування, складених у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику), що подаються на реєстрацію в Реєстрі до проведення моніторингу, за результатами якого можливе зупинення їх реєстрації, перевіряються відповідно до таких ознак:

1) податкова накладна, яка не підлягає наданню отримувачу (покупцю) та/або складена за операцією, що є звільненою від оподаткування;

2) обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування (крім розрахунків коригування, поданих на реєстрацію у місяці, іншому ніж місяць, в якому вони складені), зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування, становить менше 500 тис. гривень за умови, що обсяг постачання товарів/послуг, зазначений в них у поточному місяці за операціями з одним отримувачем - платником податку, не перевищує 50 тис. гривень, сума податку на додану вартість (крім суми податку на додану вартість, сплаченої під час ввезення товарів на митну територію України), сплачена у попередньому місяці, становить більше 20 тис. гривень, та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників податку;

3) одночасно виконуються такі умови:

загальна сума податку на додану вартість (крім суми податку на додану вартість, сплаченої під час ввезення товарів на митну територію України), сплачена за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування, платником податку та його відокремленими підрозділами, якими подано податкову накладну/ розрахунок коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить більше 400 тис. гривень;

одночасно значення показників D та P, розрахованих у цьому підпункті, мають такі розміри: D > 0,05, P < Pм х 1,4, де: D - розрахункова величина, яка дорівнює S/T; S - загальна сума сплачених за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну / розрахунок коригування, сум єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та податків і зборів (крім суми податку на додану вартість, сплаченої під час ввезення товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами; T - загальна сума постачання товарів/послуг на митній території України, що оподатковуються за ставками 0, 20 і 7 відсотків, зазначеними платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну / розрахунок коригування; P - сума податку на додану вартість, зазначена платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі у звітному (податковому) періоді, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування; Рм - найбільша місячна сума податку на додану вартість, зазначена у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих платником податку в Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну / розрахунок коригування. Значення показника D за останні 12 календарних місяців обраховується ДФС станом на перше число календарного місяця та кожного 10 числа стає доступним платнику податку в електронному кабінеті.

Відповідно до пункту 4 Порядку №117 у разі коли за результатами перевірки податкової накладної / розрахунку коригування визначено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідають одній з ознак, визначених у пункті 3 цього Порядку, такі податкова накладна / розрахунок коригування не підлягають моніторингу та підлягають реєстрації в Реєстрі.

Пунктами 5-7 Порядку № 117 передбачено, що податкова накладна / розрахунок коригування, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку.

У разі коли за результатами моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну / розрахунок коригування, відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється.

У разі коли за результатами моніторингу податкова накладна / розрахунок коригування відповідають критеріям ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної / розрахунку коригування, складених платником податку, який має позитивну податкову історію платника податку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється.

Пунктом 13 Порядку №117 визначено, що у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складання податкової накладної / розрахунку коригування;

2) порядковий номер, номенклатура товарів/послуг продавця, код товару згідно з УКТЗЕД / послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, зазначені у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена;

3) критерій(ї) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій, на підставі якого(их) зупинено реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

4) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.

При цьому, пунктом 10 Порядку №117 передбачено, що критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, визначає ДФС та надсилає на погодження Мінфіну в електронній формі через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади.

Мінфін у дводенний строк погоджує або надсилає ДФС на доопрацювання визначені у цьому пункті критерії та перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.

Про визначені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, ДФС інформує Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.

ДФС оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті погоджені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.

ДФС України складно лист від 21.03.2018 №959/99-99-07-18 "Критерії ризиковості платника податку", у п.п. 1.6 п. 1 якого зазначено, що платник податків відповідає критеріям ризиковості, якщо: комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків, а саме:

платник податку зареєстрований (перереєстрований) за адресою, що знаходиться на непідконтрольній території України (зона АТО, АР Крим);

дата реєстрації платником податку на додану вартість не перевищує трьох місяців з дати такої реєстрації;

платник податку - юридична особа, який не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах державної казначейської служби України (крім бюджетних установ);

платник податку, посадова особа та/або засновник якого був посадовою особою та/або засновником суб`єкта господарювання, якого ліквідовано за процедурою банкрутства протягом останніх трьох років;

платником податку не подано контролюючому органу податкову звітність з податку на додану вартість за два останні звітні періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України;

платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України (далі - Кодекс);

наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником.

Головні управління ДФС в областях, м. Києві та Офіс великих платників податків ДФС постійно обраховують та проводять моніторинг показників, визначених у пунктах 1.1 - 1.6 цих Критеріїв.

Ризиковість платника податку може бути встановлено у разі виконання хоча б одного з критеріїв, визначених у пунктах 1.1 - 1.5 цих Критеріїв.

Якщо виявлено, що платник податків має ознаки ризиковості згідно з пунктом 1.6 цих Критеріїв, то такий платник податків виноситься на розгляд Комісії в той самий день і вноситься до переліку ризикових платників у день проведення засідання Комісії, на якому прийнято відповідне рішення.

Якщо платник податків, якого внесено до переліку ризикових суб`єктів господарювання, перестав відповідати критеріям ризиковості, що визначені у пунктах 1.1 - 1.5 цих Критеріїв, такого платника податків виключають з переліку ризикових суб`єктів господарювання в день отримання/виявлення такої інформації.

У разі якщо платник податків, внесений до переліку ризикових суб`єктів господарювання, перестав відповідати критеріям ризиковості, що визначені у пункті 1.6 цих Критеріїв, платника виключають з переліку ризикових суб`єктів господарювання за рішенням комісій головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС.

Таким чином, контролюючий орган був зобов`язаний у квитанціях, якими реєстрація податкових накладних була зупинена, чітко вказати критерій ризиковості платника податків з наведених у п.п. 1.6 п. 1 листа ДФС України від 21.03.2018 №959/99-99-07-18 "Критерії ризиковості платника податку", якому відповідає позивач, та зазначити відповідне рішення, згідно до якого позивача внесено до переліку ризикових платників.

Однак, відповідачем у квитанціях про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному державному реєстрі податкової накладних, якими зупинена реєстрація податкових накладних №1 від 11.07.2019, № 2 від 13.07.2019, №3 від 13.07.2019, №4 від 12.07.2019, №5 від 13.07.2019, №6 від 13.07.2019 не вказано, якому саме з наведених у п.п. 1.6 п. 1 листа ДФС України від 21.03.2018 №959/99-99-07-18 "Критерії ризиковості платника податку" відповідає позивач та не зазначено відповідного рішення, згідно до якого позивача внесено до переліку ризикових платників.

Відповідачами також не надано до суду протоколу засідання Комісії, переліку платників податків, щодо яких виявлено ознаки ризиковості, та матеріалів, на підставі яких платника податків віднесено до такого переліку.

Також, у квитанціях контролюючим органом запропоновано платнику податків надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН. При цьому, конкретного переліку документів не зазначено.

Як встановлено судом, ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" направлено контролюючому органу повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 30.07.2019 № 1 з поясненнями, за змістом яких у 2018 році було взято в оренду земельні ділянки по розпорядженню голови РДА. Планувалося засіяти 176,00 га озимої пшениці. У 2019 році орендованим транспортом почалися роботи по збору пшениці. Реалізація відбулася шляхом продажу на ТОВ "Украгроком" згідно договору /том 1 а.с. 60, том 2 а.с. 2/.

До вказаного повідомлення позивачем надано 57 додатків - копій документів згідно переліку, що підтверджується витягом з АІС Податковий блок /том 3 а.с. 221-223, том 2 а.с. 3-68/.

Однак, 01.08.2019 комісією ГУ ДФС у Полтавській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення №1242724/41213690 про відмову у реєстрації податкової накладної від 11.07.2019 №1 /том 1 а.с. 78-79, том 2 а.с. 1/.

За змістом вказаного рішення підставою для відмови в реєстрації податкової накладної зазначено "ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), в тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано підкреслити). Додаткова інформація: первинні документи (акти, рахунки оренда комбайна, жниварки жатки, трактора, тощо) датовані 2018 роком. Не надано статистичну форму звітності Про збирання врожаю с/г культур (37-сг)".

ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" направлено контролюючому органу повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 30.07.2019 № 2 з поясненнями, за змістом яких у 2018 році було взято в оренду земельні ділянки по розпорядженню голови РДА. Планувалося засіяти 176,00 га озимої пшениці. У 2019 році орендованим транспортом почалися роботи по збору пшениці. Реалізація відбулася шляхом продажу на ТОВ "Украгроком" згідно договору /том 1 а.с. 63, том 2 а.с. 70/.

До вказаного повідомлення позивачем надано 57 додатків - копій документів згідно переліку, що підтверджується витягом з АІС Податковий блок /том 3 а.с. 218-220, том 2 а.с. 71-129/.

Однак, 01.08.2019 комісією ГУ ДФС у Полтавській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення №1242723/41213690 про відмову у реєстрації податкової накладної від 13.07.2019 №2 /том 1 а.с. 80-81, том 2 а.с. 69/.

За змістом вказаного рішення підставою для відмови в реєстрації податкової накладної зазначено "ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), в тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано підкреслити). Додаткова інформація: первинні документи (акти, рахунки оренда комбайна, жниварки жатки, трактора, тощо) датовані 2018 роком. Не надано статистичну форму звітності Про збирання врожаю с/г культур (37-сг)".

ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" направлено контролюючому органу повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 30.07.2019 № 3 з поясненнями, за змістом яких у 2018 році було взято в оренду земельні ділянки по розпорядженню голови РДА. Планувалося засіяти 176,00 га озимої пшениці. У 2019 році орендованим транспортом почалися роботи по збору пшениці. Реалізація відбулася шляхом продажу на ТОВ "Украгроком" згідно договору /том 1 а.с. 66, том 2 а.с. 131/.

До вказаного повідомлення позивачем надано 57 додатків - копій документів згідно переліку, що підтверджується витягом з АІС Податковий блок /том 3 а.с. 215-217, том 2 а.с. 132-179/.

Однак, 01.08.2019 комісією ГУ ДФС у Полтавській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення №1242722/41213690 про відмову у реєстрації податкової накладної від 13.07.2019 №3 /том 1 а.с. 82-83, том 2 а.с. 130/.

За змістом вказаного рішення підставою для відмови в реєстрації податкової накладної зазначено "ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), в тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано підкреслити). Додаткова інформація: первинні документи (акти, рахунки оренда комбайна, жниварки жатки, трактора, тощо) датовані 2018 роком. Не надано статистичну форму звітності Про збирання врожаю с/г культур (37-сг)".

ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" направлено контролюючому органу повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 01.08.2019 № 4 з поясненнями, за змістом яких у 2018 році було взято в оренду земельні ділянки по розпорядженню голови РДА. Планувалося засіяти 176,00 га озимої пшениці. У 2019 році орендованим транспортом почалися роботи по збору пшениці. Реалізація відбулася шляхом продажу на ТОВ "Украгроком" згідно договору /том 1 а.с. 69, том 2 а.с. 242/.

До вказаного повідомлення позивачем надано 57 додатків - копій документів згідно переліку, що підтверджується витягом з АІС Податковий блок /том 3 а.с. 212-214, том 2 а.с. 243-252, том 3 а.с. 1-37/.

Однак, 05.08.2019 комісією ГУ ДФС у Полтавській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення №1244869/41213690 про відмову у реєстрації податкової накладної від 12.07.2019 №4 /том 1 а.с. 84-85, том 2 а.с. 241/.

За змістом вказаного рішення підставою для відмови в реєстрації податкової накладної зазначено "ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), в тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано підкреслити). Додаткова інформація: надані первинні документи, датовані 2018 роком. Не надано статистичну форму звітності Про збирання врожаю с/г культур (37-сг)".

ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" направлено контролюючому органу повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 01.08.2019 № 5 з поясненнями, за змістом яких у 2018 році було взято в оренду земельні ділянки по розпорядженню голови РДА. Планувалося засіяти 176,00 га озимої пшениці. У 2019 році орендованим транспортом почалися роботи по збору пшениці. Реалізація відбулася шляхом продажу на ТОВ "Украгроком" згідно договору /том 1 а.с. 72, том 3 а.с. 39/.

До вказаного повідомлення позивачем додано 57 додатків - копій документів згідно переліку, що підтверджується витягом з АІС Податковий блок /том 3 а.с. 209-211, том 3 а.с. 40-101/.

Однак, 05.08.2019 комісією ГУ ДФС у Полтавській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення №1244870/41213690 про відмову у реєстрації податкової накладної від 13.07.2019 №5 /том 1 а.с. 86-87, том 3 а.с. 38/.

За змістом вказаного рішення підставою для відмови в реєстрації податкової накладної зазначено "ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), в тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано підкреслити). Додаткова інформація: надані первинні документи, датовані 2018 роком. Не надано статистичну форму звітності Про збирання врожаю с/г культур (37-сг)".

ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" направлено контролюючому органу повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 09.08.2019 № 6 з поясненнями, за змістом яких у 2018 році було взято в оренду земельні ділянки по розпорядженню голови РДА. У червні-липні 2019 року орендованим транспортом, найманими працівниками почалися роботи по збиранню врожаю, а саме, озима пшениця. Реалізація отриманої продукції відбулася шляхом продажу на ТОВ "Украгроком" згідно договору /том 1 а.с. 75, том 3 а.с. 103/.

До вказаного повідомлення позивачем додано 59 додатків - копій документів згідно переліку, що підтверджується витягом з АІС Податковий блок /том 3 а.с. 206-208, том 3 зворот а.с. 103-а.с.151/.

Однак, 13.08.2019 комісією ГУ ДФС у Полтавській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення №1252053/41213690 про відмову у реєстрації податкової накладної від 13.07.2019 №6 /том 1 а.с. 88-89, том 3 а.с. 102/.

За змістом вказаного рішення підставою для відмови в реєстрації податкової накладної зазначено "ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), в тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано підкреслити). Додаткова інформація: Не надано статистичну форму звітності Про збирання врожаю с/г культур (37-сг). Первинні документи, датовані 2018 роком".

Пунктом 15 Порядку №117 передбачено, що письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного у податковій накладній / розрахунку коригування. Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складені на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображені однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з УКТЗЕД або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг).

Відповідно до пункту 18 Порядку №117 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 15 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів.

Згідно з пунктом 21 Порядку №117 підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є:

ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено;

ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку;

надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.

Відповідно до пункту 27 Порядку № 117 рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

Зазначаючи в оскаржуваних рішеннях про "ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), в тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано підкреслити)" контролюючим органом не підкреслено у оскаржуваних рішеннях документів із наведеного в відповідній графі переліку, що суперечить вимогам додатку 2 до Порядку №117, яким затверджено форму рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Матеріалами справи підтверджено, що 11.07.2019 між ТОВ "Украгроком" (покупець) та ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" (постачальник) укладено договір постачання сільськогосподарської продукції №Пл110719-01 /том 1 а.с. 94-96/, за умовами якого постачальник зобов`язується поставити, а покупець прийняти та оплатити сільськогосподарську продукцію (далі товар), в асортименті, у строки і на умовах передбачених даним договором і додатковими угодами, які є невід`ємними частинами даного договору (пункт 1).

Пунктом 2.1 договору передбачено, що ціна товару, кількість, номенклатура, асортимент і загальна вартість кожної конкретної партії товару, що придбавається на умовах договору, або умови їх визначення передбачаються додатковими угодами.

Ціну договору становить загальна вартість товару, що придбавається за цим договором і визначається згідно додаткових угод (пункт 2.2).

Згідно з пунктами 3.1, 3.3 вказаного договору поставка здійснюється на умовах, які встановлені в додаткових угодах до договору. За основу приймаються умови в тлумаченні "Інкотермс 2010". У випадку невідповідності між умовами "Інкотермс 2010" та умовами даного договору (додаткової угоди) умови даного договору (додаткової угоди) мають переважну силу. Моментом передачі/поставки товару визначається дата підписання сторонами видаткової накладної на товар. Доставка вважається здійсненою постачальником належним чином та в повному обсязі з моменту, коли постачальник надасть покупцю товар та повний пакет супровідної документації та товар: документ, що підтверджує фактичну передачу товару, товарно-транспортна накладна, складська квитанція, акт приймання-передачі та ін., в залежності від базису поставки із зазначенням власника - ТОВ "Украгроком"; документ, що підтверджує якість товару, виданий сертифікованою лабораторією; видаткова накладна із зазначенням власника - ТОВ "Украгроком"; квитанції №1 та №2, що підтверджують подання та реєстрацію податкової накладної на товар, оформленої згідно законодавства України; рахунок-фактура; копії документів постачальника, що підтверджують його статус, в тому числі як виробника сільськогосподарської продукції (довідка із управління сільського господарства за місцем реєстрації юридичної особи, документ, що підтверджує статус юридичної особи як платника єдиного податку 4 групи).

Пунктом 10.1 договору передбачено, що цей договір вступає в силу з моменту підписання і діє до 31.12.2018 року, а в частині розрахунків до повного виконання зобов`язань за даним договором.

11.07.2019 між ТОВ "Украгроком" (покупець) та ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" (постачальник) укладено додаткову угоду №1 до договору постачання сільськогосподарської продукції №Пл110719-01 від 11.07.2019 /том 3 а.с. 246/, якою сторони домовились викласти п. 10.1 розділу 10 "Строк дії Договору" договору у наступній редакції: "Цей договір вступає в силу з моменту його підписання і діє до 31.12.2019 року, а в частині розрахунків до повного виконання зобов`язань за даним Договором".

11.07.2019 між ТОВ "Украгроком" (покупець) та ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" (постачальник) укладено додаткову угоду №1П до договору постачання сільськогосподарської продукції №Пл110719-01 від 11.07.2019 /том 1 а.с. 97/, за якою постачальник зобов`язується поставити, а покупець прийняти і оплатити пшеницю 3 класу, врожаю 2019 року (код УКТ ЗЕД 1001 99 00 00), у кількості 252,220 тон за попередньою ціною 4560,0 грн. за тону, попередня вартість з ПДВ, +/- 5% - 1150123,20 грн., в тому числі ПДВ +/-5% - 191687,20 грн., в строки і на умовах передбачених в договорі та цій додатковій угоді.

Згідно з пунктами 3, 4 додаткової угоди №1П базові умови поставки є DАТ (доставлено на місце поставки, Інкотермс 2010): ПрАТ "Полтавська ХПП", адреса: 39000, Полтавська область, м. Глобине, вул. Центральна, 47, вул. Володимирська, 198, надалі Зерновий склад. Зерновий склад може бути змінено за взаємним погодженням, що вказується у відповідній додатковій угоді. Строки передачі/поставки до 13 липня 2019 року. Умови оплати: 100% оплата по факту передачі/поставки, або в інший спосіб, що не суперечить діючому законодавству, до 31 жовтня 2019 року.

11.07.2019 між ТОВ "Украгроком" (покупець) та ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" (постачальник) укладено додаткову угоду №2П до договору постачання сільськогосподарської продукції №Пл110719-01 від 11.07.2019 /том 1 а.с. 98/, за якою постачальник зобов`язується поставити, а покупець прийняти і оплатити пшеницю 2 класу, врожаю 2019 року (код УКТ ЗЕД 1001 99 00 00), у кількості 193,540 тон, за попередньою ціною 4660,0 грн. за тону, попередня вартість з ПДВ, +/- 5% - 901896,40 грн., в тому числі ПДВ +/-5% - 150316,07 грн., у строки і на умовах передбачених в договорі та цій додатковій угоді.

Згідно з пунктами 3, 4 додаткової угоди №2П базові умови поставки є DАТ (доставлено на місце поставки, Інкотермс 2010): ПрАТ "Полтавська ХПП", адреса: 39000, Полтавська область, м. Глобине, вул. Центральна, 47, вул. Володимирська, 198, надалі Зерновий склад. Зерновий склад може бути змінено за взаємним погодженням, що вказується у відповідній додатковій угоді. Строки передачі/поставки до 13 липня 2019 року. Умови оплати: 100% оплата по факту передачі/поставки, або в інший спосіб, що не суперечить діючому законодавству, до 31 жовтня 2019 року.

Копія договору постачання сільськогосподарської продукції №Пл110719-01 від 11.07.2019 та додаткових угод №1П та №2П до нього надавалися позивачем до контролюючого органу разом із поясненнями.

ТОВ "Украгроком" зареєстроване як юридична особа 07.09.1999 та станом на 11.07.2019 мало право на здійснення такого виду діяльності, зокрема, як 46.11 Діяльність посередників у торгівлі сільськогосподарською сировиною, живими тваринами, текстильною сировиною та напівфабрикатами, 46.21 Оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 11.07.2019 /том 3 а.с. 199-202/.

ТОВ "Украгроком" зареєстроване платником податку на додану вартість 04.10.1999, номер запису в Реєстрі 200077485, дата початку дії запису/дата перереєстрації 19.10.2012 /том 3 а.с. 198/.

Відповідно до приписів 1 Закону України "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність" господарська операція - дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов`язань, власному капіталі підприємства; первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію.

Відповідно до частин 1, 2 статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність" підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені у паперовій або в електронній формі та повинні мати такі обов`язкові реквізити: назву документа (форми); дату складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Первинні документи, складені в електронній формі, застосовуються у бухгалтерському обліку за умови дотримання вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг.

Неістотні недоліки в документах, що містять відомості про господарську операцію, не є підставою для невизнання господарської операції, за умови, що такі недоліки не перешкоджають можливості ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції, та містять відомості про дату складання документа, назву підприємства, від імені якого складено документ, зміст та обсяг господарської операції тощо.

Таким чином, факт здійснення господарських операцій має підтверджуватися первинними документами (накладними, актами приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг), тощо), які містять відомості про такі господарські операції та повинні відповідати вимогам частини 2 статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність".

При цьому, сама собою наявність або відсутність окремих документів, а так само помилки у їх оформленні не є підставою для висновків про відсутність господарської операції, якщо з інших даних вбачається, що фактичний рух активів або зміни у власному капіталі чи зобов`язаннях платника податків у зв`язку з його господарською діяльністю мали місце.

На підтвердження факту поставки товару позивачем ТОВ "Украгроком" на виконання умов договору постачання сільськогосподарської продукції №Пл110719-01 від 11.07.2019 та додаткових угод до нього позивачем надано до суду та контролюючому органу копії видаткових накладних: №16 від 11.07.2019 на пшеницю 3 класу (врожаю 2019 року) в кількості 35,68 т на загальну суму 162700,80 грн., у тому числі ПДВ-27116,80 грн. /том 1 а.с. 105, том 2 а.с. 61/, №18 від 13.07.2019 на пшеницю 3 класу (врожаю 2019 року) в кількості 31,26 т на загальну суму 142545,60 грн., у тому числі ПДВ-23757,60 грн. /том 1 а.с. 106, том 2 зворот а.с. 124/, №19 від 13.07.2019 на пшеницю 2 класу (врожаю 2019 року) в кількості 36,24 т на загальну суму 168878,40 грн., у тому числі ПДВ-28146,40 грн. /том 1 а.с. 107, том 2 а.с. 139/, № 17 від 12.07.2019 на пшеницю 3 класу (врожаю 2019 року) в кількості 185,28 т на загальну суму 844876,80 грн., у тому числі ПДВ-4560,00 грн. /том 1 а.с. 108, том 3 зворот а.с. 37/, №21 від 13.07.2019 на пшеницю 2 класу (врожаю 2019 року) в кількості 76,42 т на загальну суму 356117,20 грн., у тому числі ПДВ-59352,87 грн. /том 1 а.с. 109, том 3 зворот а.с. 94/, №20 від 13.07.2019 на пшеницю 2 класу (врожаю 2019 року) в кількості 80,88 т на загальну суму 376900,80 грн., у тому числі ПДВ-62816,80 грн. /том 1 а.с. 110, том 3 зворот а.с. 145/.

Додатково на підтвердження факту здійснення відвантаження товару та його перевезення позивачем надано до суду: копію договору на транспортні послуги №7 від 05.07.2019, укладеного позивачем (замовник) з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 (виконавець), за умовами якого замовник замовляє, а виконавець зобов`язується надати транспортні послуги згідно заявки замовника /том 1 а.с. 111-112/, копію акту №7 здачі-прийомки виконаних робіт (послуг), складеного 15.07.2019 /том 1 а.с. 113/, копію договору на транспортні послуги №1 від 05.07.2019, укладеного позивачем (замовник) з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (виконавець), за умовами якого замовник замовляє, а виконавець зобов`язується надати транспортні послуги згідно заявки замовника /том 1 а.с. 114-115/, копію акту №1 здачі-прийомки виконаних робіт (послуг), складеного 15.07.2019 /том 1 а.с. 116/, копії товарно-транспортних накладних №001 від 11.07.2019, №008 від 13.07.2019, № 009 від 13.07.2019, №004 від 12.07.2019, №005 від 12.07.2019, №006 від 12.07.2019, №007 від 12.07.2019, № 0018 від 12.07.2019, № 0020 від 13.07.2019, 3 0021 від 13.07.2019, №0017 від 13.07.2019, №0019 від 13.07.2019 /том 1 а.с. 117-140/.

Позивачем надавалися до контролюючого органу копії реєстрів товарно-транспортних накладних на прийняте зерно і насіння з визначенням якості кожної окремої партії, складених ПрАТ "Полтавське ХПП" Глобинська дільниця №190713-002 від 13.07.2019 /том 2 а.с. 22, а.с. 140/, №190713-001 від 13.07.2019 /том 2 зворот а.с. 22, а.с. 88/, №190713-005 від 13.07.2019 /том 2 а.с. 23, том 3 зворот а.с. 56/, №190713-003 від 13.07.2019 /том 2 зворот а.с. 23/, №190711-002 від 11.07.2019 /том 2 а.с. 24/, №190712-001 від 12.07.2019 /том 2 зворот а.с. 24/.

Таким чином, податкові накладні №1 від 11.07.2019, № 2 від 13.07.2019, №3 від 13.07.2019, №4 від 12.07.2019, №5 від 13.07.2019, №6 від 13.07.2019 були складені позивачем за датою відвантаження товарів, тобто за датою події, що сталася раніше, з якою п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу України пов`язує дату виникнення податкових зобов`язань.

На виконання умов договору постачання сільськогосподарської продукції №Пл110719-01 від 11.07.2019 та додаткових угод до нього позивачем ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" складено рахунки на оплату: № 4 від 11.07.2019 на пшеницю 3 класу (врожаю 2019 року) кількістю 35,68 т на загальну суму 162700,80 грн., в тому числі ПДВ - 27116,80 грн. /том 1 а.с. 99, том 2 зворот а.с. 29/; № 6 від 13.07.2019 на пшеницю 3 класу (врожаю 2019 року) кількістю 31,26 т на загальну суму 142545,60 грн., в тому числі ПДВ - 23757,60 грн. /том 1 а.с. 100, том 2 а.с. 93/; № 7 від 13.07.2019 на пшеницю 2 класу (врожаю 2019 року) кількістю 36,24 т на загальну суму 168878,40 грн., в тому числі ПДВ - 28146,40 грн. /том 1 а.с. 101, том 2 а.с. 164/; № 5 від 12.07.2019 на пшеницю 3 класу (врожаю 2019 року) кількістю 185,28 т на загальну суму 844876,80 грн., в тому числі ПДВ -140812,80 грн. /том 1 а.с. 102, том 3 зворот а.с. 36/; № 9 від 13.07.2019 на пшеницю 2 класу (врожаю 2019 року) кількістю 76,42 т на загальну суму 356117,20 грн., в тому числі ПДВ - 59352,87 грн. /том 1 а.с. 103, том 3 зворот а.с. 62/; №8 від 13.07.2019 на пшеницю 2 класу (врожаю 2019 року) кількістю 80,88 т на загальну суму 376900,80 грн., в тому числі ПДВ - 62816,80 грн. /том 1 а.с. 104, том 3 а.с. 119/, копії яких наявні у матеріалах справи та надавалися позивачем до контролюючого органу.

У липні 2019 року ТОВ "Украгроком" частково здійснено оплату за поставлену пшеницю згідно договору, що підтверджується проміжною випискою по банківському рахунку ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ", копія якої міститься у матеріалах справи /том 1 а.с. 141/.

Крім того, на підтвердження реальності здійснення господарських операцій, за якими виписано зазначені вище податкові накладні позивачем надавалися до контролюючого органу копії наступних документів:

- довідки Олевської міської ради Житомирської області від 25.07.2019 №1761 про те, що за ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" обліковуються орендовані земельні ділянки загальною площею 939,2999 га, з них, ріллі - 555,0917 га /том 2 а.с. 50, 123, 149, том 3 зворот а.с. 23, а.с. 93, 133/;

- розпорядження голови Олевської РДА від 21.12.2018 №275 "Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва" /том 2 а.с. 3, зворот а.с. 71, 169, том 3 зворот а.с. 1, а.с. 56, зворот а.с. 114/;

- розпорядження голови Олевської РДА від 21.12.2018 №276 "Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва" /том 2 а.с. 4, 71, зворот а.с. 169, том 3 а.с. 1, 40, 113/;

- розпорядження голови Олевської РДА від 29.12.2018 №286 "Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв), що передаються в оренду ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" з додатком /том 2 а.с. 5-9, 72-76, 174-176, 246-248, том 3 а.с. 44-47, 106-108/;

- розпорядження голови Олевської РДА від 29.12.2018 №287 "Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв), що передаються в оренду ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" з додатком /том 2 а.с. 10-12, 77-79, 177-178, 244-245, том 3 а.с. 41-43, 104-105/;

- розпорядження голови Олевської РДА від 28.12.2018 № 282 "Про передачу в оренду ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" невитребуваних (неродподілених) земельних часток (паїв) на території Олевської міської ради Олевського району Житомирської області (за межами населених пунктів)" з додатком /том 2 а.с. 13-17, 84-87, 172-173, 249-250, том 3 а.с. 48-51, 109-110/;

- розпорядження голови Олевської РДА від 28.12.2018 № 281 "Про передачу в оренду ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" невитребуваних (неродподілених) земельних часток (паїв) на території Олевської міської ради Олевського району Житомирської області (за межами населених пунктів)" з додатком /том 2 а.с. 18-21, 80-83, 170-171, 251-252, том 3 а.с. 52-55, 111-112/;

- договору поставки №92/18-нас-Хо-кр на умовах товарного кредиту від 03.10.2018, укладеного між позивачем (покупець) та ТОВ "Агро-життя" (постачальник) /том 2 а.с. 47-50, 113-114, 141-142, том 3 а.с. 18-19, 87-90, 135-136/;

- додатку №1 до договору №92/18-нас-Хо-кр від 03.10.2018 Додаткова угода (специфікація) №1 /том 2 а.с. 43, зворот а.с. 110, а.с. 179, том 3 зворот а.с. 40, а.с. 132/;

- податкової накладної №3 від 04.10.2018 на озиму пшеницю та насіння озимої пшениці Орийка сліта, виписаної ТОВ "Агро-життя" /том 2 а.с. 35, 98, 156, том 3 а.с. 8, зворот а.с. 72, а.с. 127/;

- податкової накладної №4 від 05.10.2018 на насіння оз. пшениці Гурт елійка, виписаної ТОВ "Агро-життя" /том 2 а.с. 38, 102, зворот а.с. 156, том 3 а.с. 7, 71, 126/,

- рахунку на оплату по замовленню №193 від 03.10.2018, виписаного ТОВ "Агро-життя" /том 2 зворот а.с. 4, зворот а.с. 92, зворот а.с. 165, том 3 а.с. 27, 60, 118/;

- видаткової накладної №216 від 05.10.2018 на поставку насіння оз. пшениці Гурт еліта, постачальник: ТОВ "Агро-життя", покупець: ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" /том 2 зворот а.с. 60, 124, зворот а.с. 140, том 3 а.с. 36, зворот а.с. 93, зворот а.с. 144/;

- видаткової накладної №214 від 04.10.2018 на поставку озимої пшениці, насіння оз. пшениці Орийка еліта, постачальник: ТОВ "Агро-життя", покупець: ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ "/том 2 зворот а.с. 61, зворот а.с. 123, зворот а.с. 139, том 3 а.с. 37, 94, 145/;

- акту звірки взаємних розрахунків станом за період: 01.01.2018-29.07.2019 між ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" та ТОВ "Агро-життя" за договором №92/18-нас-Хо-кр від 03.10.2018 /том 2 а.с. 65, зворот а.с. 125, зворот а.с. 134, том 3 а.с. 30, зворот а.с. 99, зворот а.с. 150/;

- звіту про посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2019 року ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" з квитанцією /том 2 а.с. 67-68, 106-107, 132-133, том 3 а.с. 28-29, 100-101, 151/;

- оборотно-сальдової відомості по рахунку 26 за 01.01.2018-29.07.2019 /том 2 зворот а.с. 38, зворот а.с. 103, а.с. 155, том 3 а.с. 11, зворот а.с. 74, а.с. 129/;

- оборотно-сальдової відомості по рахунку 631 за 01.01.2018-29.07.2019 / том 2 а.с. 39, зворот а.с. 104, а.с. 154, том 3 а.с. 10, 62, 128/;

- оборотно-сальдової відомості по рахунку 361 за 01.01.2018-29.07.2019 / том 2 а.с. 40, 103, зворот а.с. 154, том 3 зворот а.с. 10, зворот а.с. 73, зворот а.с. 128/;

- оборотно-сальдової відомості по рахунку 27 за 01.01.2018-29.07.2019 /том 2 зворот а.с. 39, зворот а.с. 102, зворот а.с. 155, том 3 зворот а.с. 11, а.с. 73, зворот а.с. 129/;

- договору №6 оренди сільськогосподарської техніки та/або сільськогосподарського обладнання від 03.01.2018, укладеного між позивачем (орендар) та ТОВ "Смарт лайт групп" (орендодавець), за умовами якого орендодавець передає, а орендар приймає в тимчасове користування сільськогосподарське обладнання та техніку, що є об`єктом власності орендодавця. Орендар використовує отримане за цим договором обладнання та техніку у власній господарській діяльності, дотримуючись його технічного призначення, вимог законодавства України та положень даного договору /том 2 а.с. 51-53, 117-118, 145-146, том 3 а.с. 16-17, 80-82/;

- додатку №1 до договору оренди №6 від 03.01.2018 /том 2 зворот а.с. 42, а.с. 108, зворот а.с. 151, том 3 а.с. 15, 76, зворот а.с. 133/;

- додатку №2 від 30.12.2018 до договору оренди №6 від 03.01.2018 /том 2 а.с. 42, зворот а.с. 108, а.с. 151, том 3 зворот а.с. 15, зворот а.с. 76, зворот а.с. 133/;

- додаткової угоди №1 від 30.12.2018 до договору оренди сільськогосподарської техніки та/або сільськогосподарського обладнання від 03.01.2018 №6 /том 2 зворот а.с. 43, а.с. 110, зворот а.с. 149, том 3 а.с. 2, 74, зворот а.с. 132/;

- договору оренди сільськогосподарської техніки та/або сільськогосподарського обладнання від 13.08.2018 №44, укладеного між позивачем (орендар) та ТОВ "Смарт лайт трейд" (орендодавець), за умовами якого орендодавець передає, а орендар приймає в тимчасове користування сільськогосподарське обладнання та техніку, що є об`єктом власності орендодавця. Орендар використовує отримане за цим договором обладнання та техніку у власній господарській діяльності, дотримуючись його технічного призначення, вимог законодавства України та положень даного договору /том 2 а.с. 54-57, 119-122, 143-144, том 3 а.с. 20-21, 83-86, 137-138, 140-141/;

- додатку №1 до договору оренди №44 від 13.08.2018 /том 2 а.с. 45, зворот а.с. 111, а.с. 152, том 3 а.с. 13, 78, 134/;

- акту приймання-передавання обладнання та/або техніки від 13.08.2018 (додаток №2 до договору оренди №44 від 13.09.2018) /том 2 зворот а.с. 45, а.с. 111, 152, том 3 а.с. 13, зворот а.с. 78, а.с. 134/;

- додатку №3 від 30.12.2018 до договору оренди №44 від 13.08.2018 /том 2 а.с. 46, 112, зворот а.с. 152, том 3 зворот а.с. 13, а.с. 79, зворот а.с. 134/;

- додаткової угоди №1 до договору оренди сільськогосподарської техніки та/або сільськогосподарського обладнання від 13.08.2018 №44, складеної 30.12.2018 /том 2 зворот а.с. 57, зворот а.с. 122, том 3 зворот а.с. 21, зворот а.с. 86, зворот а.с. 138/;

- акту надання послуг №268 від 16.07.2018 /том 2 а.с. 62, 127, зворот а.с. 136, том 3 а.с. 32, зворот а.с. 148/;

- акту надання послуг №19 від 24.01.2018 /том 2 зворот а.с. 62, а.с. 125, 134, том 3 зворот а.с. 30, а.с. 99, 150/;

- акту надання послуг №332 від 30.11. 2018 /том 2 а.с. 63, 128, 138, том 3 а.с. 34, зворот а.с. 95, а146/;

- акту надання послуг №269 від 16.07.2018 /том 2 зворот а.с. 63, зворот а.с. 126, а.с. 136, том 3 зворот а.с. 32, зворот а.с. 97, а.с. 148/;

- акту надання послуг №302 від 28.09.2018 /том 2 а.с. 64, зворот а.с. 127, зворот а.с. 137, том 3 зворот а.с. 33, а.с. 96, зворот а.с. 147/;

- акту надання послуг №303 від 28.09.2018 /том 2 зворот а.с. 65, а.с. 126, 137, том 3 а.с. 33, зворот а.с. 96, а.с. 147/;

- акту надання послуг №330 від 30.11.2018 /том 2 зворот а.с. 65, 129, зворот а.с. 138, том 3 зворот а.с. 34, а.с. 95, зворот а.с. 146/;

- акту надання послуг №154 від 28.09.2018 /том 2 а.с. 62, зворот а.с. 129, зворот а.с. 135, том 3 а.с. 31, 98, 149/;

- акту надання послуг №182 від 19.11.2018 /том 2 зворот а.с. 66, зворот а.с. 128, а.с. 135, том 3 зворот а.с. 31, зворот а.с. 98, зворот а.с. 149/;

- рахунку на оплату №295 від 28.09.2018, виписаного ТОВ "Смарт лайт групп" /том 2 а.с. 25, 91, 167, том 3 а.с. 25, зворот а.с. 58, зворот а.с. 116/;

- рахунку на оплату №263 від 16.07.2018, виписаного ТОВ "Смарт лайт групп" /том 2 зворот а.с. 25, зворот а.с. 90, а.с. 166, том 3 а.с. 26, зворот а.с. 59, а.с. 97/;

- рахунку на оплату №20 від 24.01.2018, виписаного ТОВ "Смарт лайт групп" /том 2 а.с. 26, зворот а.с. 89, зворот а.с. 164, том 3 зворот а.с. 35, а.с. 61, зворот а.с. 119/;

- рахунку на оплату №331 від 30.11.2018, виписаного ТОВ "Смарт лайт групп" /том 2 зворот а.с. 26, а.с. 90, 168, том 3 а.с. 24, 57, зворот а.с. 115/;

- рахунку на оплату №262 від 16.07.2018, виписаного ТОВ "Смарт лайт групп" /том 2 а.с. 27, зворот а.с. 88, зворот а.с. 166, том 3 зворот а.с. 26, а.с. 59, зворот а.с. 117/;

- рахунку на оплату №294 від 28.09.2018, виписаного ТОВ "Смарт лайт групп" /том 2 зворот а.с. 27, а.с. 92, зворот а.с. 167, том 3 зворот а.с. 25, а.с. 58, 116/;

- рахунку на оплату №163 від 28.09.2018, виписаного ТОВ "Смарт лайт трейд" /том 2 а.с. 28, зворот а.с. 93, а.с. 165, том 3 а.с. 35, зворот а.с. 61, зворот а.с. 118/;

- рахунку на оплату №330 від 30.11.2018, виписаного ТОВ "Смарт лайт групп" /том 2 зворот а.с. 28, а.с. 89, зворот а.с. 168, том 3 зворот а.с. 24, зворот а.с. 57, а.с. 115/;

- рахунку на оплату №198 від 19.11.2018, виписаного ТОВ "Смарт лайт трейд" /том 2 а.с. 29, зворот а.с. 91, том 3 зворот а.с. 27, зворот а.с. 60, а.с. 117/;

- податкової накладної, виписаної ТОВ "Смарт лайт групп", № 19 від 30.11.2018 /том 2 а.с. 30, 99, зворот а.с. 163, том 3 а.с. 6, 70, зворот а.с. 125/;

- податкової накладної, виписаної ТОВ "Смарт лайт групп", № 20 від 30.11.2018 /том 2 а.с. 31, 97, зворот а.с. 157, том 3 зворот а.с. 6, а.с. 69, 123/;

- податкової накладної, виписаної ТОВ "Смарт лайт групп", № 22 від 28.09.2018 /том 2 а.с. 32, 95, 158, том 3 а.с. 5, 67-68, 124/;

- податкової накладної, виписаної ТОВ "Смарт лайт групп", № 53 від 16.07.2018 /том 2 а.с. 33, 96, 159, том 3 а.с. 4, 65, 122/;

- податкової накладної, виписаної ТОВ "Смарт лайт групп", № 18 від 24.01.2018 /том 2 а.с. 34, зворот а.с. 98, а.с. 157, том 3 зворот а.с. 7, зворот а.с. 71, а.с. 125/;

- податкової накладної, виписаної ТОВ "Смарт лайт групп", № 23 від 28.09.2018 /том 2 зворот а.с. 34, а.с. 94, 161, том 3 а.с. 3, 66, зворот а.с. 123/;

- податкової накладної, виписаної ТОВ "Смарт лайт трейд", № 190 від 19.11.2018 /том 2 а.с. 36, 100, 163, том 3 зворот а.с. 2, а.с. 63, зворот а.с. 120/;

- податкової накладної, виписаної ТОВ "Смарт лайт трейд", № 156 від 28.09.2018 /том 2 а.с. 37, 101, 162, том 3 а.с. 9, 64, 121/;

- податкової накладної, виписаної ТОВ "Смарт лайт групп", №54 від 16.07.2018 /том 2 зворот а.с. 35, зворот а.с. 94, а.с. 160, том 3 зворот а.с. 3, зворот а.с. 66, а.с. 120/;

- договору №444-15/2018-ПС на виконання робіт по вирощуванню сільськогосподарської продукції із давальницької сировини від 27.04.2018, укладеного між позивачем (замовник) та ДП "Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу" (виконавець), за умовами якого виконавець зобов`язується виконати роботи по вирощуванню сільськогосподарської продукції, а замовник зобов`язується прийняти і сплатити виконані роботи /том 3 а.с. 142-143/.

Додатково позивачем надано до суду копії наступних документів: платіжних доручень №184 від 29.10.2018 та №202 від 02.11.2018 /том 1 а.с. 155-156/; акту надання послуг №123 від 02.08.2019, за змістом якого виконавцем ТОВ "Смарт лайт трейд" були виконані наступні роботи (надані такі послуги): оренда комбайна за липень 2019 (комбайн САSЕ 2388 (сер. № НОМЕР_1 ) і жниварка жатка САSЕ 1020), оренда комбайна за липень 2019 (комбайн САSЕ 2388 (сер. № НОМЕР_3 ) і жниварка жатка САSЕ 1020) /том 1 а.с. 181/; податкової накладної від 02.08.2019 №127, виписаної позивачу ТОВ "Смарт лайт трейд" на оренду комбайна за липень 2019 (комбайн САSЕ 2388 (сер. № НОМЕР_1 ) і жниварка жатка САSЕ 1020), оренду комбайна за липень 2019 (комбайн САSЕ 2388 (сер. № НОМЕР_3 ) і жниварка жатка САSЕ 1020) /том 1 а.с. 183/; договору про виконання робіт (цивільно-правовий) від 10.10.2018, укладеного позивачем (замовником) з гр. ОСОБА_4 /том 1 а.с. 186-187/; акту приймання-здачі робіт за договором від 10.10.2018 /том 1 а.с. 188/; копію посвідчення тракториста-машиніста, видного ОСОБА_4 серії НОМЕР_4 /том 1 а.с. 189-190/; договору про виконання робіт (цивільно-правовий) від 10.10.2018, укладеного позивачем (замовником) з гр. ОСОБА_5 /том 1 а.с. 191-192/; акту приймання-здачі робіт за договором від 10.10.2018 /том 1 а.с. 193/; копію посвідчення тракториста-машиніста третього класу, виданого ОСОБА_6 серії НОМЕР_5 /том 1 а.с. 194/; наказу (розпорядження) ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" №00000000006-0000000003 від 29.05.2018 про прийняття на роботу з 29.05.2018 на посаду старшого механізатора ОСОБА_7 /том 1 а.с. 195/; повідомлення про прийняття працівника на роботу від 25.05.2018 /том 1 а.с. 196/; звіту про збирання врожаю сільськогосподарських культур на 01 серпня 2019 року форми №37-сг /том 1 а.с. 202-204/; звіту про збирання врожаю сільськогосподарських культур на 01 вересня 2019 року форми №37-сг /том 1 а.с. 205-207/; договору зберігання №1 від 02.07.2019, укладеного між позивачем (поклажодавець) та ДП "Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу" (зберігач) /том 1 а.с. 208-209/, акту № 1 від 05.07.2019 приймання-передачі на зберігання продукції до договору №1 від 02.07.2019 /том 1 а.с. 210/; акту № 2 від 05.07.2019 приймання-передачі на зберігання продукції до договору №1 від 02.07.2019 /том 1 а.с. 211/; акту № 3 від 07.07.2019 приймання-передачі на зберігання продукції до договору №1 від 02.07.2019 /том 1 а.с. 212/; акту № 4 від 08.07.2019 приймання-передачі на зберігання продукції до договору №1 від 02.07.2019 /том 1 а.с. 213/; акту № 5 від 09.07.2019 приймання-передачі на зберігання продукції до договору №1 від 02.07.2019 /том 1 а.с. 214/; акту № 6 від 10.07.2019 приймання-передачі на зберігання продукції до договору №1 від 02.07.2019 /том 1 а.с. 215/; акту №1 приймання-передачі на вилучення продукції від 11.07.2019 /том 1 а.с. 216/; акту №2 приймання-передачі на вилучення продукції від 12.07.2019 /том 1 а.с. 217/; акту №3 приймання-передачі на вилучення продукції від 13.07.2019 /том 1 а.с. 218/.

Суд критично оцінює доводи відповідачів про правомірність оскаржуваних рішень з посиланням на не надання позивачем до контролюючого органу статистичної форми звітності Про збирання врожаю с/г культур (37-сг), виходячи з наступного.

Згідно з приписами ст.1 Закону України "Про державну статистику" державна статистика - централізована система збирання, опрацювання, аналізу, поширення, збереження, захисту та використання статистичної інформації; статистична інформація - документована інформація, що дає кількісну характеристику масових явищ та процесів, які відбуваються в економічній, соціальній, культурній та інших сферах життя суспільства.

Частиною 5 ст. 8 Закону України "Про державну статистику" встановлено, що звітно-статистична документація включає в себе програми статистичних спостережень, форми звітності та інструкції щодо їх заповнення (в тому числі у сфері закупівель), що затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері статистики, а також анкети, переписні (опитувальні) листи, інші статистичні формуляри, необхідні для проведення статистичних спостережень, які затверджуються органами державної статистики, державні класифікатори техніко-економічної та соціальної інформації тощо. Звітно-статистична документація може видаватися на паперових, магнітних та інших носіях або передаватися за допомогою засобів телекомунікацій.

Наказом Державної служби статистики України "Про затвердження форм державного статистичного спостереження щодо площ, валових зборів та урожайності сільськогосподарських культур, плодів, ягід та винограду" від 24.06.2016 № 103 ( у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) затверджено форми державного статистичного спостереження щодо площ, валових зборів та урожайності сільськогосподарських культур, плодів, ягід та винограду, що додаються, та введено їх у дію, починаючи зі звіту: станом на 01 липня 2017 року - форму № 37-сг (місячна) "Звіт про збирання врожаю сільськогосподарських культур".

Таким чином, форма № 37-сг (місячна) "Звіт про збирання врожаю сільськогосподарських культур" є звітно-статистичною документацією, яка містить статистичну інформацію, та не є первинним документом у розумінні Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", не є первинним документом щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, не є складським документом (інвентаризаційним описом), в тому числі рахунком-фактурою/інвойсом, не є актом приймання-передачі товарів (робіт, послуг), не є накладною.

Відтак, не надання позивачем до контролюючого органу звітно-статистичної документації - форми № 37-сг (місячна) "Звіт про збирання врожаю сільськогосподарських культур" не може бути підставою для відмови у реєстрації податкових накладних.

Відповідно до приписів частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

З огляду на вищевикладене, суд не бере до уваги доводи відповідачів щодо правомірності оскаржуваних рішень з посиланням на те, що на підприємстві відповідно до звіту по єдиному внеску за червень 2019 року працює одна особа та договори цивільно-правового характеру до повідомлень не надані, оскільки такі висновки не були покладені контролюючим органом в основу оскаржуваних у даній справі рішень.

Враховуючи встановлені обставини, зважаючи на наявність у позивача передбачених чинним законодавством документів, необхідних для складання податкових накладних №1 від 11.07.2019, №2 від 13.07.2019, №3 від 13.07.2019, №4 від 12.07.2019, №5 від 13.07.2019, №6 від 13.07.2019, беручи до уваги, що реальність господарських операцій може бути перевірена контролюючим органом під час проведення перевірки платника податків, суд дійшов висновку, що у ГУ ДФС у Полтавській області були відсутні правові підстави для відмови у реєстрації податкових накладних: №1 від 11.07.2019, №2 від 13.07.2019, №3 від 13.07.2019, №4 від 12.07.2019, №5 від 13.07.2019, №6 від 13.07.2019, а тому рішення комісії Головного управління ДФС у Полтавській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 01.08.2019 №1242724/41213690, від 01.08.2019 №1242723/41213690, від 01.08.2019 №1242722/41213690, від 05.08.2019 №1244869/41213690, від 05.08.2019 №1244870/41213690, від 13.08.2019 №1252053/41213690, - прийняті ГУ ДФС у Полтавській області без урахування всіх обставин, що мають значення для їх прийняття, тобто необґрунтовано, а відтак є протиправними та підлягають скасуванню.

Суд зауважує, що спосіб відновлення порушеного права позивача має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.

Зазначена позиція повністю кореспондується з висновками Європейського суду з прав людини, відповідно до яких, обираючи спосіб захисту порушеного права, слід зважати на його ефективність з точки зору статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка вимагає, щоб норми національного правового засобу стосувалися сутності "небезпідставної заяви" за Конвенцією та надавали відповідне відшкодування. Зміст зобов`язань за статтею 13 також залежить від характеру скарги заявника за Конвенцією. Тим не менше, засіб захисту, що вимагається згаданою статтею, повинен бути "ефективним" як у законі, так і на практиці, зокрема, в тому сенсі, щоб його використання не було ускладнене діями або недоглядом органів влади відповідної держави (пункт 75 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Афанасьєв проти України" від 5 квітня 2005 року (заява № 38722/02)).

Абзацами 5, 6, та 7 вступної частини Рекомендації Rec (2004) 6 Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам "Щодо вдосконалення національних засобів правового захисту", ухваленої на 114-й сесії 12.05.2004, передбачено, що, відповідно до вимог статті 13 Конвенції, держави-члени зобов`язуються забезпечити будь-якій особі, що звертається з оскарженням порушення її прав і свобод, викладених в Конвенції, ефективний засіб правового захисту в національному органі; крім обов`язку впровадити такі ефективні засоби правового захисту у світлі прецедентної практики Європейського суду з прав людини, на держави покладається загальний обов`язок розв`язувати проблеми, що лежать в основі виявлених порушень; саме держави-члени повинні забезпечити ефективність таких національних засобів як з правової, так і практичної точок зору, і щоб їх застосування могло привести до вирішення скарги по суті та належного відшкодування за будь-яке виявлене порушення.

У пункті 145 рішення від 15.11.1996 у справі "Чахал проти Об`єднаного Королівства" (Chahal v. the United Kingdom, (22414/93) [1996] ECHR 54) Європейський суд з прав людини зазначив, що стаття 13 гарантує на національному рівні ефективні правові засоби для здійснення прав і свобод, що передбачаються Конвенцією, незалежно від того, яким чином вони виражені в правовій системі тієї чи іншої країни. Суть цієї статті зводиться до вимоги надати заявникові такі міри правового захисту на національному рівні, що дозволили б компетентному державному органові розглядати по суті скарги на порушення положень Конвенції й надавати відповідний судовий захист, хоча держави - учасники Конвенції мають деяку свободу розсуду щодо того, яким чином вони забезпечують при цьому виконання своїх зобов`язань.

Отже, "ефективний засіб правого захисту" в розумінні статті 13 Конвенції повинен забезпечити поновлення порушеного права й одержання особою бажаного результату.

Згідно зі статтею 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

Підпунктом 14.1.60 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначено, що єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

Пунктами 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.12.2010, передбачено, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення);

неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Таким чином, обов`язок щодо реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних поданих платником податків податкових накладних покладено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику - ДФС України.

Беручи до уваги викладене, суд дійшов висновку про те, що належним та ефективним способом захисту прав позивача є: визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Полтавській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 01 серпня 2019 року №1242724/41213690 та зобов`язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 11 липня 2019 року №1, подану на реєстрацію Товариством з обмеженою відповідальністю "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" (ідентифікаційний код 41213690) 18 липня 2019 року; визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Полтавській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 01 серпня 2019 року №1242723/41213690 та зобов`язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 13 липня 2019 року №2, подану на реєстрацію Товариством з обмеженою відповідальністю "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" (ідентифікаційний код 41213690) 18 липня 2019 року; визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Полтавській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 01 серпня 2019 року № 1242722/41213690 та зобов`язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 13 липня 2019 року №3, подану на реєстрацію Товариством з обмеженою відповідальністю "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" (ідентифікаційний код 41213690) 18 липня 2019 року; визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Полтавській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 05 серпня 2019 року №1244869/41213690 та зобов`язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 12 липня 2019 року №4, подану на реєстрацію Товариством з обмеженою відповідальністю "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" (ідентифікаційний код 41213690) 31 липня 2019 року; визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Полтавській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 05 серпня 2019 року №1244870/41213690 та зобов`язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 13 липня 2019 року №5, подану на реєстрацію Товариством з обмеженою відповідальністю "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" (ідентифікаційний код 41213690) 31 липня 2019 року; визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Полтавській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 13 серпня 2019 року №1252053/41213690 та зобов`язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 13 липня 2019 року №6, подану на реєстрацію Товариством з обмеженою відповідальністю "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" (ідентифікаційний код 41213690) 31 липня 2019 року.

Таким чином, позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" обґрунтовані та підлягають задоволенню.

У позовній заяві заявлено клопотання про стягнення на користь позивача судових витрат у справі та витрат на професійну правничу допомогу адвоката.

Відповідно до статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: на професійну правничу допомогу; сторін та їхніх представників, що пов`язані із прибуттям до суду; пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертиз; пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; пов`язані із вчиненням інших процесуальних дій або підготовкою до розгляду справи.

Частинами 1, 2, 3 статті 134 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката.

Для цілей розподілу судових витрат:

1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;

2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Згідно з частинами 4, 5 статті 134 Кодексу адміністративного судочинства України для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Частиною 7 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).

Частиною 9 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що при вирішенні питання про розподіл судових витрат суд враховує: 1) чи пов`язані ці витрати з розглядом справи; 2) чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору, значення справи для сторін, в тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес; 3) поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, тощо; 4) дії сторони щодо досудового вирішення спору (у випадках, коли відповідно до закону досудове вирішення спору є обов`язковим) та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялись.

Судом встановлено, що Товариством з обмеженою відповідальністю "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" при зверненні до суду з даним позовом сплачено судовий збір за дванадцять вимог немайнового характеру в загальному розмірі 23052 грн. = (1921 грн. * 12), що підтверджується платіжними дорученнями від 17.09.2019 №3125, №3126, №3127, №3128, №3129, №3130, №3131, №3132, №3133, №3134, №3135, №3136 на суму 1921 грн. та виписками про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України /том 1 а.с. 5-16, 219-230/.

Представництво інтересів позивача у даній справі здійснювалося, зокрема, адвокатом Александровою Дар`єю Станіславівною на підставі ордеру на надання правової допомоги серії ПТ № 131192 /том 1 а.с. 33/.

Александрова Дар`я Станіславівна (свідоцтво №2617 видане Радою адвокатів Полтавської області 26.03.2019 /том 1 а.с. 34) включена до Єдиного реєстру адвокатів України (https://erau.unba.org.ua/profile/67386).

Судом встановлено, що між адвокатом Александровою Д.С. та Товариством з обмеженою відповідальністю "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" (клієнт) укладено договір про надання правової допомоги № 3 від 02.09.2019 /том 1 а.с. 35-38/, за умовами якого адвокат зобов`язується надавати правову допомогу (далі - послуги) клієнту у відповідності до умов даного договору, а адвокат зобов`язується прийняти послуги та оплатити їх.

Права адвоката визначені пунктами 2.7-2.13 цього договору.

Відповідно до приписів пункту 4.2 договору за домовленістю сторін вартість години роботи адвоката має складати не менше ніж 950,00 грн. за 1 годину.

Пунктом 7.1 договору передбачено, що здача-приймання наданих послуг здійснюється сторонами за актом здачі-приймання в місці знаходження адвоката.

Договір вступає в силу з моменту підписання і діє до 31.12.2019 року, а в частині розрахунків - до їх повного здійснення. Якщо жодна зі сторін за один місяць до закінчення строку дії договору письмово не повідомить іншу сторону про розірвання договору, дія договору автоматично пролонгується на наступні 12 (дванадцять) місяців без складення додаткової угоди до договору.

До суду надано засвідчену належним чином копію звіту про надання правової допомоги № 3 від 09.09.2019 /том 1 а.с. 39/.

На підтвердження факту здійснення господарської операції з виконання умов договору про надання правової допомоги №3 від 02.09.2019 до суду надано акт приймання-передачі наданих послуг №3 від 09.09.2019 /том 1 а.с. 40/, за змістом якого адвокатом Александровою Д.С. були надані наступні види правової допомоги:

1) аналіз та доведення до відома клієнта останньої судової практики з питання подання позову про визнання протиправними та скасування рішень про відмову у реєстрації податкових накладних, винесених Комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, та зобов`язання ДФС України зареєструвати в ЄРПН податкові накладні. Кількість годин 2 години. Вартість - 1900,00 грн.

2) консультація клієнта з приводу звернення до суду з позовною заявою до Державної фіскальної служби України та Головного управління ДФС у Полтавській області про визнання протиправними та скасування рішень про відмову у реєстрації податкових накладних, винесених Комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, та зобов`язання ДФС України зареєструвати в ЄРПН податкові накладні. Кількість годин 2 години. Вартість - 1900,00 грн.

3) складання позовної заяви. Кількість годин 10 годин. Вартість - 9500,00 грн.

Зазначено, що відповідно до додатку №1 до договору про надання правової допомоги №3 від 02.09.2019 вартість однієї години роботи адвоката в інтересах клієнта становить 950,00 грн.

Суд зауважує, що вартість однієї години роботи адвоката в інтересах клієнта в сумі 950,00 грн. відповідає п. 4.2 договору про надання правової допомоги №3 від 02.09.2019.

За надання правової допомоги згідно акту №3 від 09.09.2019 за договором №3 від 02.09.2019 позивачем сплачено адвокату Александровій Д.С. кошти у загальній сумі 13300 грн., що підтверджується платіжним дорученням №3139 від 17.09.2019, копія якого наявна у матеріалах справи /том 1 а.с. 41/.

Зважаючи на вищевикладене, беручи до уваги розмір витрат на оплату адвоката та його співмірність зі складністю справи та виконаними адвокатом роботами (наданими послугами), часом, витраченим адвокатом на їх виконання (надання), обсягом наданих адвокатом послуг, а також співмірністю з ціною позову та значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони, при задоволенні позову ТОВ "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Полтавській області (ідентифікаційний код 39461639, вул. Європейська, 4, м. Полтава, 36014) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" (ідентифікаційний код 41213690, вул. Гостинна, 18, м. Полтава, 36000) витрати зі сплати судового збору в розмірі 11526 грн. = (1921 грн. *6) та витрати на правничу допомогу в розмірі 6650 грн. (13300 грн./2), а також стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України (ідентифікаційний код 39292197, Львівська площа, 8, м. Київ, 04053) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" (ідентифікаційний код 41213690, вул. Гостинна, 18, м. Полтава, 36000) витрати зі сплати судового збору в розмірі 11526 грн. = (1921 грн. *6) та витрати на правничу допомогу в розмірі 6650 грн. (13300 грн./2).

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 3, 6-10, 132, 134, 139, 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" (ідентифікаційний код 41213690, вул. Гостинна, 18, м. Полтава, 36000) до Державної фіскальної служби України (ідентифікаційний код 39292197, Львівська площа, 8, м. Київ, 04053), Головного управління ДФС у Полтавській області (ідентифікаційний код 39461639, вул. Європейська, 4, м. Полтава, 36014) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Полтавській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 01 серпня 2019 року № 1242724/41213690.

Зобов`язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 11 липня 2019 року №1, подану на реєстрацію Товариством з обмеженою відповідальністю "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" (ідентифікаційний код 41213690) 18 липня 2019 року.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Полтавській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 01 серпня 2019 року № 1242723/41213690.

Зобов`язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 13 липня 2019 року №2, подану на реєстрацію Товариством з обмеженою відповідальністю "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" (ідентифікаційний код 41213690) 18 липня 2019 року.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Полтавській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 01 серпня 2019 року № 1242722/41213690.

Зобов`язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 13 липня 2019 року №3, подану на реєстрацію Товариством з обмеженою відповідальністю "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" (ідентифікаційний код 41213690) 18 липня 2019 року.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Полтавській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 05 серпня 2019 року №1244869/41213690.

Зобов`язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 12 липня 2019 року №4, подану на реєстрацію Товариством з обмеженою відповідальністю "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" (ідентифікаційний код 41213690) 31 липня 2019 року.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Полтавській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 05 серпня 2019 року №1244870/41213690.

Зобов`язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 13 липня 2019 року №5, подану на реєстрацію Товариством з обмеженою відповідальністю "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" (ідентифікаційний код 41213690) 31 липня 2019 року.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Полтавській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 13 серпня 2019 року №1252053/41213690.

Зобов`язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 13 липня 2019 року №6, подану на реєстрацію Товариством з обмеженою відповідальністю "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" (ідентифікаційний код 41213690) 31 липня 2019 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Полтавській області (ідентифікаційний код 39461639, вул. Європейська, 4, м. Полтава, 36014) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" (ідентифікаційний код 41213690, вул. Гостинна, 18, м. Полтава, 36000) витрати зі сплати судового збору в розмірі 11526 грн. (одинадцять тисяч п`ятсот двадцять шість гривень) та витрати на правничу допомогу в розмірі 6650 грн. (шість тисяч шістсот п`ятдесят гривень).

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України (ідентифікаційний код 39292197, Львівська площа, 8, м. Київ, 04053) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРОСМАРТ ХОЛДИНГ" (ідентифікаційний код 41213690, вул. Гостинна, 18, м. Полтава, 36000) витрати зі сплати судового збору в розмірі 11526 грн. (одинадцять тисяч п`ятсот двадцять шість гривень) та витрати на правничу допомогу в розмірі 6650 грн. (шість тисяч шістсот п`ятдесят гривень).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Другого апеляційного адміністративного суду.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII.

Повне рішення складено 02 грудня 2019 року.

Суддя С.С. Сич

СудПолтавський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення25.11.2019
Оприлюднено03.12.2019
Номер документу86023789
СудочинствоАдміністративне