Справа № 283/717/19
Провадження №1-кс/283/1569/2019
У Х В А Л А
03 грудня 2019 року м. Малин
Слідчий суддя Малинського районного суду Житомирської області ОСОБА_1 розглянувши клопотання слідчого СВ Малинського ВП Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області лейтенанта поліції ОСОБА_2 , погоджене прокурором Коростишівської місцевої прокуратури ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів,-
в с т а н о в и в :
В клопотанні, яке надійшло до суду зазначено, що досудовим розслідуванням установлено, що 25.09.2001 року ОСОБА_4 та ОСОБА_5 було підроблено державний акт на право приватної власності на земельну ділянку, що розташована на території Пиріжківської сільської ради Малинського району Житомирської області, яка у ході підробки була оформлена на ОСОБА_4 .
В ході досудового розслідування було призначено експертизу виконання якої доручено експертам ІНФОРМАЦІЯ_1 . В ході виконання експертизи від експерта 11.09.2019 року, в порядку п. 2 ч. 3 ст. 69 КПК України, було надіслано клопотання про надання додаткових матеріалів на проведення земельно-технічної експертизи.
Відповідно до ст. 93 КПК України зроблено запит до ІНФОРМАЦІЯ_2 про надання інформації, а саме: про надання координат поворотних точок кутів земельної ділянки з кадастровим номером № 1823486800:04:000:0128 в форматі HTML, а також надання технічної документації на вищевказану земельну ділянку з кадастровим номером № 1823486800:04:000:0128. Проте, з Держгеокадастру відповіді на даний запит отримано не було, а тому існують ризики залишення або повернення експертом без виконання вищевказаної експертизи, що може негативно вплинути на проведення повного, всебічного та неупередженого досудового розслідування, тому слідчий просить задоволити клопотання.
Дослідивши матеріали, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
За даним фактом згідно витягу з кримінального провадження 20.09.2018 року ІНФОРМАЦІЯ_3 внесені відомості про вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України та розпочато досудове розслідування.
Відповідно до ст. 132 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим кодексом.
Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження, потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи особи, про який йдеться у клопотання слідчого, прокурора, може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор, звертається з клопотанням.
Ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутись до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 КПК України. Слідчий має право звернутись із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах відноситься конфіденційна інформація, в тому числі і така, що містить комерційну таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч. 5 цієї статті, доведе можливість використання як доказів, відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачаються довести за допомогою цих речей і документів.
Вважаю, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання в діяльність товариства, та існує обґрунтування підстав вважати, що відповідні документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а тому клопотання слід задовольнити.
Звертаючись з даним клопотанням до слідчого судді, суду, слідчий довів, що інформація, яку він просить отримати буде використана як доказ та, що іншими способами неможливо довести обставини, які передбачає довести за допомогою даної інформації.
Тому вважаю, що клопотання є обґрунтованим, зі змісту якого вбачається необхідність застосувати даний захід забезпечення кримінального провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 132, 162, 163, 164 КПК України,-
у х в а л и в :
Клопотання задовольнити повністю.
Надати слідчому СВ Малинського відділення поліції Коростишівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області лейтенанту поліції ОСОБА_2 , а також за його дорученням іншій особі, тимчасовий доступ та можливість вилучення оригіналів наступних документів: координати поворотних точок кутів земельної ділянки з кадастровим номером № 1823486800:04:000:0128 в форматі HTML, технічної документації на вищевказану земельну ділянку з кадастровим номером № 1823486800:04:000:0128, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 .
Строк дії ухвали до 03 січня 2020 року.
Наслідки невиконання ухвали передбачені статтею 166 КПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Малинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 86044372 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Малинський районний суд Житомирської області
Тимошенко А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні