Ухвала
від 03.12.2019 по справі 910/12391/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

03.12.2019Справа № 910/12391/19

Господарський суд міста Києва у складі судді Кирилюк Т.Ю. , розглядаючи в

порядку загального позовного провадження матеріали господарської справи

за позовом ОСОБА_1

до ОСОБА_2

Товариства з обмеженою відповідальністю "Рена-Фарм"

Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації

про визнання недійсним договору купівлі-продажу (відступлення) частки у

статутному капіталі, визнання недійсним рішення та скасування реєстраційної дії

за участі представників учасників справи згідно протоколу судового засідання.

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до Господарського суду міста Києва з позовом до ОСОБА_2 , Товариства з обмеженою відповідальністю "Рена-Фарм", Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації про:

- визнання недійсним договору купівлі-продажу (відступлення) частки у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю "Рена-Фарм" від 28.07.2016;

- визнання недійсним рішення загальних зборів учасника (засновника) товариства з обмеженою відповідальністю "Рена-Фарм" від 28.07.2016, оформлене протоколом № 122 загальних зборів учасника (засновника) товариства з обмеженою відповідальністю "Рена-Фарм" від 28.07.2016;

- скасування реєстраційної дії/запису державного реєстратора Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації від 08.08.2016 - державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи (товариство з обмеженою відповідальністю "Рена-Фарм", ідентифікаційний код 34360246), зміна складу або інформації про засновників (реєстратор Більська О.Ф., запис № 1072105001203387).

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 30.09.2019 відкрито провадження у справі та прийнято позовну заяву до розгляду, постановлено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

До позовної заяви було додано клопотання про призначення судово-почеркознавчої експертизи, на вирішення якої поставити питання:

- чи виконано підпис від імені ОСОБА_1 в договорі купівлі-продажу частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю "Рена-Фарм" від 28.07.2016 та протоколі № 122 загальних зборів учасника(засновника) Товариства з обмеженою відповідальністю Рена-Фарм від 28.07.2016 ОСОБА_1 чи іншою особою?

У судовому засіданні 03.12.2019 розглянуто клопотання позивача про призначення у справі експертизи та запропонований сторонами перелік питань.

Відповідно до частини першої статті 99 Господарського процесуального кодексу України суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) жодною стороною не наданий висновок експерта з цих самих питань або висновки експертів, надані сторонами, викликають обґрунтовані сумніви щодо їх правильності, або за клопотанням учасника справи, мотивованим неможливістю надати експертний висновок у строки, встановлені для подання доказів, з причин, визнаних судом поважними, зокрема через неможливість отримання необхідних для проведення експертизи матеріалів.

При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. З урахуванням обставин справи, суд має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.

Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну. Питання, які ставляться експерту, і його висновок з них не можуть виходити за межі спеціальних знань експерта. Призначений судом експерт невідкладно повинен повідомити суд про неможливість проведення ним експертизи, через відсутність у нього необхідних знань або без залучення інших експертів.

Згідно частини першої статті 100 Господарського процесуального кодексу України про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про судову експертизу" судова експертиза - це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об`єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні, зокрема, суду.

Питання про призначення судової експертизи повинно вирішуватися лише після ґрунтовного вивчення обставин справи і доводів сторін щодо необхідності такого призначення. У вирішенні відповідного питання (до призначення судової експертизи) слід: визначитися з конкретною установою або конкретним експертом, якими проводитиметься експертиза. З цією метою господарський суд, зокрема, витребує у сторін пропозиції стосовно таких установ та/або судових експертів, у тому числі тих, які не є працівниками зазначених установ. Господарський суд не зв`язаний цими пропозиціями, але може враховувати їх у вирішенні питання про призначення і проведення судової експертизи; визначити об`єкти, що підлягають експертному дослідженню; максимально конкретно визначити питання, які мають бути роз`ясненні судовим експертом, та сформулювати їх у логічній послідовності.

Предметом даного спору є вимоги про визнання недійсним договору купівлі-продажу частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю "Рена-Фарм" від 28.07.2016; визнання недійсним рішення загальних зборів учасника (засновника) товариства з обмеженою відповідальністю "Рена-Фарм" від 28.07.2016, оформлене протоколом № 122 загальних зборів учасника (засновника) товариства з обмеженою відповідальністю "Рена-Фарм" від 28.07.2016; скасування реєстраційної дії/запису державного реєстратора Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації від 08.08.2016 - державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи (товариство з обмеженою відповідальністю "Рена-Фарм", ідентифікаційний код 34360246), зміна складу або інформації про засновників (реєстратор Більська О. Ф. , запис № 1072105001203387).

Водночас, відповідачі вважають, що підстав для задоволення позову немає, договір купівлі-продажу частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю "Рена-Фарм" від 28.07.2016, рішення загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Рена-Фарм" від 28.07.2016, оформлене протоколом № 122 загальних зборів учасника (засновника) товариства з обмеженою відповідальністю "Рена-Фарм" від 28.07.2016, реєстраційні дії/записи державного реєстратора Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації від 08.08.2016 - державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи (товариство з обмеженою відповідальністю "Рена-Фарм", ідентифікаційний код 34360246), зміна складу або інформації про засновників (реєстратор Більська О .Ф. , запис № 1072105001203387) є правомірними.

На підставі вищезазначеного, з метою встановлення правомірності заявлених позовних вимог, для всебічного, повного та об`єктивного розгляду спору й вирішення питань, що потребують спеціальних знань та встановлення справжності підпису ОСОБА_1 в договорі купівлі-продажу частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю "Рена-Фарм" від 28.07.2016, суд вважає за доцільне клопотання про призначення у справі № 910/12391/19 судово-почеркознавчої експертизи задовольнити, призначивши у даній справі експертизу, проведення якої доручити Київському науково-дослідному інституту судових експертиз.

Відповідно до частини другої статті 125 Господарського процесуального кодексу України суд може зобов`язати учасника справи, який заявив клопотання про виклик свідка, призначення експертизи, залучення спеціаліста, перекладача, забезпечення, витребування або огляд доказів за їх місцезнаходженням, попередньо (авансом) оплатити витрати, пов`язані з відповідною процесуальною дією.

Отже, витрати по оплаті експертизи покладаються на позивача, як ініціатора проведення експертизи.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 228 Господарського процесуального кодексу України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.

У зв`язку з призначенням у справі судово-почеркознавчої експертизи, провадження у справі № 910/12391/19 слід зупинити на підставі пункту 2 частини першої статті 228 Господарського процесуального кодексу.

За таких обставин, керуючись статтями 99, 100, 183, 228, 229, 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Клопотання ОСОБА_1 про призначення судово-почеркознавчої експертизи задовольнити.

2. Призначити у справі № 910/12391/19 судово-почеркознавчу експертизу.

3. Проведення експертизи доручити Київському науково-дослідному інституту судових експертиз (03057, м. Київ, вул. Смоленська, 6).

4. На вирішення судово-почеркознавчої експертизи поставити наступне питання:

- чи виконано підпис від імені ОСОБА_1 в договорі купівлі-продажу частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю від 28.07.2016 та протоколі № 122 загальних зборів учасника(засновника) Товариства з обмеженою відповідальністю Рена-Фарм від 28.07.2016 ОСОБА_1 чи іншою особою?

5. Відповідно до статті 14 Закону України "Про судову експертизу" попередити експерта про кримінальну відповідальність у відповідності до статті 384 та статті 385 Кримінального кодексу України.

6. Витрати на проведення експертизи попередньо покласти на ОСОБА_1 .

7. Зобов`язати експерта після проведення дослідження та підготовки письмового висновку направити належним чином засвідчені копії висновку сторонам у справі.

8. Провадження у справі № 910/12391/19 зупинити до проведення Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз судово-почеркознавчої експертизи та отримання висновку експерта.

9. Ухвалу направити сторонам та Київському науково-дослідному інституту судових експертиз.

Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її оголошення та може бути оскаржена в порядку та строки, передбаченому розділом IV Господарського процесуального кодексу України.

Суддя Т.Ю.Кирилюк

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення03.12.2019
Оприлюднено04.12.2019
Номер документу86074444
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/12391/19

Рішення від 21.07.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Кирилюк Т.Ю.

Ухвала від 23.06.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Кирилюк Т.Ю.

Ухвала від 02.06.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Кирилюк Т.Ю.

Ухвала від 02.06.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Кирилюк Т.Ю.

Ухвала від 13.05.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Кирилюк Т.Ю.

Ухвала від 23.03.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Кирилюк Т.Ю.

Ухвала від 10.03.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Кирилюк Т.Ю.

Ухвала від 26.02.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Кирилюк Т.Ю.

Ухвала від 03.02.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Кирилюк Т.Ю.

Ухвала від 03.12.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Кирилюк Т.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні