РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
04 листопада 2019 року Р і в н е №460/507/19
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Махаринця Д.Є., розглянувши у порядку письмового провадження заяву про заміну сторони виконавчого провадження у адміністративній справі за позовом
ОСОБА_1 доЗарічненського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області ; про визнання протиправним та скасування рішення, визнання дій протиправними, В С Т А Н О В И В:
В провадженні Рівненського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом до ОСОБА_1 до Зарічненського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії.
Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 14.05.2019 позовну заяву ОСОБА_1 задоволено повністю.
ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження, а саме боржника - Зарічненське об`єднане управління Пенсійного фонду України Рівненської області, у зв`язку з його ліквідацією, на Головне управління Пенсійного фонду України.
Частиною 1 статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду (ч.2 ст.379 КАС України).
Зважаючи на норми ч.2 ст.379 КАС України, суд вважає за можливе провести розгляд подання у порядку письмового провадження.
Дослідивши позивачем заяву та матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
Частиною 1 статті 167 КАС України визначено, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення зокрема, повинні містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; найменування суду, до якого вона подається; номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; підстави заяви (клопотання, заперечення); перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Приписами ч.6 ст.7 КАС України передбачено, що у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.
Оскільки ст.379 КАС України не врегульовано питання вимоги до заяви, з урахуванням приписів ст.167 КАС України, суд вважає за необхідне застосувати аналогію Закону, щодо застосування вимог до позовної заяви, а саме ст.160, 161 КАС України.
Так, ч.1 ст.161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Згідно з наявною заявою про заміну сторони виконавчого провадження, та враховуючи необхідність проведення судового засідання, заявником не надано до суду копії заяви з додатками у відповідності до кількості учасників справи №460/507/19.
Отже, надана заява не відповідає вимогам встановленим КАС України.
Суд також враховує вимоги ч.2 ст.167 КАС України, якою передбачено, що якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
З огляду на вищевикладене, подання про заміну сторони виконавчого провадження, підлягає поверненню заявнику.
Керуючись статтями 243, 248, 256, 379 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження по справі №460/507/19- повернути без розгляду.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Махаринець Д.Є.
Суд | Рівненський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2019 |
Оприлюднено | 05.12.2019 |
Номер документу | 86098393 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Рівненський окружний адміністративний суд
Махаринець Д.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні