ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
05.12.2019Справа № 910/22084/14
Господарський суд України у складі судді Кирилюк Т.Ю. , розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Інвестохіллс Веста
про заміну сторони (стягувача) її правонаступником та поновлення строку для пред`явлення виконавчого листа на примусове виконання у справі № 910/22084/14
за позовом Публічного акціонерного товариства "Старокиївський банк"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агенція розвитку міських територій "Арміт"
про стягнення 1 662 064,87 грн.,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Господарського суду міста Києва перебувала справа № 910/22084/14 за позовом Публічного акціонерного товариства "Старокиївський банк" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агенція розвитку міських територій "Арміт" про стягнення 1 662 064,87 грн.
Рішенням Господарського суду міста Києва від 19.11.2014 позовні вимоги були задоволені. На виконання рішення судом видано накази про примусове виконання рішень.
До Господарського суду міста Києва 29.11.2019 від Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Інвестохіллс Веста надійшла заява про заміну сторони (стягувача) її правонаступником та поновлення строку для пред`явлення виконавчого листа на примусове виконання у справі № 910/22084/14 .
Дослідивши подану заяву, суд приходить до висновку, що її необхідно залишити без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до статті 334 Господарського процесуального кодексу України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.
Окрім цього за приписами частини третьої статті 169 Господарського процесуального кодексу України заяви, клопотання і заперечення подаються і розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
За висновками суду, оскільки нормами Господарського процесуального кодексу України не передбачено порядку подання заяви про заміну сторони правонаступником, господарський суд має застосовувати загальні положення господарсько-процесуального закону, що регулюють порядок здійснення позовного провадження.
Суд зазначає, що відповідний розгляд заяви про заміну сторони виконавчого провадження здійснюється за загальними правилами позовного провадження у межах розглянутої судом справи з урахуванням особливостей щодо суб`єктного складу учасників процесу, передбачених відповідними нормами Закону України "Про виконавче провадження" (стягувач, боржник, державний виконавець, правонаступник стягувача або боржника).
Так, пунктом 1 частини першої статті 164 Господарського процесуального кодексу України визначено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів. Позивач зобов`язаний до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення (частина перша статті 172 Господарського процесуального кодексу України).
Заявник не надав суду документів, які підтверджують відправлення стягувачу та боржнику копії заяви про заміну сторони (стягувача) її правонаступником та поновлення строку для пред`явлення виконавчого листа на примусове виконання у справі № 910/22084/14 і доданих до неї документів.
Згідно з частиною другою статті 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Разом з тим, згідно з частиною другою статті 91 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Відповідно до пункту 5.27 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації , затвердженого Наказом Держспоживстандарту України № 55 від 07.04.2003 відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів Згідно з оригіналом , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту 23.
В той же час, додані до заяви копії статуту Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Інвестохіллс Веста , протоколу №06/08-2019 від 06.08.2019, свідоцтва про реєстрацію фінансової установи Товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Інвестохіллс Веста , договору відступлення прав вимоги та додатку № 1 до договору про відступлення прав вимоги від 30.08.2019, акту приймання-передачі документів від 03.09.2019, платіжного доручення № 422 від 29.08.2019, наказу Господарського суду міста Києва від 15.12.14, постанови про повернення виконавчого документа стягувачеві від 25.04.2016.
Згідно частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, оскільки заявником не дотримані вимоги, що пред`являються до заяви про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником та поновлення строку для пред`явлення виконавчого листа на примусове виконання, суд вважає за необхідне залишити її без руху.
Відповідно до частини другої статті 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного та керуючись статтями 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва,-
УХВАЛИВ:
1. Залишити без руху заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Інвестохіллс Веста про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником та поновлення строку для пред`явлення виконавчого листа на примусове виконання.
2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Інвестохіллс Веста строк для усунення недоліків заяви протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали.
3. Встановити спосіб усунення недоліків заяви шляхом подання до суду:
- належним чином завірених копій документів, які додаються до заяви;
- документів, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії заяви і доданих до неї документів .
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя Т.Ю. Кирилюк
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2019 |
Оприлюднено | 06.12.2019 |
Номер документу | 86106664 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Кирилюк Т.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні