Справа № 500/4472/19
Провадження № 2/500/2533/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 грудня 2019 року Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
в складі: головуючого судді - Швець В.М.
при секретарі - Коробко О.Д.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Ізмаїла цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Кислицької сільської ради Ізмаїльського району Одеської області про визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовними вимогами, якими просить визнати за нею, в порядку спадкування, право власності на житловий будинок з надвірними спорудами, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 , земельну ділянку площею 0,1212 га, яка розташована за вищезазначеною адресою, передана для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, 1/2 частину земельної ділянки від загальної площі 3,52 га, яка розташована на території Кислицької сільської ради Ізмаїльського району Одеської області, передана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, мотивуючи тим, що житловий будинок та земельна ділянка по АДРЕСА_1 належить її батькові ОСОБА_2 , земельна ділянка площею 3,52 га,розташована на території Кислицької сільської ради Ізмаїльського району, належала її бабусі ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , після її смерті відкрилась спадщина на зазначену земельну ділянку, щодо якої померла залишила заповіт, яким 1/2 її частину заповідала ОСОБА_2 . ОСОБА_2 звернувся із заявою про прийняття спадщини до нотаріуса, однак свідоцтво про право на спадщину не отримав. ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 помер. Позивач прийняв спадщину, оскільки вона звернулась з заявою про прийняття спадщини. При зверненні до нотаріуса для видачі свідоцтва про право на спадщину, позивачу було відмовлено, у зв`язку із відсутністю документу, що посвідчує право власності на житловий будинок з надвірними спорудами на ім`я спадкодавця, який був би зареєстрований у встановленому законом порядку.
Позивачка та її представник до судового засідання не з`явились, представник позивача надала заяву з проханням розглянути справу за відсутності позивача та його представника, заявлені позовні вимоги підтримує.
Представник відповідача у судове засідання не з`явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутність, проти задоволення позовних вимог не заперечує.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 належить земельна ділянка площею 3,52 га, яка розташована на території Кислицької сільської ради Ізмаїльського району Одеської області, передана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом, посвідчене державним нотаріусом Ізмаїльської державної нотаріальної контори Богдан О.М.
Згідно до ст. 1216 ЦК України - спадкування є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Частиною 1 статті 1220 ЦК України встановлено, що спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.
Відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 13.05.2015 року, виданого Відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Ізмаїльського міськрайонного управління юстиції в Одеській області, ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Після смерті ОСОБА_3 згідно ст.1220 ЦК України відкрилася спадщина на спадкове майно, до якого входить земельна ділянка площею 3,52 га, яка розташована на території Кислицької сільської ради Ізмаїльського району Одеської області.
Статтею 1217 ЦК України визначено, що спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Згідно ст. 1233 ЦК - заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті.
Частиною 1 статті 1234 ЦК України визначено, що право на заповіт має фізична особа з повною цивільною дієздатністю.
Відповідно до ч. 1 ст. 1235 ЦК України встановлено, що заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин.
Відповідно до заповіту, посвідченого 23.03.2015 року секретарем Кислицької сільської ради Ізмаїльського району Одеської області, зареєстрованого в реєстрі за № 26, ОСОБА_3 заповіла земельну ділянку розміром 3,52 га, розташовану на території Кислицької сільської ради Ізмаїльського району Одеської області, по державному акту на право приватної власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва серії РІ № 487776 ОСОБА_2 та ОСОБА_4 в рівних частках.
Відповідно до ч. 1 ст. 1269 ЦК України - спадкоємець , який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.
В судовому засіданні було встановлено, що ОСОБА_2 у встановлений законом строк звернувся до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини, що підтверджено відповідною заявою, тобто вважається таким, який фактично прийняв спадщину, однак свідоцтва про право власності на спадщину не отримав.
Відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 від 26 квітня 2017 року, виданого Ізмаїльським міськрайонним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській області, ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Після смерті ОСОБА_2 згідно зі ст.1220 ЦК України відкрилася спадщина на спадкове майно, до якої входить житловий будинок з надвірними спорудами, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 , що належав померлому у відповідності із записом у погосподарській книзі виконавчого комітету Кислицької сільської ради Ізмаїльського району за № 0427-01, що підтверджено довідкою виконавчого комітету Кислицької сільської ради Ізмаїльського району Одеської області № 1397 від 11 вересня 2017 року; земельна ділянка площею 0,1212 га, яка розташована за вищезазначеною адресою, передана для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, що належала померлому на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯИ № 157240, виданий 01.02.2010 року Кислицькою сільською радою Ізмаїльського району Одеської області, зареєстрований в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 011052100423, кадастровий номер 5122082900:02:002:0028.
За життя спадкодавець заповіту не залишав, що підтверджено витягом зі Спадкового реєстру (заповіти/спадкові договори) за № 58542661 від 30.11.2019 року .
Відповідно до ст. 1258 ЦК України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків встановлених статтею 1259 цього Кодексу.
Спадкоємцем за законом першої черги є позивачка ОСОБА_1 , яка є донькою померлого ОСОБА_2 , що підтверджено свідоцтвом про народження серії НОМЕР_3 від 28 лютого 1994 року, виданого Кислицькою сільською радою Ізмаїльського району Одеської області, та свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_4 , виданого 10 вересня 2015 року Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Ізмаїльського міськрайонного управління юстиції в Одеській області, відповідно до якого ОСОБА_5 змінила прізвище на ОСОБА_6 .
Згідно до ч. 1 ст. 1270 ЦК України - для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Як було встановлено судом, спадкоємиця ОСОБА_1 звернулася із заявою про прийняття спадщини після померлого ОСОБА_2 у встановлений законом строк.
Як вбачається з листа Ізмаїльської державної нотаріальної контори Одеської області № 161/02-14 від 30.11.2019 року, нотаріальна контора не має можливості видати на ім`я ОСОБА_1 свідоцтво про право на спадщину за законом після померлого ОСОБА_2 на належне по спадщині спадкове майно в зв`язку з відсутністю документу, що посвідчує право власності спадкодавця на житловий будинок з надвірними спорудами, зареєстрованого у встановленому законом порядку.
Беручи до уваги, що іншим (крім судового) шляхом захистити права позивача неможливо, суд приходить до висновку про обґрунтованість заявлених позивачем вимог про визнання права власності на спадкове майно та право позивача на спадщину таким, що підлягає захисту, в зв`язку з чим задовольняє позов.
Судом не виявлено обставин, що суперечать закону або порушують права, свободи чи інтереси інших осіб.
Керуючись ст.ст. 12, 13, 259, 263-265 ЦПК України, ст.ст. 1220, 1222, 1233, 1234, 1235, 1269, 1270 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП: НОМЕР_5 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ) до Кислицької сільської ради Ізмаїльського району Одеської області (код ЄДРПОУ: 04378534, адреса місцезнаходження: Одеська область, Ізмаїльський район, с.Кислиця, вул.Вишнева, 80) про визнання права власності на спадкове майно - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування право власності на:
- житловий будинок з надвірними спорудами, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 ;
- земельну ділянку площею 0,1212 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , передана для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (Державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЯИ № 157240, виданий 01.02.2010 року Кислицькою сільською радою Ізмаїльського району Одеської області, зареєстрований в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 011052100423, кадастровий номер 5122082900:02:002:0028);
- 1/2 частину земельної ділянки, загальною площею 3,52 га, яка розташована на території Кислицької сільської ради Ізмаїльського району Одеської області, передана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом, посвідчене державним нотаріусом Ізмаїльської державної нотаріальної контори Богдан О.М., зареєстроване в реєстрі за № 2-3340.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Одеської області через Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Повний текст рішення складено та підписано 04 грудня 2019 року.
Суддя: В.М.Швець
Суд | Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2019 |
Оприлюднено | 06.12.2019 |
Номер документу | 86109952 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
Швець В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні