Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
м. Павлоград, вул. Дніпровська, 135, 51400, (05632) 6-28-66
Справа № 2-3579/2011
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 серпня 2011 року Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді Юдіної С.Г.
при секретарі Поночковій О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, суд -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 в якій просила суд стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання неповнолітньої дитини - сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу) відповідача, починаючи з 25.07.2011 року.
В обґрунтування заявленого позову позивач посилалася на те, що вона з відповідачем з 04.11.2005 року по 31.01.2011 року перебувала у зареєстрованому шлюбі. Від шлюбу мають сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Після розірвання шлюбу дитина проживає разом з нею. Відповідач на утримання дитини матеріальної допомоги не надає, він працює на шахті Павлоградська отримує регулярну зарплату та має можливість надавати матеріальну допомогу. Позивачка не працює оскільки доглядає за дитиною, і знаходиться на утриманні своєї матері.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала, пояснила суду що вона на даний момент проживає в квартирі своєї матері з сином ОСОБА_4 та сином від першого шлюбу. Вона не працює, оскільки не може влаштувати дитину до дитячого садочка, залишити дитину їй ні на кого, мати проживає в м. Ялта. Відповідач ніякої матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, він працює і має можливість утримувати дитину. Дитина знаходиться на її утриманні, тобто на утриманні її матері, оскільки її мати утримує її та її дітей, коли приїжджає до Павлограду купує продукти харчування.
Представник позивачки в судовому засіданні позов підтримала пояснила суду що її донька та її онуки проживають в її квартирі. Вона їм допомагає грошима і коли приїжджає до м. Павлограда купує продукти харчування, сплачує комунальні послуги. Відповідач ніякої допомоги на утримання дитини не надає.
Відповідач в судовому засіданні надав заперечення на позовну заяву, позов визнав часткового, пояснив що він не заперечує сплачувати аліменти на утримання дитини в розмірі 1/6 частини заробітку. Однак в розмірі 1/4 частини заробітку позов не визнає оскільки він сплачує аліменти на утримання дитини від першого шлюбу в розмірі 1/4 частини. Крім того, на його утриманні знаходиться мати пенсіонерка, інвалід 2 групи.
Суд, дослідивши матеріали цивільної справи, вважає що заявлений позов підлягає задоволенню в з наступних підстав.
Так, судом по справі встановлено, що до 31 січня 2011 року сторони перебували в зареєстрованому шлюбі. Від спільного шлюбу у них народився син: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , (а.с. 5)
Як встановлено в судовому засіданні відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини не надає. Дитина проживає разом з позивачкою і знаходиться на її утриманні.
Згідно ч. 1 ст. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, інші обставини, що мають істотне значення.
Приймаючи рішення про задоволення вимог позивачки, суд виходить з того, що відповідач є працездатним, хронічними захворюваннями не страждає, працює, отримує регулярний стабільний заробіток і має можливість утримувати дитину. Щодо посилання відповідача на те, що він не бажає сплачувати аліменти на утримання дитини в розмірі 1/4 частини у зв`язку з тим, що сплачує вже аліменти на утримання неповнолітньої дитини від першого шлюбу, то суд виходить з того, що сукупний розмір аліментів які відповідач сплачує на дитину від першого шлюбу та який позивачка бажає стягнути на утримання сина ОСОБА_4 не буде перевищувати 1/2 частину його сукупного доходу. Що стосується твердження відповідача про те, що на його утриманні знаходиться мати пенсіонерка, інвалід 2 групи, то суд виходить з того, що його мати отримує пенсію, що підтверджується довідкою наданою відповідачем, крім того, як вбачається з довідки про склад сім`ї разом з відповідачем його матір`ю в квартирі ще мешкає батько.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно ч. 2 ст. 182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж ЗО відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Враховуючи викладене, суд вважає за можливе зобов`язати відповідача виплачувати аліменти на користь позивачки на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в розмірі 1/4 частки всіх видів заробітку (доходів) щомісячно, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Аліменти підлягають стягненню з моменту надходження позовної заяви до суду, тобто з 25 липня 2011 року.
Керуючись ст.ст. 5-8, 10, 131,212,215 ЦПК У країни, ст.ст. 180, 182 СК У країни, суд -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця м. Павлограда, Дніпропетровської області на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 аліменти на утримання дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі 1/4 частини усіх видів доходів відповідача але не менше 30 відсотків
прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, до досягнення дитиною повноліття.
Аліменти стягувати починаючи з 25 липня 2011 року.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в доход держави в сумі 51 (п`ятдесят одна) грн.
Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 (сто двадцять) гривень, на користь бюджету міста Павлограда /код ЄДРПОУ 24237540 р/р 31217259700032 банку: „ГУДКУ» в Дніпропетровській області МФО 805012/ „за інформаційно-технічне забезпечення» .
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10 денний строк з дня проголошення рішення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього
рішення.
Суддя Павлоградського
міськрайонного суду: С.Г. Юдіна
Суд | Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 12.08.2011 |
Оприлюднено | 06.12.2019 |
Номер документу | 86115343 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Юдіна С. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні