КОРАБЕЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.МИКОЛАЄВА
Справа № 2-356/2010
Провадження № 2-356/2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
27.01.2010 року м.Миколаїв
Корабельний районний суд м. Миколаєва у складі
головуючого по справі - судді Безпрозванного В.В.,
при секретарі судового засідання - Кукумань В.С.,
за участю представника позивача - ОСОБА_1 ,
за участю представника відповідача - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі засідань суду цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_3 до Миколаївської міської ради, ОСОБА_4 про визнання права власності на гараж в порядку спадкування за законом,
ВСТАНОВИВ:
В травні 2009 року позивач звернулась до суду з позовною заявою, в якій просила визнати за нею право власності на гараж № НОМЕР_1 , розташований в Обслуговуючому кооперативі Південний по АДРЕСА_1 м. Миколаєві, в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка - ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Миколаєві.
В обгрунтування позову позивач вказувала, що з 1963 року перебувала в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_5 , від даного шлюбу в них народився син - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
В жовтні 1973 року Миколаївською міською радою було прийнято рішення про включення ОСОБА_5 до списків членів Обслуговуючого гаражного кооперативу Південний по будівництву гаражів в АДРЕСА_2 по АДРЕСА_1 . У 1974 році вони збудували гараж №346 в вищевказаному кооперативі по АДРЕСА_1 , але право власності на нього не оформлювали, оскільки на той час законодавство не передбачало оформлення права власності на гараж.
ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Миколаєві помер її чоловік ОСОБА_5 .
При зверненні до Другої Державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини після смерті свого чоловіка, вона отримала свідоцтво про право власності на спадщину, але вищевказаний гараж до складу спадкового майна не увійшов, оскільки на нього відсутнє свідоцтво про право власності.
В зв`язку з цим позивач позбавлена можливості оформити право на спадщину у нотаріальному порядку, тому вимушена звернутися до суду з даним позовом.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримала в повному обсязі, та посилаючись на обставини, викладені в позові, просила його задовольнити.
Представник відповідача - Миколаївської міської ради - позов визнали, не заперечували проти задоволення позову.
Відповідач - ОСОБА_4 в судове засідання не з`явився^надав до суду заяву, в якій позов визнав, не заперечував проти задоволення позову, та просив справу розглядати в його відсутність.
Третя особа - Обслуговуючий гаражний кооператив Південний свого представника для участі в справі не направили, надали до суду заяву, в якій не заперечували проти задоволення даного позову, та просили розглядати справу в їх відсутність. Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку ст. 174 ЦПК України. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачами позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, без дослідження доказів по справі знаходить позов обгрунтованим і таким, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.
В судовому засіданні судом встановлено, що в жовтні 1973 року рішенням Миколаївської міської ради ОСОБА_5 був включений до списків членів кооперативу Південний по будівництву гаражів в АДРЕСА_2 .
Спірний гараж було побудовано в 1974 році, але свідоцтво про право власності на нього не отримувалось.
ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Миколаєві помер чоловік позивача - ОСОБА_5 .
У встановленому законом порядку вона отримала свідоцтво про право власності на спадщину після смерті свого чоловіка, але спірний гараж до складу спадкового майна не увійшов, оскільки на нього було відсутнє свідоцтво про право власності.
На час відкриття спадщини позивач постійно проживала разом зі спадкодавцем за адресою: АДРЕСА_3 , крім того, вона є спадкоємицею першої черги за законом, інших спадкоємців немає, оскільки їх син ОСОБА_4 не звертався до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_5 .
При зверненні до ММБТІ, позивач отримала технічний паспорт на спірний гараж від ЗО листопада 2008 року на ім`я ОСОБА_5 та довідку від 01 грудня 2008 року, з якої вбачається, що згідно з технічною інвентаризацією від 24 жовтня 2008 року, вартість гаражу літ. А №364 з підвалом в авто-гаражному кооперативі Південний становить 14 398 грн. та знаходиться у користуванні ОСОБА_5 .
Крім того, при зверненні позивача до Обслуговуючого гаражного кооперативу Південний , протоколом №19 від 02 жовтня 2008 року ОСОБА_5 був виключений з членів Обслуговуючого гаражного кооперативу Південний , а ОСОБА_3 була включена до його членів.
Відповідно до ст.ст.1216, 1218 Цивільного Кодексу України, спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від померлої фізичної особи (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців). До складу спадщини входять всі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно з ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Крім того, відповідно до ч.З ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст.1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї.
Разом з тим, згідно ч.І ст.1272 ЦК України якщо спадкоємець протягом шестимісячного строку з часу відкриття спадщини не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
Відповідно до ст.114 ЦПК України, позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Керуючись ст.ст. 209, 212-215, 218 ЦПК України суд,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_3 до Миколаївської міської ради. ОСОБА_4 про визнання права власності на гараж в порядку спадкування за законом - задовольнити. Визнати за ОСОБА_3 право власності на гараж № НОМЕР_1 , розташований в Обслуговуючому кооперативі Південний по АДРЕСА_1 м. Миколаєві в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка - ОСОБА_5 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Миколаєві.
Рішення може бути оскаржено в апеляційний суд Миколаївської області через Корабельний районний суд м. Миколаєва шляхом подачі до суду протягом 10 днів з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Суддя: В.В.Безпрозванний
Суд | Корабельний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2010 |
Оприлюднено | 06.12.2019 |
Номер документу | 86132118 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Корабельний районний суд м. Миколаєва
Безпрозванний В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні