КОРАБЕЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.МИКОЛАЄВА
Справа № 2-317/2010 р.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
06.05.2010 року м.Миколаїв
Корабельний районний суд м. Миколаєва
в складі головуючого по праві - судді Безпрозванного В.В.,
при секретарі судового засідання -Ляшенко М.М.,
за участю представника позивача - Матяш Я.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань суду цивільну справу за позовною заявою ВАТ ЕК Миколаївобленерго в особі філії м. Миколаєва до ОСОБА_1 про стягнення боргу за недовраховану електроенергію,
ВСТАНОВИВ:
В травні 2009 року позивач звернувся до суду із зазначеним позовом, в якому просив стягнути з відповідача на користь ВАТ ЕК Миколаївобленерго в особі філії м. Миколаєва борг за недовраховану електроенергію в розмірі 360,14 грн.
В обґрунтування позову позивач посилається на те, що 28 липня 2007 року представниками філії ВАТ ЕК Миколаївобленерго м. Миколаєва Закатовою І.В.. ОСОБА_2 та ОСОБА_3 при перевірці дотримання вимог діючих Правил користування електроенергією для населення споживачем ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 було встановлено порушення ПКЕЕн, а саме: Самовільне підключення електроенергії після відключення за заборгованість поза приладом обліку, шляхом накиду в розподільчому щитку. На момент перевірки електрична енергія споживалася .
За вказаним порушенням було складено Акт №Я-2341, з яким споживач був ознайомлений.
12 вересня 2008 року вищевказаний акт був розглянутий комісією, на якій було прийнято рішення, що в результаті порушення ПКЕЕн внаслідок без облікового споживання електричної енергії, відповідачем було нанесено Компанії збитки на суму 360,14 грн. Вказане рішення комісії відповідачем не було оскаржено або скасовано.
В зв`язку з тим, що відповідач не бажає добровільно погасити заборгованість, представник позивача в судовому засіданні просила стягнути цю суму в примусовому порядку.
Відповідач в судове засідання не з`явився, про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, не представив доказів проти задоволення позову, тому суд на підставі ч.4 ст.169, ст. 224 ЦПК України, за згодою представника позивача, ухвалює рішення при заочному розгляді справи.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали по справі, суд знаходить позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 проживаючи в квартирі АДРЕСА_2 , є споживачем електричної енергії, яку поставляє позивач згідно договору про постачання електричної енергії. 28 липня 2007 року представниками філії ВАТ ЕК Миколаївобленерго при перевірці дотримання вимог діючих Правил користування електроенергією для населення, було встановлено, що відповідач самовільно підключився до електромережі і безобліково споживав електроенергію, на підставі чого було складено акт №Я-2341. 12 вересня 2008 року вищевказаний акт був розглянутий комісією, якою було прийнято рішення, що в результаті порушення ПКЕЕн внаслідок безоблікового споживання електроенергії, відповідачем було нанесено Компанії збитки на суму 360,14 грн. Розрахунок суми збитків було зроблено за 35 днів, враховуючи дату останнього відключення електроустановки споживача від електромережі, а саме з 23 червня 2007 року. Незважаючи на попередження про сплату боргу, добровільно погасити борг відповідач не бажає, чим завдає підприємству матеріальної шкоди.
Кількість недорахованої електроенергії була розрахована відповідно до п.3.3 Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами Правил користування електричною енергією для населення, затвердженої постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 04.05.2006р. №562 та зареєстрованої в Мін`юсті України від 04.07.2006р. за №782/12656.
Розмір відшкодування збитків є визначення кількісного обсягу спожитої і недоврахованої розрахунковим приладом обліку споживача електроенергії-товару, а тому його оплата має здійснюватися в повному обсязі. Таким чином, відповідач порушує взяті на себе зобов`язання та п. п.42,48 ПКЕЕн.
Згідно з ч.2 ст.27 Закону України Про електроенергетику , крадіжка енергії, у тому числі пошкодження приладу обліку; порушення ПКЕЕн, визначено, як порушення електроенергетиці, а відповідно до ч.4 ст.26 Закону України Про електроенергетику . споживач електроенергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та ПКЕЕн, згідно з чинним законодавством.
Відповідно до ст.68 Житлового Кодексу України на споживачів комунальних послуг покладено обов`язок своєчасної щомісячної сплати зазначених послуг.
Крім того, судом враховано, що прийнявши на себе зобов`язання, відповідач його не виконує, в зв`язку з чим відповідно до ст.ст. 509, 510, 526, 530 Цивільного кодексу України зобов`язання підлягає виконанню в примусовому порядку, а тому позов підлягає задоволенню.
Встановлені судом обставини і визначені відповідно до них правовідносини підтверджуються дослідженими в судовому засіданні матеріалами справи: довідка, розрахунками; договором; виписками; (а.с.4-13).
Відповідно до ст.88 ЦПК України суд стягує з відповідача на користь позивача витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30,00 грн. та державне мито в розмірі 51,00 грн., в зв`язку з тим, що згідно рішення Миколаївської міської ради від 29.01.2009р. №32/11 позивач звільнений від сплати державного мита при подачі позову.
Керуючись ст.ст.208,210,212-213,214-215,218,224-226 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ВАТ ЕК Миколаївобленерго в особі філії м. Миколаєва до ОСОБА_1 про стягнення боргу за недовраховану електроенергію, задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь ВАТ ЕК Миколаїволенерго в особі філії м. Миколаєва (54055, м. Миколаїв вул.Чигрина. - р/р НОМЕР_1 в Державному Ощадному Банку України МФО 326461 код ЄДРПОУ 23399393) заборгованість за недовраховану електроенергію в розмірі 360,14 грн., а також витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30,00 грн., а всього 390(триста дев`яносто) гривень 14 копійок. Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави держмито в розмірі 51,00 (п`ятдесят одної) гривні.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Рішення може бути оскаржено позивачем до апеляційного суду Миколаївської області через Корабельний районний суд м. Миколаєва шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Суддя В.В.Безпрозванний
Суд | Корабельний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 06.05.2010 |
Оприлюднено | 06.12.2019 |
Номер документу | 86132446 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Корабельний районний суд м. Миколаєва
Безпрозванний В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні