Рішення
від 03.12.2019 по справі 529/822/19
ДИКАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 529/822/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 грудня 2019 року Диканський районний суд Полтавської області в складі:

головуючого - судді Гвоздика А. Є.

при секретарі Бурлига Н. Л.,

розглянувши у порядку загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Диканька цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги - орган опіки та піклування Водянобалківської сільської ради Диканського району Полтавської області, про присвоєння дитині прізвища та ім"я, -

ВСТАНОВИВ:

Вказуючи на те, що сторони 20. 06. 2018 року зареєстрували шлюб у Шевченківському районному у місті Полтаві відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області та проживали однією сім`єю до липня 2018 року у с. Водяна Балка Диканського району. Відповідач виїхав з їхнього спільного місця проживання у невідомому напрямку і на даний час у позивача відсутні відомості про місце знаходження відповідача. В подальшому 10. 05. ІНФОРМАЦІЯ_1 позивач народила дитину у Міському клінічному пологовому будинку у м. Полтава про що видано відповідне медичне свідоцтво. Потім, під час звернення позивача до виконавчого комітету Водянобалківської сільської ради Диканського району щодо повноцінної реєстрації народження дитини позивача було проінформовано, що на присвоєння прізвища та імені дитині необхідна згода батька дитини - відповідача по справі.

Тому, враховуючи, що питання щодо присвоєння прізвища та імені дитині добровільно узгодити не можливо, у зв`язку з цим позивач звернулася з позовом до суду та просить присвоїти дитині прізвище матері « ОСОБА_3 » та ім`я «Давід» .

Позивач у судове засідання не з`явилася, але на адресу суду надійшла письмова заява в якій позивач свої8 позовні вимоги підтримує повністю та просить розгляд справи розглянути у її відсутність.

Відповідач у судове засідання також не з`явився, але відповідно до розміщеного повідомлення на веб-сайті Диканського районного суду відповідач був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.

Представник третьої особи органу опіки і піклування Водянобалківської сільської ради Диканського району Полтавської області в судове засідання також не з`явився, але на адресу суду надіслав заяву про відсутність заперечень проти позову та прохав розглянути справу у їхню відсутність.

Розглянувши матеріали позовної заяви, дослідивши наявні докази у справі, суд приходить до наступного висновку.

Як встановлено в судовому засіданні відповідно до свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 сторони зареєстрували шлюб 20. 06. 2018 року (а.с. № 10).

З копії медичного свідоцтва про народження № 779 (форма № 103/о) виданого 13. 05. 2019 року (а.с. № 11) встановлено, що позивач 10. ІНФОРМАЦІЯ_1 народила хлопчика.

Позивач звернулася до Водянобалківської сільської ради Диканського району з заявою про присвоєння прізвища новонародженій дитині, але відповідно до рішення № 17 від 06. 06. 2019 року виконавчим комітетом Водянобалківської сільської ради відмовлено та рекомендовано звернутися до суду.

Відносини, пов`язані з проведенням державної реєстрації актів цивільного стану, внесенням до актових записів цивільного стану змін, їх поновленням і анулюванням, визначає засади діяльності органів державної реєстрації актів цивільного стану врегульовано Законом України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану".

Згідно зі ст. 13 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" державна реєстрація народження дитини проводиться з одночасним визначенням її походження та присвоєнням їй прізвища, власного імені та по батькові. Походження дитини визначається відповідно до Сімейного кодексу України.

Державна реєстрація народження дитини проводиться за письмовою або усною заявою батьків чи одного з них за місцем її народження або за місцем проживання батьків. Якщо державна реєстрація народження дитини проводиться за місцем проживання батьків чи одного з них, то за їх бажанням місцем народження дитини в актовому записі про народження може бути визначене фактичне місце її народження або місце проживання батьків чи одного з них.

Підставою для проведення державної реєстрації народження дитини є визначені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я, документи, що підтверджують факт народження.

У відповідності до приписів Інструкції щодо заповнення та видачі медичного свідоцтва про народження, затвердженої наказом МОЗ України від 08.08.2006 року N 545, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25 жовтня 2006 року за N 1150/13024, для забезпечення реєстрації народження дитини в органах реєстрації актів цивільного стану заклад охорони здоров`я видає "Медичне свідоцтво про народження", форма N 103/о. Медичне свідоцтво про народження видається будь-кому з батьків або іншим особам, які провадитимуть реєстрацію народження дитини, усіма закладами охорони здоров`я, де приймаються пологи. У разі народження дитини поза закладом охорони здоров`я при державній реєстрації в органах державної реєстрації актів цивільного стану факт народження дитини підтверджується медичною довідкою про перебування дитини під наглядом лікувального закладу (форма N 103-1/о) або рішенням суду.

Відповідно до ст. 125 Сімейного кодексу України, якщо мати та батько не перебувають в шлюбі між собою, походження дитини від матері визначається на підставі документа закладу охорони здоров`я про народження нею дитини.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про громадянство України» особа, батьки або один з батьків якої на момент її народження були громадянами України, є громадянином України. Особа, яка має право на набуття громадянства України за народженням, є громадянином України з моменту народження.

Відповідно до Конвенції про права дитини від 20. 11. 1989 року, дитина має бути зареєстрована зразу ж після народження і з моменту народження має право на ім`я і набуття громадянства, а також, наскільки це можливо, право знати своїх батьків і право на їх піклування. Держави-учасниці забезпечують здійснення цих прав згідно з їх національним законодавством та виконання їх зобов`язань за відповідними міжнародними документами у цій галузі, зокрема, у випадку, коли б інакше дитина не мала громадянства.

Згідно зі ч. 3 ст. 144 Сімейного кодексу України реєстрація народження дитини провадиться органом державної реєстрації актів цивільного стану з одночасним визначенням її походження та присвоєнням прізвища, імені та по батькові.

При цьому, відповідно до ст. 133 СК України якщо дитина народилася у подружжя, дружина записується матір`ю, а чоловік - батьком дитини.

Частиною 1 ст. 122 Сімейного кодексу України передбачено, що дитина, яка зачата і (або) народжена у шлюбі, походить від подружжя. Походження дитини від подружжя визначається на підставі Свідоцтва про шлюб та документа закладу охорони здоров`я про народження дружиною дитини.

Відповідно до ст. 145 СК України прізвище дитини визначається за прізвищем батьків. Якщо мати, батько мають різні прізвища, прізвище дитини визначається за їхньою згодою.

Відповідно до ст. 146 СК України ім`я дитини визначається за згодою батьків.

Так, позивачем не надано суду доказів, підтверджуючих, що сторони дійшли згоди щодо визначення прізвища та власного імені дитини, а також надали позивачці повноваження діяти від імені відповідача з цього питання, який рахується як батьком дитини.

Таким чином, питання про присвоєння дитині імені та прізвища вирішуються в позасудовому, встановленому законом порядку, шляхом подання відповідних заяв обома батьками, або шляхом пред`явлення позову про визнання батьківства. У зв`язку із викладеним, судом не вбачається підстав для задоволення позову і тому у його задоволенні слід відмовити.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 122, 125, 133, 144, 145, 146 Сімейного кодексу України, ст. ст. 7, 8, 81, 83, 88, 133, 258, 259, 263-268 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 , яка проживає в АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , до ОСОБА_4 , останнє відоме місце проживання якого АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер не відомо, третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги - орган опіки та піклування Водянобалківської сільської ради Диканського району Полтавської області, який знаходиться в с. Водяна Балка Диканського району Полтавської області, вул. Визволителів, 8, ідентифікаційний код ЄДРПОУ 21045627, про присвоєння дитині прізвища та ім`я відмовити.

Рішення набирає законної сили через 30 днів з дня його проголошення, якщо на нього не буде подана апеляційна скарга учасниками справи.

Рішення може бути оскаржене протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Полтавського апеляційного суду.

Головуючий:

СудДиканський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення03.12.2019
Оприлюднено06.12.2019
Номер документу86137980
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —529/822/19

Рішення від 03.12.2019

Цивільне

Диканський районний суд Полтавської області

Гвоздик А. Є.

Ухвала від 25.10.2019

Цивільне

Диканський районний суд Полтавської області

Гвоздик А. Є.

Ухвала від 05.08.2019

Цивільне

Диканський районний суд Полтавської області

Гвоздик А. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні