СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
проспект Незалежності, 13, місто Харків, 61058
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
"05" грудня 2019 р. Справа №27/283-07
Суддя Россолов В.В.
розглянувши матеріали апеляційної скарги засновника Фірми "Екотех" Мовчан В.К., м.Київ, (вх.№3680) по справі №27/283-07,
за позовом Фірма "Екотех", м.Ст.Юсковци,
до 1. Державої виконавчої служби Чугуївського та Печеніжського районів, м.Чугуїв, Харківська область,
2. Чугуївської об`єднаної державної податкової інспекції Харківської області,
3. Чугуївського відділення Державного казначейства в Харківській області,
про стягнення 9593433822,92 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Як вбачається з матеріалів справи, позивач - Фірма "Екотех" у грудні 2006 року звернувся до господарського суду з позовною заявою до ДВС Чугуївського та Печеніжського районів, Чугуївської ОДПІ Харківської області та Чугуївського відділення Державного казначейства в Харківській області про стягнення 9593433822,92 грн.
За результатом розгляду вказаної заяви, Господарським судом Харківської області 22.08.2007 року (суддя Мамалуй О.О.) винесено ухвалу, якою провадження у справі №27/283-07 припинено. На даний час, вказана ухвала є чинною.
03.12.2019 року до Східного апеляційного господарського суду від засновника Фірми "Екотех" Мовчан В.К. надійшов пакет документів під назвою "апеляційна скарга, в якій він просить суд:
-видати окрему ухвалу по справі №27/283-07 та відносити розгляд справи на підставі нових виявлених обставин;
- видати окрему ухвалу на повернення переплати в сумі 9593433822,92 грн.
Як зазначає заявник, підставою для видачі окремої ухвали є роз`яснення Верховного Суду від 29.10.2019 року по справі №27/283-07.
Розглянувши вказаний пакет документів суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 253 Господарського процесуального кодексу України судом апеляційної інстанції у господарських справах є апеляційний господарський суд, у межах апеляційного округу якого (території, на яку поширюються повноваження відповідного апеляційного господарського суду) знаходиться місцевий господарський суд, який ухвалив судове рішення, що оскаржується, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Стаття 254 Господарського процесуального кодексу України встановлює, що учасники справи, особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки, мають право подати апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції.
Положеннями статті 258 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до форми і змісту апеляційної скарги.
Так, в апеляційній скарзі мають бути зазначені, зокрема: рішення або ухвала, що оскаржується; у чому полягає незаконність і (або) необґрунтованість рішення або ухвали (неповнота встановлення обставин, які мають значення для справи, та (або) неправильність установлення обставин, які мають значення для справи, внаслідок необґрунтованої відмови у прийнятті доказів, неправильного їх дослідження чи оцінки, неподання доказів з поважних причин та (або) неправильне визначення відповідно до встановлених судом обставин правовідносин тощо); нові обставини, що підлягають встановленню, докази, які підлягають дослідженню чи оцінці, обґрунтування поважності причин неподання доказів до суду першої інстанції, заперечення проти доказів, використаних судом першої інстанції.
Дослідивши матеріали пакету документів "апеляційна скарга" у відповідності до вимог Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку, що вона не відповідає вищевказаним вимогам статті 258 Господарського процесуального кодексу України, оскільки в ній відповідні відомості не зазначені.
Відповідно до ч.1 ст. 269 Господарського процесуального кодексу України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Проте, в апеляційній скарзі апелянтом не дотримано вказаних вимог. Зокрема, в такий документ як апеляційна скарга хоча і містить такий розділ як прохальна частина, однак не вбачається вимоги апелянта стосовно предмету апеляційного перегляду, що унеможливлює розгляд скарги судом апеляційної інстанції.
Суд апеляційної інстанції позбавлений процесуального права на визначення вимог апеляційної скарги із власної ініціативи.
За таких обставин відсутність у апеляційній скарзі чітких та конкретних вимог щодо рішення, яке підлягає оскарженню є недоліком поданої апеляційної скарги та унеможливлює подальше відкриття апеляційного провадження та призначення апеляційної скарги до розгляду.
Крім того, частина 3 ст. 258 Господарського процесуального кодексу України встановлює, що до апеляційної скарги додаються: 1) довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо скарга подана представником і в справі немає підтвердження його повноважень; 2) докази сплати судового збору; 3) докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі; 4) докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції, за наявності.
Натомість пакет документів "апеляційна скарга" не містить вищевказаних документів, а саме доказів сплати судового збору та доказів надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
Частиною 2 статті 260 Господарського процесуального кодексу встановлено, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Крім того, апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 256 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними.
Колегія суддів не вбачає можливості здійснити перевірку строку звернення з апеляційною скаргою, оскільки з тексту документа "апеляційна скарга" неможливо ідентифікувати, який документ оскаржується.
Відповідно до частини 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо заявник не усунув недоліки у строк, встановлений судом, апеляційна скарга вважається неподаною та повертається заявнику (ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України).
З урахуванням викладеного, відповідно до статті 260 Господарського процесуального кодексу України зазначене є підставою для залишення пакету документів під назвою "апеляційна скарга" засновника Фірми "Екотех" Мовчан В ОСОБА_1 К ОСОБА_1 по справі №27/283-07 без руху з наданням 10-денного строку з дня вручення апелянту ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для усунення вищевказаних недоліків, а саме:
-апелянт має уточнити вимоги апеляційної скарги - зазначити про те, що саме оскаржується, в чому полягає незаконність чи/або необґрунтованість судового рішення, яке оскаржується, обставини, що підлягають встановленню;
-надати обґрунтування щодо правового статуту апелянта (заявника у даній справі), а саме подання пакету документів під назвою "апеляційна скарга" здійснено як фізичною особою, чи як засновника Фірми "Екотех";
-обрахувати та сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги;
-здійснити направлення апеляційної скарги засобами поштового зв`язку з описом вкладення на адресу учасників справи;
-надати обґрунтоване клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження з огляду на строки визначені у ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.
Крім того, копію відповідних уточнень до апеляційної скарги направити учасникам у справі і відповідні докази направлення надати суду.
Суд апеляційної інстанції вважає за необхідне роз`яснити скаржнику, що згідно з п. 4 ст. 174, п. 2 ст. 260 Господарського процесуального кодексу України, у разі неподання у визначений судом строк письмових пояснень, апеляційна скарга вважається неподаною і повертається особі, що звернулась зі скаргою.
Керуючись чч. 1, 2 ст. 174, ст. 234, ст. 258, ст. 260 Господарського процесуального кодексу України, суддя-доповідач,-
УХВАЛИВ:
1.Пакет документів під назвою "апеляційна скарга" засновника Фірми "Екотех" Мовчан ОСОБА_2 по справі №27/283-07 залишити без руху.
2.Заявнику - засновнику Фірми "Екотех" Мовчан В ОСОБА_1 К. усунути встановлені при поданні апеляційної скарги недоліки протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, а саме:
-уточнити вимоги апеляційної скарги - зазначити про те, що саме оскаржується, в чому полягає незаконність чи/або необґрунтованість судового рішення, яке оскаржується, обставини, що підлягають встановленню;
-надати обґрунтування щодо правового статуту апелянта (заявника у даній справі), а саме подання пакету документів під назвою "апеляційна скарга" здійснено як фізичною особою, чи як засновника Фірми "Екотех";
-обрахувати та сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги;
-здійснити направлення апеляційної скарги засобами поштового зв`язку з описом вкладення на адресу учасників справи;
-надати обґрунтоване клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження з огляду на строки визначені у ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.
3.Роз`яснити заявнику, що наслідки не усунення недоліків, визначених цією ухвалою, у строк, встановлений судом, визначені статтями 174, 260, 261 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя - доповідач В.В. Россолов
Суд | Східний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2019 |
Оприлюднено | 06.12.2019 |
Номер документу | 86139720 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Россолов Вячеслав Володимирович
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Россолов Вячеслав Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні