Ухвала
від 05.12.2019 по справі 910/17111/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про самовідвід від участі у розгляді справи

м. Київ

05.12.2019Справа №910/17111/19

Суддя господарського суду міста Києва Бойко Р.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву про самовідвід від участі у розгляді справи №910/17111/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтелект-Сервіс" до Департаменту будівництва та житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) про визнання недійсними результатів електронної процедури закупівлі, зобов`язання вчинити дії та визнання недійсним договору,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Інтелект-Сервіс" звернулось до господарського суду міста Києва з позовом Департаменту будівництва та житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) про визнання недійсними результатів електронної процедури закупівлі, зобов`язання вчинити дії та визнання недійсним договору.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що відповідачем було встановлено у вимогах тендерної документації дискримінаційні вимоги до учасника процедури закупівлі, що унеможливило перемогу у процедурі закупівлі Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтелект-Сервіс".

04.12.2019 позовні матеріали Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтелект-Сервіс" надійшли до господарського суду міста Києва та за результатом автоматизованого розподілу передані судді Бойко Р.В.

У відповідності до ст. 35 Господарського процесуального кодексу України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання, або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; є інші обставини, які викликають сумнів у неупередженості або об`єктивності судді. Суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 36 цього Кодексу. До складу суду не можуть входити особи, які є членами сім`ї, родичами між собою чи родичами подружжя. Незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.

Частиною 1 ст. 38 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що з підстав, зазначених у статтях 35, 36 і 37 цього Кодексу, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов`язані заявити самовідвід.

Як вбачається із позовної заяви позивачем є Товариство з обмеженою відповідальністю "Інтелект-Сервіс" (ідентифікаційний код 22902418).

В той же час, моя мати - ОСОБА_1 з 1995 року здійснює діяльність у сфері торгівлі та впровадження програмного забезпечення та є співзасновником та підписантом Товариства з обмеженою відповідальністю "Полтава Інтелект-Сервіс".

Товариство з обмеженою відповідальністю "Інтелект-Сервіс" та Товариство з обмеженою відповідальністю "Полтава Інтелект-Сервіс" мають тісні партнерські взаємовідносини на протязі десятків років.

Згідно з усталеною практикою Європейського суду з прав людини наявність безсторонності має визначатись, для цілей пункту 1 статті 6 Конвенції, за допомогою суб`єктивного та об`єктивного критеріїв.

Європейський суд з прав людини неодноразово повторював, що з метою вирішення, чи може суд вважатися "безстороннім" у розумінні цього положення мають бути застосовано два критерії: перший полягає у намаганні визначити особисте переконання певного судді у конкретній справі, а другий - у з`ясуванні того, чи забезпечував суддя достатні гарантії для виключення будь-якого розумного сумніву з цього приводу (рішення у справі "Фельдман проти України", №76556/01 та №38779/04, від 08.04.2010).

Отже, з огляду на практику Європейського суду з прав людини, яка є джерелом права, забезпечуючи гарантоване пунктом 1 статті 6 Конвенції право кожного на "суд, встановлений законом" суд має враховувати як об`єктивні, так і суб`єктивні критерії поняття безсторонності.

Відтак, з метою усунення будь-яких можливих сумнівів учасників справи щодо об`єктивності та неупередженості судового складу під час розгляду вказаної справи, в т.ч. вирішення питання про прийняття її до розгляду, суд, у складі судді Бойка Р.В., вважає за необхідне заявити самовідвід від розгляду справи №910/17111/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтелект-Сервіс" до Департаменту будівництва та житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) про визнання недійсними результатів електронної процедури закупівлі, зобов`язання вчинити дії та визнання недійсним договору.

За змістом ст. 39 Господарського процесуального кодексу України питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість. Питання про самовідвід судді вирішується в нарадчій кімнаті ухвалою суду, що розглядає справу. За результатами вирішення заяви про відвід суд постановляє ухвалу.

У відповідності до ч. 1 ст. 40 Господарського процесуального кодексу України у разі задоволення заяви про відвід судді, який розглядає справу одноособово, справа розглядається в тому самому суді іншим суддею, який визначається у порядку, встановленому статтею 32 цього Кодексу.

З огляду на викладене, самовідвід судді Бойка Р.В. від розгляду №910/17111/19 підлягає задоволенню, а матеріали відповідної справи - передачі уповноваженому працівнику господарського суду міста Києва для вирішення питання про повторний автоматичний розподіл справи.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 32, 35, 38-40, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Самовідвід судді Бойка Р.В. задовольнити.

2. Матеріали справи №910/17111/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтелект-Сервіс" до Департаменту будівництва та житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) про визнання недійсними результатів електронної процедури закупівлі, зобов`язання вчинити дії та визнання недійсним договору передати уповноваженому працівнику господарського суду міста Києва для вирішення питання про повторний автоматичний розподіл справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання (05.12.2019) та не підлягає оскарженню.

Суддя Р.В. Бойко

Дата ухвалення рішення05.12.2019
Оприлюднено06.12.2019
Номер документу86140337
СудочинствоГосподарське
Сутьвизнання недійсними результатів електронної процедури закупівлі, зобов`язання вчинити дії та визнання недійсним договору

Судовий реєстр по справі —910/17111/19

Рішення від 02.07.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Полякова К.В.

Ухвала від 28.05.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Полякова К.В.

Ухвала від 30.04.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Полякова К.В.

Ухвала від 07.04.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Полякова К.В.

Ухвала від 20.03.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Полякова К.В.

Ухвала від 08.01.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Полякова К.В.

Ухвала від 16.12.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Полякова К.В.

Ухвала від 05.12.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бойко Р.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні