Рішення
від 28.11.2019 по справі 415/9054/19
ЛИСИЧАНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

у.н. 415/9054/19

н.п. 2/415/2336/19

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 листопада 2019 року

Лисичанський міський суд в особі головуючого судді Фастовця В.М., розглянувши у письмовому провадженні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в місті Лисичанську Луганської області про стягнення грошових коштів, належних на праві власності, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив стягнути на свою користь з відповідача грошові кошти, належні їй на праві власності в розмірі 18786,75 грн.

В обґрунтування позову зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивачки - ОСОБА_2 . Після її смерті відкрилась спадщина, до складу якої ввійшла недоотримана пенсія, яка перебуває в УПФУ м. Лисичанська Луганської області. 15.10.2019, позивачка, після отримання свідоцтва про право на спадщину за законом, з метою отримання недоотриманої пенсії в розмірі 82689,92 грн. звернулась до відповідача, втім отримала пенсію в меншому розмірі - 32704,74 грн., обгрунтовуючим тим, що пенсія відповідно до діючого законодавства, виплачується не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії. Вважає такі дії протиправними, у зв`язку з чим вимушена була звернутись до суду з даним позовом.

Відповідачем на позовну заяву надано відзив, в якому зазначено, що позивач є спадкоємцем ОСОБА_3 , яка перебувала на обліку в УПФУ в м. Лисичанську Луганської області як внутрішньо переміщена особа за матеріалами електронної пенсійної справи. ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_1 померла. Відповідно до вимог ст. 46 Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії. У зв`язку з чим, пенсія була виплачену позивачу відповідно до вимог вказаного Закону. Таким чином, вважає, що підстави для задоволення позову відсутні.

Відповідно до ст. 7 ч. 13 ЦПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3 /а.с.5/.

Згідно копії свідоцтва про право на спадщину за законом, посвідченого 15 жовтня 2019 р. приватним нотаріусом Лисичанського міського нотаріального округу Луганської області Бойко Ю.В., спадкоємцем зазначеного у свідоцтві майна ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , є її донька - позивач. Спадщина, на яку видане це свідоцтво, складається з недоотриманої пенсії в розмірі 82689,92 грн. належність якої померлій підтверджується довідкою УПФУ в м. Лисичанську Луганської області від 19.08.2019 № 7683/02-02 /а.с.4/.

З копії талону до разової доручення вбачається, що ОСОБА_1 було виплачено пенсію за період з 01.10.2016 по 30.04.2019 в сумі 49985,18 грн. /а.с.6/.

Виходячи з цього, суд вважає, що між сторонами у справі відсутні правовідносини, пов`язані зі спадкуванням, оскільки відповідач не був ні спадкоємцем, ні особою, на яку у разі неприйняття спадщини перейшло б право власності на спадкове майно.

Тому позивачкою вірно визначений спосіб захисту порушеного права шляхом звернення до суду із позовом про захист права власності.

Конституцією України (ст. 41) та ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, закріплено принцип непорушності права приватної власності, який означає право особи на безперешкодне користування своїм правом та закріплює право власника володіти, користуватися і розпоряджатися належним йому майном, на власний розсуд учиняти щодо свого майна будь-які угоди, відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Відповідно до ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Згідно із ч. 5 ст. 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов`язковими до виконання на всій території України. Виконання рішення суду забезпечує держава.

На підставі ст. 387 ЦК, власник має право реалізувати своє право на захист шляхом звернення до суду з вимогою про витребування свого майна з чужого незаконного володіння з дотриманням вимог, передбачених Цивільним кодексом.

Згідно ст.177 ЦК України об`єктами цивільних прав є речі, у тому числі гроші та цінні папери, інше майно, майнові права…

Відповідно до ст. 190 ЦК України майном як особливим об`єктом вважаються окрема річ, сукупність речей, а також майнові права та обов`язки. Майнові права визнаються речовими правами.

Таким чином, позивач звернувся до суду з позовом про захист свого порушеного майнового права на належне їй на праві власності успадковане майно - грошові кошти, які безпідставно утримуються відповідачем, і позов про захист порушеного права власності шляхом стягнення цих коштів підлягає задоволенню.

Судовий збір в сумі 768,4 грн., сплачений позивачем при поданні позовної заяви, на підставі ст. 141 ЦПК України, підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.

На підставі викладеного, керуючись, ст.ст. 7, 10, 12, 263-265 ЦПК України, -

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в місті Лисичанську Луганської області про стягнення грошових коштів, належних на праві власності - задовольнити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 з управління Пенсійного фонду України в місті Лисичанську Луганської області належну їй на праві власності суму в розмірі 32704 (тридцять дві тисячі сімсот чотири) грн. 74 коп., набуту в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Стягнути з управління Пенсійного фонду України в місті Лисичанську Луганської області на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп.

Рішення може бути оскаржене до Луганського апеляційного суду через Лисичанський міський суд шляхом подання апеляційної скарги протягом 30-ти днів з дня складення повного рішення.

Відомості про учасників справи:

-позивач: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ;

-відповідач: управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області, код ЄДРПОУ 21892407, місце знаходження: Луганська область, м. Лисичанськ, вул. ім. В.Сосюри, буд. 347.

Суддя:

СудЛисичанський міський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення28.11.2019
Оприлюднено09.12.2019
Номер документу86150332
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —415/9054/19

Ухвала від 13.02.2020

Цивільне

Луганський апеляційний суд

Авалян Н. М.

Ухвала від 16.01.2020

Цивільне

Луганський апеляційний суд

Авалян Н. М.

Ухвала від 24.12.2019

Цивільне

Луганський апеляційний суд

Авалян Н. М.

Рішення від 28.11.2019

Цивільне

Лисичанський міський суд Луганської області

Фастовець В. М.

Ухвала від 29.10.2019

Цивільне

Лисичанський міський суд Луганської області

Фастовець В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні