Ухвала
від 27.11.2019 по справі 640/2018/19
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

27 листопада 2019 року м. Київ № 640/2018/19

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Смолій І.В., розглянувши заяву про зміну порядку та способу виконання судового рішення у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Септіма 2000" до Головного управління Державної фіскальної служби у м.Києві, про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Септіма 2000" (далі по тексту - позивач, ТОВ "Септіма 2000") звернулось з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві (далі по тексту - відповідач, ДФС України) та просив суд:

визнати протиправними та скасувати рішення комісії ГУ ДФС у м.Києві, яка приймає рішення про реєстрацію накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №1047272/42541258 від 10.01.2019.

зобов`язати ГУ ДФС у м.Києві зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну, подану ТОВ "Септіма 2000" датою їх фактичного надходження: №1 від 28.12.2018 датою фактичного надходження - 03.01.2019.

Рішенням суду від 09.04.2019 адміністративний позов ТОВ "Септіма 2000" задоволено повністю. Визнано протиправними та скасувати рішення комісії ГУ ДФС у м.Києві, яка приймає рішення про реєстрацію накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №1047272/42541258 від 10.01.2019. Зобов`язано ГУ ДФС у м.Києві зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну, подану ТОВ "Септіма 2000" датою їх фактичного надходження: №1 від 28.12.2018 датою фактичного надходження - 03.01.2019. Стягнуто на користь ТОВ "Септіма 2000" за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби у м.Києві судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1921,00грн. (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна гривень).

Розглянувши матеріали справи, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду заяви і вирішення її по суті, суд дійшов висновку про наступне.

Відповідно Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку в Єдиному реєстрі податкових накладних, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №117 "Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних", визначено, законодавчі приписи даного Порядку визначають суб`єктний склад осіб, які будуть учасниками судового процесу (відповідача) у справах про оскарження протиправною відмови у реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних: Головні управління ДФС в областях, м.Києві та Офіс великих платників ДФС - в частині оскарження рішення комісії, яка приймала рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунків коригування; Державна фіскальна служба в частині зобов`язання зареєструвати податкову накладну в ЄРПН у випадку визнання протиправними та скасування рішень ГУ ДФС в областях, м.Києві та Офісу великих платників.

Відповідно до ст.378 Кодексу адміністративного судочинства України, за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Як вбачається з матеріалів справи, рішенням суду зобов`язано ГУ ДФС у м.Києві зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну, подану ТОВ "Септіма 2000" датою їх фактичного надходження: №1 від 28.12.2018 датою фактичного надходження - 03.01.2019, однак враховуючи положення даного Порядку, обов`язок зареєструвати податкову накладну в ЄРПН у випадку визнання протиправними та скасування рішень ГУ ДФС в областях, м.Києві та Офісу великих платників покладено саме на ДФС України, що пов`язано лише з законодавчими особливостями ведення Єдиного реєстру податкових накладних та жодним чином не стосується протиправних дій та/або бездіяльності ДФС України.

Однак, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 №1200 "Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України" (далі також - Постанова від 18.12.2018 №1200), зокрема, утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу.

Державна податкова служба є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування; Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками майна, прав та обов`язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності; забезпечення діяльності Державної податкової служби у 2018 та 2019 роках здійснюватиметься в межах видатків, передбачених Державній фіскальній службі; Державна фіскальна служба продовжує здійснювати повноваження та виконувати функції у сфері реалізації державної податкової політики, державної політики у сфері державної митної справи, державної політики з адміністрування єдиного внеску, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску до завершення здійснення заходів з утворення Державної податкової служби, Державної митної служби та центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов`язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об`єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України. Державна фіскальна служба до часу утворення центральних органів виконавчої влади, зазначених у цьому пункті, має повний доступ до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, інших реєстрів, банків і баз даних, ведення яких покладено законодавством на Державну податкову службу та Державну митну службу (пункт 2 Постанови від 18.12.2018 №1200).

Згідно з відомостями Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Державна фіскальна служба України (код ЄДРПОУ 39292197) з 17.05.2019 перебуває у стані припинення.

На підставі постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 №1200 "Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України" зареєстровано нову юридичну особу 17.05.2019, номер запису: 1 074 135 0000 085321, Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393).

Отже, враховуючи викладене суд приходить до висновку про задоволення заяви представника ГУ ДФС у м.Києві та замінити спосіб і порядок виконання рішення Окружного адміністративного суду м.Києва від 09.04.2019 шляхом зобов`язання ДПС України зареєструвати у Єдиному реєстрі податкових накладних, складену ТОВ "Септіма 2000" податкову накладну №1 від 28.12.2018.

Керуючись ст.ст.241, 242, 248, 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Замінити спосіб і порядок виконання рішення Окружного адміністративного суду м.Києва від 09.04.2019 шляхом зобов`язання ДПС України зареєструвати у Єдиному реєстрі податкових накладних, складену ТОВ "Септіма 2000" (код ЄДРПОУ 42541258) податкову накладну №1 від 28.12.2018

Ухвала набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст.256 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки, передбачені ст.ст.295-297 Кодексу адміністративного судочинства України .

Суддя І.В. Смолій

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення27.11.2019
Оприлюднено09.12.2019
Номер документу86155345
СудочинствоАдміністративне