Справа № 909/1303/19
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
09.12.2019 м. Івано-Франківськ Господарський суд Івано-Франківської області у складі:
судді Рочняк О. В.
розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Кема Україна" № 20/11 від 20.11.2019 (вх.№23871/19 від 02.12.2019)
вул. Плодова, буд.1, м. Київ, 04128
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "СВ.КОМ"
вул. Залізнична, буд. 15А , м. Івано-Франківськ,76018
про повернення заборгованості в сумі 1 445 463 грн 89 коп.
без повідомлення (виклику) учасників судового процесу
ВСТАНОВИВ: товариство з обмеженою відповідальністю "Кема Україна" звернулося до Господарського суду Івано-Франківської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "СВ.КОМ" про стягнення заборгованості за договором купівлі - продажу продукції №01/12/16 від 01.12.2016 у розмірі 1 092 694 грн. 99 коп. із врахуванням індексу інфляції у розмірі 263 863 грн 48 коп. та 3% річних у розмірі 88 905 грн 42 коп., всього - 1 445 463 грн 89 коп.
Подана позовна заява відповідає вимогам статті 162 Господарського процесуального кодексу України.
Підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.
Відповідно до ч.1 та ч.3 ст.12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження та позовного провадження (загального або спрощеного).
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
За приписами п.8 ч.4 ст. 247 ГПК України, у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи, в яких ціна позову перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Зважаючи на те, що ціна позову у даній справі перевищує п"ятстот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, справа підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження.
З огляду на викладене, слід визнати матеріали позовної заяви достатніми для прийняття її до розгляду, відкрити провадження у справі та розглядати справу за правилами загального позовного провадження.
В поданій позовній позивач заявив клопотання, в якому просить суд забезпечити участь представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Кема Україна" в судовому засіданні в режимі відеоконференції, проведення якої доручити Північному апеляційному господарському суду.
Як передбачено ч.5 ст.11 Закону України "Про судоустрій та статус суддів" учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Частинами 5 та 7 статті 197 Господарського процесуального кодексу України обумовлено, що cуд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.
З огляду на дотримання позивачем при поданні заяви вимог Господарського процесуального кодексу України та технічної можливості проведення судового засідання в режимі відеконференції, суд дійшов висновку про задоволення поданої заяви.
Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов`язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції (частина 8 статті 197 Господарського процесуального кодексу України).
На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 12, 176, 197, 233, 234, 247, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Підготовче засідання призначити на 09.01.2020 о 10:00 год.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Івано-Франківської області за адресою: вул. Шевченка, 16, м. Івано-Франківськ, 76018, зал судових засідань № 11.
Задовольнити клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Кема Україна" про участь в судовому засіданні у даній справі в режимі відеоконференції.
Підготовче засідання у справі, призначене на 09.01.2020 о 10:00 год провести з використанням системи відеоконференцзв`язку.
Доручити Північному апеляційному господарському суду (вулиця Шолуденка, буд.1, м. Київ, 04116), забезпечити 09.01.2020 о 10:00 проведення в режимі відеоконференції підготовчого засідання по справі №909/1303/19.
Участь у підготовчому засіданні прийматиме представник Товариства з обмеженою відповідальністю "Кема Україна".
Встановити відповідачу строк у 15 (п`ятнадцять) календарних днів з моменту отримання цієї ухвали для на дання суду відзиву на позов.
Встановити позивачу строк у 5 (п`ять) календарних днів з моменту отримання відзиву на позов для надання суду відповіді на відзив.
Встановити відповідачу строк у 5 (п`ять) календарних днів з моменту отримання відповіді на відзив для надання суду заперечення.
Відзив, відповідь на відзив та заперечення мають відповідати вимогам ст.165 ГПК України.
Учасникам справи направити представників у підготовче засідання.
Повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені документами, визначеними ст.60 ГПК України.
Учасники справи мають права та обов`язки, визначені ст.ст.42, 46 ГПК України.
Заяви та клопотання, які подаються до суду, повинні відповідати статтям 169-170 ГПК України.
Учасники справи подають докази суду у відповідності до ст.80 ГПК України.
Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Звернути увагу, що учасники справи можуть отримувати процесуальні документи в електронному вигляді. Для цього необхідно зареєструватись в системі, розміщеній на офіційному веб-порталі "Судова влада України" (https://e-court.mail.gov.ua/?_task=login&_action=plugin.registration_rules) та подати до суду заявку для отримання процесуальних документів в електронному вигляді.
Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості забезпечення учасникам справи права брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі Судова влада України, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі: http://court.gov.ua/fair/sud5010/Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/Веб-адреса Господарського суду Івано-Франківської області: http://if.arbitr.gov.ua/sud5010/e-mail суду: inbox@if.arbitr.gov.ua. Інформація за тел.: (0342) 55-94-88
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Ухвалу підписано 09.12.2019
Суддя О.В. Рочняк
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2019 |
Оприлюднено | 10.12.2019 |
Номер документу | 86174580 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Рочняк О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні