вул. Симона Петлюри, 16, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

за заявою товариства з обмеженою відповідальністю "Битоптторг", Київська обл. м. Бориспіль, (код ЄДРПОУ 38568572) - Кредитор

до товариства з обмеженою відповідальністю "ТК Аквілон", Києво-Святошинський р-н, м. Вишневе, (код ЄДРПОУ 38977495) - Боржник

про банкрутство

Суддя Антонова В.М.

за участю представників:

ліквідатор: Бєлкін Д.Ю. - посв. № 441 від 15.03.2013;

представник арбітражного керуючого Кучака Ю.Ф.: Рабчун Р.О. - ордер КС №391910 від 21.11.2019

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Господарського суду Київської області перебуває справа №910/22154/16 за заявою товариства з обмеженою відповідальністю "Битоптторг" до товариства з обмеженою відповідальністю "ТК Аквілон" про банкрутство.

Ухвалою Господарського суду Київської області від 12.06.2017 порушено провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "ТК Аквілон"; визнано безспірні грошові вимоги кредитора ТОВ "Битоптторг" до боржника ТОВ "ТК Аквілон" у сумі 503 505,20 грн; введено процедуру розпорядження майном ТОВ "ТК Аквілон" (08300, Київська обл., м. Бориспіль, вул. Київський Шлях, 86; код ЄДРПОУ 38977495) та призначено розпорядником майна ТОВ "ТК Аквілон" (08300, Київська обл., м. Бориспіль, вул. Київський Шлях, 86; код ЄДРПОУ 38977495) арбітражного керуючого Стрельченка Руслана Андрійовича; зобов`язано розпорядника майна боржника подати суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів та складений реєстр вимог кредиторів в строк до 02.08.2017; попереднє засідання суду призначено на 10.08.2017.

Постановою Господарського суду Київської області 12.10.2017 припинено процедуру розпорядження майном Боржника, визнано банкрутом ТОВ "ТК Аквілон" (код ЄДРПОУ 38977495) та відкрито відносно нього ліквідаційну процедуру; призначено ліквідатором Банкрута арбітражного керуючого Кучака Юрія Федоровича (свідоцтво № 149 від 18.02.2013); вирішено інші процедурні питання у справі.

12.10.2017 Господарським судом Київської області було здійснено публікацію на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення та 09.01.2018 оприлюднено повідомлення №48467 про визнання банкрутом ТОВ "ТК Аквілон".

Ухвалою Господарського суду Київської області від 22.11.2018 відсторонено арбітражного керуючого - ліквідатора ТОВ "ТК Аквілон" Кучака Ю.Ф. від виконання повноважень ліквідатора під час провадження у справі № 910/22154/16 про банкрутство ТОВ "ТК Аквілон" та ухвалено здійснити запит до автоматизованої системи відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих, з метою надання кандидатури арбітражного керуючого для здійснення повноважень ліквідатора у справі № 910/22154/16.

На виконання вказаної ухвали судом зроблено запит до автоматизованої системи відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих, з метою надання кандидатури арбітражного керуючого для здійснення повноважень ліквідатора у справі №910/22154/16.

Ухвалою Господарського суду Київської області від 28.05.2019 призначено ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю "ТК Аквілон" арбітражного керуючого Бєлкіна Дмитра Юрійовича.

15.10.2019 до суду від арбітражного керуючого Бєлкіна Дмитра Юрійовича надійшло клопотання №02-10/13 від 15.10.2019 (вх. №19554/19) про затвердження звіту арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за виконання повноважень ліквідатора ТОВ "ТК Аквілон".

15.10.2019 до суду від арбітражного керуючого Кучака Юрія Федоровича надійшло клопотання №02-01/57-60 від 23.09.2019 (вх. №19555/19) про затвердження звіту арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за виконання повноважень ліквідатора ТОВ "ТК Аквілон".

Ухвалою від 17.10.2019 призначено розгляд клопотання арбітражного керуючого Кучака Юрія Федоровича від 23.09.2019 (вх. №19555/19) про затвердження звіту арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за виконання повноважень ліквідатора ТОВ "ТК Аквілон" на 07.11.2019.

Однак 07.11.2019 судове засідання не відбулось, у зв`язку з перебуванням судді Антонової В.М. на лікарняному.

Ухвалою Господарського суду Київської області від 12.11.2019 призначено розгляд клопотання арбітражного керуючого Кучака Юрія Федоровича від 23.09.2019 (вх. №19555/19) про затвердження звіту арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за виконання повноважень ліквідатора ТОВ "ТК Аквілон" на 21.11.2019.

Ухвалою Господарського суду Київської області від 12.11.2019 призначено розгляд клопотання арбітражного керуючого Бєлкіна Дмитра Юрійовича від 15.10.2019 (вх. №19554/19) про затвердження звіту арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за виконання повноважень ліквідатора ТОВ "ТК Аквілон" на 21.11.2019.

Розглянувши клопотання арбітражного керуючого Кучака Юрія Федоровича про затвердження звіту арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за виконання повноважень ліквідатора ТОВ "ТК Аквілон", суд дійшов висновку про його часткове задоволення, з огляду на таке.

Арбітражний керуючий Кучак Юрій Федорович здійснював повноваження ліквідатора у справі №910/2215416 про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "ТК Аквілон" з 12.10.2017 по 22.11.2018.

Ухвалою Господарського суду Київської області від 22.11.2018, якою було відсторонено арбітражного керуючого Кучака Ю.Ф. від виконання повноважень ліквідатора під час провадження у справі № 910/22154/16 про банкрутство ТОВ "ТК Аквілон" ухвалено здійснити запит до автоматизованої системи відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих, з метою надання кандидатури арбітражного керуючого для здійснення повноважень ліквідатора у справі № 910/22154/16. До призначення ліквідатора у справі № 910/22154/16, визначеного автоматизованою системою відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих, покладено обов`язки ліквідатора ТОВ "ТК Аквілон" на арбітражного керуючого Кучака Ю.Ф.

Ухвалою Господарського суду Київської області від 25.06.2018 було задоволено клопотання арбітражного керуючого про затвердження звіту арбітражного керуючого про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за виконання повноважень ліквідатора та затверджено грошову винагороду в розмірі 47 467,35 грн. та витрати, пов`язані з виконанням повноважень у справі про банкрутство 700,00 грн.

У своїй заяві арбітражний керуючий Кучак Ю.Ф. зазначає, що ним здійснено перерахунок залишкових коштів з рахунку АТ "ОТП Банк" на рахунок арбітражного керуючого Кучака Ю.Ф. відкритий в ПАТ КБ "Приватбанк" в розмірі 11081,68 грн в якості часткового погашення витрат арбітражного керуючого Кучака Ю.Ф.

Крім того, частину грошової винагороди перераховано 05.05.2018 в розмірі 37085,67 грн.

Таким чином, за період виконання повноважень ліквідатора боржника арбітражному керуючому Кучаку Ю.Ф. сплачено 48167,35 грн.

Звертаючись із клопотанням про затвердження грошової винагороди арбітражний керуючий Кучак Ю.Ф. просив суд стягнути з ТОВ "Битопттторг" частину грошової винагороди за виконання повноважень ліквідатора ТОВ "ТК Аквілон" за період з 05.05.2018 по 27.05.2019 в сумі 73234,03 грн. та стягнути з Головного управління ДФС у Київській області частину грошової винагороди за виконання повноважень ліквідатора ТОВ "ТК Аквілон" за період з 05.05.2018 по 27.05.2019 в сумі 26025,97 грн.

Під час розгляду клопотання Кучака Ю.Ф. про нарахування грошової винагороди, судом враховано висновки Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду, викладені в постанові від 01.03.2018 у справі № 910/32824/15: "колегія суддів касаційної інстанції вважає, що, при визначенні розміру оплати послуг ліквідатора під час здійснення ним ліквідаційної процедури у справі про банкрутство, господарський суд має досліджувати не тільки період здійснення ліквідатором ліквідаційної процедури, а й дії, які вчинялись ліквідатором в цей період."

При цьому, слід врахувати висновок Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду, викладені в постанові від 04.10.2018 у справі № 916/1503/17: "відмова від авансування, відсутність майна у боржника або ж відсутність інших джерел для покриття витрат на виплату винагороди арбітражному керуючому можна розцінювати як примушування до безоплатної праці, що забороняється та прирівнюється до рабства в контексті ст. 4 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та інших міжнародних актів (зокрема, Конвенції 1926 року про заборону рабства, Конвенції Міжнародної організації праці про примусову чи обов`язкову працю 1930 року ратифіковану Україною 10.08.1956 року, Конвенції Міжнародної організації праці №105 про скасування примусової праці 1957 року ратифіковану Україною 05.10.2000 року), резолюції Економічної і Соціальної Ради ООН (ЕКОСОС) 1996 року тощо) та суперечить ст. 43 Конституції України".

Частиною 4 Прикінцевих та перехідних положень 30 Кодексу України з процедур банкрутства установлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.

Виходячи з наведеного, враховуючи, що суд при визначенні розміру оплати послуг ліквідатора під час здійснення ним ліквідаційної процедури у справі про банкрутство, має досліджувати не тільки період здійснення ліквідатором ліквідаційної процедури, а й дії, які вчинялись ліквідатором в цей період, вважає за необхідне врахувати відсутність в матеріалах справи будь-яких документів, які б свідчили, що арбітражний керуючий Кучак Ю.Ф. після 22.11.2018 (дата відсторонення арбітражного керуючого Кучака Ю.Ф. від виконання повноважень ліквідатора під час провадження у справі № 910/22154/16) фактично виконував обов`язки ліквідатора та відповідно відсутні будь-які докази вчинення дій ліквідатором у період з 23.11.2018 по 27.05.2019.

Отже, господарський суд дійшов висновку про необхідність затвердження грошової винагороди арбітражного керуючого Кучака Ю.Ф. за період з травня 2018 року по 22.11.2018, тобто за період, коли арбітражний керуючий Кучак Ю.Ф. виконував повноваження ліквідатора під час провадження у справі № 910/22154/16 про банкрутство ТОВ "ТК Аквілон". В іншій частині клопотання підлягає відхиленню.

Щодо клопотання арбітражного керуючого Бєлкіна Дмитра Юрійовича від 15.10.2019 (вх. №19554/19) про затвердження звіту арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за виконання повноважень ліквідатора ТОВ "ТК Аквілон", судом встановлено наступне.

Арбітражний керуючий Бєлкін Д.Ю. здійснює повноваження ліквідатора ТОВ "ТК Аквілон" з 28.05.2019.

В клопотанні арбітражний керуючий Бєлкін Д.Ю. просить суд затвердити звіт про нарахування та виплату основної грошової винагороди за період виконання повноважень ліквідатора ТОВ "ТК Аквілон" з 28.05.2019 по 23.09.2019.

Як зазначає у звіті арбітражний керуючий Бєлкін Д.Ю., основна грошова винагорода арбітражного керуючого Бєлкіна Д.Ю. за період з 28.05.2019 по 23.09.2019 в сумі 32513,50 грн не виплачена.

Рішенням комітету кредиторів, яке оформлено Протоколом №23/09/2019 від 23.09.2019 погоджено звіт про нарахування і виплату основної грошової винагороди Бєлкіним Д.Ю. за період з 28.05.2019 по 23.09.2019 в сумі 32513,50 грн.

Приписами ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду.

Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.

Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, реструктуризації заборгованості, погашення боргів подається арбітражним керуючим до господарського суду за п`ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.

Керуючись ст. 232-235 , 255 , п. 17.5. розділу ХІ ГПК України , ст. 30 , 64 , 65 , 90 Кодексу України з процедур банкрутства , суд

УХВАЛИВ:

1. Затвердити звіт арбітражного керуючого Кучака Юрія Федоровича від 23.09.2019 (вх. №19555/19) про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за виконання повноважень ліквідатора ТОВ "ТК Аквілон" за період з 05.05.2018 по 22.11.2018 в сумі 49175,40 грн.

2. В іншій частині в задоволенні клопотання арбітражного керуючого Кучака Юрія Федоровича - відмовити.

3. Затвердити звіт арбітражного керуючого Бєлкіна Дмитра Юрійовича про нарахування та виплату основної грошової винагороди за період виконання повноважень ліквідатора ТОВ "ТК Аквілон" з 28.05.2019 по 23.09.2019 в сумі 32513,50 грн.

4. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Битоптторг" (08300, Київська обл., місто Бориспіль, вулиця Київський шлях, будинок 74, код ЄДРПОУ 38568572) на користь арбітражного керуючого Кучака Юрія Федоровича ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) частину грошової винагороди за виконання повноважень ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "ТК Аквілон" за період з 05.05.2018 по 22.11.2018 в сумі 36281 (тридцять шість тисяч двідсті вісімдесят одну) гривню 61 копійок.

5. Стягнути з Головного управління ДФС у Київській області (03151, м.Київ, вулиця Народного ополчення, будинок 5-А, код ЄДРПОУ 39393260) на користь арбітражного керуючого Кучака Юрія Федоровича ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) частину грошової винагороди за виконання повноважень ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "ТК Аквілон" за період з 05.05.2018 по 22.11.2018 в сумі 12893 (дванадцять тисяч вісімсот дев`яносто три) гривні 79 копійок.

6. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Битоптторг" (08300, Київська обл., місто Бориспіль, вулиця Київський шлях, будинок 74, код ЄДРПОУ 38568572) на користь арбітражного керуючого Бєлкіна Дмитра Юрійовича (01033, м.Київ, вул. Саксаганського, 40/85, 2-й поверх; ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) частину грошової винагороди за виконання повноважень ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "ТК Аквілон" за період з 28.05.2019 по 23.09.2019 в сумі 23988 (двадцять три тисячі дев`ятсот вісімдесят вісім) гривень 46 копійок.

7. Стягнути з Головного управління ДФС у Київській області (03151, м.Київ, вулиця Народного ополчення, будинок 5-А, код ЄДРПОУ 39393260) на користь арбітражного керуючого Бєлкіна Дмитра Юрійовича (01033, м.Київ, вул. Саксаганського, 40/85, 2-й поверх; ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) частину грошової винагороди за виконання повноважень ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "ТК Аквілон" за період з 28.05.2019 по 23.09.2019 в сумі 8525 (вісім тисяч п`ятсот двадцять п`ять) гривень 04 копійок.

8. Копію ухвали надіслати учасникам провадження.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та може бути оскаржена відповідно до ч. 2 ст. 235, ч. 2 ст. 254, ст. 255 ГПК України.

З інформацією про дане судове рішення учасники справи можуть ознайомитися на сайті: http://reyestr.court.gov.ua/ .