Ухвала
від 06.12.2019 по справі 398/4238/19
ОЛЕКСАНДРІЙСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 398/4238/19

Провадження № 2/398/2203/19

У х в а л а

про залишення позовної заяви без руху

"06" грудня 2019 р. суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Ніколаєв М.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , в інтересах якого діє представник - адвокат Гулий Андрій Васильович, до Соборного відділу ДВС м. Дніпра ГТУЮ у Дніпропетровській області, е треті особи, які не заявляють самостійні вимоги на предмет спору: Сільськогосподарське приватне підприємство БІЛЕ ОЗЕРО , Товариство з обмеженою відповідальністю ДОБРОУЛЬЯНІВКА , Товариство з обмеженою відповідальністю ЗОРЯ НИВ , Товариство з обмеженою відповідальністю КОЛОДЯЗНЯНСЬКЕ , Приватне акціонерне товариство СТРАХОВА КОМПАНІЯ ІНГОССТРАХ , про зняття арешту з майна,

В С Т А Н О В И В:

Представник позивача ОСОБА_1 - адвокат Гулий А.В. звернувся до суду з позовом в інтересах позивача, в якому просить зняти арешт з земельної ділянки за кадастровим номером 3520382600:02:000:0097, належної позивачеві, накладеного заступником начальника відділу ДВС м. Дніпра ГТУЮ у Дніпропетровській області Астапенковою Катериною Миколаївною, постановою № 59780288 від 13.08.2019 року про арешт майна .

Дослідивши заяву та додані документи, суддя дійшов висновку, що вказана заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст.ст. 175, 177 ЦПК України.

Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України , позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обгрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України , позовна заява повинна містити також перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви, зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою, зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких подано до заяви.

Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Так, у позовній заяві позивач зазначає, що оскаржувана постанова про арешт майна боржника винесена при примусовому виконанні рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 02.05.2019 року у справі № 904/747/19. При цьому представником позивача на підставі даного рішення зазначено і третіх осіб по справі, проте до матеріалів позовної заяви, які мають підтверджувати вказані у позовній заяві обставини, представником позивача рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 02.05.2019 року у справі № 904/747/19, на яке він посилається у позовній заяві, не долучено. Крім того, суд зазначає, що відповідно до п. 4 Постанови Пленуму Верховного суду України № 6 від 27.08.1976 року Про судову практику у справах про виключення майна з опису , відповідачами у справі суд притягує боржника, особу, в інтересах якої накладено арешт на майно, і в необхідних випадках - особу, якій передано майно, якщо воно було реалізоване.

Частиною 4 статті 177 ЦПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до абз. 2, 3 ч. 7 ст. 6 Закону України Про судовий збір у разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру. Судовий збір справляється з урахуванням загальної суми позову також у разі подання позову одним позивачем до кількох відповідачів.

Згідно з абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір , у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру, тобто за кожну вимогу немайнового характеру відповідно до кількості відповідачів.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України , суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу , протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

За наведених обставин, позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 185, 294 ЦПК України,

П О С Т А Н О В И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 , в інтересах якого діє представник - адвокат Гулий Андрій Васильович, до Соборного відділу ДВС м. Дніпра ГТУЮ у Дніпропетровській області, е треті особи, які не заявляють самостійні вимоги на предмет спору: Сільськогосподарське приватне підприємство БІЛЕ ОЗЕРО , Товариство з обмеженою відповідальністю ДОБРОУЛЬЯНІВКА , Товариство з обмеженою відповідальністю ЗОРЯ НИВ , Товариство з обмеженою відповідальністю КОЛОДЯЗНЯНСЬКЕ , Приватне акціонерне товариство СТРАХОВА КОМПАНІЯ ІНГОССТРАХ , про зняття арешту з майна - залишити без руху і надати заявнику строк для усунення недоліків.

Запропонувати позивачеві усунути зазначені в мотивувальній частині ухвали недоліки, та долучити до матеріалів позовної заяви рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 02.05.2019 року у справі № 904/747/19, на яке позивач посилається у позовній заяві як на обставину, на якій ґрунтуються вимоги позовної заяви.

Запропонувати позивачеві усунути зазначені в мотивувальній частині ухвали недоліки, та подати до суду нову позовну заяву, в якій додатково вказати коло учасників справи, враховуючи положення Постанови Пленуму Верховного суду України № 6 від 27.08.1976 року Про судову практику у справах про виключення майна з опису , а також, за необхідності подати до суду квитанцію про доплату судового збору відповідно до кількості відповідачів.

Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви в п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.

Роз`яснити, що якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя: М.В. Ніколаєв

СудОлександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення06.12.2019
Оприлюднено10.12.2019
Номер документу86182846
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —398/4238/19

Ухвала від 21.08.2020

Цивільне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Ніколаєв М. В.

Ухвала від 24.02.2020

Цивільне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Ніколаєв М. В.

Ухвала від 17.02.2020

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Єгорова С. М.

Ухвала від 12.12.2019

Цивільне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Ніколаєв М. В.

Ухвала від 06.12.2019

Цивільне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Ніколаєв М. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні