Постанова
від 06.11.2019 по справі 619/4606/14-ц
КАСАЦІЙНИЙ ЦИВІЛЬНИЙ СУД ВЕРХОВНОГО СУДУ

Постанова

Іменем України

06 листопада 2019 року

м. Київ

справа № 619/4606/14-ц

провадження № 61-20989св18

Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду:

головуючого -Луспеника Д. Д.,

суддів: Воробйової І. А. (суддя-доповідач), Гулька Б. І., Лідовця Р. А., Черняк Ю. В.,

учасники справи:

позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю Харків-Капітал ,

відповідачі: Дергачівська районна державна адміністрація Харківської області, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_6 ,

розглянув у порядку спрощеного позовного провадження касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Харків-Капітал на рішення Дергачівського районного суду Харківської області від 28 січня 2015 року у складі судді Якименко Л. О. та ухвалу Апеляційного суду Харківської області від 29 березня 2017 року у складі колегії суддів: Котелевець А. В., Гуцал Л. В., Піддубного Р. М.,

ВСТАНОВИВ:

1. Описова частина

Короткий зміст позовних вимог

У вересні 2014 року Товариство з обмеженою відповідальністю Харків-Капітал (далі - ТОВ Харків-Капітал ) звернулося до суду із позовом до Дергачівської районної державної адміністрації Харківської області (далі - Дергачівська РДА), ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_6 про скасування розпорядження голови Дергачівської РДА від 31 липня 2012 року № 550 Про зміну цільового використання земельних ділянок, які перебувають у власності громадян, із ведення особистого селянського господарства на ділянки для ведення індивідуального садівництва на території Малоданилівської селищної ради за межами населеного пункту та визнання недійсними державних актів на право власності на земельні ділянки.

Позовна заява мотивована тим, що у грудні 2013 року ТОВ Харків-Капітал дізналося про те, що розпорядженням Дергачівською РДА 31 липня 2012 року № 550 Про зміну цільового використання земельних ділянок, які перебувають у власності громадян, із ведення особистого селянського господарства на ділянки для ведення індивідуального садівництва на території Малоданилівської селищної ради за межами населеного пункту громадянам ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_6 відведені земельні ділянки, загальною площею 0,9179 га зі зміною цільового використання, із ведення особистого селянського господарства на ділянки для ведення індивідуального садівництва.

Позивач посилався на те, що зазначене розпорядження винесено з порушенням порядку надання земельних ділянок громадянам у власність, порядку зміни цільового використання, зокрема видів використання земельної ділянки в межах певної категорії, а саме сільськогосподарського використання.

У спірному розпорядженні змінено вид використання земельних ділянок, які раніше були надані ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_6 під особисте селянське господарство із земель .

На порушення норм земельного законодавства Дергачівською РДА земельні ділянки відведено відповідачами за рахунок земель державної власності оздоровчого, рекреаційного призначення, прибережної захисної смуги Лозовенківського водосховища для ведення особистого селянського господарства, а потім - під садівництво, які не відносяться до земель, що використовуються для відпочинку населення.

Ураховуючи викладене, ТОВ Харків-Капітал просило суд скасувати розпорядження голови Дергачівської РДА від 31 липня 2012 року № 550 Про зміну цільового використання земельних ділянок, які перебувають у власності громадян, із ведення особистого селянського господарства на ділянки для ведення індивідуального садівництва на території Малоданилівської селищної ради за межами населеного пункту та визнати недійсними державні акти на право власності на земельні ділянки.

Короткий зміст рішення суду першої інстанції

Рішенням Дергачівського районного суду Харківської області від 28 січня 2015 року в задоволенні позову ТОВ Харків-Капітал відмовлено.

Рішення суду першої інстанції мотивовано тим, що ТОВ Харків-Капітал не довело яке його право порушене або оспорюване у зв`язку з розпорядженням голови Дергачівської РДА Харківської області від 31 липня 2012 року № 550 Про зміну цільового використання земельних ділянок, які перебувають у власності громадян, із ведення особистого селянського господарства на ділянки для ведення індивідуального садівництва на території Малоданилівської селищної ради за межами населеного пункту та надання відповідачам державних актів на право власності на земельну ділянку.

Рішенням Апеляційного суду Харківської області від 24 грудня 2015 року рішення Дергачівського районного суду Харківської області від 28 січня 2015 року змінено, позов ТОВ Харків-Капітал задоволено частково.

Визнано неправомірним та скасовано розпорядження голови Дергачівської РДА від 31 липня 2012 року № 550 Про зміну цільового використання земельних ділянок, які перебувають у власності громадян, із ведення особистого селянського господарства на ділянки для ведення індивідуального садівництва на території Малоданилівської селищної ради за межами населеного пункту .

Визнано недійсним державний акт на право власності на земельну ділянку серії ВМ № 911596, виданий на ім`я ОСОБА_2 В іншій частині рішення суду першої інстанції залишено без змін.

Змінюючи рішення суду першої інстанції, суд апеляційної інстанції виходив із того, що внаслідок передання у власність ОСОБА_2 земельної ділянки, позивача позбавлено можливості під`їзду до території бази відпочинку.

Ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 25 травня 2016 року рішення Апеляційного суду Харківської області від 24 грудня 2015 року скасовано, справу передано на новий апеляційний розгляд.

Скасовуючи судові рішення та направляючи справу на новий апеляційний розгляд, суд касаційної інстанції посилався на те, що судом не встановлено статусу спірної земельно ділянки, не з`ясовано, передавалася вона ТОВ Харків-Капітал у користування чи власність.

Короткий зміст ухвали суду апеляційної інстанції

Ухвалою Апеляційного суду Харківської області від 29 березня 2017 року апеляційну скаргу ТОВ Харків-Капітал залишено без задоволення.

Рішення Дергачівського районного суду Харківської області від 28 січня 2015 року залишено без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції мотивована тим, що ТОВ Харків-Капітал не надало доказів того, що земельна ділянка, на якій розташовано належний на праві власності позивачу центр реабілітації Лозовеньки , перебуває у власності чи користуванні ТОВ Харків-Капітал .

Короткий зміст вимог касаційної скарги

У касаційній скарзі ТОВ Харків-Капітал , посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права, просило скасувати оскаржувані судові рішення.

Надходження касаційної скарги до суду касаційної інстанції

Ухвалою судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних

і кримінальних справ від 13 травня 2017 року відкрито касаційне провадження у вказаній справі.

Відповідно до пункту 6 розділу XII Прикінцеві та перехідні положення Закону України Про судоустрій і статус суддів Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ діяв у межах повноважень, визначених процесуальним законом, до початку роботи Верховного Суду та до набрання чинності відповідним процесуальним законодавством, що регулює порядок розгляду справ Верховним Судом.

15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України від 3 жовтня 2017 року № 2147-VIII Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів ,

за якими судом касаційної інстанції у цивільних справах є Верховний Суд (стаття 388 ЦПК України).

Відповідно до підпункту 4 пункту 1 розділу XIIІ Перехідні положення ЦПК України у редакції Закону України від 3 жовтня 2017 року № 2147-VIII касаційні скарги (подання) на судові рішення у цивільних справах, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного цивільного суду та розглядаються спочатку

за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Відповідно до статті 388 ЦПК України судом касаційної інстанції у цивільних справах є Верховний Суд.

10 травня 2018 року справу передано до Верховного Суду.

У червні 2019 року згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями справа передана судді-доповідачеві.

Аргументи учасників справи

Доводи особи, яка подала касаційну скаргу

Касаційна скарга мотивована тим, що суди неповно з`ясували обставини справи, не дослідили докази, не застосовали норми статті 377 ЦК України, статтю 120 Земельного кодексу України, статті 7, 34 Закону України Про оренду землі . Крім того, суди не звернули уваги на те, що внаслідок передачі у власність ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_6 земельної ділянки, загальною площею 0,9176 га, ТОВ Харків-Капітал не має можливості під`їхати до території бази відпочинку.

Доводи особи, яка подала відзив на касаційну скаргу

У березні 2019 року до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ надійшли заперечення на касаційну скаргу від ОСОБА_2 , уяких вона просила залишити оскаржувані судові рішення без змін, оскільки вони прийняті при всебічному та повному з`ясуванні обставин справи, ґрунтуються на правильному застосуванні норм чинного законодавства України.

Фактичні обставини справи, встановлені судами

На підставі рішення виконкому Малоданилівської селищної ради народних депутатів від 10 липня 2001 року № 201 Відкритому акціонерному товариству Харківнафтопродукт (далі - ВАТ Харківнафтопродукт ) надано в постійне користування 0,792 га землі в межах згідно з планом землекористування для обслуговування бази відпочинку.

Державний акт на право постійного користування землею серії 1-ХР № 005588 зареєстровано у Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за № 2216/28.

Рішенням Виконавчого комітету Малоданилівської селищної ради Дергачівського району Харківської області від 10 липня 2001 року № 201 ВАТ Харківнафтопродукт надано в постійне користування земельну ділянку, площею 0,29 га.

22 липня 2003 року зазначена земельна ділянка передана в оренду для розміщення бази відпочинку згідно з договором оренди земельної ділянки, укладеним на п`ять років між Дергачівською РДА та Товариством з обмеженою відповідальністю Харківська нафтова компанія (далі - ТОВ Харківська нафтова компанія ).

05 лютого 2004 року юридичну особу ТОВ Харківська нафтова компанія ліквідовано.

На підставі договору купівлі-продажу б/н від 16 травня 2002 року ТОВ Харківська нафтова компанія було власником Центру реабілітації Лозовеньки , розташованого в с. Чайківка Дергачівського району Харківської області, який складався з незавершеного будівництвом (85 % готовності) приміщення готелю А-2Апд, приміщення гаража Б.б (90 % готовності), прохідної літ. В , вбиральні літ. Д , зливної ями літ. У , навісу літ. Ж , огорожі № 1-2.

26 грудня 2003 року приватним нотаріусом Коробець О. М. видано свідоцтво, згідно із яким ТОВ Харків-Капітал , придбало з прилюдних торгів нерухоме майно - Центр реабілітації, розташований у с. Чайківка Дергачіського району Харківської області, який складається з незавершеного будівництвом (85 % готовності) приміщення готелю А-2Апд, приміщення гаража Б.б (90 % готовності), прохідної літ. В , вбиральні літ. Д , зливної ями літ. У , навісу літ. Ж , огорожі № 1-2.

Центр реабілітації Лозовеньки розташований по АДРЕСА_1 на земельній ділянці загальною площею 0,7917 га (кадастровий номер 6322055900:03:000:0050), яка зареєстрована 16 грудня 2005 року в Центрі Державного земельного кадастру.

На підставі розпоряджень голови Дергачівської РДА від 09 листопада 2010 року № 1058, 1059 затверджено проект землеустрою про відведення земельної ділянки ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , для ведення особистого селянського господарства з подальшою передачею у власність на території Малоданилівської селищної ради Дергачівського району Харківської області.

ОСОБА_2 та ОСОБА_1 передано безоплатно у власність земельні ділянки за рахунок земель запасу державної власності із категорії земель сільськогосподарського призначення (сіножаті), без зміни цільового призначення, але зі зміною цільового використання для ведення особистого селянського господарства, на території Малоданилівської селищної ради за межами населеного пункту.

На підставі розпоряджень голови Дергачівської РДА від 13 вересня 2011 року № 572, 573, 574 ОСОБА_4 та ОСОБА_6 надано дозвіл на підготовку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки сільськогогосподарського призначення зі зміною її цільового використання - із ведення особистого селянського господарства на ведення індивідуального садівництва, яка перебуває в їхній спільній власності, загальною площею 0,3740 га, без зміни категорії земель на території Малоданилівської селищної ради за межами населеного пункту.

ОСОБА_2 надано дозвіл на підготовку землеустрою щодо відведення земельної ділянки сільськогосподарського призначення зі зміною її цільового використання - із ведення особистого селянського господарства на ведення індивідуального садівництва, загальною площею 0,1813 га, без зміни категорії земель, на території Малоданилівської селищної ради за межами населеного пункту, з урахуванням обмежень (обтяжень) щодо використання земельної ділянки.

ОСОБА_3 та ОСОБА_1 надано дозвіл на підготовку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки сільськогосподарського призначення зі зміною її цільового використання - із ведення особистого селянського господарства на ведення індивідуального садівництва, загальними площами 0,1813 га, без зміни категорії земель, на території Малоданилівської селищної ради за межами населеного пункту, з урахуванням обмежень (обтяжень) щодо використання земельної ділянки.

На підставі розпоряджень голови Дергачівської районної державної адміністрації від 09 листопада 2010 року № 1057, 1058, 1059 ОСОБА_3 , ОСОБА_2 та ОСОБА_1 отримали державні акти на право власності на земельну ділянку площами 0,813 га, з цільовим призначенням - для ведення особистого селянського господарства, серії ЯП № 165357, серії ЯП № 165356, серії ЯЛ № 165355.

На підставі договорів купівлі-продажу земельної ділянки, посвідчених 23 червня 2010 року приватним нотаріусом Дергачівського районного нотаріального округу Харківської області Коробець О. М. за реєстровим № 2415, ОСОБА_6 та ОСОБА_4 видані державні акти на право власності на земельну ділянку площами 0,3740 га, з цільовим призначенням - для ведення особистого селянського господарства, серії ЯЛ № 188680; серії ЯЛ № 188679 (а. с. 163-167, 185 т. 2).

Розпорядженням голови Дергачівської РДА від 31 липня 2012 року № 550 Про зміну цільового використання земельних ділянок, які перебувають у власності громадян, із ведення особистого селянського господарства на ділянки для ведення індивідуального садівництва на території Малоданилівської селищної ради за межами населеного пункту затверджено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок зі зміною цільового використання - із ведення особистого селянського господарства на ділянки для ведення індивідуального садівництва громадянам ОСОБА_3 , ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , ОСОБА_6 на території Малоданилівської селищної ради за межами населеного пункту Дергачівського району Харківської області.

Змінено цільове використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що перебувають у власності громадян, загальною площею 0,9179 га, із ведення особистого селянського господарства на ділянки для ведення індивідуального садівництва, без зміни категорії земель, на території Малоданилівської селищної ради за межами населеного пункту.

31 липня 2012 року № 550 ОСОБА_2 отримала державний акт на право власності на земельну ділянку, загальною площею 0,1813 га (кадастровий номер 6322055900:04:000:0163), з цільовим призначенням - для ведення садівництва, серії ЯМ № 911596; ОСОБА_1 - державний акт на право власності на земельну ділянку (кадастровий номер 6322055900:04:000:0164), з цільовим призначенням - для ведення садівництва, серії ЯМ № 911597. Державні акти було зареєстровано в Управлінні Держкомзему в Дергачівському районі Харківської області (а. с. 5, 7, 27-30, 39-43 т. 1).

2. Мотивувальна частина

Позиція Верховного Суду

Згідно з частиною третьою статті 3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.

Відповідно до положень частини другої статті 389 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.

Касаційна скарга не підлягає задоволенню.

Мотиви, з яких виходить Верховний Суд, та застосовані норми права

Відповідно до частини першої статті 402 ЦПК України у суді касаційної інстанції скарга розглядається за правилами розгляду справи судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи з урахуванням статті 400 цього Кодексу.

Згідно з частинами першою, другою та п`ятою статті 263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права.

Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Статтею 19 ЗК України визначено, що землі України за основним цільовим призначенням поділяються зокрема на землі сільськогосподарського призначення. Земельні ділянки кожної категорії земель, які не надані у власність або користування громадян чи юридичних осіб, можуть перебувати у запасі.

За правилами частин 1 -3, 5 статті 20 ЗК України віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради Міністрів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень.

Зміна цільового призначення земель провадиться органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про передачу цих земель у власність або надання у користування, вилучення (викуп) земель і затверджують проекти землеустрою або приймають рішення про створення об`єктів природоохоронного та історико-культурного призначення.

Зміна цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб, здійснюється за ініціативою власників земельних ділянок у порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Види користування земельною ділянкою в межах певної категорії земель (крім земель сільськогосподарського призначення та земель оборони) визначається її власником або користувачем самостійно в межах вимог, встановлених законом до використання земель цієї категорії, з урахуванням містобудівної документації та документації із землеустрою.

Земельні ділянки сільськогосподарського призначення використовуються їх власниками або користувачами виключно в межах вимог щодо користування землями певного виду використання, встановленого статями 31, 33- 37 цього Кодексу.

Статтею 35 ЗК України передбачені умови використання земель для садівництва.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що розпорядженням голови Дергачівської районної державної адміністрації від 31 липня 2012 року № 550 змінено вид використання земельних ділянок, що перебувають у власності відповідачів й відносяться до категорії земель сільськогосподарського призначення.

Відповідно до вимог статей 125, 126 ЗК України право власності на земельну ділянку та право постійного користування земельною ділянкою виникає після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності чи право постійного користування земельною ділянко, та його державної реєстрації. Право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами.

Згідно зі статтею 15, пункту 4 частини другої статті 16, статті 386, 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування своїм майном.

Підставою для задоволення позову власника є встановлення факту порушення прав власника і об`єктивно існуючих перешкод у здійсненні ним цих прав.

Способи захисту цивільних прав, у тому числі захисту права власності, визначені в статті 16 ЦК України, перелік яких не є вичерпним.

Відповідно до положень норм статей 16, 386, 391 ЦК України власник вправі звернутися до суду з вимогою про захист порушеного права будь-яким способом, що є адекватним змісту порушеного права, який ураховує характер порушення та дає можливість захистити порушене право.

Частиною другою статті 152 ЗК України передбачено, що власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов`язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодуванням завданих збитків.

Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється згідно з частиною третьою статті 152 ЗК України, зокрема: визнання прав; відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав; визнання угоди недійсною; визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування; відшкодування заподіяних збитків; застосування інших, передбачених законом, способів.

Колегія суддів Верховного Суду погоджується з висновками судів попередніх інстанцій про те, що ТОВ Харків-Капітал не має право вимоги до відповідачів про скасування розпорядження та визнання недійсними державних актів.

Доводи касаційної скарги про те, що внаслідок передачі відповідачам у власність земельної ділянки площею 0,9176 га, ТОВ Харків-Капітал не має можливості під`їзду до території бази відпочинку, є необґрунтованими, оскільки ТОВ Харків-Капітал зверталося до суду з позовом до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_6 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 про усунення перешкод у здійсненні власником права користування та розпорядження своїм майном.

Рішенням Дергачівського районного суду Харківської області від 09 грудня

2015 року, залишеним без змін ухвалою Апеляційного суду Харківської області від 23 лютого 2016 року, у задоволенні позову ТОВ Харків-Капітал відмовлено.

Постановою Верховного Суду від 27 червня 2018 року у справі № 619/ 591/15-ц (провадження № 61-7252св18) касаційну скаргу ТОВ Харків-Капітал залишено без задоволення. Рішення Дергачівського районного суду Харківської області від 09 грудня 2015 року та ухвалу Апеляційного суду Харківської області від 23 лютого 2016 року залишено без змін.

Суд касаційної інстанції посилався на те, що ухвалюючи рішення у справі, суди повно та всебічно дослідили наявні у справі докази, надали їм належну оцінку згідно з положеннями статей 10 , 60, 212 ЦПК України 2004 року, у результаті чого ухвалили законне й обґрунтоване рішення, підстави для його скасування відсутні, оскільки доказів, що після придбання у власність об`єкта нерухомого майна ТОВ Харків-Капітал набуло право користування земельною ділянкою площею 0,792 га біля с. Чайківка Малоданилівської селищної ради Дергачівського району Харківської області позивачем не надано.

Докази та обставини, на які позивач посилається в касаційній скарзі, були предметом дослідження судами попередніх інстанції та додаткового правового аналізу не потребують, оскільки при їх дослідженні та встановленні судом апеляційної інстанції були дотримані норми матеріального та процесуального права.

Доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку, що оскаржувані рішення постановлені без додержання норм матеріального і процесуального права та зводяться до переоцінки доказів у справі, що відповідно до положень статті 400 ЦПК України знаходиться поза межами повноважень Верховного Суду.

Частиною першою статті 402 ЦПК України встановлено, що у суді касаційної інстанції скарга розглядається за правилами розгляду справи судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи з урахуванням статті 400 цього Кодексу.

Згідно зі статтею 410 ЦПК України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що рішення ухвалено з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасоване правильне по суті і законне рішення з одних лише формальних міркувань.

Керуючись статтями 400, 409, 410, 416 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду

ПОСТАНОВИВ:

Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Харків-Капітал залишити без задоволення.

Рішення Дергачівського районного суду Харківської області від 28 січня 2015 року та ухвалу Апеляційного суду Харківської області від 29 березня 2017 року залишити без змін.

Постанова суду касаційної інстанції набирає законної сили з моменту її прийняття, є остаточною і оскарженню не підлягає.

Головуючий Д. Д. Луспеник

Судді: І. А. Воробйова

Б. І. Гулько

Р. А. Лідовець

Ю. В. Черняк

СудКасаційний цивільний суд Верховного Суду
Дата ухвалення рішення06.11.2019
Оприлюднено10.12.2019
Номер документу86205861
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —619/4606/14-ц

Постанова від 06.11.2019

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Воробйова Ірина Анатоліївна

Ухвала від 24.10.2019

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Воробйова Ірина Анатоліївна

Ухвала від 13.05.2017

Цивільне

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ

Висоцька Валентина Степанівна

Ухвала від 29.03.2017

Цивільне

Апеляційний суд Харківської області

Котелевець А. В.

Ухвала від 29.03.2017

Цивільне

Апеляційний суд Харківської області

Котелевець А. В.

Ухвала від 23.12.2016

Цивільне

Апеляційний суд Харківської області

Котелевець А. В.

Ухвала від 16.12.2016

Цивільне

Апеляційний суд Харківської області

Котелевець А. В.

Ухвала від 08.12.2016

Цивільне

Апеляційний суд Харківської області

Пшенічна Л. В.

Ухвала від 19.09.2016

Цивільне

Апеляційний суд Харківської області

Пшенічна Л. В.

Ухвала від 11.07.2016

Цивільне

Апеляційний суд Харківської області

Кірсанова Л. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні