ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
09 грудня 2019 рокум. Ужгород№ 260/1752/19
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Скраль Т.В. розглянувши матеріали позовної заяви за позовом Доробратівської сільської ради (90113, Закарпатська область, Іршавський район, с. Доробратово, вул. Миру, 12, код ЄДРПОУ 04349515) до Головного управління Держгеокадастру в Закарпатській області ( 88000, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, 4, код ЄДРПОУ 39766716) про визнання протиправним і скасування наказів та визнання протиправними дії, -
ВСТАНОВИВ:
03 грудня 2019 року, Доробратівська сільська рада звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Держгеокадастру в Закарпатській області, якою просить: 1) визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області № 2384- сг від 31.07.2019 року; 2) визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Держгеокаластру у Закарпатській області № 2387-сг від З1.07.2019 року; 3)визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області № 2388-сг від З1.07.2019 року; 4) визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області № 2390-сг від З1.07.201 9 року; 5)визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області № 2392-сг від З1.07.2019 року; 6) визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області № 2827-сг від 07 жовтня 2019 року; 7) визнати протиправними дії Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області щодо надання дозволів на розроблення проектів землеустрою з метою оформлення у власність земельних ділянок, які розташовані за межами населеного пункту на території Загатянської сільської ради Іршавського району Закарпатської області, для ведення особистого селянського господарства громадянам ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 ..
Разом з позовною заявою позивач звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду із заявою про забезпечення позову, в якій просить винести ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення дії оскаржуваних наказів № 2384-сг, № 2387-сг, № 2388-сг. № 2390-сг, № 2392-сг від 07 жовтня 2019 року та № 2827-сг від 01 листопада 2019 року, заборонити відповідачу видавати накази про затвердження проектів землеустрою, розроблених на підставі оскаржуваних наказів, заборонити іншим особам проводити державну реєстрацію права власності на земельні ділянки громадянам ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 до вирішення справи по суті.
05 грудня 2019 року , ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду відмовлено у вжитті заходів забезпечення адміністративного позову .
Відповідно до частини 1 та 3 статті 171 КАС України , суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Розглянувши зміст позовної заяви, суддя встановив наявність підстав для залишення позову без руху, з огляду на наступне.
Відповідно до статті 160 частини 5 пункту 5 КАС України , в позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до статті 50 КАС України , якщо в результаті ухвалення судового рішення сторона може набути право стосовно третьої особи або третя особа може пред`явити вимоги до сторони, така сторона зобов`язана сповістити цю особу про відкриття провадження у справі і подати до суду заяву про залучення її до участі у справі як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору. До такої заяви повинні бути додані докази про направлення її копії особі, про залучення якої як третьої особи подана заява. У разі розгляду справи без повідомлення третьої особи про розгляд справи обставини справи, встановлені судовим рішенням, не мають юридичних наслідків при розгляді позову, пред`явленого стороною, яка брала участь у цій справі, до цієї третьої особи або позову, пред`явленого цією третьою особою до такої сторони.
Позивач у позовній заяві оскаржує накази щодо надання дозволів на розроблення проектів землеустрою з метою оформлення у власність земельних ділянок, які розташовані за межами населеного пункту на території Загатянської сільської ради Іршавського району Закарпатської області, для ведення особистого селянського господарства громадянам ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 .
Однак щодо даних громадян не обґрунтовані позовні вимоги та не надано суду заяву про залучення таких в якості третіх осіб.
Крім того, пункт 7 прохальної частини позовної заяви стосується Загатянської сільської ради Іршавського району Закарпатської області, однак у позовній заяву не обґрунтовано вимоги щодо Загатянської сільської ради та не надано доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до статті 161 частин 2 КАС України, суб`єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Однак, позивачем до позовної заяви не надано доказу надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу.
Відповідно до статті 161 частин 3, 4 КАС України , до позовної заяви додаються документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI (далі по тексту - Закон № 3674-VI).
Відповідно до статті 3 частини 1 Закону № 3674-VI, судовий збір справляється, в тому числі, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до статті 4 Закону № 3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
У відповідності статті 4 частини 2 Закону № 3674-VI, ставки судового збору встановлюються у таких розмірах, зокрема: за подання до адміністративного суду адміністративного позову, а саме: 2) немайнового характеру, який подано: а) суб`єктом владних повноважень , юридичною особою або фізичною особою - підприємцем - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб , б) фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до статті 6 пункту 3 Закону № 3674-VI, у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
В той же час, вимоги позивача, що стосуються зобов`язання вчинити певні дії, є похідними від вимог про протиправність оскаржуваних наказів та суд їх розцінює, як похідну вимогу та як спосіб захисту порушеного права.
Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" станом на 01.01.2019 року встановлено розмір прожиткового мінімуму працездатних осіб у сумі 1921 грн .
Як слідує із позовної заяви, позивачем заявлено шість вимоги немайнового характеру.
Відтак, за подання до суду даного позову позивачеві необхідно сплатити судовий збір у розмірі 11 526, 00 грн. (1 921,00грн. * 6).
Для сплати судового збору за звернення до Закарпатського окружного адміністративного суду встановлені наступні реквізити: отримувач коштів - УК у м. Ужгороді, 22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38015610; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) - 899998; рахунок отримувача - 34314206084005; код класифікації доходів бюджету - 22030101; призначення платежу - *; 101; _____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ____(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Закарпатський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
Відповідно до частини 5 статті 94 КАС України, учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Додані докази позивачем - подані в копіях, без дотримання частини п`ятої статті 94 КАС України, тобто не засвідчені належним чином позивачем, якщо копія зроблена з оригіналу та відсутня дата такого засвідчення.
Крім того, позивач не зазначив де знаходиться оригінал письмового доказу, якщо відсутній у нього такий, приєднавши тільки копії доказів до адміністративного позову без підтвердження відповідності копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Відповідно до статті 169 частини 1 КАС України , суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно надати суду:
- обґрунтувати позовні вимоги щодо ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 або надати суду заяву про залучення таких в якості третіх осіб;
- обґрунтувати вимоги щодо Загатянської сільської ради або уточнити позовні вимоги;
- докази надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу;
- докази доплати судового збору (оригінал квитанції чи платіжного доручення) у сумі 11 526, 00 грн.;
- підтвердити відповідність поданих письмових доказів в копіях - оригіналу, які знаходиться у позивача, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення;
- зазначити де знаходиться оригінал письмового доказу, у випадку відсутності такого доказу у позивача;
Ухвала вважається виконаною у встановлений строк, якщо до вказаної дати необхідні документи були подані до канцелярії суду або відправлені поштою.
На підставі наведеного та керуючись статтями 160, 169, 171, 248 КАС України , суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву Доробратівської сільської ради до Головного управління Держгеокадастру в Закарпатській області про визнання протиправним і скасування наказів та визнання протиправними дії - залишити без руху .
2. Надати позивачу строк для усунення вищезазначених недоліків позовної заяви - 5 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.
4. Попередити позивача, що у випадку не виправлення недоліків, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху у встановлені судом строки, позовна заява буде повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Оскарження ухвали суду окремо від рішення суду не допускається.
Заперечення на ухвалу суду включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Т.В.Скраль
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2019 |
Оприлюднено | 11.12.2019 |
Номер документу | 86229074 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Скраль Т.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні