ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.: (057) 702-07-99, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
11.12.2019р. м. Харків Справа № 905/2002/19
Господарський суд Донецької області у складі судді Ніколаєвої Л.В.,
розглянувши справу № 905/2002/19
за позовом Компанії МУЗАЛЕКС СЕРВІСІЗ ЛІМІТЕД в особі представництва МУЗАЛЕКС СЕРВІСІЗ ЛІМІТЕД
до відповідача Акціонерного товариства К.ЕНЕРГО
про стягнення 57 392, 22 грн.,
В С Т А Н О В И В:
Компанія МУЗАЛЕКС СЕРВІСІЗ ЛІМІТЕД в особі представництва МУЗАЛЕКС СЕРВІСІЗ ЛІМІТЕД звернулась до господарського суду Донецької області з позовом про стягнення з АТ К.ЕНЕРГО грошових коштів у розмірі 57 392,22 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неповернення відповідачем переплати за договором на постачання теплової енергії у гарячій воді № 521453 від 20.11.2017р.
Ухвалою господарського суду Донецької області від 09.12.2019р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
Водночас, відповідно до даних, що містяться у комп`ютерній програмі Діловодство спеціалізованого суду та Єдиному державному реєстрі судових рішень, вбачається, що ухвалою господарського суду Донецької області від 18.11.2019р. у справі №905/1965/19 (суддя Зекунов Е.В.) відкрито провадження про банкрутство АТ К.ЕНЕРГО (85612, Донецька обл., м. Курахове, вул. Енергетиків, 34, код ЄДРПОУ 00131305); введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; введено процедуру розпорядження майном боржника строком на сто сімдесят календарних днів - до 06.05.2020р.; призначено розпорядником майна арбітражного керуючого Драліна Андрія Володимировича (свідоцтво №468 від 15.03.2013р.; поштова адреса: 61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 60).
21.11.2019р. за №64202 на офіційному веб-сайті Верховного Суду опублікованого оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство АТ К.ЕНЕРГО .
Згідно з ч.6 ст.12 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених ЗУ Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом .
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 20 ГПК України господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема, справи про банкрутство та справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого відкрито провадження у справі про банкрутство, у тому числі справи у спорах про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів про визначення та сплату (стягнення) грошових зобов`язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також спорів про визнання недійсними правочинів за позовом контролюючого органу на виконання його повноважень, визначених Податковим кодексом України.
Справи, передбачені пунктами 8 та 9 частини першої статті 20 цього Кодексу, розглядаються господарським судом за місцезнаходженням боржника (ч.9 ст.30 ГПК України).
21.10.2019р. в Україні почав діяти Кодекс України з процедур банкрутства, який прийнятий Верховною Радою України 18.10.2018 р. та який набрав чинності 21.04.2019р.
За приписами п.4 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом . Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.
В силу норм ст.1 Кодексу України з процедур банкрутства банкрутство - це визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Частинами 1, 2 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею. Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника. Склад учасників розгляду спору визначається відповідно до Господарського процесуального кодексу України. Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення.
У ч. 3 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що матеріали справи, в якій стороною є боржник, щодо майнових спорів з вимогами до боржника та його майна, провадження в якій відкрито до відкриття провадження у справі про банкрутство, надсилаються до господарського суду, в провадженні якого перебуває справа про банкрутство, який розглядає спір по суті в межах цієї справи.
Виходячи зі змісту положень Кодексу України з процедур банкрутства, з моменту порушення стосовно боржника справи про банкрутство він перебуває в особливому правовому режимі, який змінює весь комплекс юридичних правовідносин боржника, і спеціальні норми закону про банкрутство мають пріоритет у застосуванні при розгляді справ про банкрутство щодо інших законодавчих актів України.
Отже, норми Кодексу України з процедур банкрутства передбачають концентрацію всіх спорів у межах справи про банкрутство задля судового контролю у межах цього провадження за діяльністю боржника, залучення всього майна боржника до ліквідаційної маси та проведення інших заходів, метою яких є повне або часткове задоволення вимог кредиторів.
За таких обставин, приймаючи до уваги приписи ст.7 Кодексу України з процедур банкрутства, суд дійшов висновку, що матеріали справи №905/2002/19 за позовом Компанії МУЗАЛЕКС СЕРВІСІЗ ЛІМІТЕД в особі представництва МУЗАЛЕКС СЕРВІСІЗ ЛІМІТЕД про стягнення з АТ К.ЕНЕРГО 57 392,22 грн. підлягають передачі для розгляду господарським судом Донецької області в межах справи №905/1965/19 про банкрутство АТ К.ЕНЕРГО .
Керуючись ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
У Х В А Л И В:
Матеріали справи №905/2002/19 за позовом Компанії МУЗАЛЕКС СЕРВІСІЗ ЛІМІТЕД в особі представництва МУЗАЛЕКС СЕРВІСІЗ ЛІМІТЕД про стягнення з Акціонерного товариства К.ЕНЕРГО 57 392, 22 грн. передати для розгляду господарським судом Донецької області в межах справи №905/1965/19 про банкрутство Акціонерного товариства К.ЕНЕРГО .
Ухвала набирає законної сили 11.12.2019р. та оскарженню не підлягає.
Суддя Л.В. Ніколаєва
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2019 |
Оприлюднено | 12.12.2019 |
Номер документу | 86244141 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Ніколаєва Лариса Вікторівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні