ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
"11" грудня 2019 р.м. ХарківСправа № 922/4037/19
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Аріт К.В.
розглянув матеріали
позовної заяви Регіонального відділення Фонду державного майна України по Харківській, Донецькій та Луганській областям, м. Харків до Приватного підприємства "Серж", м. Харків про стягнення 16161,48 грн., розірвання договору, повернення майна 06.12.2019 року позивач - Регіональне відділення Фонду державного майна України по Харківській, Донецькій та Луганській областям (код ЄДРПОУ 43023403; адреса: 61057, м.Харків, майдан Театральний, 1) звернувся до господарського суду Харківської області з позовом до Приватного підприємства "Серж" (код ЄДРПОУ 30236820; адреса: 61003, м.Харків, м-н Конституції,1) про стягнення 16161,48 грн., з яких 13372,32 грн. - заборгованість з орендної плати, 1852,03 грн. - пеня, 936,13 грн. - штраф; про розірвання договору оренди №6472-Н від 14.03.2018 року, укладеного між сторонами; про повернення орендованого окремого індивідуально визначеного майна - 1-поверхову будівлю складу (магазин, склад, виробничі майстерні), інв. № 10, реєстровий № 33689922.33.АААЖЛБ392, літ. Б (далі - Майно), загальною площею 186,70 м2, розміщене за адресою: Харківська обл., м.Чугуїв, вул.Гвардійська, 4, Балансоутримувачу - Східній філії Концерну Військторгсервіс шляхом підписання акту приймання - передачі. Крім того, просить покласти на відповідача 5763,00 грн. судового збору.
Також, в позові позивач просить розглядати цю судову справу в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Позов обґрунтовано неналежним виконання відповідачем договору оренди №6472-Н від 14.03.2018 року, де позивач є орендодавцем, відповідач - орендарем, а Східна філія Концерну Військторгсервіс є Балансоутримувачем.
Розглянувши позовну заяву, суд встановив, що заява відповідає процесуальним вимогам статей 162, 164, 172 ГПК України, а відтак суд на підставі статті 176 ГПК України приймає позов до розгляду і відкриває провадження у справі.
Відповідно до положень статті 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі.
Якщо суд при вирішення питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу.
Приймаючи до уваги, що балансоутримувачем державного окремого індивідуально визначеного майна (1-поверхова будівля складу (магазин, склад, виробничі майстерні), інв. № 10, реєстровий № 33689922.33.АААЖЛБ392, літ. Б (далі- Майно), загальною площею 186,70 м2, розміщене за адресою: Харківська обл., м.Чугуїв, вул.Гвардійська, 4) є Східна філії Концерну Військторгсервіс , суд приходить до висновку про те, що рішення у даній справі може вплинути на права та обов`язки останньої.
За таких обставин, враховуючи приписи статей 50, 51 ГПК України, суд вважає за необхідне залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Східну філію Концерну Війсьторгсервіс .
Відповідно до ч.1 ст.12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1)наказного провадження; 2)позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до ч.3 ст.12 ГПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до ч.5 ст.12 ГПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.247 ГПК України, в порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи, та може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Здійснивши аналіз вищезазначених норм ГПК України, суд приходить до висновку що в порядку спрощеного провадження підлягають розгляду малозначні справи, і в даному випадку критерієм для такого розгляду є саме ціна позову, а в інших випадках (крім справ, передбачених ч.4 ст.247 ГПК України) суд за клопотанням сторони може визнати справу малозначною і відповідно призначити її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.
Зважаючи на те, що ціна позову в даній справі не перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (що станом на 01.01.2019 року є 192100,00 грн.), оскільки ціна позову складає 16161,48 грн., тобто справа є малозначною в розумінні частини 5 статті 12 ГПК України, та не є складною за предметом, суд задовольняє клопотання позивача та розглядає дану справу в порядку спрощеного позовного провадження, на підставі частини 2 статті 247 ГПК України.
Разом з тим, суд роз`яснює, що відповідно до ч.4 ст.250 ГПК України, якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
Відповідно до ст.251 ГПК України відзив подається протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідач - заперечення протягом строків, встановлених судом в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Треті особи мають право подати пояснення щодо позову в строк, встановлений судом в ухвалі про відкриття провадження у справі, а щодо відзиву - протягом десяти днів з дня його отримання.
Відповідно до частини 5 статті 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Згідно з ч.6 ст.252 ГПК України суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін за одночасного існування таких умов:
1) предметом позову є стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
2) характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Враховуючи приписи частин 5,6 статті 252 ГПК України, приймаючи до уваги ціну позову, характер спірних правовідносин, суд відмовляє в задоволенні клопотання позивача про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін, та призначає розгляд даної справи без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до ч.ч.2,3 ст.252 ГПК України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.
Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до частини другої статті 176 ГПК України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу.
Керуючись статтями 12, 50, 51, 176, 232-235, 247, 249, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі №922/4037/19.
2. Розгляд справи №922/4037/19 здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження справи без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.
3. Залучити до участі у справі у якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Східну філію Концерну Військторгсервіс (адреса: 61058, м.Харків, вул.Переможців, 5-А; код ЄДРПОУ 38746882).
4. Зобов`язати позивача направити третій особі копію позовної заяви з додатками на протязі двох днів з дня отримання даної ухвали, та докази направлення надати до суду.
5. Встановити відповідачу строк - 10 днів з дня вручення цієї ухвали для подання заяви з запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
6. Встановити відповідачу згідно з вимогами ч.1 ст.251 ГПК України строк 15 днів з дня вручення цієї ухвали для подання відзиву на позов. Відзив повинен відповідати вимогам ст.165 ГПК України та згідно з вимогами ч.5 ст.165 ГПК України копія відзиву з доданими до нього документами повинна бути надіслана (надана) відповідачем позивачу та третій особі одночасно із надісланням (наданням) відзиву до суду.
7. Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (ч.2 ст.178 Господарського процесуального кодексу України). При цьому, якщо докази не можуть бути подані разом з відзивом з об`єктивних причин, відповідач повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (ч.ч.3, 4 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України).
8. Встановити третій особі строк для подання пояснень щодо позову, оформлених відповідно до ст.ст.168, 251 ГПК України - 10 днів з дня отримання цієї ухвали суду; для подання пояснень щодо відзиву - 10 днів з дня його отримання. В разі подання пояснень, надати суду докази її направлення відповідачу та позивачу.
9. Встановити позивачу строк на подання до суду відповіді на відзив із урахуванням вимог ст.ст.166, 251 ГПК України - 5 днів з дня його отримання. В разі подання відповіді, надати суду докази її направлення відповідачу та третій особі.
10. Встановити відповідачу строк для подачі заперечень на відповідь на відзив із урахуванням вимог ст.ст.167, 251 ГПК України - 5 днів з дня отримання відповіді на відзив. В разі подання заперечень, надати суду докази їх направлення позивачу та третій особі.
11. Повідомити сторони, що відповідно до ч.7 ст.252 ГПК України клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати у строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше 5 днів з дня отримання відзиву.
12. Звернути увагу учасників справи, що подання доказів у справі та всі процесуальні дії можуть вчинятися учасниками справи протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
13. Роз`яснити сторонам, що у випадку неподання відповідачем відзиву (заперечень на відповідь на відзив), а також неподання позивачем відповіді на відзив у строки встановлені цією ухвалою, розгляд справи буде відбуватися за наявними матеріалами та в межах строків, встановлених статтями 248, 252 ГПК України.
Повідомити сторони про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала підписана 11 грудня 2019 року.
Суддя К.В. Аріт
Примітка: У зв`язку з початком тестової експлуатації підсистеми Електронний суд з 01.01.2019, відповідно до Розділу XI Положення про автоматизовану систему документообігу суду приймання та реєстрація надісланих учасниками судових процесів електронних процесуальних документів повинна здійснюватися з Електронних кабінетів, які вони мають створити в Електронному суді за посиланням: https://cabinet.court.gov.ua. Після запровадження роботи Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи приймання через офіційну поштову скриньку суду процесуальних документів та документів, що стосуються розгляду справ здійснюватися не буде.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2019 |
Оприлюднено | 12.12.2019 |
Номер документу | 86245358 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Аріт К.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні