Справа №463/5428/18
Провадження №1-кс/463/5401/19
У Х В А Л А
10 грудня 2019 року Личаківський районний суд м. Львова
Слідчий суддя ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши скаргу адвоката ОСОБА_3 поданої в інтересах ОСББ «На Керченській» на постанову про закриття кримінального провадження, -
ВСТАНОВИВ:
адвокат ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова зі скаргою на постанову слідчого СВ Личаківського ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_4 від 28 серпня 2019 року про закриття кримінального провадження № 12018140040002192 від 28 серпня 2018 року. Просить скасувати вказану постанову.
Скаргу мотивує тим, що про оскаржувану постанову стало відомо лише 2 грудня 2019 року при ознайомленні з матеріалами кримінального провадження. Вважає проведене досудове розслідування неповним, висновок слідчого є передчасним, а тому на його думку постанова підлягає скасуванню.
В судове засідання ОСОБА_3 не з`явився, подав заяву, відповідно до якої подану скаргу підтримує, просить таку задовольнити, а скаргу розглянути у його відсутності.
Слідчий в жодне з чотирьох судових засідань не з`явився, про причини неявки не повідомив, лише 6 грудня 2019 року надав матеріали кримінального провадження.
За таких обставин, слідчий суддя вважає за можливе розглянути скаргу у відсутності скаржника та представника органу досудового розслідування, прийняти процесуальне рішення у відповідності до вимог ст. 307 КПК України.
Оглянувши матеріали кримінального провадження № 12018140040002192 від 28 серпня 2018 року, дослідивши матеріали скарги, приходжу до наступного.
Вичерпний перелік рішень, дій чи бездіяльності слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування, визначений ч. 1ст. 303 КПК України. Зокрема, у відповідності до п. 3 ч. 1ст. 303 КПК України, на досудовому провадженні можуть бути оскаржені рішення слідчого про закриття кримінального провадження - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником.
Відповідно до п. 5 ч. 1ст. 3 КПК Українидосудове розслідування - стадія кримінального провадження, яка починається з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань і закінчується закриттям кримінального провадження або направленням до суду обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності.
Згідно з п. 10 ч. 10 ст. 284 КПК України слідчий, прокурор зобов`язані закрити кримінальне провадження також у разі, коли строк досудового розслідування, визначений статтею 219 цього Кодексу, закінчився та жодній особі не було повідомлено про підозру.
Частина 1 ст. 219 КПК України визначає, що строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.
Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості.
Згідно з ч. 4ст. 284 КПК Українипро закриття кримінального провадження слідчий, прокурор приймає постанову, яку може бути оскаржено у порядку, встановленому цим Кодексом.
З матеріалів скарги та досліджених в судовому засіданні матеріалів кримінального провадження № 12018140040002192 від 28 серпня 2018 року вбачається, що Личаківським ВП ГУ НП у Львівській області 28 серпня 2018 року на підставі заяви мешканців будинків № 7, 9, АДРЕСА_1 були внесенні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань з правовою кваліфікацією за ч. 2 ст. 191 КК України, щодо самовільної розтрати коштів головою ОСББ.
У відповідності до ч. 3 ст. 12 КК України злочин передбачений ч. 2 ст. 191 КК України відноситься до злочинів середньої тяжкості.
Слідчий СВ Личаківського ВП ГУ НП у Львівській області постановою від 28 серпня 2019 року закрив кримінальне провадження № 12018140040002192 від 28 серпня 2018 року. З оскаржуваної постанови вбачається, що кримінальне провадження закрито у зв`язку з закінченням строку досудового розслідування та неповідомленням жодній особі про підозру у вчиненні злочину.
Закриваючи кримінальне провадження, слідчий виходив з того, що в ході проведення досудового розслідування проведено необхідний обсяг слідчо-розшукових заходів, в ході проведення яких не встановлені достатні докази для доведення винуватості особи в суді і вичерпані можливості їх отримати, а також відсутні об`єктивні дані, у тому числі з урахуванням наявних матеріалів провадження для повідомлення будь-якій особі про підозру у вчиненні злочину.
Враховуючи наведене вище, слідчий суддя не вдаючись до оцінки проведених слідчим процесуальних дій в зазначеному кримінальному провадженні, приходить до висновку, що слідчий виконуючи імперативну норму п. 10 ч. 10 ст. 284 КПК України правомірно виніс постанову про закриття кримінального провадження, адже пройшло дванадцять місяців з дати внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, з матеріалів кримінального провадження вбачається, що нікому не здійснено повідомлення про підозру в даному провадженні, а тому таке підлягало до закриття, оскільки слідчий не звертався з клопотання про продовження строку досудового розслідування.
Відповідно дост. 307 КПК України, ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про: скасування рішення слідчого чи прокурора; зобов`язання припинити дію; зобов`язання вчинити певну дію; відмову у задоволенні скарги.
З огляду наведеного, слідчий суддя вважає, що постанова про закриття кримінального провадження від 28 серпня 2019 року винесена правомірно, а тому в задоволенні скарги слід відмовити.
Керуючись вимогами ст.ст. 219, 284, 303, 304, 306, 307, 309 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
в задоволені скарги адвоката ОСОБА_3 поданої в інтересах ОСББ «На Керченській» на постанову про закриття кримінального провадження відмовити.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Личаківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 86269497 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Личаківський районний суд м.Львова
Стрепко Н. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні