Ухвала
від 12.12.2019 по справі 910/16554/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ

м. Київ

12.12.2019Справа № 910/16554/19

Господарський суд міста Києва у складі судді Грєхової О.А., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Еколан Інгредієнти (04116, м. Київ, вул. Митрофана Довнар-Запольського, буд. 5)

до Товариства з обмеженою відповідальністю Окланд-транспорт (03115, м. Київ, проспект Перемоги, буд. 121-А)

про стягнення 221 678,32 грн.

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю Еколан Інгредієнти звернулось до Господарського суду міста Києва із позовними вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю Окланд-транспорт про стягнення 221 678,32 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в порушення умов Договору на транспортно-експедиційне обслуговування та перевезення вантажів автомобільним транспортом з протоколом розбіжностей від 12.09.2018 № 12/09/18-Е від 12.09.2018 не забезпечено схоронності товару, що належить позивачу.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 26.11.2019 судом залишено позовну заяву без руху, надано позивачу строк для усунення недоліків та встановлено спосіб їх усунення.

11.12.2019 до відділу діловодства Господарського суду міста Києва надійшла заява позивача про усунення недоліків, відповідно до якої, позивачем усунуто недоліки, зазначені в ухвалі Господарського суду міста Києва від 26.11.2019.

Відповідно до ч. 3 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Згідно з ч. 1 ст. 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду, відкриття провадження у справі та розгляду справи за правилами загального позовного провадження, оскільки справа є складною з огляду на наявні в ній матеріали.

Також, у позовній заяві позивачем поставлено відповідачу запитання про обставини, що мають значення для справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 87 Господарського процесуального кодексу України, показання свідка - це повідомлення про відомі йому обставини, які мають значення для справи. Не є доказом показання свідка, який не може назвати джерела своєї обізнаності щодо певної обставини, або які ґрунтуються на повідомленнях інших осіб.

Сторони, треті особи та їх представники за їхньою згодою, в тому числі за власною ініціативою, якщо інше не встановлено цим Кодексом, можуть бути допитані як свідки про відомі їм обставини, що мають значення для справи (ч. 3 ст. 87 Господарського процесуального кодексу України).

Частиною 1-2 ст. 90 Господарського процесуального кодексу України, учасник справи має право поставити в першій заяві по суті справи або у додатку до неї не більше десяти запитань іншому учаснику справи про обставини, що мають значення для справи. Учасник справи, якому поставлено питання іншим учасником справи, зобов`язаний надати вичерпну відповідь окремо на кожне питання по суті. На запитання до учасника справи, який є юридичною особою, відповіді надає її керівник або інша посадова особа за його дорученням.

Відповідно до ч.ч. 3, 4 ст. 90 Господарського процесуального кодексу України, відповіді на запитання подаються до суду учасником справи - фізичною особою, керівником або іншою посадовою особою юридичної особи у формі заяви свідка не пізніше як за п`ять днів до підготовчого засідання, а у справі, що розглядається в порядку спрощеного провадження, - за п`ять днів до першого судового засідання. Копія такої заяви свідка у той самий строк надсилається учаснику справи, який поставив письмові запитання. Якщо поставлене запитання пов`язане з наданням доказів, що підтверджують відповідні обставини, учасник справи разом із заявою свідка надає такі докази.

Учасник справи має право відмовитися від надання відповіді на поставлені запитання: 1) з підстав, визначених статтями 67, 68 цього Кодексу; 2) якщо поставлене запитання не стосується обставин, що мають значення для справи; 3) якщо учасником справи поставлено більше десяти запитань (ч. 5 ст. 90 Господарського процесуального кодексу України).

За приписами ч. 6 ст. 90 Господарського процесуального кодексу України, за наявності підстав для відмови від відповіді учасник справи повинен повідомити про відмову іншого учасника та суд у строк для надання відповіді на запитання. Суд за клопотанням іншого учасника справи може визнати підстави для відмови відсутніми та зобов`язати учасника справи надати відповідь.

Дослідивши поставлені позивачем запитання відповідачу, враховуючи предмет та підстави позову у даній справі, суд відзначає, що останні стосуються обставин, що мають значення для справи, кількість запитань не перевищує десяти, а тому суд не заперечує проти поставлення їх відповідачу.

Також, відповідно до ч. 2 ст. 50 ГПК України, якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Враховуючи предмет та підстави позову, оскільки рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд дійшов висновку про необхідність залучення до участі у справі Товариства з обмеженою відповідальністю Абордаж Логістик (02660, м. Київ, вулиця Бориспільська, будинок 7; ідентифікаційний код: 39093045) та Larchfield Limeted (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, Баундері Хаус, 18 іст Стріт, Тонбрідж, Кент, TN9 1HA) в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача, та Товариства з обмеженою відповідальністю Інтерформ-Захід (48244, Тернопільська обл., Гусятинський район, місто Хоростків, вулиця Незалежності, будинок 3А; ідентифікаційний код: 35855828), Тернопільської митниці ДФС (46020, м. Тернопіль, вул. Текстильна, 38; ідентифікаційний код: 39420537), M&M Air Sea Cargo SA (Республіка Польща, Жешув 35-105, вул. Пшемислова, 14) в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача.

При цьому, судом встановлено, що треті особа M&M Air Sea Cargo SA та Larchfield Limeted є нерезидентами України та не мають зареєстрованих на території України представництв.

Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї документів, місцезнаходженням M&M Air Sea Cargo SA є Республіка Польща, а Larchfield Limeted - Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії.

За приписами ст. 3 Господарського процесуального кодексу України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України Про міжнародне приватне право , Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом , а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Якщо міжнародним договором України встановлено інші правила судочинства, ніж ті, що передбачені цим Кодексом, іншими законами України, застосовуються правила міжнародного договору.

Іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України (ст. 365 Господарського процесуального кодексу України).

Згідно зі ст. 367 Господарського процесуального кодексу України у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Порядок вручення судових та позасудових документів на території Угорщини та Латвії регулюється Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах 1965 року (Гаазька конвенція 1965 року).

Статтею 1 вказаної Конвенції передбачено, що ця Конвенція застосовується у цивільних або комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном.

За змістом статті 2 Конвенції, кожна Договірна Держава призначає Центральний Орган, обов`язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, і здійснення процесуальних дій відповідно до положень статей 3 - 6. Кожна Держава організовує Центральний Орган згідно із своїм правом.

Орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей. До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках (стаття 3 Конвенції).

Згідно із ст. 5 Конвенції Центральний Орган запитуваної Держави власноручно вручає документ або забезпечує його вручення відповідним органом:

a) у спосіб, визначений його внутрішнім правом для вручення документів, складених в цій державі, особам, що перебувають на її території, або

b) в особливий спосіб, обумовлений запитуючим органом, якщо такий спосіб не є несумісним з законами запитуваної Держави.

Якщо документ має бути вручений відповідно до частини першої цієї статті, то Центральний Орган може вимагати, щоб документ був складений або перекладений офіційною мовою або однією з офіційних мов запитуваної Держави.

Відтак, суд вважає за необхідне звернутись до Центрального органу Республіки Польща - Ministry of Justice (Ministersterstwo Sprawedliwosci), Departament Wspolpracy Miedzynarodowej i Praw Czlowieka, AL Ujazdowskie, 11 00-950 Warsaw P.O., Box 33, Poland) з проханням про вручення судових документів третій особі у справі - M&M Air Sea Cargo SA (Республіка Польща, Жешув 35-105, вул. Пшемислова, 14; ідентифікаційний код: 012895808), а також до Центрального органу Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії - The Senior Master For the attention of the Foreign Process Section (Room E16, Royal Courts of Justice, Strand, London WC2A 2LL) з проханням про вручення судових документів третій особі у справі - Larchfield Limeted (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, Баундері Хаус, 18 іст Стріт, Тонбрідж, Кент, TN9 1HA; ідентифікаційний код: 2175752).

Пунктом 4 ч. 1 ст. 228 Господарського процесуального кодексу України визначено, що суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Згідно з п. 8 ч. 1 ст. 229 Господарського процесуального кодексу України провадження у справі зупиняється до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів

Оскільки суд повинен належним чином повідомити третіх осіб про дату, час та місце розгляду справи, а також враховуючи положення Конвенції та приписи ст.ст. 228, 229 Господарського процесуального кодексу України, з метою забезпечення прав третіх осіб у справі, суд дійшов висновку про необхідність зупинення провадження у справі.

Керуючись 50, 90, 120, 176, 228, 229, 234, 367 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

3. Залучити до участі у справі Товариство з обмеженою відповідальністю Абордаж Логістик (02660, м. Київ, вулиця Бориспільська, будинок 7; ідентифікаційний код: 39093045) та Larchfield Limeted (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, Баундері Хаус, 18 іст Стріт, Тонбрідж, Кент, TN9 1HA) в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача, та Товариство з обмеженою відповідальністю Інтерформ-Захід (48244, Тернопільська обл., Гусятинський район, місто Хоростків, вулиця Незалежності, будинок 3А; ідентифікаційний код: 35855828), Тернопільську митницю ДФС (46020, м. Тернопіль, вул. Текстильна, 38; ідентифікаційний код: 39420537) та M&M Air Sea Cargo SA (Республіка Польща, Жешув 35-105, вул. Пшемислова, 14) в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача.

4. Підготовче засідання призначити на 18.05.20 о 10:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 22 .

5. Позивачу протягом двох днів з дня винесення даної ухвали направити копію позовної заяви з додатками Товариству з обмеженою відповідальністю Інтерформ-Захід , Товариству з обмеженою відповідальністю Абордаж Логістик , Тернопільській митниці ДФС; подати суду докази направлення даних документів третій особі.

6. Зобов`язати позивача в строк до 24.12.2019 надати суду належним чином (нотаріально) засвідчені переклади на англійську та польські мови ухвали Господарського суду міста Києва від 12.12.2019, а також позовної заяви з доданими до неї документами у трьох примірниках на кожну із мов.

7. Викликати для участі у судовому засіданні представників учасників справи, повноваження яких оформити відповідно до вимог, викладених у статті 60 Господарського процесуального кодексу України, та надати суду документи, що підтверджують повноваження представників.

8. Попередити учасників справи про наслідки неявки в судове засідання відповідно до вимог ст. 202 Господарського процесуального кодексу України.

9. Зобов`язати позивача надати суду оригінали всіх документів по суті спору, доданих до позовної заяви (для огляду).

10. Встановити, у відповідності до ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, відповідачу строк - протягом 15-ти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі - для подання суду: обґрунтованого письмового відзиву на позовну заяву у порядку, передбаченому ст.178 Господарського процесуального кодексу України, з викладенням мотивів повного або часткового відхилення вимог позивача з посиланням на діюче законодавство; усіх письмових та електронних доказів (які можливо доставити до суду), висновків експертів і заяв свідків, що підтверджують заперечення проти позову; доказів направлення відзиву з доданими до нього документами на адресу учасників справи.

Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надсиланням (наданням) відзиву до суду.

11. Попередити відповідача , що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (ч.2 ст.178 Господарського процесуального кодексу України). При цьому, якщо докази не можуть бути подані разом з відзивом з об`єктивних причин, відповідач повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (частини 3 та 4 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України).

12. Запропонувати третім особам у строк до 08.05.2020 подати суду письмові пояснення по суті спору.

13. Зобов`язати відповідача не пізніше як за п`ять днів до підготовчого засідання у формі заяв свідків надати суду:

- відповіді на запитання, поставлені позивачем у позовній заяві;

- докази, що підтверджують викладені у відповіді обставини;

- докази надіслання цих відповідей на адресу учасників справи;

- за наявності підстав для відмови від відповіді, повідомити про відмову позивача та суд у строк для надання відповіді на запитання.

14. Звернути увагу сторін, що відповідно до ст. 18 Господарського процесуального кодексу України, судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.

15. Попередити учасників судового процесу, що при ухиленні від виконання вимог суду до них можуть бути застосовані заходи процесуального примусу у вигляді штрафу, передбаченого ст. 135 Господарського процесуального кодексу України.

16. Усі заяви, клопотання, заперечення подати до суду у строк до 08.05.2020 з дотриманням вимог до форми та змісту заяв з процесуальних питань, встановлених ст.170 Господарського процесуального кодексу України.

17. Звернути увагу учасників справи на положення ст. ст. 74, 80, 81 Господарського процесуального кодексу України щодо порядку подання доказів, наслідків неподання їх та доказів їх направлення іншим учасникам справи, а також щодо порядку витребування доказів.

18. Звернути увагу учасників справи на те, що копії письмових доказів, які подаються повинні бути оформлені у відповідності до вимог ч. 4 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України та п. 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (Вимоги до оформлення документів ДСТУ 4163-2003).

19. Повідомити учасників справи, що інформація по справі, що розглядається, доступна на офіційному веб - порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/fair/ та на інформаційному сайті за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua/ .

20. Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості забезпечення учасникам справи права брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку її функціонування.

21. Звернутися до уповноваженого Центрального органу Республіки Польща - Ministry of Justice (Ministersterstwo Sprawedliwosci), Departament Wspolpracy Miedzynarodowej i Praw Czlowieka, AL Ujazdowskie, 11 00-950 Warsaw P.O., Box 33, Poland) з проханням про вручення судових документів третій особі у справі - M&M Air Sea Cargo SA (Республіка Польща, Жешув 35-105, вул. Пшемислова, 14; ідентифікаційний код: 012895808), а також до Центрального органу Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії - The Senior Master For the attention of the Foreign Process Section (Room E16, Royal Courts of Justice, Strand, London WC2A 2LL) з проханням про вручення судових документів третій особі у справі - Larchfield Limeted (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, Баундері Хаус, 18 іст Стріт, Тонбрідж, Кент, TN9 1HA; ідентифікаційний код: 2175752).

22. Зупинити провадження по справі №910/16554/19 до виконання судових доручень про вручення судового документу чи повідомлень про неможливість таких вручень.

Ухвала набирає чинності 12.12.2019 та може бути оскаржена в частині зупинення провадження у справі в порядку та строки, визначені статтями 256, 257 та підпунктом 17.5 пункту 17 розділу ХІ "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України.

Суддя О.А. Грєхова

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення12.12.2019
Оприлюднено13.12.2019
Номер документу86278721
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/16554/19

Ухвала від 03.08.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

Ухвала від 18.05.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

Ухвала від 18.05.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

Ухвала від 18.05.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

Ухвала від 12.12.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

Ухвала від 26.11.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні