Ухвала
від 13.12.2019 по справі 200/14448/19-а
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про забезпечення позову

13 грудня 2019 р. Справа №200/14448/19-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Давиденко Т.В.

розглянувши клопотання про забезпечення адміністративного позову Товариства з

обмеженою відповідальністю Краматорський феросплавний завод

до відповідача Державної екологічної інспекції у Донецькій області

про визнання протиправним та скасування наказу,-

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю Краматорський феросплавний завод звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної екологічної інспекції у Донецькій області про визнання протиправним та скасування наказу від 03.12.2019 року № 459 Про проведення позапланової перевірки ТОВ Краматорський феросплавний завод з питань дотримання вимог природоохоронного законодавства .

12.12.2019 року разом з позовною заявою позивачем подане клопотання про забезпечення позову шляхом зупинення дії наказу Державної екологічної інспекції у Донецькій області від 03.12.2019 року № 459 Про проведення позапланової перевірки ТОВ Краматорський феросплавний завод з питань дотримання вимог природоохоронного законодавства та заборони Державній екологічній інспекції у Донецькій області проведення позапланової перевірки ТОВ Краматорський феросплавний завод з питань дотримання вимог природоохоронного законодавства .

Доводи клопотання обґрунтовані тим, що, як вважає позивач невжиття заходів забезпечення позову шляхом зупинення дії наказу може істотно ускладнити виконання рішення суду, зробити неможливим ефективність захисту прав та інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду та очевидними є ознаки протиправності наказу, який оскаржується.

Згідно ст. 154 Кодексу адміністративного судочинства України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи. Суд, розглядаючи заяву про забезпечення позову, може викликати особу, яка подала заяву про забезпечення позову, для надання пояснень або додаткових доказів, що підтверджують необхідність забезпечення позову. Залежно від обставин справи суд може забезпечити позов повністю або частково. Про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу. В ухвалі про забезпечення позову суд зазначає вид забезпечення позову та підстави його обрання. Суд може також зазначити порядок виконання ухвали про забезпечення позову.

Проаналізувавши матеріали справи, доводи клопотання про забезпечення позову, суд вважає клопотання таким, що підлягає частковому задоволенню, з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 150 Кодексу адміністративного судочинства України суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову.

Згідно ч. 2 ст. 150 Кодексу адміністративного судочинства України забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо:

1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або

2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.

З системного аналізу наведених норм вбачається, що загальною вимогою для розгляду і вирішення питання про забезпечення позову за ініціативою позивача є наявність відповідних підстав.

Тобто, забезпечення адміністративного позову - це вжиття судом, в провадженні якого знаходиться справа, до вирішення адміністративної справи визначених законом заходів щодо створення можливості реального виконання у майбутньому рішення суду, якщо його буде прийнято на користь позивача.

Відповідно до ч. 1 ст.151 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути забезпечено, крім іншого, шляхом: зупиненням дії індивідуального акта або нормативно-правового акта; забороною відповідачу вчиняти певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору.

Згідно пункту 17 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 06 березня 2008 року № 2 Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства під час розгляду адміністративних справ , за змістом яких при розгляді заяв про забезпечення позову суд має навести мотиви, з яких він дійшов висновку про існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також ознаки, які свідчать про очевидність протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень.

Крім того, при вирішенні питання про вжиття заходів забезпечення позову суд повинен здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності їх вжиття з урахуванням розумності, обґрунтованості та адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом забезпечення позову та його предметом; ймовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду у разі невжиття заходів забезпечення позову; запобігання порушенню охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками судового процесу, у разі вжиття заходів забезпечення позову. Суд також враховує співмірність вимог клопотання про забезпечення позову заявленим позовним вимогам та обставинам справи.

Як зазначалось раніше, позивач просить забезпечити позов шляхом зупинення дії наказу Державної екологічної інспекції у Донецькій області від 03.12.2019 року № 459 Про проведення позапланової перевірки ТОВ Краматорський феросплавний завод з питань дотримання вимог природоохоронного законодавства та заборонити Державну екологічну інспекцію у Донецькій області проведення позапланової перевірки ТОВ Краматорський феросплавний завод з питань дотримання вимог природоохоронного законодавства до ухвалення судового рішення по суті.

Як встановлено судом, наказ, який оскаржується, позивачем не отриманий.

Згідно направлення відповідіча від 03.12.2019 року № 438 на проведення позапланової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства позивача проведення перевірки заплановане з 09.12.2019 року по 20.12.2019 року.

Тобто, на час винесення ухвали перевірка дотримання вимог природоохоронного законодавства позивача розпочалась, чим порушене право позивача на оскарження наказу.

Суд зазначає, що вказаний наказ за своєю правовою природою є строковим актом індивідуальної дії, який вичерпує себе у спосіб проведення призначеної перевірки у термін з 09.12.2019 року по 20.12.2019 року.

Враховуючи наведене, суд вважає, що видання керівником органу наказу про призначення документальної планової виїзної перевірки створює небезпеки інтересам підприємства, оскільки факт проведення перевірки може безпосередньо заподіяти майнову чи іншу шкоду юридичній особі та може призвести до настання невідворотних негативних наслідків.

Крім того, суд звертає увагу, що за загальними правилами норм чинного законодавства України дія рішення органу владних повноважень зупиняється у разі його судового оскарження.

Як вбачається з матеріалів справи, адміністративний позов наданий до суду 12.12.2019 року, ухвала про відкриття провадження у справі постановлена 13.12.2019 року та у той же день направлена сторонам у справі.

Згідно ч. 1 ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Суд вважає, що позивачем надані суду належні докази в підтвердження того, що в разі невжиття заходів забезпечення позову існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам та інтересам до ухвалення рішення в адміністративній справі, захист цих прав та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, та для їх відновлення треба буде докласти значних зусиль та витрат, або очевидності ознак протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.

Враховуючи наведене, суд вважає клопотання про забезпечення позову таким, що підлягає частковому задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись Кодексом адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В:

Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю Краматорський феросплавний завод про забезпечення адміністративного позову до Державної екологічної інспекції у Донецькій області про визнання протиправним та скасування наказу від 03.12.2019 року № 459 Про проведення позапланової перевірки ТОВ Краматорський феросплавний завод з питань дотримання вимог природоохоронного законодавства - задовольнити частково.

Зупинити дію наказу Державної екологічної інспекції у Донецькій області від 03.12.2019 року № 459 Про проведення позапланової перевірки ТОВ Краматорський феросплавний завод з питань дотримання вимог природоохоронного законодавства та зобов`язати Державну екологічну інспекцію у Донецькій області зупинити проведення позапланової перевірки ТОВ Краматорський феросплавний завод з питань дотримання вимог природоохоронного законодавства - до прийняття рішення у справі.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя Т.В. Давиденко

Дата ухвалення рішення13.12.2019
Оприлюднено16.12.2019
Номер документу86313828
СудочинствоАдміністративне
Сутьвизнання протиправним та скасування наказу

Судовий реєстр по справі —200/14448/19-а

Постанова від 25.02.2020

Адміністративне

Перший апеляційний адміністративний суд

Компанієць Ірина Дмитрівна

Постанова від 25.02.2020

Адміністративне

Перший апеляційний адміністративний суд

Компанієць Ірина Дмитрівна

Ухвала від 30.01.2020

Адміністративне

Перший апеляційний адміністративний суд

Компанієць Ірина Дмитрівна

Ухвала від 30.01.2020

Адміністративне

Перший апеляційний адміністративний суд

Компанієць Ірина Дмитрівна

Рішення від 26.12.2019

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Давиденко Т.В.

Ухвала від 24.12.2019

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Давиденко Т.В.

Ухвала від 13.12.2019

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Давиденко Т.В.

Ухвала від 13.12.2019

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Давиденко Т.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні